|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  116 117 [118] 119 120   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Julijke 2012
15.6.2012 19:30:03   
polho3006
Nisva se videli...jaz sem bila tam ob 11.30 uri. Naslednjič imam spet v četrtek, tako da se spet ne bova videli. Je pa mogoče da se vidiva v porodnišnici, ker jaz bom tam od 28.06 pa cca 6 dni če bo vse tako kot mora biti. Lahko pa da se detece odloči priti prej na svet.

(odgovor članu mala06)
Neposredna povezava do sporočila: 2926
   RE: Julijke 2012
15.6.2012 22:03:05   
mala06
Mene pa lahko kaj preseneti in se mogoče res vidiva v porodnišnici user posted image A tebi bodo sprožili porod oz naredili CR? Jaz imam bolj občutek, da bom šla čez rok, pa ne vem zakaj me daje tak filing. Še malo pa bom videla, če me občutek vara user posted image

(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 2927
   RE: Julijke 2012
16.6.2012 17:11:05   
Maat
IZVIRNO SPOROČILO: RedSonja

Zdravo punce.
Jaz sem sicer med avgustovkami ampak, če bo potrbno opraviti CR bom med vami julijkami. Imate morda kakšno FB skupinco za čvekanje?

LP in veliko sončka :)



RedSonja, eni od nas pošlji ZS s podatki, da te lahko doda.

Ti imaš (si imela) tudi placenta previo, a ne? Kako ti pa trenutno kaže glede tega? Meni naj bi se posteljica dvignila v 32. tednu za nekaj cm, tako da imam le še delno.

< Sporočilo je popravil Maat -- 16.6.2012 17:12:09 >

(odgovor članu RedSonja)
Neposredna povezava do sporočila: 2928
   RE: Julijke 2012
16.6.2012 20:58:10   
RedSonja
Maat imam tudi jaz to diagnozo ja. Nekje v 27. tednu je bila posteljica že premaknjena in ni več segala preko MV ampak le do MV - se ga je malo dotikala. V 31. tednu pa je še vedno vztrajala tam. Dobila sem napotnico za porodnišnico Lj, da mi bodo povedali al me čaka CR al bo šlo naravno. Sicer pa sem kar ok. Matra me le prebava in seveda tiščanje navzdol ;).

(odgovor članu Maat)
Neposredna povezava do sporočila: 2929
   RE: Julijke 2012
18.6.2012 10:55:56   
dena
pozdravljene julijke,a bo? no,jaz sem ze v 36.tednu,me pa nekaj zanima:kk je pri vas z brcanjem ploda? moja je ratala ta prava lenuharka,tu pa tam malo brcne,pa se to zeeelo na rahlo,da komaj cutim.mislim da ni nic narobe,kajti sele 2.7. imam pregled.a vam tut kej vrocina predstavlja problem,hehe?lep dan

(odgovor članu RedSonja)
Neposredna povezava do sporočila: 2930
   RE: Julijke 2012
18.6.2012 11:18:32   
bincha
živjo!

dena, kakšen dan je tudi moj malček bolj miren, sploh zadnje dni - ampak vsakič pa naštejem vsaj 10 gibov čez dan...

če misliš, da je otrok preveč miren, je najbolje, da kar pokličeš ginekologinjo ali v porodnišnico, da te dajo na ctg.. zihr je zihr...
drugače naj bi se pa nekateri otroci umirili malo pred porodom, samo pri tebi je še zelo zgodaj. user posted image

najbolje je da pokličeš, da te ne bo skrbelo in, da boš lahko uživala še v zadnjih tednih nosešnosti.


