|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vrtec- kaj naj storim?
23.4.2012 12:56:40   
pomar*ANČA*
dobili smo mesto v vrtcu, septembra ko bo naša punca stara 11m. ampak problem je v tem, ker
1. dobila v drugi enoti, zjutraj nam bo vzelo 10 min več, starejši bratec bo zelo žalosten ker ne bosta hodila skupaj, ker komaj čaka do jo pelje
2. včasih gre po otroka babi, v tem primeru bo lahko po starejšega šla, mlajša bo pa do zadnjega v vrtcu
3. v skupini bo med 2,5 letniki

ker se pritožujem, mi je bilo rečeno da naj bom vesela, da smo sploh dobili vrtec. saj sem, ampak ni pa fer do otroka, da en bo lahko prej doma, drugi pa do konca.

sploh pa me moti to, da bo med 2,5letniki. ti otroci so brez pleničke, sami jedo, sami znajo zase poskbeti, naša pa verjetno še hodila nebo takrat. v enoti kamor želim da naša pride so otroci rojeni januarja 2011, to pomeni da bodo z nastopom stari 1,9 let.

na podlagi česa se imam pravico zbuniti da ne bo med tako starejšimi? nič ni narobe, če je med starejšimi, narobe pa je da je taka starostna razlika in da bo naša punčka edina tako mala med njimi.

vlogo za premestitev oddam danes, ampak mi je že bilo rečeno da možnosti pač ni.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vrtec- kaj naj storim?
23.4.2012 13:50:37   
levcek_123
Pozdravljena!
Moj (takrat) 11-mesečnik je tudi naknadno (na SREČO se je nekdo vmes izpisal) decembra dobil mesto v vrtcu. Prav tako v skupini, kjer so večinoma 2,5 letniki. Od začetka mu je bilo malo hudo, sedaj je njihov "ljubljenček". Seveda so mu in mu še vzgojiteljice pomagajo in prilagodijo dejavnosti. Jaz sem absolutno zadovoljna, da je sploh dobil mesto, po vrhu zelo rad hodi v vrtec. Prav tako imam še starejšega otroka v drugi enoti, ampak spet na srečo oddaljeno samo 2 minuti od ene do druge enote.
Moj subjektivni nasvet: če imaš možnost oddaj vlogo za premestitev, večkrat pokliči, če je kakšna sprememba, saj se zgodi, da kdo izpiše med letom otroka. Drugače pa je res, da je treba biti zadovoljen (zaenkrat ko je veliko povpraševanje za vpis v vrtce), če sploh dobiš mesto.

Lp

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vrtec- kaj naj storim?
23.4.2012 13:59:51   
Nocturama
Če nimaš druge možnosti (torej babica ne more čuvati, ni možnosti premestitve) - potem se boste vsi skupaj morali navaditi na takšno situacijo, kot je. Ljudje smo prilagodljiva bitja. Dojenčki še bolj. user posted image
Pa kaj, če bo najmlajša. Jemlji to pozitivno - vzgojitelice jo bodo bolj cartale, bolj pazile, se z njo bolj ukvarjale... mislim da bo po eni strani na boljšem, kot npr. skupine samih jasličarjev, kjer jih je po 14 v skupini, samostojno jih hodi le enih par, niti ne znajo še sami lepo jesti / piti... vzgojiteljici morata nahraniti čisto vse, previti čisto vse.



_____________________________

I believe that life is a game, that life is a cruel joke, and that life is what happens when you're alive and that you might as well lie back and enjoy it. (Neil Gaiman)

(odgovor članu levcek_123)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vrtec- kaj naj storim?
23.4.2012 14:10:04   
Bojana 29
Ne vem če sem te prav razumela - oba otoka bosta hodita v vrtec in sta vpisana vsak v svojo enoto? Pri nas to ni mogoče (razen če kdo želi). Tudi meni so mlajšega vpisali v drugo enoto kot sterejšo, pa sem se takoj pritožila (kar ustno - direktno sem šla v vrtec). Ravnateljica se mi je opravičila (po telefonu me je poklicala), da je žal prišlo do napake (niso opazili, da starejša sestrica že hodi v vrtec) in takoj so mi mlajšega dali v enako enoto kot starejšo.
Glede starostne razlike otrok pa ne rabiš skrbeti. Tudi moj je najmlajši v skupini (je v vrtčevski skupini, po strosti pa bi še spadal v jaslice). Je edini v pleničkah (no, še trije spijo v pleničkah drugače pa so suhi) in edini še zelo nerazločno govori. V začetku smo imeli manjšo krizo, sedaj pa je "glavni".

