|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Še ena o poslovanju d.o.o., če dovolite...
23.7.2012 18:00:23   
Kerensa*
Obstaja podjetje npr. Pi*čkin dim d.o.o. (oprostite izrazu, ampak jezna sem, pa mi je trenutno tole padlo na pamet). To podjetje ima sedež na naslovu, kjer ne posluje (niti nikoli ni), prav tako pa na tem naslovu ni ne najemnik, ne lastnik. Podjetje ima še PE (poslovno enoto) na drugem naslovu, kjer pa dejansko tudi posluje. Firma je davčni zavezanec.

Ta Pi*kin dim d.o.o. ima dva družbenika - eden od njiju je npr. g. Je*iveter. Istočasno pa ima Pi*kin dim d.o.o. dva zastopnika/prokurista - ena od njiju je ga. Je*iveter.

Pi*kin dim d.o.o. ima uradno cca. 3.000€ letnega dobička, čeprav posluje v stroki, kjer bi tak dobiček pomenil zaprtje firme (saj so stroški cca. 100_x_ višji, na letni ravni). Ampak njihov TRR je lepo odprt in podjetje lepo posluje.

Ga. Je*iveter pa ni samo zastopnica firme Pi*kin dim d.o.o., ampak je istočasno tudi ustanoviteljica in lastnica podjetja npr. Dim d.o.o.. To podjetje se ukvarja z isto dejavnostjo, kakor Pi*kin dim d.o.o., ima pa cca. pol milijona € letnega dobička (dobička, ne prometa - da ne bo pomote).

Podjetje Dim d.o.o. ima skoraj nešteto (no, ajde - nekaj deset_ pa res) družbenikov in zastopnikov in eden od njih je tudi g. Je*iveter, lastnik podjetja Pi*kin dim d.o.o., zraven pa ste še dve gdč. Je*iveter - najverjetneje hčerki ali pa sestri g. Je*ivetra.

Jaz pa DURS ne greva skupaj, ampak a samo meni tule nekaj smrdi po davčni utaji al...?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
23.7.2012 18:21:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Še ena o poslovanju d.o.o., če dovolite...
23.7.2012 18:25:44   
Vijoličarka
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Pi*kin dim d.o.o. ima uradno cca. 3.000€ letnega dobička, čeprav posluje v stroki, kjer bi tak dobiček pomenil zaprtje firme (saj so stroški cca. 100_x_ višji, na letni ravni). Ampak njihov TRR je lepo odprt in podjetje lepo posluje.



Letni dobiček ni isto, kot letni prihodek.  Razmerje med dobičkom (spodaj v enačbi kot D), prihodki (spodaj v enačbi kot P) in stroški (spodaj v enačbi kot S) se zelo šolsko prikaže takole:

D = P - S

Dokler so P večji od S, je čisto vseeno, koliko ti S znašajo nominalno.

Podjetje je torej dosti bolj zdravo, kot marsikatera druga slovenska podjetja, ki že leta in leta poslujejo z izgubo.




IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ga. Je*iveter pa ni samo zastopnica firme Pi*kin dim d.o.o., ampak je istočasno tudi ustanoviteljica in lastnica podjetja npr. Dim d.o.o.. To podjetje se ukvarja z isto dejavnostjo, kakor Pi*kin dim d.o.o., ima pa cca. pol milijona € letnega dobička (dobička, ne prometa - da ne bo pomote).

Podjetje Dim d.o.o. ima skoraj nešteto (no, ajde - nekaj deset__ pa res) družbenikov in zastopnikov in eden od njih je tudi g. Je*iveter, lastnik podjetja Pi*kin dim d.o.o., zraven pa ste še dve gdč. Je*iveter - najverjetneje hčerki ali pa sestri g. Je*ivetra.

Jaz pa DURS ne greva skupaj, ampak a samo meni tule nekaj smrdi po davčni utaji al...?


Pogosto imajo ljudje po dve podjetji ali pa so soudeležni v njih. Slovenska moda pač. Včasih niso sposobni poslovanja organizirati drugače, kot da ustanovijo dve podjetji. Svoj čas je bilo tudi strašno moderno imeti več firm.  Nepotizem nam je tudi domač.


Tukaj vidim sicer cel kup priljubljenih kramarsko slovenskih fint, en kup sorodstva, ne pa tudi kakšnih dokazov za davčno utajo.


< Sporočilo je popravil Vijoličarka -- 23.7.2012 18:26:33 >


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Še ena o poslovanju d.o.o., če dovolite...
23.7.2012 18:26:27   
Kerensa*
O, ne, saj ne mislim sodelovati. Trapasta sem, ampak ne tako zelo.

