|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
6.2.2012 17:52:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Antonina)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Med. sestre pri pediatrih
7.2.2012 10:39:38   
Najaa
Jaz vedno pokličem, ker si pač vzamem čas in visim na telefonu. In včasih je hudičevo težko priklicat... Ravnaonazadnje sem pa po tem, ko sem 10x poklicala in je zvonilo v prazno, popokala otroka in šla tja. Pa kaj. Na vratih lepo piše, da imajo prednost naročeni otroci in sem tudi vedla, da bova več časa čakali. Na koncu nisva, ker ni bilo gužve, če bi bilo treba pa bi. Sestra se ni do mene obnašala nič drugače, v bistvu je vedno nasmejana, dobre volje in taka ful živahna (otroci jo imajo zelo radi). Mislim, da če delaš z ljudmi, si ne moreš prevoščiti nesramnega vedenja. Je res, da smo vsi ljudje, ampak svoje frustracije ne bo nihče na meni sproščal. Sem tudi sama delala z ljudmi pa si tega nisem privoščila. Tako da avtorica teme, te ćisto razumem, da si bila prizadeta. jaz bi tudi bila.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Med. sestre pri pediatrih
7.2.2012 10:51:38   
emaa
Pri nas jih načeloma dobiš takoj na telefon, zadnjič pa sem porabila skoraj uro in pol, da sem jih priklicala, ker imajo dve liniji, skoz je bilo zasedeno, ali pa je zvonilo v prazno, če sem bila na drugi liniji. V službi pa tud ne bi mogla tolk časa na telefonu viset, da dobim pediatra, bi rada vidla šefa, ki bi to dovolil. 

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Med. sestre pri pediatrih
7.2.2012 17:46:58   
Antonina
Ravno o tem sem govorila. Pravzaprav gre le za način in seveda nisem naredila prav, toda le-to njeno vedenje se mi pa ni zdelo primerno. To je vse. Nekateri razumejo, drugi pač ne. To je vedno tako.

_____________________________

Zaljubljena v življenje in svojo družinico**

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Med. sestre pri pediatrih
7.2.2012 18:15:54   
pelin
Že parkrat sem prebrala tvoj post, pa ne morem in ne morem drugače napisati...kot sem razumela, tvoja deklica ni bila bolna za urgenco...torej se ni mudilo na žive in mrtve ( in temu primerno vaju je pač sestra pustila čakat)...pišeš, da si prej morala še v službo ( to si vzela pod nujno)...morala bi tudi poklicati k zdravniku ( to se ti pa kljub vedenju, da bi to morala narediti, ni zdelo nujno)...ne kličeš zato, da je sestra bolj prijazna in dobre volje, temveč zato, da se ne čaka v nedogled in ker v končni fazi to tam pač zahtevajo...takšen red imajo in prav je tako...Sestra ti je pokazala na svoj način, da se ji ne zdi prav, da se ne držiš pravil...ti si ji pa s svojim upadom v čakalnico tudi pokazala, da ti njihova pravila visijo dol...Glede na to...je rezultat pričakovan...Ona je bila nezadovoljna in užaljena in je to pokazala s svojim obnašanjem...Ti si bila nezadovoljena in užaljena in si to pokazala tako, da si se spihala na forumu...Žal pa se mi zdi, da še vedno ne razumeš...še vedno se ti očitno zdi, da se je ona grdo obnašala in da ni imela pravice brundati in povešati nosu, temveč bi jo moral prijeti krč od posiljenega nasmeha, kljub temu, da si ti meni nič tebi nič obšla pravila...Si že slišala za to ...kar seješ to žanješ....? Tako je z medsebojnim spoštovanjem...Pa če se gre tu o poslovnem bontonu ali ne....tudi medicinsko osebje so le ljudje in zagotovo jim ni vseeno v takih situacijah, ki so po moje kar pogoste.
Drugače pa se mi zdi naročanje pri zdravniku super stvar....verjetno so istega mnenja tisti, ki so kdaj pri zdravniku z zelo bolnim otrokom čakali po več ur...ko nosiš vročičnega in vreščečega  malčka dve do tri ure po čakalnici, se ti zdi takšnole naročanje in nekaj minutno čakanje kot nebesa...In če doma nimaš telefona, odhitiš pač do najbližjega...če se ti izprazne kartica, šibaš pač po novo....to je tako zanemarljiv strošek, ki je v primeru z otrokovim zdravjem čisto nesmiselen...Za otrokovo zdravje je pa tako ali tako veliko bolje, da ne visiš tam z njim več ur...s tem ga brez veze poleg bolezni še dodatno mučiš, hkrati pa otrok veselo trosi viruse in bakterije na okrog, ter jih v zameno pobira od drugih...
Drugače pa...vsaka stvar je za nekaj dobra....po moje boš drugič raje prej poklicala, kot pa gledala sestrin povešen nos...