(odgovor članu dena)
Neposredna povezava do sporočila: 2931
   RE: Julijke 2012
18.6.2012 11:30:44   
Elieli
Pozdravljene,
jaz sem zdaj v 37. tednu, plod se premika enako pogosto kot do sedaj (nekaj ur je vmes mir, ko začne pa nekaj časa ne neha) je pa res, da so gibi drugačni kot kak mesec nazaj - včasih me samo tišči, čez čaz se pa "trebuh" premakne - včeraj me je tako butal/a v mehur, da sem se morala uleč, da mi je malo odleglo. Tudi trebuh je nižje in hoja ni ravno prijetna (tiščanje spodaj).
Vroče i je pa kot v user posted image

lepo se imejte

(odgovor članu bincha)
Neposredna povezava do sporočila: 2932
   RE: Julijke 2012
18.6.2012 12:49:06   
mala_roo
Pozdravljene,

tudi moja se je malce umirila- sicer naštejem veliko več kot 10 gibov na dan, ampak v primerjavi s prej je zdaj veliko bolj umirjena, prej je bila vedno v akciji user posted image
Imam pa že par dni malo krčev spodaj v trebuhu kot pred menstruacijo... Včasih me ob hoji zaboli takšna žgoča bolečina globoko v nožnici, da moram kar obstati, ampak potem mine.
Hodim bolj težko, ker me res že vse dol tišči, malo sem začela zatekati v roke in gležnje ter prste na nogah, ampak glede na to da pojutrišnjem dopolnimo polnih 38 tednov, sem kar "zadovoljna".
Vročina meni vedno paše, ampak zdaj niti ne, ampak se itak zadržujem v senčki, tako da se mi dopade user posted image
Nekako kar ne morem verjeti, da me lahko zdaj zdaj zagrabi in da bom kmalu držala svojega zlatega otročka v naročju...

Huh zdaj pa res gre proti koncu user posted image

Lepo se imejte in božajte svoje bušije še zadnje dni...

(odgovor članu Elieli)
Neposredna povezava do sporočila: 2933
   RE: Julijke 2012
18.6.2012 16:59:59   
alysa
Ja, nekatere ste res že v zadnjih tednih in nam boste počasi začele sporočati vesele novice, nekatere pa bomo še morale malo počakatiuser posted image
Moj user posted image je še vedno zelo aktiven v trebuščku, ampak kolikor se spomnim je bil tudi taprvi do konca dejavenuser posted image , tako da nekateri se res proti koncu umirijo, ni pa nujno.
Vročina pa mene še kar daje, ampak v senci je za preživetuser posted image

(odgovor članu mala_roo)
Neposredna povezava do sporočila: 2934
   RE: Julijke 2012
18.6.2012 21:53:19   
me ni
Ja tole brcanje je prav zanimivo. Moj user posted image se je po tred dneh močnih in zelo pogostih brcih, danes odločil za počivanje user posted image Malo sem spremljala lunine mene in opazila, da mlaji pospešijo aktivnost, lune pa malo umirijo. Zaradi (kasneje na UKC ugotovljeno pretirane) "panike" da prepočasi pridobiva na teži in velikosti, imam v četrtek spet UZ pri svojem ginekologu. Mi kar paše, bom vsaj spet videla user posted image user posted image Moram pa še proklicati za izvide vode (baje so se v urinu nahajale beljakovine). Upam, da bo do PDPja ostal v buščku, če pa ne pa tudi prav. Pripravljeno imam že vse, sem pa v 36.tednu. Presredek že mažem, ker je to moj do sedaj edini strah kar se poroda tiče, malinove liste pa začnem namakati drug teden, ko bom v 37.tednu.
Ja julij je pred vrati in kmalu bomo kot po tekočem traku postajale mamice user posted image

