|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   razglednice- pošiljati otroku v kolonijo?
8.8.2012 9:34:57   
zita
Naš skoraj 7 letnik odhaja v poletno kolonijo s šolo za 10 dni. Starši moramo učiteljici, ki jih bo spremljala dati napisane razglednice- kot da mu starši pišemo.
V bistvu mi je to mal smešno. Ne vem ali naj gor dam znamko.. otrok namreč  ve, če je znamka gor, potem poštar prinese pošto.. pa tudi koliko naj jih napišem.. 3,4 , za 10 dni?
Besedilo? Ne moem napisat  da ga pogrešamo, ker ni več takega navdušenja za kolonijo kot pri vpisu, kar mal cinca bi šel, ne bi šel. Ne morem napisati, da smo kje bili, ker bo spet najbrž problemček...

A ima katera izkušnje s tem?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: razglednice- pošiljati otroku v kolonijo?
8.8.2012 10:00:57   
Zoja Lara
Pozdravljena zita. Tudi sama delam v vzgoji in izobraževanju. Mislim, da učiteljica ni mislila tako dobesedno, ko je rekla, da MORATE otroku napisati razglednice. Če se tebi zdi to neumno, potem tega ne naredi. Učiteljica je tam, zato, da otroke vodi in usmerja v pravo smer, ni pa direktorica, ki ukazuje.

Predlagam, da če se boš odločila za razglednice, napiši na njih kaj smešnega, morda družinske pripetljaje iz preteklosti, ki ste se jim nasmejali. Srečno

_____________________________

Zdaj sem mamica, jupiii.

(odgovor članu zita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: razglednice- pošiljati otroku v kolonijo?
8.8.2012 10:09:46   
petruska
Vsekakor pa je dobro, da napišeš vsaj eno, (seveda na kratko), ker problem je potem, ker vsi dobijo, tvoj pa nebi, potem pa tudi ni prav.
Mi smo morali to početi v vrtcu, ko so odhajali trikrat za en teden na smočanje, pa v gore. Najbolj važna ni bila vsebina kartice, ampak njen videz. (v maximarketu v kletni etaži sem zadnjič videla ene super 3D kartice vseh vrst).

(odgovor članu Zoja Lara)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: razglednice- pošiljati otroku v kolonijo?
8.8.2012 10:15:41   
MioBambino
Kot otrok v koloniji sem imela veliko domotožje, kasneje pa sem bila dolga leta vzgojiteljica v koloniji tudi sama.
Tako, da imam izkušnje iz obeh strani.

Vem, kako težko sem kot otrok čakala pošto od staršev(še pred časom mobilnih telefonov), pa čeprav sem vedno potem jokala. Ko je vzgojiteljica prinesla pošto, sem bila vedno v prvi vrsti, če je kaj zame. Rada sem imela, da so mi napisali, kaj delajo, kje so, da mislijo name. Neosebnih verzov in fraz ne maram še danes. Včasih sem dobila celo pismo. Ati se je potrudil in mi že nekaj dni pred kolonijo napisal kartico, da sem jo dobila že drugi dan, ko smo prišli na morje(hodi nekaj časa). Otroci imajo radi iskrenost, zato sem bila vesela na poseben način tudi, ko so mi napisali, da me pogrešajo. Huje bi bilo, če me ne bi.

Kot vzgojiteljica pa nikoli nisem imela že napisane pošte s sabo. Tega nismo prakticirali. Kar je prišlo od pošte, je prišlo. Še zdaj se spominjam žarečih oči otrok, ko sem delila pošto. Enkrat sem imela skupino otrok iz socialno šibkih skupin in vsak dan so pričakovali kartice, pa so te prišle zelo redko- sem potem zato uvedla igrico skriti prijatelj(na skrivaj so si pisali pošto med sabo-na koncu so ugotavljali, kdo je komu pošiljal), pa jim je bilo lažje.

Zakaj bi pisali otroku kartice že v naprej, mi ni jasno. A nimajo poštnega nabiralnika, ali kaj? Vsaka stavba bi ga naj imela.
Jaz nevem, če bi se šla to. Bo otrok hitro pogruntal, mu bo nezanimivo, počutil se bo izdanega.

Daj kakšno kartico vzgojiteljici, da ne bo otrok izstopal preveč, ostalo pa mu pošlji po navadni pošti, bo bolj zabavno.

