|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nova odločba za vrtec- kako s 1.9.?
8.5.2012 13:54:51   
ČebelicaMaja
Včeraj sem prejela novo odločbo... no to me niti ni presenetilo, da bom plačevala še enkrat več vrtca, kot doslej, ker so mi za hišo obračunali 6000€ fiktivnega dohodka na letouser posted image (pa gre za majhno hiško z malo zemlje), bolj me bega, ker sem dobila, da odločba velja do 31.12.2012 - v odločbi je določeno plačilo za prvega otroka in, da za drugega otroka ni plačila... kaj bo pa potem s 1.9., ko gre ta večja v šolo, a bomo moral še enkrat oddat odločbo ali kako... joj so brihtni, prav neverjetni so... če ti oddajaš kak razpis ali hočeš kaj od države moraš do pičice natančno vse izpolnit, ker je sicer napaka tvoja in ne dobiš ničesar, če pa morajo oni dat kaj od sebe, pa polletna ali letna zamuda ni vredna omembe... da ne govorim o vseh napakah, ki jih poslušam od znancev... res katastrofa...

...če katera slučajno ve, bom hvaležna za info, ker če bo hitrost reševanja vlog ostala ista, najboljš, da oddam že kar zdaj za septemeberuser posted image

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nova odločba za vrtec- kako s 1.9.?
8.5.2012 13:59:45   
*pepelka*
Sporočiti jim je potrebno spremembo, ki bo nastala. Pa saj to je v vseh njihovih primerih. Tako je imela moja znanka in ko je šel tavečji v šolo je ona javila spremembo in naredili so ji novo odločbo, sicer je to bilo še na občini, a tudi tu ne bo drugače.

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nova odločba za vrtec- kako s 1.9.?
8.5.2012 14:04:23   
t5t6
Poglej do kdaj ti velja odločba. Po moji pameti bi mogla septembra avtomatično dobiti položnice za tamlajšo v razredu v keterem je sedaj tastarejša. Kaj ta fiktivni dohodek so ti pomnožili s 3,7 %?

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nova odločba za vrtec- kako s 1.9.?
8.5.2012 14:17:16   
sazi
SIcer nove odločbe še nimam, ampak kolikor se spomnim prejšnje, je v njej določeno, v kateri plačilni razred padeš glede na dohodke. To se septembra (če ne boste imeli doma večjih sprememb) ne bo čisto nič spremenilo. Le pravila glede nižanja razredov se spremenijo, osnovni plačilni razred pa ostaja isti.

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nova odločba za vrtec- kako s 1.9.?
8.5.2012 14:23:25   
ČebelicaMaja
ok, pepelka hvala. Upam, da bodo do takrat že skrajšali roke, lahko bi pa že sedaj upoštevali, da grejo v šolo otroci letnik 2006, ker je OŠ tako ali tako v SLO obvezna in bi delali samo enkrat... ampak zakaj le, če je pa fajn bit zbirokratiziran do konca...in delat 17000 vlog (kolikor mislim da je prvošolčkov ) še enkrat...

t5t6 nimam pojma kako so do cifre prišli- po GURSu so vzeli podatke, potem pa določili, da toliko pride fiktivnega dohodka... še dobro, da imamo oceno GURSa pred obnovo- pa majhno hiško z malo vrta- si ne predstavljam, če imaš npr. hišo cca200m2, pa 500m2 vrta- takrat štejejo, kot bi imel še eno plačo zraven user posted image mislim... saj v Skandinaviji so tudi zelo visoki davki, samo tudi veliko od države dobiš, kadar kaj potrebuješ- SLOVENIJA bi pa samo jemala, ko je pa treba za državljane kaj narest, se pa pobrigajo samo za svoje vladne ritiuser posted image

< Sporočilo je popravil ČebelicaMaja -- 8.5.2012 14:26:48 >


_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nova odločba za vrtec- kako s 1.9.?
8.5.2012 14:30:20   
t5t6
Za hišo sem nekako v zakonu razumela, da so neki standardi, ki veljajo za družino z določenem št članov, vrednost kvadrature, ki jo imaš nad to mejo pomnožijo z obrestno mero in to naj bi bil fiktiven prihodek. Ne razumem pa kako računajo, če sploh vrednost parcele, na kateri stoji hiša?

