|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kako otrokom razložite, da ne morete kar ...
6.2.2012 7:30:53   
Leela
Tudi jaz mu razložim, da to tako ne gre. Za drage igrače sploh ne teži, tiste bolj poceni pa mu kupim, ampak ne vsakič, ko izrazi željo ampak mora počakat določen čas (male škatle lego, bakugani, BB). Za rd in dobre može pa si ponavadi tudi zaželi kako malenkost.
Drugače pa vsakič, ko gre mimo igrač vse pregleda.
Ima tudi nekaj svojega denarja (zobna miška, včasih dobi žepnino...)To lahko zapravi kot želi. Mu je pa fino, da ima denar v denarnici. se mi zdi, da tako bolj spozna pravo vrednost denarja.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: kako otrokom razložite, da ne morete kar ...
6.2.2012 8:49:37   
bskrle
Otrok ne vozim v trgovino.
Povem, da je njegova želja lepa, da bo darilo dobila za rd ali miklavža.



_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: kako otrokom razložite, da ne morete kar ...
6.2.2012 8:58:27   
marjetica8
Čisto enostavno nikoli ne kupujemo igrač ko gremo v trgovino in se pri njih niti ne ustavljamo. Enkrat smo slučajno hodili po qlandiji in je v pikapolonici zagledu en tovornjak v izložbi in ga je kr odneslo noter. Smo ga šli pogledat in razližili da mama in tata nimata tolko denarja da bi to kupla in da bo moral pisat mikavžu. Do takrat je seveda že zdavnaj pozabu na tisti tovornjak user posted image  Drgač pa gre večkrat z mano v trgovino, po špežo, v šoping...in nikol ne dela problemov, ker točno vemo po kaj gremo in če je res priden potem dobi kakšen kinder jajček.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: kako otrokom razložite, da ne morete kar ...
6.2.2012 9:25:29   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Itak so pa krivi starši, ker pač mora "prinesti" Miklavž, pa Božiček, pa Deda Mraz, pa kaj vem kdo še vse pa čeprav imajo itak že dovolj igrač.

Ma, jaz imam rad praznike, obdarovanja, pozornosti,... Ampak to ne pomeni, da moraš kupovat igrače. V adventni tovornjaček so palčki dali recimo same malenkosti, pa sta bili zadovoljni: od čokoladnih bonbonov, čokoladnih rozin, špangic,... pa sta bili najbolj veseli nalepkic, ki jih dobiš na kasi v nekaterih trgovinahuser posted image - obožujeta nalepke... Ali pa perlice narejene iz Das mase. Pa še en kup takih malih bedarij. Tako da ni treba, da je to kaj velikega ali dragega...



Ja, ronja, saj to pravim. Zakaj ne bi otroka učili, da bo zadovoljen z malenkostjo, ne pa da vsi ti dobri možje nanosijo cel kup igrač in sladkarij. Kako ne bo potem otrok pričakoval vedno več? Tudi jaz imam rada praznike in ni ga čez otroške učke, ki se svetijo, ko nekaj dobijo. Pri nas mu je Miklavž zjutraj na mizi pustil piškote in šalčko kakava - da ga vidiš, oči so se mu iskrile, res je bil zelo vesel, sploh še zato, ker sva že par dni prej gledala zjutraj vzhajajoče sonce na nebu in sem mu rekla, da M. peče piškote za pridne otroke. Ne vem no, mogoče sem za cajtom kar se tega tiče, ampak tako sem bila vzgojena. Pa da ne bo pomote, imela sem vse, kar so takrat imeli otroci - drsalke, kotalke, kolo, walkman, šli smo na morje, na smučanje ipd., vse te plastike takrat po trgovinah še ni bilo v takih količinah kot zdaj, no, saj še trgovin ni bilo prav veliko v primerjavi z današnjimi šoping centri, pa mi nič ne manjka in vem, da tudi mojemu otroku ne bo nič manjkalo, če ga ne bomo zasipali z igračami in ostalimi darili in če ga bom naučila veseliti se malenkosti.