(odgovor članu zita)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: razglednice- pošiljati otroku v kolonijo?
8.8.2012 10:17:03   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petruska

Vsekakor pa je dobro, da napišeš vsaj eno, (seveda na kratko), ker problem je potem, ker vsi dobijo, tvoj pa nebi, potem pa tudi ni prav.
Mi smo morali to početi v vrtcu, ko so odhajali trikrat za en teden na smočanje, pa v gore. Najbolj važna ni bila vsebina kartice, ampak njen videz. (v maximarketu v kletni etaži sem zadnjič videla ene super 3D kartice vseh vrst).


To je problem....in potem je otrok, ki ne dobi razglednice, ostali pa dobijo žalosten....in potem mu vzgojiteljica da, to vnaprej napisano razglednico, da otroka razveseli....

V bistvu zadeva sploh ni tako smešna ampak zelo smiselna......


(odgovor članu petruska)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: razglednice- pošiljati otroku v kolonijo?
8.8.2012 10:19:39   
MioBambino

IZVIRNO SPOROČILO: petruska
Najbolj važna ni bila vsebina kartice, ampak njen videz. (v maximarketu v kletni etaži sem zadnjič videla ene super 3D kartice vseh vrst).


Pod to se podpišem.
Otroci prav tekmujejo, kdo dobi lepšo in potem imajo nekateri vse kartice nalepljene pri postelji, s ponosom.

(odgovor članu petruska)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: razglednice- pošiljati otroku v kolonijo?
8.8.2012 14:33:09   
hedviga
IZVIRNO SPOROČILO: MioBambino

Kot otrok v koloniji sem imela veliko domotožje, kasneje pa sem bila dolga leta vzgojiteljica v koloniji tudi sama.
Tako, da imam izkušnje iz obeh strani.

Vem, kako težko sem kot otrok čakala pošto od staršev(še pred časom mobilnih telefonov), pa čeprav sem vedno potem jokala. Ko je vzgojiteljica prinesla pošto, sem bila vedno v prvi vrsti, če je kaj zame. Rada sem imela, da so mi napisali, kaj delajo, kje so, da mislijo name. Neosebnih verzov in fraz ne maram še danes. Včasih sem dobila celo pismo. Ati se je potrudil in mi že nekaj dni pred kolonijo napisal kartico, da sem jo dobila že drugi dan, ko smo prišli na morje(hodi nekaj časa). Otroci imajo radi iskrenost, zato sem bila vesela na poseben način tudi, ko so mi napisali, da me pogrešajo. Huje bi bilo, če me ne bi.

Kot vzgojiteljica pa nikoli nisem imela že napisane pošte s sabo. Tega nismo prakticirali. Kar je prišlo od pošte, je prišlo. Še zdaj se spominjam žarečih oči otrok, ko sem delila pošto. Enkrat sem imela skupino otrok iz socialno šibkih skupin in vsak dan so pričakovali kartice, pa so te prišle zelo redko- sem potem zato uvedla igrico skriti prijatelj(na skrivaj so si pisali pošto med sabo-na koncu so ugotavljali, kdo je komu pošiljal), pa jim je bilo lažje.

Zakaj bi pisali otroku kartice že v naprej, mi ni jasno. A nimajo poštnega nabiralnika, ali kaj? Vsaka stavba bi ga naj imela.
Jaz nevem, če bi se šla to. Bo otrok hitro pogruntal, mu bo nezanimivo, počutil se bo izdanega.

Daj kakšno kartico vzgojiteljici, da ne bo otrok izstopal preveč, ostalo pa mu pošlji po navadni pošti, bo bolj zabavno.


JAz se pa s tem popolnoma strinjam, pa tudi izkušnje imam podobne!
Že 30 let je minilo ampak se še danes spominjam pisem ki sem jih dobila od doma, vem kako so izgledala, kaj je pisalo in  tudi jaz sem vsakič jokala...
Nekako brezosebno se mi zdi pisat nekaj v naprej saj res ne veš kaj bi napisal, v pismu ali kartici bi morala biti čustva, resnično pogrešanje, resnični dogodki...
Kaj vem mogoče so se res časi spremenili.. Vsekakor pa mora dobiti vsaj nekaj,  stik z družino v koloniji je za otroka zaklad!

