|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kateri voziček izbrati
10.3.2012 20:24:12   
lunainzvezde

Pozdravljene!

Glede na to, da je na tržišču velika izbira vozičkov, me zanima - kako ste se lotile iskanja? Na kaj je potrebno biti pozoren pri nakupu?

Hvala za informacije!user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kateri voziček izbrati
10.3.2012 21:26:07   
naja17
Še predno sem začela iskat, je bil moj pogoj 4-kolesnik z vsemi štirimi istimi gumami in velikimi. Meni so všeč retro, možu modern stil, iskala nekaj vmes. Gledala na ceno, šla mal po štacunah, odkrila mutsy-a, začela sanjat o njem in ga kupila. Najboljša odločitev user posted image

(odgovor članu lunainzvezde)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kateri voziček izbrati
10.3.2012 21:38:21   
Anonimen
Želela sem velika napihljiva kolesa, sprednja kolesa obvezno taka, da se sučejo za 360°, potem da se da nanj montirat MC lupinica, da se športni del v obe smeri obrača ... vedela sem, da želim za prve mesece košaro, zato mi dejstvo da se hrbtišče spusti do povsem ravnega ni predstavljalo prioritete. Pa valjda, da je izdelava solidna (da ne spušča tistih škripajočih plastičnih zvokov, ko ga potreseš) in tudi izgled mi je bil pomemben.
Aja, pa želela sem takega, da se športni del poleže in ne samo prekucne nazaj, in da ima nastavljivo oporo za noge.

< Sporočilo je popravil Otika -- 10.3.2012 21:40:21 >

(odgovor članu naja17)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
10.3.2012 22:41:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kateri voziček izbrati
11.3.2012 13:42:20   
amyZ
Jaz sem si naprej zastavila cilje kot so: za kakšen teren naj bo voziček (ali samo asfalt ali tudi offroad), kakšna kolesa naj ima (primerno terenu), kako praktičen naj bo, velikost sestavljenega, kakovost.
Predvsem pa so potem prevladali tudi to, da mi mora biti vizualno všeč in da ima dobra mnenja in ocene.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kateri voziček izbrati
11.3.2012 13:46:36   
Petka09
Če bi imela še enega otroka, ne bi nikoli kupovala dragega in ne vem kakega Ferrarija med vozički. Kriterij bi mi bil, da bi imel velika napihljiva kolesa, da je trikolesnik, da ima hrbtišče naklon tudi čist vodoravno in to je to. Recimo Babyboom voziček ima zdaj po novem vse to in še več, pa je zelo ugoden. Še lupinico majo, ki je kompatibilna na voziček, kar prej še ni blo, ko je bla naša tamala še dojenček.

Pa še drug razlog je, zakaj ne bi nikoli kupovala dragega vozička. Namreč, pri enem letu je meni tista težka krava od vozička že too much za v avto, zato potem v večini vsi radi prešaltajo na marelo oz. manjši voziček. Mi smo nekje od 10-meseca dalje imeli Baby welt moon kiss voziček - zakon!! Če bi se dalo, bi ga mela že od rojstva, ampak to seveda ne gre, ker dojenček najprej rabi košaro.

In zato, da bi dajala ne vem kak denar za tisto leto vožnje (pa bognedaj, da se še dete ne bi rado vozilo)... ni šans.

(odgovor članu amyZ)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kateri voziček izbrati
12.3.2012 8:27:41   
Senicka
Mene pa zanima ali pase Maxicossi kosara na Quinny Buzz 3. Prodajalka v BC mi je rekla, da jo lahko namestim z istimi adaptorji, kot Maxicossi jajcko, a to na zalost ni šlo.
Lp

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kateri voziček izbrati
12.3.2012 11:45:50   
Matkurja

IZVIRNO SPOROČILO: naja17

Še predno sem začela iskat, je bil moj pogoj 4-kolesnik z vsemi štirimi istimi gumami in velikimi. Meni so všeč retro, možu modern stil, iskala nekaj vmes. Gledala na ceno, šla mal po štacunah, odkrila mutsy-a, začela sanjat o njem in ga kupila. Najboljša odločitev user posted image

Isto.