Daj katy ne pretiravaj, pač imaš samo srečo z obiski in igračami in močno pretiravaš s svojim mišljenjem. Redki so ki otroka zasipavajo z darili celo leto.

Naš malček je dobil za miklavža cele lešnike- da si je potem lahko z atijevim velikim kladivom lomil. Ja, so tudi učke svetile, dobil zdravo hrano in še razvijal svoje motorične sposobnosti- če se že gremo picajzlat. Za božička pa je dobil dirkalno cesto- to si je pač zaželel in pisal božičku- oz mu narisal. Dedka mraza pa nimamo. Smo pa bili povabljeni na božično večerjo in je tam dobil darila- kak za vraga naj vem, da bo kaj dobil, naj za vsak slučaj kličem in rečem nič dariluser posted image . Dobimo obiske od daleč, že od doma prinesejo darilo, kako naj vem da bodo ob vsej prtljagi še darila nosili in kak naj vem, da prinesejo še od drugih sorodnikov, ki otroka niso videli več mesecev. A naj vse kličem. Oprosti ampak se mi zdi, da jih bom še užalila, če rečem nič otroku nosit, če ga pa ne vidijo 1 leto. In gremo spet skupaj v trgovino in mali prosi mali avtek, jaz vztrajam ne, stric ma daj saj je za džabe, ti bom jaz kupil. Ne, ne bom se kregala še z odraslimi v trgovini. Sicer smo se doma potem pogovorili, pa ne potegne vsem.
Od malega hodiva skupaj v trgovine in čisto vedno (ko je čas) greva tudi igrače pogledat in dobro ve, da ne kupiva nič, ene 3x na leto je mama dobre volje in mu kupi- nekaj kar recimo rabi. Sladkarije pa sploh ne. In ni problemov, včasih poskuša s pogledi, ampak ve, da ne bo dosegel. Potem pa pride tak čas, kot tole novo leto in se vse podre. In se hkrati najde nekdo, ki zasoli pamet, kak razvaješ celo leto otroka in mu ne daš možnosti cenit malenkostiuser posted image user posted image

Noben mi ne bo rekel, da sem kriva sama in tudi ne bom vzela otroku veselje ali igračo, če mu nekdo prinese darilo- to mi je zelo grdo. Je pa na meni, da potem otroka nazaj na dobro pot spravim oz da ga naučim, da se ne kupuje vsak dan igrač. Tudi to je del vzgoje, ne pa da mu za hrbtom jemljem igrače od drugih, da jih ja ne bi dobil preveč ali ap bog ne daj kake plastike.

Pa tudi otroci so različni, eni dojemajo tako, drugi drugače, eni ne sprobavajo nikoli, eni samo 1x, drugi na veliko... Naš je že tak, da bo probal vsak teden, če slučajno mama popusti, pa četudi vidi 2 leti da ni haska, bo drug teden spet probal. Pa ne samo za igrače, tudi za druge stvari.



Hope, nič ne pretiravam, je pa tako, da ti vedno prebereš tisto, kar paše tebi in tisto je zate svetinja, kar ti pa ne paše, pa popljuvaš.user posted image In ja, tudi moj je tak, da probava če sem si slučajno že premislila, ampak ne pri igračah in sladkarijah, ker ga na to pač nisem navajala in ne, ne gre za za to, da imam pač srečo - otrok ne rata "težak" v trgovini sam od sebe, pa če ti je prav ali ne. To je stvar navade. Je pa pri nas preizkušanje in poizkušanje na tapeti za vse ostale stvari, tako da verjemi, da je še kako vztrajen. Če se pa ti bojiš zamerit prijateljem/sorodnikom, je pa to tvoj problem, jaz se tega prav nič ne bojim, sploh pa ne v primeru tistih sorodnikov/prijateljev, ki niso prizemljeni, kar se tiče daril, sladkarij ipd. in pretiravajo. In prav nič mi ni treba skrivati igrač pred njim in mu jih jemati ali kaj si že napisala, ker teh problemov nimamo. Ima pa vseeno popolnoma dovolj igrač, tudi plastike, še preveč, nekatere vmes pospravimo, pa so čez čas spet aktualne. Skratka, mi gremo brez težav v trgovino, brez izpadov, teženja, jokanja in trmarjenja. Ja, imam srečo, ampak to ni prišlo kar samo od sebe.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: kako otrokom razložite, da ne morete kar ...
6.2.2012 9:43:20   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78