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu MioBambino)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: razglednice- pošiljati otroku v kolonijo?
8.8.2012 14:36:43   
hedviga
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petruska

Vsekakor pa je dobro, da napišeš vsaj eno, (seveda na kratko), ker problem je potem, ker vsi dobijo, tvoj pa nebi, potem pa tudi ni prav.
Mi smo morali to početi v vrtcu, ko so odhajali trikrat za en teden na smočanje, pa v gore. Najbolj važna ni bila vsebina kartice, ampak njen videz. (v maximarketu v kletni etaži sem zadnjič videla ene super 3D kartice vseh vrst).


To je problem....in potem je otrok, ki ne dobi razglednice, ostali pa dobijo žalosten....in potem mu vzgojiteljica da, to vnaprej napisano razglednico, da otroka razveseli....

V bistvu zadeva sploh ni tako smešna ampak zelo smiselna......




Hmmm...mogoče pa bi kombinirali oboje?
Mislim... saj smo sicer različni, ampak da bi mamica svojemu otroku napisla na brzino dve, tri kartice, potem pa bi ji bilo težko poslati po pošti še kakšne "taprave"...?

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: razglednice- pošiljati otroku v kolonijo?
8.8.2012 14:47:52   
liliana
Prej je ena pisala, ki je bila v teh kolonijah, da za otroka ni važna toliko vsebina kot oblika.....važno mu je torej bolj, da dobi kartico in da je ta lepa....kaj piše na njej odzadaj je bolj važno staršem, manj pa otrokom......

Verjetno za sedemletnega otroka opisovanje pravih čustev, kako ga pogrešamo, kako jočemo vsak večer, ker je njegova soba prazna in je daleč od nas ne bi bilo prav vzpodbudno...

Zato je fajn zelo enostavno rešiti zadeve.....pa čeprav s fejk kartico, ki ni odraz naših pravih čustev, naše resnične notranjosti, naših resničnih opisov domačih dogodkov......otroka najprej damo v kolonijo, daleč vstran od nas za 10 dni, potem pa delamo celo dramo iz tega.....

to me spominja na tisto temo, ki je je DIPO odprta.....verz za triletnico.....kaj bo pa triletni otrok počel z verzom?

(odgovor članu hedviga)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: razglednice- pošiljati otroku v kolonijo?
8.8.2012 14:57:02   
zaspancek1

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Prej je ena pisala, ki je bila v teh kolonijah, da za otroka ni važna toliko vsebina kot oblika.....važno mu je torej bolj, da dobi kartico in da je ta lepa....kaj piše na njej odzadaj je bolj važno staršem, manj pa otrokom......

Verjetno za sedemletnega otroka opisovanje pravih čustev, kako ga pogrešamo, kako jočemo vsak večer, ker je njegova soba prazna in je daleč od nas ne bi bilo prav vzpodbudno...

Zato je fajn zelo enostavno rešiti zadeve.....pa čeprav s fejk kartico, ki ni odraz naših pravih čustev, naše resnične notranjosti, naših resničnih opisov domačih dogodkov......otroka najprej damo v kolonijo, daleč vstran od nas za 10 dni, potem pa delamo celo dramo iz tega.....

to me spominja na tisto temo, ki je je DIPO odprta.....verz za triletnico.....kaj bo pa triletni otrok počel z verzom?



No, nekaj takšnega je doživela ena kolegica, ki je bila na taborjenju s prvošolčki. Mulček je jokal dva dni skupaj preden so ga le uspeli malo potolažiti, ker je kokošja mati napisala, da vsak dan joka, ker ga ni doma pri njej.user posted image . Od takrat naprej so prepovedali kakršnekoli kartice. In res, od takrat dalje ni več problemov (niti s tem, danekdo dobi vsak dan novo, drugi pa mogoče eno). kakorkoli že, imejte vendarle v mislih, da gre za otroka in mu pišite čisto vsakdanje stvari, nikakor pa ne kakšo takšno traparijo.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: razglednice- pošiljati otroku v kolonijo?
8.8.2012 15:00:42   
hedviga
Ma ne, ne Liljana, nism mislila da se ob tla mečeš od tega kako je prazna sobica...user posted image  Ampak da napišeš, da včeraj se je pa muca na preprogo polulala, pa da je babica vprašala kako je v koloniji, pa take zadeve, da dedi dela ptišjo hišico zanj itd itd...... no pomoje tudi da ga pogrešamo, pa take zadeve v mejah normale... Vem, da je bilo meni to nekaj najlepšega ko sem sama brala, da sem videla da so še tam.
Nekak si ne predstavljam kaj pametnega napisat, medtem ko mi recimo Miha skače po glavi... ne bi bila prijazna kartica user posted image user posted image

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?