|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sveža nosečka
13.2.2012 8:56:46   
saan21
Pozdravljene.

Pred nekaj dnevi mi je test pokazal user posted image . Že prej pa so se pojavljale neznosne bolečine v spodnjem delu trebuha, M ni, bolijo me bradavičke.

Ker sem od avgusta lani redno pila morsko vodo mešano z navadbo 1:1, me zanima, ali jo moram prenehati piti? Pijem jo zaradi izboljšanja prebave, s katero sem imela teževe.

Čemu se je dobro izogniti v nosečnosti, vem da pršut, suhi salami, pašteta, biftku... zanima me, ali se ne sme jesti tudi tunine paštete? Sem namreč velika ljubiteljica le te.

V koliko časa ste prišle na vrsto na 1. pregled?
Kako pa je s folno kislino, je najbolje začeti jemati čimprej? Jaz je še ne jemljem, saj nisva ravno delala dojenčka, samo nehala sem jemati tabletke in zgodilo se je. user posted image user posted image Seveda sva zelo vesela.... :)

Najlepša hvala za vse odgovore! user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Sveža nosečka
13.2.2012 12:35:02   
danyy
Za mosko vodo ne vem, ampak mislim da ne more škodit.
Folno sem začela jemat, ko sem izvedela zauser posted image . Prvi pregled sem imela v 10 tednu (sem se kar načakala).
Glede hrane- jaz nisem jedla bifteka, pršuta, ostalo pa normalno.
Pa čestitke!user posted image

(odgovor članu saan21)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Sveža nosečka
13.2.2012 12:37:56   
saan21
Najlepša hvala za odgovor!
Tunini pašteti res ne vem kako bi se odpovedala. :)
Na pregled upam da me vzame čimprej, saj bi že tako morala kaj iti, ponavadi me povabi.
Danes naredim še 1 test da se prepričam, če je res potem pa jo pokličem.
Tudi jaz mislim, da voda ne bi smela škodovati. Ne vem zakaj bi, saj sm tem zmanjšam vnos soli v telo, ker so mi stvari že začele postajati preslane.
Naj danes zraven testa kupim tudi folno? Koliko testov ste naredile da ste se prepričale?
Katero folno se priporoča?

Najlepša hvala za čestitke. user posted image

(odgovor članu danyy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Sveža nosečka
13.2.2012 12:42:49   
danyy
Jaz sem naredila kar 3 teste user posted image , nisem mogla dojet da je res, sma kar dolgo čakala. Jaz sem tuno normalno jedla, tako da mislim da se ti ni treba odpovedati. Če z  morsko vodo uspešno urejaš prebavo,potem je to itak super (jaz sem med nosečnostjo imela težve s prebavo).
Folna kislina. jaz sem jemala Tifol.

(odgovor članu saan21)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Sveža nosečka
13.2.2012 13:13:18   
saan21
Danyy, najlepša hvala user posted image
Ja jaz sem naredila 1 test in mogoče še kaj ne verjamem, mogoče zaradi tega ker moj dragi ne more verjeti. user posted image
Zato grem danes še po 1 test in za vsak slučaj še folno kislino. user posted image
Danes sem doma in hvala bogu, da sem ker se zelo slabo počutim, tako me boli trebuh da mam občutek da se bom razpočila.
Zdaj sem se spravljala kuhati, dopoldne sem pa kar malo poležavala...user posted image
Ali ste/si imela kaj težave med nosečnostjo, bruhanje in take zadeve? Jaz sem namreč cele popoldneve v šoli in me to kar malo skrbi user posted image

(odgovor članu danyy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Sveža nosečka
13.2.2012 16:29:08   
Medea10
saan21, tunino pašteto tud raje spusti. Enkrat sem gledala eno oddajo, kjer je G toplo priporočala majhne količine tune, ker vsebujejo težke kovine (med ribami je sam tuna je ne absorbira al izloči al kaj že), raje se posvetuj še z G, ziher je ziher.