Hope, nič ne pretiravam, je pa tako, da ti vedno prebereš tisto, kar paše tebi in tisto je zate svetinja, kar ti pa ne paše, pa popljuvaš.user posted image In ja, tudi moj je tak, da probava če sem si slučajno že premislila, ampak ne pri igračah in sladkarijah, ker ga na to pač nisem navajala in ne, ne gre za za to, da imam pač srečo - otrok ne rata "težak" v trgovini sam od sebe, pa če ti je prav ali ne. To je stvar navade. Je pa pri nas preizkušanje in poizkušanje na tapeti za vse ostale stvari, tako da verjemi, da je še kako vztrajen. Če se pa ti bojiš zamerit prijateljem/sorodnikom, je pa to tvoj problem, jaz se tega prav nič ne bojim, sploh pa ne v primeru tistih sorodnikov/prijateljev, ki niso prizemljeni, kar se tiče daril, sladkarij ipd. in pretiravajo. In prav nič mi ni treba skrivati igrač pred njim in mu jih jemati ali kaj si že napisala, ker teh problemov nimamo. Ima pa vseeno popolnoma dovolj igrač, tudi plastike, še preveč, nekatere vmes pospravimo, pa so čez čas spet aktualne. Skratka, mi gremo brez težav v trgovino, brez izpadov, teženja, jokanja in trmarjenja. Ja, imam srečo, ampak to ni prišlo kar samo od sebe.


Kako pa to, da si ga pri ostalih stvareh, kjer preizkuša in izsiljuje oz. je vztrajen, navajala na to.....?

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: kako otrokom razložite, da ne morete kar ...
6.2.2012 9:49:50   
tulpek
Uh, dobra tema. Po moje je veliko odvisno tudi od otroka. Pri nas ni problemov, ga včasih namerno peljem igrače gledat, ampak jih pa nikoli ne kupim, tam se samo gleda user posted image user posted image user posted image Kupim pa takrat, ko ga ni zraven. Tudi s sladkarijami ni problema, ampak jogurte in makarone pa moramo dat v voziček user posted image user posted image user posted image no, to mu pustim. Mogoče je tako, ker ima samo 2,5 leti, če bo kdaj drugače, pač ne bo hodil zraven v trgovino.
Je pa decembra dobil čist preveč igrač user posted image user posted image user posted image in je potem januarja še kar govoril, da bi imel darilo... no sedaj ga je minilo. Itak da jih razvadimo, če en mesec non stop dobivajo darila iz vseh koncev. Ampak pri nas niso to neka velika darila, pa vseeno.

Pa še odgovor prvi, ki je zastavila vprašnje: preprosto ne, so že lepo napisale, kako lahko poveš, da ni denarja za vse, pa če se dere... saj bo konec. Sicer bo zahtev vedno več in z leti raste tudi cena "igrač". Manjši kot je otrok, lažje ga je odvadit.

< Sporočilo je popravil tulpek -- 6.2.2012 9:51:28 >

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: kako otrokom razložite, da ne morete kar ...
6.2.2012 9:52:33   
skuštrana
Katy78, te bom vprašala klasično vprašanje - koliko otrok imaš user posted image ?

Pri nas je vsak različen - z najstarejšo nismo nikoli imeli težav v trgovini, je kar sama od sebe skapirala da to s kupovanjem igrač, sladkarij ne gre tako, srednji je imel par izpadov, ampak sedaj že tudi ve kako je s tem na stvari, tamali pa je trd oreh . On pa vsakič kaj uturi v košaro brez da jaz vidim. Pa niso to igrače , pač nekaj da noter. Na koncu to itak ne kupim. Pa ko smo kje na obisku bi tudi igrače kar domov nesel, vse kar mu je všeč je takoj njegovo in nese v svojo (mojo) torbo.