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kateri voziček izbrati
12.3.2012 13:14:56   
monita
moji pogoji so bili, da voziček gre v avto (ker zaradi vozička ne bi menjala avta)- sicer imamo velik avto, tako da to ni bil problem, obvezno da ima voziček košaro, da gre na voziček z adapterji lupinica maxi cosi, napihljiva kolesa (bomo še dokupili, ampak da ima možnost menjave za napihljiva), velika kolesa, da je 4-kolesnik, da se športni del lepo podre, ugodna cena, ročaj nastavljiv v obe smeri in tudi po višini... verjetno bi še kaj lahko naštela... aja, pa da bi mi bil voziček všečen... no in smo našli mutsy slider-ja...ima vse

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kateri voziček izbrati
12.3.2012 13:27:22   
zaspancek1
Sicer sem imela Muro 4, s katerim sem bila zelo zadovoljna - velika kolesa, sprednja vrtljiva za 360 stopinj, se popolnoma poleže (ker nisem hotela trde košare), sedež se lahko obrne, strehica velika, da ni bilo potrebe po kakšnem peppenyju, nanj je možno montirati lupinico (pri prvem super uporabno in uporabljeno), teren premaga res slab (neutrjen makedam, velike višinske razlike,...) - skratka res robusten in dober terenec - po dveh otrocih je še vedno zelo dobro ohranjen. Motilo pa me je (vedno bolj) dejstvo, da je to pač res terenec - glomazen. Sicer je zlaganje res super enostavno, pa vseeno zasede precej prostora), največji minus pa je pri čisto vseh terencih teža! user posted image Zato pa potem več kot 90 % uporabnic kmalu kupi še kakšno marelo za v avto.
Skratka - če bi danes kupovala, bi kupila kaj manj terenskega (torej manjšega in lažjega), še vedno pa bi moral imeti možnost ležečega položaja in obračanja sedeža. Kolesa so čisto dobra tudi kakšna malo manjša, nenapihljiva (z marelo smo prevozili tudi po slabšem makedamu, tako da pri veliki večini velika kolesa res niso najnujnejša). Sicer nisem ravno čisto na tekočem, sem pa videla dva vozička, ki sta mi bila zanimiva:
MC ali Bebeconfort Elea in Jane MUUM, kjer je športni del primeren že od rojstva dalje (hm, očitno je meni to najpomembnejšeuser posted image ).
Znamka? Cena? Kaj pa vem, nisem čustveno navezana na nobeno znamko in če bi dobila kakšnega rabljenega, ki bi ustrezal kriterijem, bi kupila tega, ker so otroci, ki se vozičkajo zelo zelo malo časa, tako da... danes najbrž ne bi več kupila novega.
Ah, ja, kako postaneš pameten, ko imaš nekaj kilometrine...user posted image

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kateri voziček izbrati
12.3.2012 14:02:38   
naja17
Aja še to, jest sem precej gledala tudi na to, kaj menijo fizioterapevti in ko sem prišla v RA z vozom, mi je dr. rekla, da se redko najde mama s 4-kolesnikom, da se sploh ne zavedajo, da 3-kolesnik ful ni stabilen in dober za hrbtenico.

+ jaz ne spadam med tistih 90%, ki bi kupila marelo, pa imam terenca... Ni mi ga problem ven vlečt iz avta, sestavljat itd., mi je zakon voz in dober za otroka, tko da tud na dopuste hodi z nami, pa naj omenim, da nimamo karavana user posted image .

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kateri voziček izbrati
12.3.2012 14:15:15   
zaspancek1
Hm, da je trikolesnik manj stabilen, vem (npr. pri prehodu na pločnik in z njega), ampak da bi pa to imelo kaj veze s hrbtenico user posted image Pa saj je npr. quinny freestyle super voziček (kar se sedežnega dela tiče - ga tudi fizioterapevti hvalijo), pa je trikolesnik?
Drugače pa ja, potem  si res ena redkih, ki nima še zraven marele user posted image


(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kateri voziček izbrati
12.3.2012 14:21:13   
naja17

IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1

Hm, da je trikolesnik manj stabilen, vem (npr. pri prehodu na pločnik in z njega), ampak da bi pa to imelo kaj veze s hrbtenico user posted image Pa saj je npr. quinny freestyle super voziček (kar se sedežnega dela tiče - ga tudi fizioterapevti hvalijo), pa je trikolesnik?
Drugače pa ja, potem  si res ena redkih, ki nima še zraven marele user posted image




