|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
21.3.2012 14:30:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pljucnica? ...
21.3.2012 14:47:09   
Najaa
Ne vem, naša tamala ima tudi od sobote visoko vročino in mislim, da je gripa. Jaz imam gripo, to vem. Sam me tudi vročina skrbi tak da se gremo jutri pokazat. Nos ima pa tudi zabasan in kašlja malo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pljucnica? ...
21.3.2012 15:02:23   
Hope2
Lani sem jaz imela pljučnico, praktično brez vročine. Samo kašljala sem, napade kašlja in ob kašlju ali globšem vdihu me je zabolelo v prsih oz pljučih. Ta bolečina me je spravila k zdravniku in dobila dioagnozo pljučnica

Je pa bilo nekako tako, kot opisuješ, najprej nekaj vročine in kao ena gripa, po parih dneh vse super, potem pa bum nazaj

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pljucnica? ...
21.3.2012 15:17:21   
pelin
Našemu ta malemu se je od 3. do 5. leta dvakrat iz takšne čudne viroze ( podobne kot jo opisuješ) razvila pljučnica...Ker je bil naš fant izrazito živahen v normalnem zdravem stanju, nam je najprej padlo v oči to, da je bil kar naenkrat ves utrujen...je poležaval,razen vročine ( nekako okrog 39) in smrkanja, sploh ni bilo opaziti nič drugega...Prvič smo ga vlekli k zdravniku tretji dan, ko je vročina še vztrajala in je rekla, da je le viroza...naslednja dva dni je bilo stanje nespremenjeno ( čez dan bolje, zvečer kuhanje), in mali je bil čezdalje bolj zdelan. Pa sva šla spet nazaj in je po poslušanju pljučk ugotovila,da mu v prsih fino poka in da ima pljučnico...Čez kakšno leto se je zgodba skoraj čisto ponovila, le da tokrat nismo tako dolgo čakali, čeprav je pediatrinja zopet rekla, da gre za virozo. Ko mu vročina dva dni spet ni padla in je bil spet ves zdelan, sem zahtevala naj ga da v laboratorij...izvidi katastrofalni in tudi na pljučkah je zopet nekaj špilalo... diagnoza: začetek pljučnice....od takrat se hvala Bogu s tem nismo več srečali...nas je pa vse presenetilo, ker smo si vedno predstavljali, da ob pljučnici kašljaš kot zmešan in podobno...Mali pa ni nič kašljal...

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pljucnica? ...
21.3.2012 16:14:46   
Hope2
Ja, to so te atipične pljučnice, ko ti je vse sumljivo in čudno. Tak da kar v laboratorij in se bo hitro videlo. Ko nekaj začneš sumit, potem je ziher nekaj

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pljucnica? ...
21.3.2012 16:24:18   
aprilčica07
Naša tamala je imela pljučnico pri letu in pol. Vročina okrog 38,5, malo je pokašljevala, bla je pa res brezvoljna in samo poležavala. So nas takoj spokali v B.
Naj P  pregleda kri, bo takoj videt, če je kaj sumljivega.

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pljucnica? ...
21.3.2012 16:31:50   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Ja, to so te atipične pljučnice, ko ti je vse sumljivo in čudno. Tak da kar v laboratorij in se bo hitro videlo. Ko nekaj začneš sumit, potem je ziher nekaj


Ni nujno.....moji hčerki se na laboratorijskem izvidu ni nič videlo.....se je samo slišalo, ko jo jo pediatrinja poslušala...najprej 2x ni nič slišala (ker sem jo lansko leto zaradi kašlja vozila vsak teden k doktorci, da jo je poslušala, ker meni pač ni bilo normalno, da dete 2 meseca non stop pokašljuje in da ni nič), potem je pa čez dva dni slišala.....vročine je pa imela okrog 38, nekaj dni....malo je padla, pa spet narasla......

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pljucnica? ...
21.3.2012 17:40:10   
Kliki
jaz sem imela tudi pred leti plučnico skoraj brez vročine, občasem močen kašel. Bila sem pa tako zdelana da nisem vedla če se bom od službe pa do doma lahko pripeljala. Diagnoza takrat je bila plučnica. Takoj teden bolniškr in pa AB. Pa še potem nisem bila čist ok ampak me je dala delat.