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nova odločba za vrtec- kako s 1.9.?
8.5.2012 14:36:23   
ČebelicaMaja

IZVIRNO SPOROČILO: sazi

SIcer nove odločbe še nimam, ampak kolikor se spomnim prejšnje, je v njej določeno, v kateri plačilni razred padeš glede na dohodke. To se septembra (če ne boste imeli doma večjih sprememb) ne bo čisto nič spremenilo. Le pravila glede nižanja razredov se spremenijo, osnovni plačilni razred pa ostaja isti.


To že... se pa bistveno spremeni odločba o znižanem plačilu vrtca, če za ta večjo vrtca ne bomo več plačevali, za tamalo bomo pa začeli... to bi lahko zavedli že v to odločbo in bi bila dejansko veljavna do 31.12.2012. Lahko se tošeta naredim in sem tiho in za tamalo do konca leta 2012 ne plačujem nič, saj mi tako velja odločba... to, da gre otrok v OŠ ko je star 6 let, pa menda zaposleni na CSDju, ki se ukvarjajo s tem morajo vedeti- to ni ena tistih sprepemb, ki se zgodijo nepričakovano in moraš v 8 dneh javit na CSD, a ne? Ma nima veze, očitno je, da bo treba še enkrat oddajat vlogo...včasih se res počutim, kot da bi živela v Uzbekistanu, ne pa v Sloveniji...

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nova odločba za vrtec- kako s 1.9.?
8.5.2012 14:50:13   
ČebelicaMaja

IZVIRNO SPOROČILO: t5t6

Za hišo sem nekako v zakonu razumela, da so neki standardi, ki veljajo za družino z določenem št članov, vrednost kvadrature, ki jo imaš nad to mejo pomnožijo z obrestno mero in to naj bi bil fiktiven prihodek. Ne razumem pa kako računajo, če sploh vrednost parcele, na kateri stoji hiša?


mi smo 4 člani, hiška ima 75m2, stara cca 50let, parcela je 300m2, vrednost vsega skupaj je bila ocenjena na 130 000€ (GURS), no iz tega so oni naši družini zračunali nekaj manj kot 6000€ fiktivnega dohodka na leto- torej sklepam, da če imaš hišo npr. letnik 1985, veliko 200m2, 500 vrta- kolikor je nekje sedaj povprečje, ti lepo zaračunajo fiktivnega dohodka za eno letno povprečno plačo user posted image ker po cenzusu za 4 člansko družino naša hiška ne presega predvidene kvadrature... boljš, da sploh ne razmišljam o tem... na naju so hoteli starši napisat nekaj zemlje, pa sem jih sedaj prosila da ne, ker ne vem, kako bi sploh sfolgali vse skupaj...

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nova odločba za vrtec- kako s 1.9.?
8.5.2012 18:15:12   
tajtaja
če ste štirje na 75 kv, ti tega sploh ne bi smeli šteti v fiktivni dohodek, razen če imate še kaj drugega.
Nam so pomotoma šteli v fiktivni dohodek prizidek v velikosti 200 kvm in je bilo v evrih skoraj 6.000.

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nova odločba za vrtec- kako s 1.9.?
8.5.2012 21:07:06   
*bubi*
IZVIRNO SPOROČILO: ČebelicaMaja

kaj bo pa potem s 1.9., ko gre ta večja v šolo, a bomo moral še enkrat oddat odločbo ali kako...


Ko so to urejale še občine, so avtomatsko že avgusta poslali novo odločbo, takoj ko jim je vrtec poslal izpisnico. Lani tako nisem rabila niti s prstom mignit.

Odločbe so se vedno pač izdajale za celo koledarsko leto.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nova odločba za vrtec- kako s 1.9.?
9.5.2012 8:44:27   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: ČebelicaMaja

mi smo 4 člani, hiška ima 75m2, stara cca 50let, parcela je 300m2, vrednost vsega skupaj je bila ocenjena na 130 000€ (GURS), no iz tega so oni naši družini zračunali nekaj manj kot 6000€ fiktivnega dohodka na leto


ČebelicaMaja,
hiša, v kateri bivate, se ne sme šteti v premoženje družine za izračun OD in plačila vrtca; upošteva se lahko le vrednost parcele (to pa je potem veliko nižji znesek).