Tkole na hitr sem potipkala po googlu:

Voziček

Voziček sodi na prvo mesto nakupov, ki jih moramo opraviti, ko se nam obeta, da bomo postali starši. Najpomembnejši torej, a največkrat tudi najbolj zgrešen nakup. Še vedno se namreč veliko staršev odloči za nek model vozička, ker je ta moderen in lep na pogled. Vsekakor bomo težko pred seboj porivali nekaj, kar nam ni všeč, vendar pa moramo biti pri nakupu pozorni predvsem na varnost in udobnost, ki je bo deležen nas najmlajši. Razvojni fizioterapevti pravijo, da moramo biti pri nakupu vozička pozorni na naslednje:
– sedežna ploskev mora biti čvrsta in nikakor ne okrogla, saj se v slednjem primeru otrok v medenici ne more dvigniti (tako je oblikovan marsikateri voziček-marela)
– naslonjalo mora biti dvigljivo in se mora dvigniti do kota 90°; pri čemer se moramo zavedati, da otroka nikakor ne smemo posedati, če še ni sposoben sam sedeti;
– privez – otroka je treba, tudi kadar je v vozičku, privezati, pri čemer je pomembno, kakšni so pasovi. Ti morajo iti iz kota sedeža, zato da pritrdijo dojenčkovo medenico. Če otrok sedi v vozičku z ravno podlago in ga pripasamo prek medenice, mu omogočimo 'zdravo' sedenje, hkrati pa v takem položaju lahko med pogledovanjem okoli drži ravnotežje. Vozički, pri katerih gre 'medenični pas' visoko čez trebuh, niso dobri;
– voziček nikakor ne sme biti preširok – če pa je že, potem je treba zlasti majhne dojenčke podložiti z brisačkami ali tetra plenicami;
izberite 4-kolesni voziček, saj je bistveno bolj stabilen od 3-kolesnika.





(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
12.3.2012 14:55:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu naja17)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kateri voziček izbrati
12.3.2012 17:06:50   
naja17

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

torej stevilo koles nima zveze z dojenckovo hrbtenico? user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: naja17
izberite 4-kolesni voziček, saj je bistveno bolj stabilen od 3-kolesnika.


ze res user posted image  vendar jz z mojim 3-kolesnikom nisem imela nikakrsnih tezav s stabilnostjo, pa smo ga totalno zgonili po svakojakih terenih user posted image


Sej jest nič ne rečem, da tiste, ki imate 3-kolesnike, pa mate zdej probleme, priznam pa, da jest bi jih mela, ker sem probala in to ni zame. Ni pa mišljen samo na stabilnost, ampak neki v zvezi s hrbtenico, joj, ko se ne spomnim več točn kaj mi je rekla...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kateri voziček izbrati
12.3.2012 19:53:30   
kokosh
Dolgo časa sem se borila proti histeričnemu navdušenju nad Mutsy vozički. Nazadnje sem ugotovila, da ravno 4rider ustreza večini mojih zahtev za voziček (4-kolesnik, napihljiva kolesa, okretno podvozje, enostavno in hitro zlaganje, kompakten sedež s pravokotnim hrbtiščem in čimbolj ravno ležišče športnega dela, kakovostna izdelava - blago, podvozje in kompatibilnost z MC lupinico). Pomanjkljivosti sem našla v športnem sedežu (ležišče ni povsem ravno, ostane naklon ~20°, stopničast prehod med sedalom in naslonjalom, strehica ne zapre povsem vseh špranj - ko je sedež iztegnjen, lahko notri piha), zato je za novorojenčka potrebna košara (ta je precej majhna in ozka). Če že v štartu dodaš košaro, je potem itak vseeno. Čeprav izgleda malce špartansko, sem zdaj navdušena nad njegovo praktičnostjo, sploh v kombinaciji košare in sedeža z ogrodjem babysitter - dobiš zibko oz. ležalnik. Noro fajn zadeva. Z njim si upam med police s porcelanom user posted image

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kateri voziček izbrati
12.3.2012 19:58:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kokosh
... , stopničast prehod med sedalom in naslonjalom, ...

Prehod je stopničast samo če imaš v ležečem položaju globino sedeža na small nastavljeno. Če je nastavljeno na large, stopničke ni user posted image
No strehica bi res lahko bila bolj radodarna, samo mi smo jo "poštukali" s pepenijem in je bilo ravno tako super.

