|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nezadovoljni otrok
3.1.2012 21:41:14   
Timica
Pozdravljene.

Kar malo težko si mi je priznati, da me moja 6-letnica čisto izčrpava s svojim vedenjem. Ne morem priti do odgovora zakaj je tako nezadovoljno, praktično z vsem. Na dan več cmuli in jokca, kot se smeje in to še mene dela nesrečno. Pri vsaki stvari si nekaj najde in že cmuli. Zjutraj sto in en izgovor, da ne bi šla v šolo in zraven cmuljenje in jokcanje, popoldan se igramo igrice, si kar začne izmišljevati svoja pravila, če tega ostali ne upoštevamo smo spet pri jokanju, dobimo obiske, se jih ful razveseli ampak po pol ure se že zapre v sobo in jokca, ker ji prijatelj ne dovoli igrati igrice, gremo kam na izlet, najprej cmuljenje, da ona ne bi šla, ker je to brezveze - na koncu pa ji je ful vredu,...... V glavnem bolj se trudimo, ne vidim uspeha. Dobila sem že občutek, kot da je tudi z mano, bratcem,... ful nezadovolja.

Prosila bi vas, če je katera dala skoz kaj podobnega, da me mogoče malo usmeri pri vzgoji.
Pripravljena sem storiti vse, da bi moja 6 letnica bila vsaj malo večkrat nasmejana.

LP




Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nezadovoljni otrok
4.1.2012 8:06:49   
Paštetka
to smo dajali mi skozi do pred enegameseca. Očitno je to kakšna faza ali kaj ne vem.
Kot praviš, zmišljuje si pravila in če ni po njegovem se zače jokcat. Očitno so ugotovili, da se da z jokom precej doseči.
Jaz sem bila že čisto na robu obupa in živci. prav sekirat sem se začela, kaj je narobe z mojim otrokom.
Potem sem se pogovorila z učiteljico in pravi, da se jokca tudi v šoli, če doma pozabi nalogo ali kaj takega.

Pogovarjala sva se lahko samo zvečer, ko je šel spat in se je umiril. Jao, koliko smo se pogovarjali...

Potem pa sva se z otrokom zmenila, da bova naredila koledar in začela risati kapljice za dan, ko se joka in srčke, za dan ko se ne joka. Sam je predlagal, kaj bo risal. Moram povedati, da je bil uspeh že prvi dan. Nisem mogla verjeti svojim očem. Tudi učitaljica je rekla, da se je ful spremenil.

Za 5 zaporednih srčkov sva se zmenila, da bova šla v trgovino po majhno nagrado. Potem za deset naslednjih srčkov drugo nagrado in potem za 20 srčkov večjo nagrado. Mali me vsak zvečer sprašuje, če si lahko že srčka nariše. user posted image

Zdaj je srčke malo že pozabil risati, vendar obnašanje, torej vedenje brez jokcanja, drži. Ni več cmera in tudi nagrada mu več ni motivator.

Upam, da bo tako tudi ostalo user posted image

(odgovor članu Timica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nezadovoljni otrok
4.1.2012 15:45:53   
Timica
Hvala za odgovor. Vsekakor bom probala s tvojo metodo. Pogovarjamo se pa tudi mi veliko, pa se takrat zaveda, da njeno vedenje ni najboljše, v naslednjem trenutku pa spet jokcamo.

Hvala.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nezadovoljni otrok
6.1.2012 9:16:33   
kajalin*
Tudi pri nas je podobno :) V šoli je ok, doma jok, že samo to, da je žejna pove napol v joku... Jp to izčrpava! Po moje je pri nas krivo to, ker ima polno rito vsega, kr hitro nasedem in ona ve, da se ne rabi truditi... Bo treba druge prijeme uporabit.

(odgovor članu Timica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nezadovoljni otrok
6.1.2012 11:53:52   
noranate
Mene pa zanima, če je edinka?

Vem, da boš vprašala, kakšno vezo ima to, sam pri nas je imelo, smo videl pozneje. 5 let je bila sama, ves svet se je vrtel sam okol nje, čeprav sem se trudila in ji nisem popuščala, so to naredil vsi ostali okol nas. In točno tako ja, polna rt vsega.
Ko je prišla ta druga, je bila pa prve mesece cela štala. Se je nasrečo vse potem uredilo in je postala drug otrok. Sedaj so tri in ni primerjave. Moram pa rečt, da nobena hčera ni bila taka kot ta prva. Prava jokajoča katastrofa na dveh suhcenih nogcah je bila.
Hvala bogu je to za nami.
Velik sreče vam želim in še več potrpljenja in močnih živcev. user posted image

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nezadovoljni otrok
6.1.2012 13:30:29   
Paštetka
Prava jokajoča katastrofa na dveh suhcenih nogcah je bila.



user posted image user posted image user posted image user posted image enako, samo da je user posted image .

In je bil tudi prvorojenecuser posted image

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nezadovoljni otrok
6.1.2012 16:43:59   
Timica
Ne ni edinka, ima mlajšega brateca (3 leta), ki pa je živo nasprotje.