Ne razumem pa, zakaj bi se s tem, ko gre starejša hči v šolo, bistveno spremenil znesek za plačevanje vrtca; vaši dohodki in premoženje ostanejo isti, število članov tudi, tako da tudi plačilni razred vrtca ostane isti (oz. se spremeni za 1 razred - odvisno od zakona, ki bo takrat veljal). Edino namesto imena starejše hčere bo na obračunu pisalo ime drugega otroka.

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nova odločba za vrtec- kako s 1.9.?
9.5.2012 8:50:03   
benika

IZVIRNO SPOROČILO: petea





Ne razumem pa, zakaj bi se s tem, ko gre starejša hči v šolo, bistveno spremenil znesek za plačevanje vrtca; vaši dohodki in premoženje ostanejo isti, število članov tudi, tako da tudi plačilni razred vrtca ostane isti (oz. se spremeni za 1 razred - odvisno od zakona, ki bo takrat veljal). Edino namesto imena starejše hčere bo na obračunu pisalo ime drugega otroka.



V bistvu to ni res. Če sta v vrtcu dva otroka, prvi pade en razred nižje (npr. pri nas je 1. otrok v 5. razredu, 2. pa v 6.). In ko gre večja v šolo, se plačilo za drugega otroka dvigne za en razred oz. ostane v tem razredu, ki je zanj naveden v odločbi.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nova odločba za vrtec- kako s 1.9.?
9.5.2012 9:00:59   
t5t6
Primerno stanovanje za 4 člansko družino (morate imeti vsi tam stalno bivališče) je 130m2. Preberi si še 17. člen Zakona o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev, če si prav navedla podatke, tebi iz naslova hiše nebi smeli obračunati fiktivnega prihodka. Predlagam ti, da malo naštudiraš in če je potrebno se pritoži. Ni mi pa še vedno jasno (v zakonu ne piše) kako obračunavajo velikost parcele na kateri stoji hiša, če katera ve naj mi to prosim obrazloži, saj nikjer ni določeno kakšna je primerna velikost parcele.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: nova odločba za vrtec- kako s 1.9.?
9.5.2012 9:47:19   
sazi


, lahko bi pa že sedaj upoštevali, da grejo v šolo otroci letnik 2006, ker je OŠ tako ali tako v SLO obvezna in bi delali samo enkrat... ampak zakaj le, če je pa fajn bit zbirokratiziran do konca...in delat 17000 vlog (kolikor mislim da je prvošolčkov ) še enkrat...

Veš, ne bodo šli vi, ki so letnik 2006 letos v šolo, zato SCD ne more kar predpostavljati, kakšno bo stanje po 1.9.

Glede hiše pa - če je to vaša edina nepremičnina in v njej živite, potem je ne bi smeli upoštevati in se lahko pritožiš.

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: nova odločba za vrtec- kako s 1.9.?
9.5.2012 11:45:28   
romta
Ne razumem, sigurno velja da nepremičnine v kateri živimo ne smejo upoštevati?
Ker naš znesek je enormen in imamo ful majše OD in ful več plačevanja vrtca. Premišljujeva da bi otroka vzela iz vrtca in že nekako poštukala, saj vrtca enostavno ne bova zmogla plačevati.
Kje si lahko kaj o tem preberem oz. koga lahko kaj vprašam?

_____________________________

Kjer je volja je pot!

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: nova odločba za vrtec- kako s 1.9.?
9.5.2012 13:32:01   
t5t6
Kot sem že prej navedla preštudirajte zakon o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev, ni preveč zahteven, pomembni pa so predvsem členi kaj se šteje v premoženje in kaj ne. In če misliš, da odločba ni pravilna se pritoži. Nepremičnino v kateri živiš lahko upoštevajo, če njena kvadratura presega primerno kvadraturo, ki je določena. In pazi, da so ti v odločbi res upoštevali uporabno kvadraturo, kot določa zakon.