(odgovor članu Antonina)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Med. sestre pri pediatrih
7.2.2012 18:39:41   
Antonina
Kot prvo - ni mi vseeno za njihova pravila. In kot sem že poudarila, da nisem uletela kot nekdo, ki nujno potrebuje pomoč, kot nekdo ki želi prav ta trenutek imeti vse na pladnju in ji rekla, ali naj pustim kartico in se vrnem ali počakam. Če preberete le to kar želite prebrati, prav. Vendar sem v nekaterih komentarjih izpadla kot popolnoma asocialna in brez spoštovanja do osebja v ZD. Še zdaleč ni tako. Navedla bi še, da sem bila tam zelo velikokrat, sploh s svojim drugim rojencem, ki se je rodil z ne tako nedolžno okvaro - če lahko poenostavim, se ne vidiva enkrat do 2x letno, in sem do sedaj vedno poklicala, torej nisem nespoštljiva in še priznala sem da sem storila napako s tem, da nisem klicala ter se naročila.
Imela pa je tudi na izbiro kaj storiti z nama. Ker se mi je zdelo, da se bova morali s hčerkico vrniti v ZD, in bila pripravljena na to, da naju ne bodo sprejeli takoj, sem prvo opravila v službi, da bom potem lahko imela čas, ne glede na to ali bom čakala ali pa se vrnila.

< Sporočilo je popravil Antonina -- 7.2.2012 18:42:25 >


_____________________________

Zaljubljena v življenje in svojo družinico**

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Med. sestre pri pediatrih
7.2.2012 19:40:20   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Že parkrat sem prebrala tvoj post, pa ne morem in ne morem drugače napisati...kot sem razumela, tvoja deklica ni bila bolna za urgenco...torej se ni mudilo na žive in mrtve ( in temu primerno vaju je pač sestra pustila čakat)...pišeš, da si prej morala še v službo ( to si vzela pod nujno)...morala bi tudi poklicati k zdravniku ( to se ti pa kljub vedenju, da bi to morala narediti, ni zdelo nujno)...ne kličeš zato, da je sestra bolj prijazna in dobre volje, temveč zato, da se ne čaka v nedogled in ker v končni fazi to tam pač zahtevajo...takšen red imajo in prav je tako...Sestra ti je pokazala na svoj način, da se ji ne zdi prav, da se ne držiš pravil...ti si ji pa s svojim upadom v čakalnico tudi pokazala, da ti njihova pravila visijo dol...Glede na to...je rezultat pričakovan...Ona je bila nezadovoljna in užaljena in je to pokazala s svojim obnašanjem...Ti si bila nezadovoljena in užaljena in si to pokazala tako, da si se spihala na forumu...Žal pa se mi zdi, da še vedno ne razumeš...še vedno se ti očitno zdi, da se je ona grdo obnašala in da ni imela pravice brundati in povešati nosu, temveč bi jo moral prijeti krč od posiljenega nasmeha, kljub temu, da si ti meni nič tebi nič obšla pravila...Si že slišala za to ...kar seješ to žanješ....? Tako je z medsebojnim spoštovanjem...Pa če se gre tu o poslovnem bontonu ali ne....tudi medicinsko osebje so le ljudje in zagotovo jim ni vseeno v takih situacijah, ki so po moje kar pogoste.
Drugače pa se mi zdi naročanje pri zdravniku super stvar....verjetno so istega mnenja tisti, ki so kdaj pri zdravniku z zelo bolnim otrokom čakali po več ur...ko nosiš vročičnega in vreščečega  malčka dve do tri ure po čakalnici, se ti zdi takšnole naročanje in nekaj minutno čakanje kot nebesa...In če doma nimaš telefona, odhitiš pač do najbližjega...če se ti izprazne kartica, šibaš pač po novo....to je tako zanemarljiv strošek, ki je v primeru z otrokovim zdravjem čisto nesmiselen...Za otrokovo zdravje je pa tako ali tako veliko bolje, da ne visiš tam z njim več ur...s tem ga brez veze poleg bolezni še dodatno mučiš, hkrati pa otrok veselo trosi viruse in bakterije na okrog, ter jih v zameno pobira od drugih...
Drugače pa...vsaka stvar je za nekaj dobra....po moje boš drugič raje prej poklicala, kot pa gledala sestrin povešen nos...



