|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   PODALJŠANJE PORODNIŠKE - KAKO ?
2.9.2005 18:56:07   
lumpy
Punce rabim pomoč, oziroma ne jaz ampak prijateljica.
Maja je rodila fantka, sedaj pa jo zanima na kakšne načine ti podaljšajo porodniško.

Mogoče vplivajo tudi katere od teh stvari, ki so bile pri njej prisotne:

že v porodniški pred porodom je bila v bolnici zaradi visokega pritiska in slabega laboratorija

po porodu je bila v bolnici bolj dolgo kot je običajno ( 7 dni)

sedaj pa bosta z malčkom imela še fizioterapijo zaradi vratnih mišic , ki bo trajala približno 14 dni, če ne več

Prosim če ima katera izkušnje s tem ali kaj več ve o tem. Sepravi ali se da na ta način podaljšati porodniško in za kako dolgo in kam naj se obrne.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   PODALJŠANJE PORODNIŠKE - KAKO ?
2.9.2005 19:02:52   
Anonimen
Podaljšanje porodniške se ne nanaša na bolezni matere temveč izključno na zdravstveno stanje otroka.

Če bo otrok ob koncu porodniške še obiskoval fizioterapijo je to razlog, da ji bodo podaljšali.

(odgovor članu lumpy)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   PODALJŠANJE PORODNIŠKE - KAKO ?
2.9.2005 19:07:08   
lumpy
Hvala za pojasnilo, se pravi da prvi vzrok odpade, ker je bil vzrok pri mami, ta zadnji pa tudi, ker fizioterapija ne bo več potekala ob koncu porodniške.

Kaj pa ta drugi vzrok?Ko je bila v bolnišnici po porodu zaradi malega, ker je bil zahiran in z zlatenico. V bolnici sta bila 7 dni namesto 3 dni.

(odgovor članu lumpy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   PODALJŠANJE PORODNIŠKE - KAKO ?
2.9.2005 19:10:21   
Anonimen
Tudi drugi razlog odpade! Pomembno bo stanje otroka takrat. Mi hodimo na fizioterapijo in upam, da mi ne bodo tik pred koncem porodniške rekli, da več ni treba, ker bi tudi rada ostala doma in jo še malo cartala!

(odgovor članu lumpy)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   PODALJŠANJE PORODNIŠKE - KAKO ?
2.9.2005 20:29:34   
lumpy
A tako je to?
A lahko zaupaš zakaj hodita na fizioterapijo?Če nisva preveč radovedni.

(odgovor članu lumpy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   PODALJŠANJE PORODNIŠKE - KAKO ?
2.9.2005 20:39:50   
Anonimen
Živa je rojena v 29.tednu. Kakih velikih napak nima, bolj lepotne (prste na nogah še vedno drži navznoter, dolgo časa je "visela na levo",....). Nič velikega.

Največji problem je, da do sedaj ni hotela pasti kravic (vedno z jokom oz. glavo zakopa med roke) in se ni hotela obračati s hrbta na trebuh. Zadnja dva dni pa to počne parkrat na dan. Sicer pa zdaj pri fizioterapiji delamo na "kužku", klečanju, počepu, obračanje, iztegovanje prstov,.....

(odgovor članu lumpy)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   PODALJŠANJE PORODNIŠKE - KAKO ?
2.9.2005 20:52:25   
lumpy
aha,
želiva vama da cimbolj napredujeta in tako lepo kot do sedaj ter hvala za odgovore

(odgovor članu lumpy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   PODALJŠANJE PORODNIŠKE - KAKO ?
2.9.2005 21:08:31   
kr1a
Lumpi, a so ji rekli, da bo hodila na FH samo 14 dni? Moja je hodila 18 mesecev med drugimi tidi zaradi vratnih mišic. Ramice je emela zategnjene skoraj do ušes. Kar se pa tiče tebe BOJANA, pa sem prepričana da ti bodo podaljšali porodničko, ker je imela moja tamala čisto podobne probleme kot tvoja. Svetujem ti še to da oddaš na CSD izvide, za nego na domu, katere ugodnost je 20.000 mesečnega prihodka.

Še to katero DR pa imata?

(odgovor članu lumpy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   PODALJŠANJE PORODNIŠKE - KAKO ?
2.9.2005 21:13:37   
Anonimen
Kar se tiče dodatka za nego otroka so mi zavrnili, češ da razvoj otroka poteka normalno. Seveda me veseli, da razvoj poteka v pravo smer. Samo če si zamišljam koliko smo dali skoz prvega pol leta in koliko daš skoz kot mamica nedonošenčka bi si zaslužila teh 20.000 sit. Do zdaj pri 10.mesecih še nismo imeli dva tedna fraj, da ne bi bili na kontrolah, fizioterapijah, pediatrih,....

Dr. pa imam v MS!


(odgovor članu lumpy)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   PODALJŠANJE PORODNIŠKE - KAKO ?
2.9.2005 21:20:27   
kr1a
Bojana na tvojem mestu bi se pritožila, kar nekaj mamic poznam, ki so v prvo dobile zavrnjeno po pritožbi pa ugodeno. Moja je bila rojena z edenično vstavo in sva hodili 1x tedensko na FT. imela pa je res zelo zelo podobne težave kot tvoja. In v prvo so mi na CSD-ju ugodili. S tem pa imam možnost tudi otroka prijavit kot 50% olajšavo pri dohodnini. Vse skupaj mi gre pa zelo na živce, ker nobeden tega noče povedat, zato sem se tako razpisala.

(odgovor članu lumpy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   PODALJŠANJE PORODNIŠKE - KAKO ?
2.9.2005 21:27:49   
Anonimen
Za to olajšavo 50 % vem. Lani sva zamudila (rojena novembra). Za leto 2005 bom pa dala zraven vlogo. Vendar me zanima kaj v praksi rabiš? Je to kako potrdilo pediatra, fizioterapevtke, na kateri datum mora biti datiran dokument????????

Prosim če kaj več veš, če napišeš!

(odgovor članu lumpy)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   PODALJŠANJE PORODNIŠKE - KAKO ?
2.9.2005 21:34:56   
kr1a
ja midva sva to uveljavljala letos prvič. Je pa tako da sva dala potrdilo od pediatra, kjer je bil napisan le člen po katerem naj bi bil moj otok upravičen brez diagnoze, pa so me klicali iz zavoda, da rabijo tudi diagnozo oz. potrdilo CSD-ja da prejemam dodatek za nego.(po novem naj bi bilo to dovolj.) Ker pa tega lansko leto še nisem imela(Sploh nisem vedela da to obstaja) Sem tja nesla izvide DR Ortopedinje in to naj bi bilo to.

(odgovor članu lumpy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   PODALJŠANJE PORODNIŠKE - KAKO ?
2.9.2005 21:37:14   
kr1a
klicali so me iz davčne, in ne iz zavoda

(odgovor članu lumpy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   PODALJŠANJE PORODNIŠKE - KAKO ?
5.9.2005 13:34:16   
TARA in MAJ
tudi midva sva imela podaljšano vendar še sedaj hodiva na fizoterapijo tako da zanjo dvomim lahko pa poskusi čeprav moraš imeti čim več papirjov da je z otročkom nekaj narobe potem pa te sami obvestijo

(odgovor članu lumpy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?