(odgovor članu romta)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: nova odločba za vrtec- kako s 1.9.?
9.5.2012 15:45:14   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: romta

Ne razumem, sigurno velja da nepremičnine v kateri živimo ne smejo upoštevati?
Ker naš znesek je enormen in imamo ful majše OD in ful več plačevanja vrtca. Premišljujeva da bi otroka vzela iz vrtca in že nekako poštukala, saj vrtca enostavno ne bova zmogla plačevati.
Kje si lahko kaj o tem preberem oz. koga lahko kaj vprašam?


za podpiranje lenobe prilepljam povezavo do spletne strani MDDSZ, kjer je v poglavju 'Premoženje, ki se ne upošteva...', navedeno, katero premoženje se ne šteje v obračun za vrtec, OD ...

stanovanje do določene kvadrature se ne upošteva, parcele, na kateri stojijo objekti, pa niso nikjer navedeni, tako da se njihova vrednost upošteva pri premoženju ... user posted image

(odgovor članu romta)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: nova odločba za vrtec- kako s 1.9.?
9.5.2012 15:54:04   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: benika

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Ne razumem pa, zakaj bi se s tem, ko gre starejša hči v šolo, bistveno spremenil znesek za plačevanje vrtca; vaši dohodki in premoženje ostanejo isti, število članov tudi, tako da tudi plačilni razred vrtca ostane isti (oz. se spremeni za 1 razred - odvisno od zakona, ki bo takrat veljal). Edino namesto imena starejše hčere bo na obračunu pisalo ime drugega otroka.



V bistvu to ni res. Če sta v vrtcu dva otroka, prvi pade en razred nižje (npr. pri nas je 1. otrok v 5. razredu, 2. pa v 6.). In ko gre večja v šolo, se plačilo za drugega otroka dvigne za en razred oz. ostane v tem razredu, ki je zanj naveden v odločbi.


Ja, in kaj sem jaz napisala drugega kot to, da bo določen razred ostal isti oz. se bo spremenil za en razred?

Če bo do jeseni ostal veljaven zakon, po katerem se zaradi dveh vrtčevskih otrok v družini za prvega plačuje en razred nižje, bo družina ČebeliceMaje od septembra plačevala za en razred višjo oskrbnino vrtca; če se v naslednjih tednih sprejeto določilo, da za družine, iz katerih več otrok obiskuje vrtec, prvemu ne prizna več en razred nižje cene oskrbnine, bo za njeno družino tudi od septembra prihajala položnica z istimi zneski, kot do takrat. Ker plačnik za 2. 3. ... otroka ni več družina, ampak država.
Lahko pa bo položnica celo nižja, če bo kmalu začelo veljati določba, da bo za nadaljne vrtčevske otroke morala družina plačevati 30 % oskrbnine.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: nova odločba za vrtec- kako s 1.9.?
9.5.2012 19:26:43   
ČebelicaMaja
Ja evo, sem šla preverit v Zakon, načeloma se ne plačuje fiktivni dohodek za 4 člansko družino v kateri ima stalno prijavljeno preb. do 120m2, ampak ker smo v 2010 še živeli v stanovanju, ki smo ga to leto tudi prodali in se proti konca leta prijavili za Stalno na naslovu hiške, v njej pa nismo živeli, ker smo jo prenavljali, so očitno to upoštevali kot "dodatno" premoženje v katerem nismo imeli stalnih naslovov... drugo leto bo torej za nas boljše, letos pa ne bom štren mešala, ker je v 2010 bilo res pestro...hvala punce...

Za 1.9. se bom pa pustila presenetit...če bo treba še enkrat oddat vlogo, bo pač treba...

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: nova odločba za vrtec- kako s 1.9.?
9.5.2012 19:47:11   
petea
ČebelicaMaja,
19. člen ZUPJS pravi, da se upošteva premoženje na dan oddaje vloge, ne na stanje v letu 2010.

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: nova odločba za vrtec- kako s 1.9.?
9.5.2012 21:00:47   
tajtaja
Jaz ti svetujem, da napišeš pritožbo, v kateri lepo po damače razložiš, kakšno je sedanje stanje, kje živite....ker ko to pregleduje en tretji človek, mogoče res lahko pride do napačnega tolmačenje povsem nehote....tudi tile so ljudje, za nepremičninsko področje čisto enostavno premalo izšolaniuser posted image .
Ne bojte se pritožb, saj to ni noben bavbav, se pa da marsikaj spremeniti na bolje.