Pelin, se povsem strinjam z vsem napisanim......user posted image

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Med. sestre pri pediatrih
7.2.2012 19:40:35   
pelin
Imela pa je tudi na izbiro kaj storiti z nama.
IZVIRNO SPOROČILO: Antonina
V bistvu ji nisi pustila izbire...po pravilih  ona ne sme zavrniti bolnega otroka...in nehote se vprašam, kako jezna bi bila ti šele takrat, ko bi vaju poslala za tri ure domov, če si že sedaj užaljena , ker si je drznila pokazati slabo voljo, ko si ti namerno spregledala in prikrojila pravila...
Veš, sama vem, kaj bi rada povedala....ne zdi se ti prav, da si je sestra dovolila pokazati svojo slabo voljo in nezadovoljstvo ob tvojem dejanju. Dejanju, ki se ga ti zavedaš in praviš, da ni bilo pravilno...kljub temu pa se ti zdi, da bi morala ona biti vseeno prijazna in se delati, da je vse vredu, ker si pač ti priznala, da nisi ravnala prav. Po tvoje se ni vedla strokovno, ker si kot človek , ki dela z ljudmi tega ne bi smela dovoliti. To bi seveda držalo, če bi bili ljudje stroji in bi lahko svoja čustva izklopili...Prav tako, bi lahko rekli tudi , da se ti nimaš pravice jeziti nanjo, ker se nisi držala pravil, ki veljajo tam in si pač po svoje plačala za svoj kiks....pa se vseeno jeziš...

(odgovor članu Antonina)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Med. sestre pri pediatrih
7.2.2012 20:25:44   
josephine27
Moje mnenje je da delaš iz muhe slona. Jaz peljem otroka k pediatru ko je bolan in mi je v prvi vrsti pomembno to, da ga pregledajo in "pozdravijo" in če se mi bo sestra zraven smejala al pa me kislo gledala mi je popolnoma vseeno dokler bo svoje delo strokovno opravila.

Lepo, da učiš svoje otroke prijaznosti ampak mislim da ni nič narobe tudi če se naučijo, da v življenju niso vsi ljudje vedno prijazni in nasmejani in da se je pametno držati nekih pravil (naročanja) če že obstajajo.

_____________________________



(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Med. sestre pri pediatrih
7.2.2012 20:27:21   
mika
Vendar sem v nekaterih komentarjih izpadla kot popolnoma asocialna in brez spoštovanja do osebja v ZD.


Po mojem mnenju nisi...
Pred nekaj dnevi sem poslušala zdravnika, ki je rekel, da je največja neumnost naročanje bolnikov. Če je človek bolan, se ne more naročit čez dva dni, ampak pride še isti dan. Ura je pa takointako nepomembna, pri velikem št. bolnih pacientov je treba pač čakat.

Nekaj takšnega je rekla tudi hčerina zdravnica. Naročamo se samo, če potrebujemo napotnico, če je pa bolna, pa jo bo vzel tisti zdravnik, ki bo takrat delal.

HB za realne zdravnike in sestreuser posted image

(odgovor članu Antonina)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Med. sestre pri pediatrih
7.2.2012 20:46:03   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Moje mnenje je da delaš iz muhe slona. Jaz peljem otroka k pediatru ko je bolan in mi je v prvi vrsti pomembno to, da ga pregledajo in "pozdravijo" in če se mi bo sestra zraven smejala al pa me kislo gledala mi je popolnoma vseeno dokler bo svoje delo strokovno opravila.

Lepo, da učiš svoje otroke prijaznosti ampak mislim da ni nič narobe tudi če se naučijo, da v življenju niso vsi ljudje vedno prijazni in nasmejani in da se je pametno držati nekih pravil (naročanja) če že obstajajo.



Se ne rabim preveč trudit, se strinjam s postom od josephine27.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Med. sestre pri pediatrih
7.2.2012 21:14:09   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mika


Po mojem mnenju nisi...
Pred nekaj dnevi sem poslušala zdravnika, ki je rekel, da je največja neumnost naročanje bolnikov. Če je človek bolan, se ne more naročit čez dva dni, ampak pride še isti dan. Ura je pa takointako nepomembna, pri velikem št. bolnih pacientov je treba pač čakat.