Kam pa se prijavi... recimo temu sum davčne utaje?... davčna inšpekcija direkt?... in kaj se zgodi, če se izkaže, da sum ni utemejen - dobim jaz kakšno položnico za plačilo stroškov preiskave?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Še ena o poslovanju d.o.o., če dovolite...
23.7.2012 18:30:47   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka
D = P - S

Dokler so P večji od S, je čisto vseeno, koliko ti S znašajo nominalno.

Razumem...

... ampak to za direktorja pomeni, da ima mesečno manj netto plače, kakor bi imel socialne podpore? user posted image

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Še ena o poslovanju d.o.o., če dovolite...
23.7.2012 18:34:04   
Vijoličarka
Zakaj? Direktorjeva plača se tudi šteje v stroške.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Še ena o poslovanju d.o.o., če dovolite...
23.7.2012 18:37:30   
Kerensa*
Takoj, ko sem napisala, sem dojela, kaj sem napisala, ja...

A se da kje ugotoviti, če obstajajo/potekajo kakšne finančne transakcije med podjetjema Pi*kin dim d.o.o. in Dim d.o.o.? Kajti obe poslujeta v isti stroki in glede na priimke lastnikov in družbenikov se mi zdi "rahlo" čudno, da Pi*kin dim d.o.o. posluje tako slabo, Dim d.o.o. pa tako dobro.

Saj menda ni legalno, da Pi*kin dim d.o.o. dobiček prenaša na Dim d.o.o., stroške pa knjiži sebi?

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
23.7.2012 18:38:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Še ena o poslovanju d.o.o., če dovolite...
23.7.2012 18:40:00   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
Škoda tvojega časa, kerensa, se ne splača prijavljat. Po mojih izkušnjah radi obiskujejo dobro stoječe in delujoče firme, ko je pa treba koga res strest iz hlač, se pa izogibajo, nimajo pristojnsoti, ipd. Glede teh stvari sem v zadnjem času postala zelo cinična, pač imam slabe izkušnje.

Verjamem, ja - saj v novicah preberemo en kup tega.

Ampak če nekdo dokaže nekaj takega, potem so pristojni organi pač dolžni ukrepati, kajne? Ne morejo kar reči "s tem se pa ne bomo ukvarjali - naj se nekdo drug" ali kaj podobnega.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
23.7.2012 18:41:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Še ena o poslovanju d.o.o., če dovolite...
23.7.2012 18:42:56   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
Kerensa, narediš posojilno pogodbo, daš v najem avte, orodje, prostore ipd, pa lahko marsikaj sčaraš.

In vse to je legalno al kaj? Ni zakona (davčnega, tržnega, kakršnegakoli), ki bi to omejil in/ali preprečil? Misim... halo?

Potem pa v Mercatorju ukradeš Eurokrem in greš v zapor. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Še ena o poslovanju d.o.o., če dovolite...
23.7.2012 18:49:19   
Kerensa*
Mercator, ja... čikov mi je zmanjkalo in si jih grem kupit v Mercator.

Mimogrede... Pi*kin dim d.o.o. je bil ustanovljen leta 1999, Dim d.o.o. pa leta 1990. Zdaj mi je pa še manj jasno, ampak saj mi zadnji teden tako ali tako nič ni.

Manjka mi nikotina in kofeina... brb. user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
23.7.2012 18:51:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Še ena o poslovanju d.o.o., če dovolite...
23.7.2012 18:55:36   
Vijoličarka
Težko je reči. So ljudje, ki menijo, da je enostavno treba imeti dve podjetji, ker je to, pojma nimam zakaj, dobro. Njihova logika. Lahko so mučke, lahko pa samo tradicionalno slovensko kramarstvo.

Kar se razlike v dobičku tiče, ni toliko pomembno, kdo je kje lastnik ali prokurist, temveč kdo je kje zaposlen. Če so vsi (ali vsaj večina) zaposleni na prvem podjetju, pa so vsa osnovna sredstva last prvega podjetja, to pomeni, da vsi stroški plač, amortizacije in večina drugih fiksnih stroškov bremenijo prvo podjetje, zato to ima to manjši dobiček. Drugo podjetje pa ima samo stroške posla in prihodek, zato večji dobiček. Tako da, možno je.

Morda je tudi kaj povezano z družabništvom. 

Od samega premetavanja in glede na to, da na drugi firmi izkazujejo velik dobiček, še ne moreš misliti na davčno utajo. Kar ne plačajo davka na dobiček na prvi firmi, ga plačajo na drugi.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Še ena o poslovanju d.o.o., če dovolite...
23.7.2012 19:07:44   
Kerensa*
Ankica in Vijoličarka - zanimivi sta. user posted image Ena skora ne dvomi v neke čudne davčne mučke, druga postavlja relativno logične razlage za stanje, kakršno je. Full fajn, kajti tako laho jaz, ki o tem nimam pojma, vidim v bistvu oba vidika. Kateri je resničen, bomo seveda še videli.