Drugače pa tudi mi gledamo igrače v trgovini, najboljše je tam kjer se da še kaj preizkusit, ampak je čisto jasno da bodo te igrače ostale tam.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: kako otrokom razložite, da ne morete kar ...
6.2.2012 10:17:19   
Hope2
Točno tako kot tiuser posted image . Tukaj ni šlo za težavne otroke non stop, ampak pač samo v določenem kratkem obdobju, pa tega ne zmoreš razumet, ker vse posplošuješ, vse mečeš v isti koš. In če se 2x joka ali pa 1 mesec, je to že kar non stop in navadauser posted image . Gre za parkrat, ko se joka, ker ne dobi igrače, ne za daljše obdobje. In ne ni stvar navade, spet nekaj hočeš dopovedat. Njegova navada je da gre gledat in ve, da ne bo dobil in če potem v roku 2 tednov se mu vsuje na tone igrač, še ne pomeni, da je to njegova stalna navada. Pač proba z jokom in je v 2 poskusih videl, da ni uspeha- Zaradi tega ni težaven otrok in zaradi tega ni njegova navada taka.
Jaz se ne bojim zamert drugim. Če me kdo vpraša povem, če se oni držijo se, če ne pa ne. Ne bom skočila iz kože. In ja imaš srečo, da te vsi vprašajo, vsi nimamo te sreče in prinesejo kar pač prinesejo. In še vedno bom trdila, da če nekdo ne vpraša, je grdo vnaprej klicat in reči, prinesi to pa to, ne pa to, pa to. Daleč od tega, da bi šlo za zamero, je enostavno grdo.
In metat potem ven še neko preteklost, kako ni bilo igrač itd in smo dobri ljudjeuser posted image . Igrače so bile, tudi plastika iz kitajske, vsako nedeljo si lahko kupil na štantih na proščenjih-žegnjanjih, veselicah... tudi v trgovinah. Dovolj jih je bilo, da je tudi takrat kak otrok zmanipuliral starše in tudi takrat so se dol metali. Moj bratranec je že bil tak in tudi starši so popustili in se je valjal v igračah in je zdaj tudi čisto fajn človek. Pa nismo imeli pametnih igrač, ne didaktičnih, ne lego kock, imeli smo pištole, sablje, tanke.... in smo tudi fajn ljudje
Ampak vedno so samo igrače in starši krivi. In točno to je kar razberem iz tvojega posta, en kup kritike kak so določeni starši nesposobni, zato ker pride do tega kratkega stika v kratkem obdobjuuser posted image . Ja, je tudi o tem, da je treba otroka naučit spoštovat malenkosti, s tem se strinjam, ne rabim na to replike dat, sem pa omenila, da to počnemo, kot se tudi veliko staršev trudi. In tako kot ste vi kljub vsemu pristali pri preveliko igračah, tako smo mi, in tako kot ti učiš svojega se veseliti malenkosti, tako tudi mi, tako kot ti vztrajaš tako smo tudi mi, pa vseeno je prišlo pri nas do joka in sprobavanja, pa ne vse zaradi mene, kot ti trdiš. In zaradi tega tudi ni težaven otrok in zaradi tega, se je tudi on nekaj naučil iz tega- še vedno pravim, da je tudi to lahko del vzgoje. Ni pa treba vse skup samo popljuvat starše, da so samo oni krivi.
In če si tvojega tako lepo navadila da nikoli ne fekta igrač in sladkarij, kako pa da ga še za druge stvari ne morešuser posted image , ap daj ga še pri drugih stvareh ne navajaj in ga nauči. Ni lahko, a ne?