Nekaj takšnega je rekla tudi hčerina zdravnica. Naročamo se samo, če potrebujemo napotnico, če je pa bolna, pa jo bo vzel tisti zdravnik, ki bo takrat delal.

HB za realne zdravnike in sestreuser posted image



Ne, pa ni treba čakati.....ker redke so tiste bolezni, ki so življensko nevarne, ko gremo k zdravniku....in še takrat običajno rešilca pokličemo......

Jaz še ko grem k dežurnemu zdravniku (sicer se tega redko posložujem) pokličem......

Moj nekdanji ginekolog je bil malo pred penzijo.....pri njem ni bilo naročanja....je 30 žensk "njegova" sestra naročila ob 6 uri, .....za obisk ginekologa sem si morala vzeti dopust......ker sem prišla ob 6 uri (bil je pač sistem, kdor prvi pride, prvi melje) in prišla domov ob 13. uri....ginekologu in sestri je bilo fajn....on je mislil, da če že 40 let ženska pri zdravniku čaka 5 ur, lahko še naslednjih 40 tudi......

Potem je ginekolog odšel v penzijo.....zamenjala ga je mlada ginekologinja, ki je uvedla naročanje.....sestre so seveda na začetku malo grdo gledale (seveda to predstavlja malo več dela......prej 30 žensk naročih na 7. uro, zdaj pa moraš vsakih 15 minut vpisovati novo žensko....)...pacientke smo pa bile grozno zadovoljne....ker si bil naročen ob 9.15 in si ob 10.00 že končal....

Tudi pri pediatrih naročijo za isti dan....in če otroka boli grlo, če ima malo povišano temperaturo, če se mu solzijo oči, če že 2 tedna kašlja (zaradi takih zadev običajno otroke vozimo k zdravniku) ni tako zelo nujno, da ne bi mogel otrok počakati uro ali dve še doma, ko mame pokličemo k zdravniku...in če ni sistema naročanja, bi moral itak uro ali dve ali pa še več, čakati v čakalnici, kjer se mimogrede naleze še česa drugega.....

Meni je to naročanje zelo super......pokličem, če je hčerka bolna, me sestra vpraša, če mi odgovarja ta ali ta ura....ponavadi mi, če mi ne, povem da ne in me naroči za kako uro....in sem ob uri, ko sem naročena tam, čez največ 45 minut  ali uro.....(če pridejo seveda kake nenaročene vmesuser posted image ) pa sem že v lekarni.....meni se to zdi precej bolje, kot pa da z bolnim otrokom pridem ob sedmih v čakalnico, kjer čaka že vsaj 20 drugih otrok in najmanj 30 odraslih spremljevlcev in se vrnem ob 12. uri domov.....bolnemu otroku pa pač tudi ni lepo nekaj ur v nabito polni čakalnici čakati......

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Med. sestre pri pediatrih
7.2.2012 21:29:46   
aknela123
antonina, namesto da cel dan tu po forumu odgovarjaš in se opravičuješ, rajši pocrkljaj otroka, če je bolan. 

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Med. sestre pri pediatrih
10.2.2012 10:48:37   
Leela
Nekatere sestre so res čudne.
Jaz sem sina peljala s poškodovano roko pediatru v zd blizu šole, kjer si je roko poškodoval. (Naš izbrani pediater je 25km stran in takrat itak ni delal-14h). Klicali so me iz šole , ker ga je roka močno bolela in je jokal.
So rekli naj ga peljem k svojemu pediatru in je moj rekel, če resno mislijo. V vsakem primeru bi moral k dežurnem zdravniku, polek tega bi porabili dodatni čas in bi ga vozili sem in tja, ker je moral na rentgen v LJ.
Kot, da si naprimer poškoduješ nogo na smučanju v Kranjski gori in ti tam rečejo, da pojdi v Portorož k svojemu zdravniku.

naročanje mi je drugače zelo dobra stvar, ker čakaš veliko manj in si manj v kontaktu z ostalimi bolanimi, ampak včasih sestre zato zgubijo orentacijo. Pri nas ko ne naročajo se kar načakaš ampak te brez problema vzamejo tudi drugi zdravniki

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 39
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?