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: nova odločba za vrtec- kako s 1.9.?
10.5.2012 5:45:56   
olimia
Čebelica Maja - pritoži se, očitno je prišlo do pomote.
Gledajo dohodninske odločbe za 2010, ostali dohodek se šteje na dan, ko se odločba piše, torej, če ste vi letos prijavljeni v tej hiški, in njena bivalna kvadratura ne presega 120 m2, kolikor je cenzus za 4-člansko družino, potem so naredili napako.
Pri meni si hišo, ki jo gradimo, tudi upoštevali, vendar, ker se še nismo preselili (manjkata mi še dva prostora za opremit, da se za silo lahko preselimo) in upam, da se čimprej. So pa upoštevali tudi drugo zemljo okoli hiše, ki je je kar nekaj in nek kozolec... pač vse ostalo, ampak to pa posebna točka. Tako, da mi smo tudi padli v visok razred ravno zaradi tega, pa s hiško sicer ne presegamo kvadrature, ampak tako je. Ker imava pa tudi nekaj kmetije, so nama tudi obkljukali v programu neko njivo, ki je ne bi smeli in mi je na csd takoj rekla, naj napišem pritožbo. Jaz sem šla tja, izpolnila nek obrazec in sva skupaj pogledali v računalnik, kaj so obračunali, zakaj in česa ne bi smeli.
Kar se pa za starejše otroke tiče, se bodo pa odločbe spremenile že s 1.7., ko bo potrebno plačevati za oba otroka!
Jaz bom imela tako skoraj vsak mesec novo odločno (dodatno plačilo za drugega otroka, potem se bomo selili, nova sprememba, potem bom rodila - spet sprememba...), me je včeraj kar grdo pogledala in rekla, a tolk sprememb boste imeli?!, ko sem ji rekla, da pol bodo pa skoz nove odločbe pr men pisal.

Pa tko kot je rekla tajtaja - ne bosjte se pisanja pritožb!

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: nova odločba za vrtec- kako s 1.9.?
10.5.2012 9:47:28   
ČebelicaMaja
OK, hvala, bom šla jutri zjutraj tja, pa na samem mestu preverila kaj je s tem. Hvala!

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu olimia)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: nova odločba za vrtec- kako s 1.9.?
10.5.2012 9:59:39   
emaa

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: romta

Ne razumem, sigurno velja da nepremičnine v kateri živimo ne smejo upoštevati?
Ker naš znesek je enormen in imamo ful majše OD in ful več plačevanja vrtca. Premišljujeva da bi otroka vzela iz vrtca in že nekako poštukala, saj vrtca enostavno ne bova zmogla plačevati.
Kje si lahko kaj o tem preberem oz. koga lahko kaj vprašam?


za podpiranje lenobe prilepljam povezavo do spletne strani MDDSZ, kjer je v poglavju 'Premoženje, ki se ne upošteva...', navedeno, katero premoženje se ne šteje v obračun za vrtec, OD ...

stanovanje do določene kvadrature se ne upošteva, parcele, na kateri stojijo objekti, pa niso nikjer navedeni, tako da se njihova vrednost upošteva pri premoženju ... user posted image

Parcela se ne upošteva, vsaj meni je niso, so mi upoštevali celo hišo, ne delež, ki ga imam. Sem se pritožila, so popravili in vsaj iz tega ni fiktivnega dohodka. Prebrat odločbo, pogledat in se pritožit, če je potrebno. Parcelo se šteje, če imate dve parcelni številki. Torej vštejejo tisto na kateri ni hiše pod fiktivni dohodek, sicer pa ne.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: nova odločba za vrtec- kako s 1.9.?
10.5.2012 10:49:26   
petea
emaa,
ponekod tudi parcele, na katerih je hiša, štejejo v fiktivni dohodek, in zakon res ne govori, da se tistih parcel ne upošteva, omenja namreč samo hiše oz. stanovanja

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?