(odgovor članu alysa)
Neposredna povezava do sporočila: 2935
   RE: Julijke 2012
18.6.2012 23:27:17   
POGsa
Hej Dena... tud pri meni je tako! Naš mali/a user posted image je ratal/a tudi lenuhec/hica... čez dan ga sploh skoraj ne čutim... Me kar malo zaskrbi, ampak potem pa spet malo, pa se potolažim,...sej je vse vredu! Lahko da je tud njim vroče, pa se jim ne da kej preveč. Pa še prostora jim zmanjkuje. user posted image Vem pa da naj bi se v tem času zelo umirili, vsaj tako povsod piše!
Ja vročina za nas pa ni nič prijetna. Jaz se čez dan kar bolj not držim. Najboljše je it vn zjutraj in pozno zvečer. Če pa je še kakšna možnost, da se namočiš v bazen,je pa še toliko boljše! Meni to pomaga, da se malo ohladim! Bo treba zdržat še ta zadnji mesecuser posted image

(odgovor članu dena)
Neposredna povezava do sporočila: 2936
   RE: Julijke 2012
18.6.2012 23:56:33   
POGsa
Hej me ni! Kakšen čaj malinovih listov boš pila? Čaj,ki je kupljen in iz posušenih malinovih listov ali iz svežih malinovih listov, ki ravno zdaj rastejo! Kaj je boljše?
Tud jz bom začela drug teden v 37 tednu s tem...samo ne vem kakšnega naj pijem! Ja ampak res, julij je pred vrati in vsak čas bodo novičke, iiiii user posted image user posted image
lp

(odgovor članu me ni)
Neposredna povezava do sporočila: 2937
   RE: Julijke 2012
19.6.2012 10:51:38   
bincha
evo mene iz pregleda! user posted image

imela sem ctg - popadkov še ni, srček fino bije (mali spet brcal v merilce user posted image )... me je pa pregledala danes prvič (odkar sem noseča) tudi vaginalno - odprta sem za prst, maternični vrat pa tudi ni več prav dolg - tako da se fino pripravlja user posted image

jutri začnem piti čaj iz malinovih listov - sicer sem sedaj noseča že 38t2d, ampak prej nisem upala, imam danes še (če bo sreča in zvezde naklonjene) zadnjo obveznost na faksu, potem pa do oktobra nič user posted image

mogoče bo potem šlo kar hitro, glede na to, da sem že odprta user posted image


(odgovor članu POGsa)
Neposredna povezava do sporočila: 2938
   RE: Julijke 2012
19.6.2012 14:43:19   
bankc
Evo da se vam še jaz javim.
Danes sem imela prvi CTG. Sem v 38t. Zvedela nisem nič takega, samo da imam CTG kot iz učbenika. Naslednji CTG imam čez en teden in takrat še ginekološki pregled. Se mu pa kakor kaže prav nič ne mudi na svet. moj prvi sin se je rodil 3 tedne prej, temu je pa prelepo v trebuščku pa še pravi zaspane je, tako da moram ves čas spremlajti gibe user posted image

Sem pa kar malo upala, da bo prikukal kaj kmalu in da bi ujel znamenje dovjčka, ker pri nas smo vsi ostali dvojčki user posted image , no pa sej važno da bo zdrav... bomo pa pač imeli enega rakca user posted image .

(odgovor članu bincha)
Neposredna povezava do sporočila: 2939
   RE: Julijke 2012
19.6.2012 23:06:10   
me ni
POGsa Posušene malinove liste sem kupila v lekarni in je mami takoj pripomnila, da če bi se prej spomnila, bi jih ona dala sušit, ker imamo na vikendu polno malin user posted image Vsekakor se strinjam, da se posušenih malinovih listov ne da primerjati z malinovim čajom v filter vrečki, ker je tam not vse več drugega kot malinovih listov, ampak zgolj dodana malinova aroma, tako kot velja za vse sadne čaje v filter vrečki.