(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: kako otrokom razložite, da ne morete kar ...
8.2.2012 10:49:54   
Taddy78
Pri nas ga je na to navadila moja mati. Vedno ko je prišla na obisk, mu je nekaj prinesla in se je potem razvadil v taki meri, da je vedno, ko sva šla v trgovino sitnaril in sitnaril tako dolgo, da sem mu nekaj kupila. Kmalu je nakupovanje z njim postala nočna mora in če je že šel z mano, sem lahko šla samo v eno trgovino, ker je v vsaki nekaj našel, kar bi lahko kupila. Bil je kot vreča brez dna.
In isto ima novembra roj, dan in je takrat zasipan z darili, potem pa seveda pride še december, pa miklavž, pa božiček...
Kako smo mi to rešili? Po eni strani zelo preprosto. Odkar ima svoj denar, že nekaj časa nisem kupila nobene igrače, pa tudi sam si je ne, ker mu je škoda denarja. Dostikrat sva šla v trgovino in mu rečem, da si lahko kupi to in ono, ampak ne. Raje si nič ne kupi. Tako me sedaj pride dosti "ceneje" če mu za kako delo oz. pomoč dam evro ali dva, kot pa kupovanje igrač v nedogled.
Je bil pa faca, ko še ni poznal denarja in so mu logično kovanci bili več vredni kot papirnati in se spomnim ko mu je moja mati pri 4.letih dala 40evrov on pa ji je zabrusil, da tega ne bo imel, da to ni nič vredno.

Tako da sem sedaj kar pomirjena. Svojo blagajno pridno polni in polni ampak mu je škoda dat evro za karkoli user posted image . Če v trgovini vidi nekaj kar mu je všeč, mu rečem saj imaš dovolj denarja, kupi si, pa samo zamahne z roko in reče eh, brezveze je. Bi jo pa seveda takoj imel, če bi jo jaz kupila. user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: kako otrokom razložite, da ne morete kar ...
8.2.2012 12:10:51   
ronja
vedno, ko sva šla v trgovino sitnaril in sitnaril tako dolgo, da sem mu nekaj kupila.

hihi, če si mu ti kupila, si ga tudi sama navadila na to. Gotovo je začel tudi zaradi babi, ampak zato pač probajo - če vidijo, da to pri starših ne gre, se hitro navadijo, da pri starših veljajo druga pravilauser posted image . Verjemi, tudi pri nas babice vedno kaj prinesejouser posted image - in se bo potem pač babi sama menila, če ji to ne bo več odgovarjalo. Kar se mene tiče, vesta, da ne bo vedno nekaj. Ne bi rada čakala, da bosta razumeli denar in tudi žepnine še nimata. in ker gremo povsod skup, ker ju niti nimam kam dat, ko grem v trgovino, če je lubi na terenu (in zelo velikokrat se to res pokrije). Naj bosta potem rajši v vrtcu 1-2 uri dlje, da bom šla jaz še v trgovino prej? Saj nisem nora! Ju rajši naučim prej, kaka so pri meni pravila, pa gremo vse skupaj in sta malidve zadovoljni, da smo skup in da se nekaj dogaja (trgovina se jima zelo fajn zdi - ker gremo 1x na 14 dni povprečno, je to strašno velik dogodekuser posted image ). Tako da se da tudi z manjšimi otroki;).


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: kako otrokom razložite, da ne morete kar ...
8.2.2012 12:13:32   
ronja
Uh, dobra tema. Po moje je veliko odvisno tudi od otroka

Se strinjam. Mojidve pač nista tako trmasti in jima te reči v trgovini ne pomenijo toliko. Če jima razložim, ni bil še nikoli problem. Mi je pa jasno, da niso vsi otroci taki, da so eni bolj trmasti in da bi s takim imela več dela kar se tega tiče. Glede drugih reči znata bit pa mojidve zelo vztrajni, samo v glavnem so to res take stvari, kjer se tudi meni zdi v bistvu dobro, da sta - ne praktično, se mi dostikrat ne da, ampak tako v splošnem gledano se mi zdi pa dobro, da zatežita, če rabita pozornost, recimo. Nočem, da bi se kar vdali v usodo... Ni pa to praktično, kadar se slabo počutiš, recimo;). Tako da ne vem, koliko jih mi kanaliziramo v to, kje si lahko privoščijo več in kje manj, koliko je pa to v otroku samem. verjetno vsaega malo...


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 36
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?