(odgovor članu saan21)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Sveža nosečka
20.2.2012 11:11:05   
bistrakatka
če piješ vodo direktno z morja??raje ne pij več, polna je vseh vrst strupenih snovi...da ne omenjam kovin ki so zelo škodljive v prvih teddnih nosečnosti, raje zamenjaj za slive ali kompot...
kar se tiče prehrane ne pretiravaj .... dandanes itak nič več ni zdravo tako se le izogibaj bakterijam in virusom v prehrani se pravi da mora bit dobro kuhano, pečeno in nič surovega,...nosečnice imamo imunski sistem rahlo zavrt ker naše telo tako začšiti plod pred splavom....no ješ lahko vse...v majhnih količinah,..vsega po malem...razen kake morske hrane ker so potrjene polne kovin...kar pa škoduje nevralnemu sistemu zarodka...no folna kislina kot dodatek jemat takoj če ne poješ dovolj zelja, špinače nasploh ohrovta zelene listnate zelenjave...jajc...perutnina se svetuje tudi kurja juha zarad glutaminata ki koristi pri razvoju tkiv...no nekaj osnovnih info...če že študiram to pa naj še povem da najbolje poskrbimo za bodočega dojenčka da smo nasmejane in pozitivne...

(odgovor članu Medea10)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Sveža nosečka
20.2.2012 11:13:35   
saan21
Ginekologinja oz. sestra mi je rekla, da lahko pijem. Pijem mešano z navadno vodo. In jo hodim iskati na zelo odročni kraj, kjer ni nobenega morskega prometa, niti turizma...tako da se ne bojim preveč, da bi bilo kaj narobe.

Ali se PDP izve že na 1. pregledu? Koliko časa pa približno traja? Kolikor sem brala na netu, zna biti zelo dolg pregled...

(odgovor članu bistrakatka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Sveža nosečka
20.2.2012 15:24:37   
Mojci1984
Na prvem pregledu ti naredi vaginalni ultrazvok, da potrdi nosečnost. Vpraši za slikico, jaz sem jo dobilauser posted image . Dobiš materinsko knjižico, stehtajo te, ti izmerijo pritisk, povprašajo te glede bolezni v družini, kdaj si mela zadnjo menstruacijo, izračuna ti pdp in to je to.
Aja, pa pošlje te tudi v laboratorij na odvzem krvi in vode.

(odgovor članu saan21)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Sveža nosečka
20.2.2012 15:26:42   
Mojci1984
Aja pa še to, jaz sem naredila samo en testuser posted image Sem nekje zasledila, da je možno, da test napačno pokaže, da nisi noseča, ne more pa napačno pokazati, da si (razen, če bi imela pred kratkim spontani splav, ali pa bi rodila, ker potem so nosečnoški hormoni še vedno v telesu). Tako, da če je pokazal plusek, potem si sigurno nosečauser posted image

(odgovor članu Mojci1984)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Sveža nosečka
20.2.2012 16:17:49   
naja6
V 1.user posted image sem naredila test kar5x user posted image , preden sem mu verjela, sedaj pa samo enega, ker sem itak vedla da sem zanosla, čeprav nenačrtovano.
Folna- jaz jemlejm Elevit, 1. sem pa Pregnium

(odgovor članu Mojci1984)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Sveža nosečka
20.2.2012 18:23:37   
saan21
Hvala za odgovore. user posted image
Bom vprašala za slikico, hvala ker si povedala. Bi jo imela. user posted image
Uf, odvzem krvi, bljah...ne maram injekcij, ampak bom morala preživeti. user posted image
Kdaj ste povedale, da ste noseče? user posted image
Jaz jemljem Tifol.

(odgovor članu naja6)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Sveža nosečka
5.3.2012 6:55:07   
Vivaldi
Saan, pridruži se oktobrkam ali novembrkam, tam čvekamo o samih takih stvareh... Boš med svojimi user posted image

(odgovor članu saan21)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Sveža nosečka
5.3.2012 20:19:50   
saan21
Kje nej se pridružim?

Bi mi poslala link prosim? hvala!! user posted image

(odgovor članu Vivaldi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?