Sem danes zjutraj klicala za izvide urina in je vse ok, ledvica ne izločajo beljakovin. Spotoma sem omenila, da se je po burnem vikendu user posted image umiril in da me cel ponedeljek in v noči na torek ni nič opozoril nase, pa mi je sestra svetovala naj se zglasim v porodnišnici, kjer so mi naredili ctg in ugotovili, da je vse ok. Srček normalno bije, popadkov še ni, skratka vse kot mora biti. Zdravnica, ki mi je delala ctg (ne moj ginekolog) mi je rekla, da so mi kadarkoli me bo zaskrbelo vedno na razpolago, saj imajo raje vesele nosečke kot živčne in zaskrbljene razvalineuser posted image

Jutri greva z možičkom nekam na izlet. Destinacija še ni čisto znana, itak pa vozim jaz in kamor bom peljala, tja bova pa šla user posted image Se nagibam nekam na hladno it, ker so mi danes prvič zatekli gležnji in prsti na rokah in to zaradi vročine in ne zaradi nosečnosti (vem, ker se mi je to dogajalo tudi pred nosečnostjo). Na Pokljuko ali na Jezersko, nekam med hribe user posted image Bom zjutraj videla kam me bo vleklo user posted image


(odgovor članu POGsa)
Neposredna povezava do sporočila: 2940
   RE: Julijke 2012
20.6.2012 8:18:38   
Manty
Tudi jaz sem imela včeraj prvi CTG, tako kot bankc izvedela da je bil vredu, naslednjega imam čez en teden pri svojem gin. Upam tudi na pregled. Sem pa v 37 tednu. Začenjam piti čaj iz malinovih listov. Moja punčka je nekako enako živahna kot prej, le da je sedaj vmesni čas, ko počiva kakšno urco, dve daljši. Spim spet zelo slabo, vročina me muci user posted image , zbujam se vsa prepotena, nikakor ne najdem položaja, trebušček otrdeno tišči, občutek imam da mi ga bo raztrgalo, prisotni krči kot pred M in pa občasna zgoča bolečina v medenici. To vse samo zvečer in ponoči. Se lepo pripravlja. Zatekam precej user posted image . Izlet v graz uspel. No pa gremo likat user posted image

Lep vročičen pozdrav

(odgovor članu me ni)
Neposredna povezava do sporočila: 2941
   RE: Julijke 2012
20.6.2012 11:03:06   
amyZ
Jaz pa ponoči kar dobro spim, če lahko temu rečem dobro, ko se pač prebujam že celo nosečnost. Prepotim se pa nič ne, imava kar odprte balkonske vrate in je prav prijetno v spalnici. Popoldne je bolj kriza. Takrat pa kr teče iz mene, in ful paše it pod tuš z mlačno vodo.

Jaz pa imam še slaba 2 tedna do pregleda. Me je še vedno dal na 4 tedne. Tako da bom na naslednjem pregledu 36t2d. Pa bomo videli kaj bo takrat, ali bo CTG ali samo pregled, verjetno bo zmeru maternični vrat, ker mi ga je do zdaj samo 1x na morfologiji. Da vidimo ali se bo že kaj začelo dogajat ali še ne. Ker do zdaj imam samo tam pa tam, res poredkoma neboleče otrdevanje trebuha za par sekund, komaj zaznavno.

Sem pa danes začela na polno gnezdit, se že zbudila z občutkom, da kako nimam še nič pripravljeno, da nimam še vse nakupljeno in to. In sem začela pospravljati po stanovanju kot zmešana user posted image . Ampak glede na to, da se me malokrat takole prime je treba izkoristit. Vzamem si samo nekaj minut pavze vmes da se usedem ali uležem, da ne bom zatečena in da ne bom pretiravala.

(odgovor članu Manty)
Neposredna povezava do sporočila: 2942
   RE: Julijke 2012
20.6.2012 17:13:12   
JagodaMb
Hej hej julijke!

Spremljam vas ze od zacetka...zdaj pa se tudi sama prvic oglasam.. :)

Rok imam 21. 7. ..pricakujem pa zivahnega fantka :)
Moja nosečnost poteka dokaj normalno, pocutim se super; le sladkorno imam (ze od 8. tedna), ki sem jo do zdaj resevala z dieto. Ravno jutri imam pregled pri diabetologu in mislim, da je čas za inzulin (karkoli pojem,mi presega vrednost 7)...malo me je strah pikanja, ampak bomo preziveli.