Tko da jast bi peljala k zdravniku otroka.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pljucnica? ...
21.3.2012 17:50:33   
petarda
Podobne simptome, kot jih opisuješ ima od četrka tudi moj nr. 2, moj triletnik. Včeraj sva bila pri P, ki je ugotovil, da je očitno najprej prebolel virozo, medtem pa je dobil še vnetje ušes. ( Od tu potem podaljšana vročina, sitnoba...). Jamral pa ni nič, da ga ušesek boli, ker je itak imel vročino in smo mu jo z Daleronom zbijali na 4-5 ur.

(odgovor članu Kliki)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pljucnica? ...
21.3.2012 19:38:08   
Urska09
Metulj333, zelo podobne simptome ima tudi naša. V četrtek zvečer zakuhala, do nedelje vročina, tudi 39,6. V nedeljo cel dan minimalna vročina, v ponedeljek brez, zvečer pa spet zakuhala in kuha ves čas. Včeraj bili pri zdravnici, poslušala pljuča, pogledala ušesa, grlo, vzela bris iz grla, kri, urin...nič. Ni bakterije. Pravi, da ima verjetno adeno virozo, za katero je tipičen večfazni potek. Pa bruhanje in/ali driska in/ali vnetje oči je tudi značilno za to virozo. Od navedenega je naša samo driskala, pa še to včeraj samo 2-krat.
Če vročina ne bo padla, greva v petek spet k zdravnici.
Sicer pa: te čisto razumem, kaj preživljaš. Naša je že natančno 3 mesece bolna. Maksimalno 4-5 dni skupaj je v vrtcu, sicer pa non-stop doma in bolna. Nam se že vsem meša user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pljucnica? ...
22.3.2012 9:12:51   
Ajra RR
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

torej: moj br. 2, 3-letnik, je ze od prejsnjega tedna bolan. v noci s srede na cetrtek se mi je zdel topel, vendar temperature nisem merila, ker se mi je zdelo, da spet pretiravam (imam namrec totalno paranojo pred vrtcem, mulca od oktobra nista bila vec kot 5 dni zaporedoma v vrtcu...) - zjutraj je bil mali OK in je sel v vrtec.
v noci s cetrtka na petek je zakuril, vendar nic strasnega, tam pod 39. v soboto je bil preko dneva ze OK, zvecer je imel 39,7.
naslednje dneve se je to umirilo, bil je zivahen vendar malo izcrpan, kar sm pripisovala bolezni.

no, vceraj preko dneva in zvecer je imel blago povisano temperaturo, do 38: zdajle pa sm mu merila in ima spet blizu 39 user posted image

nekoliko kaslja, vendar to pripisujem nahodnemu nosu: iz nosu mu namrec kar veliko tece, ceprav uporabljam Operil P.

glede na to, da sta viroze obicajno res prebolela v 3 dneh, mi je tole ful cudno: traja ze 7. dan. P pravi, naj se oglasimo jutri zjutraj pri njej, menda je cakalnica zabasana do zadnjega koticka - ampak me je zdajle resno zaskrbela tale visoka temperatura...


Vprašaj tole pediatrinjo, ti bo dala kak nasvet: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/tina-bozicnik_42

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
22.3.2012 16:02:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Ajra RR)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pljucnica? ...
22.3.2012 19:50:06   
Urska09
Evo Metulj333, pri nas se je tudi druga faza viroze končala. Danes je že brez vročine in dobro razpoložena. Upam, da ne bo še kakšna tretja fazauser posted image
Sicer pa sem jo že naročila k homeopatu. Še to sprobamo, če bo kej pomagalo. Še ene take zime ne preživim.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pljucnica? ...
22.3.2012 20:31:29   
posh

IZVIRNO SPOROČILO: Urska09

Sicer pa: te čisto razumem, kaj preživljaš. Naša je že natančno 3 mesece bolna. Maksimalno 4-5 dni skupaj je v vrtcu, sicer pa non-stop doma in bolna. Nam se že vsem meša user posted image




Tudi jaz razumem kaj preživljaš. Meni je P rekel, da je po teh virozah imuniteta oslabljena in naj otrok tudi po kak mesec ostane doma v varstvu.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?