Ampak če gremo od začetka npr. firme Dim d.o.o., ki je ustanovljena prej... za ustanovitev sta potrebna najmanj 2 človeka, a ne?... pa recimo, da sta bila leta 1990 to g. in ga. Je*iveter... potrebovala sta nekaj papirjev o sebi, nekaj denarja za birokratsko ustanovitev (mimogrede - Dim d.o.o. ima pol milijona € osnovnega kapitala, trenutno) in nekaj obiskov pristojnih, pa sta postala ustanovitelja in recimo direktorja firme Dim d.o.o., je tako?

Ob ustanovitvi sta morala tudi navesti, kje bo sedež firme... najela sta poslovni prostor in firmo prijavila tam... vse lepo in prav... čez nekaj let jima je najemna pogodba za tisti poslovni prostor potekla... kupila ga nista, poslovala sta tako ali tako na drugem naslovu... a je potem še vedno zakonito, da imata sedež podjetja še vedno prijavljen v tistem poslovnem prostoru?... gre tukaj tako, kakor pri stalnih bivališčih - lastnik sproži postopek in voila - sedež se premesti tja, kjer firma dejansko posluje? Al kako gre to pri firmah?

Ker po moji logiki ne moreš imeti sedeža delujočega podjetja prijavljenega v poslovnem prostoru, v katerem nisi ne najemnik, ne lastnik. Se motim? Kdo lahko to uredi (da se sedež firme iz poslovnega prostora izbriše)?

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Še ena o poslovanju d.o.o., če dovolite...
23.7.2012 19:15:28   
petea
Kerensa,

ponavljam svoj zapis iz one druge tvoje teme:

sedež podjetja je lahko prijavljen kjerkoli, nobene povezave nime z lastništvi, pogodbami, najemi, selitvami ipd.


sedež podjetja lahko spremenijo samo lastniki podjetja, če želijo in ko želijo


in za ustanovitev podjetja je dovolj ena oseba, ne rabita biti dve

< Sporočilo je popravil petea -- 23.7.2012 19:16:46 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Še ena o poslovanju d.o.o., če dovolite...
23.7.2012 19:16:35   
Kerensa*
Petea - ne drži. Sem danes preverila.

Ker če bi to držalo, potem bi jaz lahko danes na UE rekla, naj sedež mojega društva prijavijo na Šubičevo 1 ali Prešernovo 20. Misliš, da bi ga? user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Še ena o poslovanju d.o.o., če dovolite...
23.7.2012 19:17:12   
petea
društvo ni podjetje

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Še ena o poslovanju d.o.o., če dovolite...
23.7.2012 19:19:05   
Kerensa*
Vem, da d.o.o. in društvo ni isto - je pa oboje poslovni subjekt. In ne moreš kar vkorakati na UE in povedati, kje naj ti ga prijavijo, ne da bi imel za to neko podlago. Besede "prijavite moj pravkar ustanovljeni d.o.o. na Petein domači naslov" ni bi imele učinka, kajne?

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Še ena o poslovanju d.o.o., če dovolite...
23.7.2012 19:35:47   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Obstaja podjetje npr. Pi*čkin dim d.o.o. (oprostite izrazu, ampak jezna sem, pa mi je trenutno tole padlo na pamet). To podjetje ima sedež na naslovu, kjer ne posluje (niti nikoli ni), prav tako pa na tem naslovu ni ne najemnik, ne lastnik. Podjetje ima še PE (poslovno enoto) na drugem naslovu, kjer pa dejansko tudi posluje. Firma je davčni zavezanec.

Ta Pi*kin dim d.o.o. ima dva družbenika - eden od njiju je npr. g. Je*iveter. Istočasno pa ima Pi*kin dim d.o.o. dva zastopnika/prokurista - ena od njiju je ga. Je*iveter.

Pi*kin dim d.o.o. ima uradno cca. 3.000€ letnega dobička, čeprav posluje v stroki, kjer bi tak dobiček pomenil zaprtje firme (saj so stroški cca. 100_x_ višji, na letni ravni). Ampak njihov TRR je lepo odprt in podjetje lepo posluje.

Ga. Je*iveter pa ni samo zastopnica firme Pi*kin dim d.o.o., ampak je istočasno tudi ustanoviteljica in lastnica podjetja npr. Dim d.o.o.. To podjetje se ukvarja z isto dejavnostjo, kakor Pi*kin dim d.o.o., ima pa cca. pol milijona € letnega dobička (dobička, ne prometa - da ne bo pomote).

Podjetje Dim d.o.o. ima skoraj nešteto (no, ajde - nekaj deset_ pa res) družbenikov in zastopnikov in eden od njih je tudi g. Je*iveter, lastnik podjetja Pi*kin dim d.o.o., zraven pa ste še dve gdč. Je*iveter - najverjetneje hčerki ali pa sestri g. Je*ivetra.