Tezava je moj ginekolog, ki glede na to, da imam sladkorno, sploh ni pozoren na mojega pikeca. Nazadnje sem imela pregled z UZ 30.5. ...mali prehiteva v rasti 1 teden. Naslednji pregled pa imam šele 9.7. -> torej 12 dni pred PDP. Je to normalno?!
Zdaj bom zacela z inzulinom in me malo skrbi, kako bo to vplivalo na otroka in bi rada se kaksen pregled.
Eh...res sem razocarana nad zdravstvom...

Kaksen nasvet? Verjetno bi se mogla razjezit in udarit po mizi.. :)

Nosecke, upam, da vam ni prevroce! :)

papa

(odgovor članu amyZ)
Neposredna povezava do sporočila: 2943
   RE: Julijke 2012
20.6.2012 17:44:19   
Elieli
JagodaMb,
jaz sem do 31. tedna imela preglede na 1 mesec, potem enega na tri tedne, sedaj pa na dva tedna, trenutno sem v 37. tednu (rok 11.7.), naslednji pregled bom imela v 38. tednu - malo dolgo se mi zdi, da od 30.5. do 9.7. nimaš nobenega pregleda, sladkorna gor ali dol (je skoraj mesec in pol). Jaz razen nizkega hemoglobina, ugotovljenega v 31. tednu nimam nobene težave (trkam na les, ni še konec) - kaj če ga malo vprašaš naslednjič?

kakšna druga nosečka s podobno izkušnjo bi ti na to sigurno znala boljše odgovoriti, lp

(odgovor članu JagodaMb)
Neposredna povezava do sporočila: 2944
   RE: Julijke 2012
20.6.2012 17:55:15   
JagodaMb
No jaz sem imela do sedaj 4 preglede, torej 9.7. bo moj 5. in verjetno zadnji pregled.
Saj meni v bistvu ni cilj, da bi bila vsak teden tam, ampak zdaj ko gre proti koncu pa lahko (upajmo, da ne) gre kaj narobe...

Eh nocem biti neka tecka, ampak ko pa vidim, kako druge nosecke spremljajo ginekologi...

Vem, da po vsem tem zagotovo menjam ginekologa!!

(odgovor članu Elieli)
Neposredna povezava do sporočila: 2945
   RE: Julijke 2012
20.6.2012 22:26:46   
TinKkara
jagoda...res imas preporedko preglede...jaz sem jih do 30ega tedna imela na 4-5tednov, sedaj bom
pa ze tretjic na 10dni.sem pa 36t3d.

(odgovor članu JagodaMb)
Neposredna povezava do sporočila: 2946
   RE: Julijke 2012
21.6.2012 11:01:12   
mala_roo
Pozdravček,

zgleda da imam kar srečo, da imam bolj pogosto preglede. Od 36 tedna dalje jih imam na en teden, prej sem jih imela pa na 4 tedne. Je kar fajn vedet, da je vse ok, da nisi preveč zaskrbljen.

Danes sem imela pregled, ctg mi je zaznal par popadkov, je pa res da me že tri dni nekaj zvija. G mi je preverila maternični vrat, sicer je še zaprt, ampak je rekla da je že zelo skrajšan in zmehčan, tako da vedi ga, lahko gremo jutri v porodnišnico, lahko čez en teden, lahko pa na rok user posted image - huh uradno še dva tedna, kar ne morem verjet kako čas beži user posted image