Lp

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nezadovoljni otrok
6.1.2012 16:54:02   
bebe&jaz
Po moje lahko "znanstveno" dokažemo, da je to povezano s tem, da so prvorojenci. Tudi pri nas je tako - kak mesec je dobro, kak mesec katastrofa, kak mesec pomaga obljuba nagrade, kak mesec napovedana kazen, kak mesec nič,... In še vedno pri njegovih šestih letih od mene zahteva/dobi na ta račun več pozornosti, kot skoraj 3 letnik in skoraj 1 letnica (sorojenca) skupaj.
Že šparamo, da mu bomo pri 18h lahko kupili stanovanje, pa naj tam javka in jokca in se trma in karkoli že user posted image

(odgovor članu Timica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nezadovoljni otrok
7.1.2012 1:06:30   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Timica
...6-letnica čisto izčrpava s svojim vedenjem. Ne morem priti do odgovora zakaj je tako nezadovoljno, praktično z vsem. Na dan več cmuli in jokca, kot se smeje ...

Naš tudi rad zajokca takoj ko ni nekaj po njegovo oz. ko čuti veliko krivico da ni nekaj kot si želi. Navadno rešujemo to tako da prvo počakamo da se malo umiri. Nato se pogovorimo. On pove kaj si želi in zakaj. Predvsem s tem treniramo da se nauči izražati svoje občutke. Nato pa če je stvar sprejemljiva in mu res pomeni, mu tudi jaz ustrežem. Nikoli pa mu ne ustrežem samo zaradi joka. Ni pa to tako pogosto, mislim tako zares.

(odgovor članu Timica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nezadovoljni otrok
10.1.2012 11:49:09   
Solero
Že šparamo, da mu bomo pri 18h lahko kupili stanovanje, pa naj tam javka in jokca in se trma in karkoli že user posted image
  hahahah, odlična!!

"S solzami ne boš nič dobil", ..."Pridi mi povedat, ko boš nehal jokat", ... "Najprej nehaj jokat", ... "Ko ne boš jokal", ...tako  nekako jaz ustavljam cmeravost za nič. Sicer ni sila cmerav, najhuje je, ko pride po dveh dneh od babice in takrat gre pa vse skozi jok. Tudi prošnja za sok, karkoli.
In tako je, kot je že noranate napisala, da se lahko trudiš in ne popuščaš, svet se ne vrti okoli njih, ampak če ga vsi okoli nas postavljajo na piedestal, potem pride do takih situacij.



(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nezadovoljni otrok
10.1.2012 12:42:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Solero
"S solzami ne boš nič dobil", ..."Pridi mi povedat, ko boš nehal jokat", ... "Najprej nehaj jokat", ... "Ko ne boš jokal", ...tako  nekako jaz ustavljam cmeravost za nič.

Tako nekako je pri nas ... sicer tudi ni pretirano cmerava, ampak ko ima pa tak dan, mi gredo pa kar kocine po konci ... npr. se začne cmerat in cvilit ... jo vprašam kaj je narobe in se mi začne cmerit in cmizit ... ji najprej rečem naj mi lepo pove kaj jo muči, ker če se cmiri je nič ne razumem ... ko se malo umiri, mi pove kaj jo teži, in če rabi pomoč (odvezana vezalka npr.), jo pa zdaj samo še opomnim: "Če bi kaj rada, kako se reče?" In tamala koj zdrdra:" Mami, pomagaj mi prosim." in ji ustrežem ... itak ... najbolj mi pa dvigne plafon, ko sedi za mizo in riše ... pa ji pade barvica na tla in se začne cmerat in dret: "AAAaaaa mami poberi aaaaaaaAAAA!" Takrat ji samo mirno rečem: "Srček, za to se ni treba dret ... ustani in poberi." Pa kar zaleže user posted image

(odgovor članu Solero)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nezadovoljni otrok
10.1.2012 13:02:00   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Timica
Pozdravljene.
Kar malo težko si mi je priznati, da me moja 6-letnica čisto izčrpava s svojim vedenjem. Ne morem priti do odgovora zakaj je tako nezadovoljno, praktično z vsem. Na dan več cmuli in jokca, kot se smeje in to še mene dela nesrečno. Pri vsaki stvari si nekaj najde in že cmuli. Zjutraj sto in en izgovor, da ne bi šla v šolo in zraven cmuljenje in jokcanje, popoldan se igramo igrice, si kar začne izmišljevati svoja pravila, če tega ostali ne upoštevamo smo spet pri jokanju, dobimo obiske, se jih ful razveseli ampak po pol ure se že zapre v sobo in jokca, ker ji prijatelj ne dovoli igrati igrice, gremo kam na izlet, najprej cmuljenje, da ona ne bi šla, ker je to brezveze - na koncu pa ji je ful vredu,...... V glavnem bolj se trudimo, ne vidim uspeha. Dobila sem že občutek, kot da je tudi z mano, bratcem,... ful nezadovolja.

Prosila bi vas, če je katera dala skoz kaj podobnega, da me mogoče malo usmeri pri vzgoji.
Pripravljena sem storiti vse, da bi moja 6 letnica bila vsaj malo večkrat nasmejana.


Timica preberi si tole spodaj, ti bo takoj lažje. user posted image

DOMA IMAMO CMERO

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Timica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?