Jaz pa DURS ne greva skupaj, ampak a samo meni tule nekaj smrdi po davčni utaji al...?


Na podlagi teh podatkov, ki si jih navedla ne moreš govoriti o davčni utaji......

Ti je Vijoličarka že vse lepo razložila...

Drugače pa glede davčnih utaj......interes vsakega podjetnika je, da plača davka čim manj in ne čim več......vsaj jaz ne poznam podjetja, ki bi imelo interes plačati katerikoli davek več, kot je nujno potrebno......

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Še ena o poslovanju d.o.o., če dovolite...
23.7.2012 19:36:23   
Kerensa*
Jaz tudi ne - drži.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Še ena o poslovanju d.o.o., če dovolite...
23.7.2012 19:46:08   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Vem, da d.o.o. in društvo ni isto - je pa oboje poslovni subjekt. In ne moreš kar vkorakati na UE in povedati, kje naj ti ga prijavijo, ne da bi imel za to neko podlago. Besede "prijavite moj pravkar ustanovljeni d.o.o. na Petein domači naslov" ni bi imele učinka, kajne?



pravzaprav bi imelo učinek, komot bi lahko podjetje na mojem naslovu, če bi ga vedela

drugače pa so tu napisani pogoji, ki morajo biti izpolnjeni ob odprtju d.o.o.: http://mladipodjetnik.si/podjetniski-koticek/ustanovitev-podjetja/ustanovitev-d.o.o/


soglasja, pogodbe ipd. za sedež podjetja niso nikjer navedena

< Sporočilo je popravil petea -- 23.7.2012 19:54:26 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Še ena o poslovanju d.o.o., če dovolite...
23.7.2012 19:56:28   
Kerensa*
opirano s tega linka:

Kje imam lahko prijavljen sedež in poslovni naslov?

na naslovu stalnega prebivališča,
na naslovu začasnega prebivališča,
na naslovu staršev ali prijateljev,
na naslovu nekega drugega podjetja ipd (primer: MP virtualna pisarna).

Za sedež družbe ni predpisanih posebnih pogojev. Tudi poslovni naslov lahko izberete kjer koli, v kolikor gre za neregulirano dejavnost (to je dejavnost, za katero posebni pogoji niso predpisani) in v kolikor se držite pravil, o katerih si podrobneje preberite spodaj.

Dejstva iz mojega primera:
- lastniki d.o.o.-jev jih niso prijavili na sedežu svojega stalnega bivališča
- niti ne na naslovu svojega začasnega bivališča
- niti ne na naslovu staršev ali prijateljev
- niti ne na naslovu drugega podjetja

Posebnih pogojev res ni - ampak papir pa ni poseben pogoj. Za prijavo na stalnem bivališču potrebuješ osebno izkaznico. Za prijavo na začasnem naslovu potrebuješ potrdilo o začasnem bivališču in, po potrebi, še dovoljenje lastnika. Za prijavo na naslovu staršev/prijateljev potrebuješ njihovo dovoljenje, poleg tega pa morajo oni še izkazati, da upravičeno dovolijo (kar pomeni, da so lastniki). Enako velja za naslov drugega podjetja - to podjetje mora to pisno dovoliti.

Ni pa treba verjeti meni - preveri sama. Pokliči na UE in vprašaj, če lahko sedež firme prijaviš npr. na Šubičevo ulico 4 (vsi vemo, kaj je tam), ne da bi imela kakršnokoli potrdilo o tem, da imaš dovoljenje za to. Lastnica nisi, najemnica tudi ne, dovoljenja lastnikov nimaš, najemniki sploh ne obstajajo, pa še te pravice nimajo. Samo g. Turk ti lahko podpiše dovoljenje. In za prijavo sedeža firme v npr. stanovanju moje ge. Tašče ti lahko samo ona podpiše dovoljenje, da ti to narediš. Ne gre drugače.

< Sporočilo je popravil Kerensa* -- 23.7.2012 20:00:13 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Še ena o poslovanju d.o.o., če dovolite...
23.7.2012 19:58:48   
Kerensa*
Zdaj grem pa gledat FOX CRIME in INVESTIGATION DISCOVERY. user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Še ena o poslovanju d.o.o., če dovolite...
23.7.2012 20:05:02   
petea
Kerensa,
še zadnjič ponavljam;
sedež lahko imaš kjerkoli

pri odpiranju podjetja nikjer ne zahtevajo nobenih soglasij, najemnih pogodb, podpisov lastnikov objektov ipd.

ne rabim za to informacijo nikamor klicat, ne na UE, ne na nobeno drugo VEM točko, kjer lahko odpreš podjetje


prijetno gledanje kriminalk!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?