Lep dan nekje v senčki vam želim user posted image

(odgovor članu TinKkara)
Neposredna povezava do sporočila: 2947
   RE: Julijke 2012
21.6.2012 12:41:44   
dena
pozdravljene julijke!
JagodaMB,no imava enake izkusnje kar se ginekologa ter pregledov tice.jaz sem imela zadnji pregled z UZ 22.5. me je pa narocila na naslednji pregled 2.7.,se pravi ko bo bom noseca 37t2d!!! in bo tudi moj peti pregled,vendar pa zaradi premalo plodovne vode sem si ze trikrat placala UZ pri eni privat ginekologoginji (en pregled 50 eur),pa moram povedari da mi ni zal niti evra,ker me je vsakic imela po 40-50 min noter.sem tudi imela danes pregled sladkorne,pa kaze da je za zdaj vse ok,no super...lep dan pa fajn bodte user posted image

(odgovor članu mala_roo)
Neposredna povezava do sporočila: 2948
   RE: Julijke 2012
21.6.2012 13:04:14   
bincha
živjo vsem!

vsak dan (oz. noč) manj spim... do polnoči je itak prevroče, potem se celo noč zbujam ker me bolijo kolki in se obračam kot čevapčič po postelji (moj dormeo je ratal pretrd oz. sem jaz pretežka za moje kolke), pa še povprečno 3krat se zbudim z razlogom, da grem na wc... no ja saj bo user posted image

jst sm imela do nekje 34. tedna pregled na 4. tedne, potem na dva, sedaj sem imela ctg 2krat z tednom razlike vmes... imam ga pa tudi drug teden in dobila sem tudi že napotnico za amnio 2.7. (dan čez rok) - če ne rodim prej...

no zdj grem pa na sladoled user posted image

lp

(odgovor članu dena)
Neposredna povezava do sporočila: 2949
   RE: Julijke 2012
21.6.2012 15:03:06   
Soncek17
jaz pa spim odlično in si sploh ne predstavljam, da se bo to kmalu končalo in bo treba ponoči vstajat :) sicer tudi mene občasno bolijo kolki, ampak se obrnem in zaspim nazaj v trenutku......in še takole v popoldanskem času si privoščim kakšno urico, saj v tej vročini tako ne morem drugega kot nekje na hladnem počivat :)

počasi že odštevamo ja......upam, da me naše dete preseneti kakšen dan pred rokom......na prejšnjem pregledu ko mi je delal UZ je rekel, da je že čisto nizko in da je lahko kadarkoli......jutri ko imam spet pregled pa naj bi me tudi tam spodaj pregledal in pretipal, da vidimo, kakšna je situacija......sicer je malček ene dneve še ful živahen, kakšen dan pa popolnoma len :)

začele so se mi pojavljati tudi take bolečine kot pred M, sicer pa kakšnih drugih težav nimam......no ja, pač......bolečine v križu.......že kakšen teden hodim naokoli kot kakšen invalid.......tako da so sprehodi po dolžini zelo kratki, časovno gledano pa cca 30 minut, ampak vse skupaj ne prehodim skoraj nič........

Pregledi: jaz sem do 36.tedna imela preglede nekje na 4-5 tednov......od 36. tedna naprej pa imam vsak teden pregled, vsak petek me je naročila.......po eni strani mi je sicer fajn, po drugi strani se mi pa tudi ne hodi vsak teden v lj......še posebej zdaj ne, ko je takole vroče.......pa vsak teden kakšno stvar pogledamo........prejšnjič je bil še UZ, jutri bo vaginalni pregled, naslednji petek CTG.......

v tej vročini mi tudi jest ne paše ne vem kako, čeprav sem lačna.......še najbolj mi sede kakšno sadje in sladoled :) tako da si ga bom tudi jaz zdaj privoščila :)))

(odgovor članu bincha)
Neposredna povezava do sporočila: 2950
Stran:   <<   < Prejšnja stran  116 117 [118] 119 120   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  116 117 [118] 119 120   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Kako se računajo tedni in meseci v nosečno...
Dnevi, tedni, meseci, tromesečja? Če ste zmedeni, niste edini. Medtem ko nekateri govorijo o nosečnosti, ki traja 9 mese...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?