(odgovor članu levcek_123)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vrtec- kaj naj storim?
23.4.2012 14:13:03   
kajalin*
Tudi jaz vidim prednost v tem, da je s sterejšimi. Verjetno se bo prej naučila samostojnosti,..Jedla bo pa tudi sama, ker ne vem v katerem vrtcu še hranijo otroke- no pomagajo jim to pa je tudi vse.Pa 10 min tudi ni nič proti tem, da sploh ne bi dobila mesta v nobenem vrtcu. glej na vse to pozitivnouser posted image

(odgovor članu Nocturama)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vrtec- kaj naj storim?
23.4.2012 14:47:41   
Najaa
Seveda lahko dajo v drugo enoto, če v tej kjer je starejši otrok ni mesta. Sploh za jasli je tak naval, da se to pogosto dogaja. Mi smo imeli prvo hčerko celo v drugem vrtcu, kamor sem jo morala posebej vozit in to je šele vzelo enega časa. Sem si pa skoz govorila, da vsaj vrtec imamo. Vozili smo jo 1 leto potem je šla v isti vrtec kakor starejša.
To, da je v skupini s starejšjimi otroci je samo prednost, ker mlajši se učijo od starejših.
Sicer pa te bodo ali so te že opozorili, da daj takoj vlogo za premestitev in takoj, ko bo prostor jo bodo premestili. Čeprav za jaslične je res kriza.

< Sporočilo je popravil Najaa -- 23.4.2012 14:51:56 >

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vrtec- kaj naj storim?
23.4.2012 15:01:23   
end1
Verjetno si dobila mesto v drugem kraju zaradi prezsedenosti in je komisija odločala o tem. Predlagam ti, da se poglobiš v to kdo je dobil mesto v vrtcu, kjer živiš in kdo ne. Pri mojem sinu so namreč so komisiji bile všeč VIP varjante in kljub teženju ravnateljici nisem dosegla nič, pa sem pol dala prijavo na inšpektorat. Sem pa se pred tem 100 % prepričala, da imam prav in sem tudi imela.

Kar se tiče, pa da je otrok med večjimi je po moje prednost. Vsaj pri nas je bilo tako.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vrtec- kaj naj storim?
23.4.2012 18:08:09   
2sneg13
Hja,glede na čakalno vrsto bodi raje kar tiho. Resnično!

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vrtec- kaj naj storim?
23.4.2012 18:09:29   
2sneg13

IZVIRNO SPOROČILO: end1

Verjetno si dobila mesto v drugem kraju zaradi prezsedenosti in je komisija odločala o tem. Predlagam ti, da se poglobiš v to kdo je dobil mesto v vrtcu, kjer živiš in kdo ne. Pri mojem sinu so namreč so komisiji bile všeč VIP varjante in kljub teženju ravnateljici nisem dosegla nič, pa sem pol dala prijavo na inšpektorat. Sem pa se pred tem 100 % prepričala, da imam prav in sem tudi imela.

Kar se tiče, pa da je otrok med večjimi je po moje prednost. Vsaj pri nas je bilo tako.



Ja, to imaš pravico. Probaj.user posted image

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vrtec- kaj naj storim?
23.4.2012 19:11:52   
Arwenko
Jaz lahko komentiram samo tisto okrog tega, da bo najmlajša. Tudi naša je bila daleč najmlajša v skupini in me je kr malo skrbelo, na koncu, pa se je izkazalo to kot čisto super, ker so se vzgojiteljice res ful veliko z njo ukvarjale. V glavnem glede tega te ne rabi bit strah.

(odgovor članu 2sneg13)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vrtec- kaj naj storim?
23.4.2012 21:00:23   
tanjush
Joj, pa sem mislila, da jaz kompliciram ...
Prvič: na vrtec čaka veliko otrok - če ti kaj ni všeč, izpiši svojo in bo nekdo mesta v vrtcu vesel, za tamalo pa poišči privat varstvo, pa bo. (Če ti pač s prošnjo za premestitev ne bo uspelo.)
Drugič: otroci, h katerim je prišla, so stari 2-3 leta (in niso vsi 2,5 let). Tvoja bi sicer sodila v skupino 1-2 leti (pa čeprav ob vpisu še ne bo stara 1 leto). Vse je popolnoma legalno. Lahko bi jo dali tudi k 3-4 letnikom. Dali bi jo lahko kamorkoli, kjer imajo prostor. Če bo rada hodila v vrtec, se nimaš kaj sekirat. Časi, kjer si lahko prosto izbiral vrtec in skorajda vzgojiteljico, so mimo.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vrtec- kaj naj storim?
24.4.2012 15:33:59   
baby28
Zivjo.
Starejsa hci je bila sprejeta v vrtec domzale, enota cebelica?
Ima katera kaksno info o tem vrtcu?

Mlajsa hci je pa na cakalni listi pod zaporedno stevilko 1 in so mi danes v vrtcu povedali, da nimamo nobene moznosti, da bi bili v isti enoti.
Dva otroka vozit v dva razlicna vrtca. Se je mal za zamisliti.

Pi eni strani smo lahko veseli da smo za eno dobili vrtec, po drugi strani pa je ta zakonodaja malo mim, da skoraj ni moznosti da sta otroka v isti enoti.

Kaj pravite pa vi?

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vrtec- kaj naj storim?
24.4.2012 15:39:34   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: baby28
Pi eni strani smo lahko veseli da smo za eno dobili vrtec, po drugi strani pa je ta zakonodaja malo mim, da skoraj ni moznosti da sta otroka v isti enoti.

Mislim da tu zakonodaja nima nobene veze ... pomembno je samo ali v želeni enoti je prostor ali ne.

(odgovor članu baby28)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: vrtec- kaj naj storim?
24.4.2012 17:12:49   
Maleal
Bodi srečna,da je s starejšimi,saj se bo tako dosti naučil in hitro napredoval.

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
25.4.2012 0:54:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Maleal)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?