|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: abeceda in številke-kdaj?
13.1.2012 14:23:51   
noranate
se veckrat spomnim enega zapisa tu na forumu - ena uciteljica je napisala. da bi rajsi videla, da si otrok v prvem razredu zna sam zavezati cevlje in obrisati rit, kot pa da zna ze pisati in brati... in se strinjam!


Točno to!  Ko sem prišla pred nekaj  časa po hčero v šolo in je bila v jedilnici, sem stopila tja. Notri so bili tudi drugošolci.  A veste, da jih je vsaj pol tam notri držalo žlico v roki kot lopato. user posted image

(odgovor članu 3x mami)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: abeceda in številke-kdaj?
13.1.2012 14:50:24   
Matejusska
Hvala za odgovore, me je zanimalo samo informativno, ker pač nimamo v družini in okolici tako majhnih otrok, zdaj pa sem dobila malo občutka. Sicer pa sem v bistvu kar pričakovala, kakšni bodo nekateri odgovori. Kako je to zanimivo, pa ne samo tukaj na RR ampak na splošno pri veliko starših, če njihov otrok že nekaj zna, potem je vse oh in sploh, če pa še ne zna in ne zmore, potem pa dajmo hitro udrihat po tistih ta drugih, kako svoje otroke forsirajo, delajo iz njih ajnštajne, jim kradejo otroštvo in da naj jih raje npr. naučijo držat žlico in brisat rit. Kaj pa če bo znal v 1. razredu in abecedo in številke in lepo držat žlico in si tudi lepo obrisat rit? Skrajno primitivno. user posted image

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: abeceda in številke-kdaj?
13.1.2012 15:00:54   
tulpek
Pozabile ste na rezanje kosa mesa, tudi to bi bilo dobro znati v 2. razredu, če že v 1. ne gre...

(odgovor članu Matejusska)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: abeceda in številke-kdaj?
13.1.2012 21:50:41   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Matejusska

Hvala za odgovore, me je zanimalo samo informativno, ker pač nimamo v družini in okolici tako majhnih otrok, zdaj pa sem dobila malo občutka. Sicer pa sem v bistvu kar pričakovala, kakšni bodo nekateri odgovori. Kako je to zanimivo, pa ne samo tukaj na RR ampak na splošno pri veliko starših, če njihov otrok že nekaj zna, potem je vse oh in sploh, če pa še ne zna in ne zmore, potem pa dajmo hitro udrihat po tistih ta drugih, kako svoje otroke forsirajo, delajo iz njih ajnštajne, jim kradejo otroštvo in da naj jih raje npr. naučijo držat žlico in brisat rit. Kaj pa če bo znal v 1. razredu in abecedo in številke in lepo držat žlico in si tudi lepo obrisat rit? Skrajno primitivno. user posted image


Takrat mu bo pa mogoče dolgčas v šoli, ko ga nič novega ne bodo mogli naučiti, ker bo že vse vedel in bo motil pouk iz dolgčasa, pa se bo učiteljica pritoževala nad njim, da je nevzgojen......  user posted image

(odgovor članu Matejusska)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: abeceda in številke-kdaj?
14.1.2012 22:18:28   
3x mami
IZVIRNO SPOROČILO: Matejusska

Hvala za odgovore, me je zanimalo samo informativno, ker pač nimamo v družini in okolici tako majhnih otrok, zdaj pa sem dobila malo občutka. Sicer pa sem v bistvu kar pričakovala, kakšni bodo nekateri odgovori. Kako je to zanimivo, pa ne samo tukaj na RR ampak na splošno pri veliko starših, če njihov otrok že nekaj zna, potem je vse oh in sploh, če pa še ne zna in ne zmore, potem pa dajmo hitro udrihat po tistih ta drugih, kako svoje otroke forsirajo, delajo iz njih ajnštajne, jim kradejo otroštvo in da naj jih raje npr. naučijo držat žlico in brisat rit. Kaj pa če bo znal v 1. razredu in abecedo in številke in lepo držat žlico in si tudi lepo obrisat rit? Skrajno primitivno. user posted image


se strinjam: tekmovanje "moj otrok pa ze zna, vas pa ne" je res primitivno in otrokom vse prej kot v korist. ampak tako vprasanje si postavila, moznih odgovorov je pa ogromno...
vazno je, da svojega otroka poznas, opazis njegova zanimanja in ne silis nekam, kamor bi ti rad, on pa niti pod razno.
in vazno je tudi, da otroka ne ucis samo enih stvari, da mu ne pokazes samo koscek vsega, ampak da ga poskusas ucit in spodbujat pri cim vec stvareh. motorika, govor, higiena, samostojno oblacenje, ... ogromno je tega.

(odgovor članu Matejusska)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: abeceda in številke-kdaj?
17.1.2012 7:20:08   
krtačka
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Kdaj so vašim malčkom ratale zanimive številke in črke?



V šoli user posted image . Zdaj pri šestih letih je ujel vse male anjštajne , ki so pri dveh , treh letih pisali po nareku user posted image . Pa otroštvo je imel, ja.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image zelo dobro napisano!

Bolj kot spoznavanje črk in številk se mi zdi v predšolskem obdobju pomembno branje knjig. Pri tem je seveda pomembna tudi izbira knjige. S knjigami si otrok razvija besedni zaklad in še marsikaj drugega. Pa seveda s tem ne mislim, da bi zdaj otrok moral cele popoldneve poslušat branje pravljic, midva bereva vsako večer. Lp

< Sporočilo je popravil krtačka -- 17.1.2012 7:21:45 >

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 31
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Ljubki kaos velike družine
Preden sem postala mama, sem v mislih vedno imela dva otroka, hišo in psa. No, plani so šli "po svoje".
Za družine BREZPLAČNO (od 15. do 22. maja)
Na pobudo ZPMS bo kar 40 muzejev in galerij po vsej Sloveniji, v tednu družin, med 15 in 22. majem 2024 (ali pa na določ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?