(odgovor članu kokosh)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kateri voziček izbrati
12.3.2012 20:08:11   
Matkurja
Meni se zdi pa košara precej velika.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kateri voziček izbrati
12.3.2012 20:50:39   
naja17

IZVIRNO SPOROČILO: Matkurja

Meni se zdi pa košara precej velika.


Jap, večja kot marsikera druga... No, moj je pri pol leta vseeno ven bingljal z nogicami user posted image
.

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kateri voziček izbrati
25.3.2012 21:29:34   
lunainzvezde
Hvala za mnenja user posted image .

Sedaj pa še imam eno vprašanje. Kaj predlagate, če si v takšni finančni situaciji, da ne morete dati za komplet več kot 400eurov.
Torej, ali bi kupiti rabljen Mutsy slider ali nov voziček, srednji razred (npr. voziček FreeON) http://nakup.pikapolonica.com/otroska-oprema/vozicki-in-sistemi/freeon/freeon-voziCek-bus-31-zelen/572633830032057263 ?

Hvala in lp



(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kateri voziček izbrati
25.3.2012 23:09:46   
Anonimen
V tem primeru bi kupila Römer B-smarta ... pri rabljenemu vozičku nikoli ne veš kaj trofiš ... lahko je vse ok, lahko pa ni, samo garancije tudi ni več ...

(odgovor članu lunainzvezde)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kateri voziček izbrati
26.3.2012 13:13:48   
zaspancek1
Čer sklepam po avtosedežih, je potem tudi ta voziček freeon v bistvu pikolo (te vozičke in avtosedeže prodajajo vsake toliko pod različnimi znamkami). Glede na to, da so ti na trgu že nekaj časa, ti bo najbrž kdo znal povedat kaj o njihovi kvaliteti.
Sicer pa za 400 EUR že dobiš kar nekaj. Seveda je odvisno, kaj bi pravzaprav rada. Rabljeni vozički so lahko še zelo dobro ohranjeni, lahko pa naletiš res na en klump (ki je bil najbrž to tudi že nov). Mutsy je sicer kvaliteten voziček (več ve o tem npr. Otika user posted image ), ampak v praksi je res v veliki večini tako, da si potem zaželiš še kakšno malo marelo za v avto.
Ta Britax B-smart štirikolesnik se je tudi meni zdi čisto ok. Tale je še v akciji - 189 EUR.
Če imaš pa zraven še trdo košaro, pa stane 300 EUR.
Sicer pa je opcija tudi mehka košara, ki jo dobiš še ceneje (original v Nemčiji 84 EUR, sicer pa paše gor kakršna koli druga mehka košara, ki jo npr. lahko kupiš občasno tudi v Leclercu).
Lupinico (npr. Roemerjev, da gre na voziček) pa lahko kupiš tudi rabljeno (seveda čim novejšo) - za okoli 55 EUR (Maxi Cosi so še cenejše).

< Sporočilo je popravil zaspancek1 -- 26.3.2012 13:15:14 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kateri voziček izbrati
26.3.2012 16:15:04   
Anonimen
Glej Mutsy je super voziček, žal pa vsake toliko in toliko vozičkov v seriji pride kakšen s kako okvaro, kakor je povsod ... naprimer naš je bil tak ... po pol leta je začel blazno škripat in ker sem bila jaz sitna so mi na BC zamenjali okvir ... lahko se mi pa nebi dalo, pa bi ga prodala in kupila novega in tisti ki bi ga dobil za mano bi najbrž precej klel ...

(odgovor članu zaspancek1)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kateri voziček izbrati
27.3.2012 7:24:35   
zaspancek1
user posted image Ma, saj nisem imela nič slabega v mislih (pravzaprav niti nisem vedela, da si imela težave). Sem pa po prebranem na RR sklepala, da če kdo, potem ti sigurno veš največ o Mutsyjih.

lunainzvezde, kaj pa kakšen PP UNO?

< Sporočilo je popravil zaspancek1 -- 27.3.2012 7:29:08 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kateri voziček izbrati
27.3.2012 7:26:22   
Anonimen
Itak ... jaz sem profi user posted image

(odgovor članu zaspancek1)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?