|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Junijke 2013
12.10.2012 15:53:35   
Minnca
Živjo punce! user posted image

Na Fakulteti za šport se ponovno pričenja ena bolj pogrešanih vadb za nosečnice. Zaradi različnih vzrokov in zahtevnosti samega izvajanja so takšne vadbe kar poniknile v Ljubljani, ostale pa so samo "vadbe za nosečke na suhem".
Predstavljam vam nekakšne vrste aerobiko nizke intenzivnosti s tehnikami sproščanja, ob enem pa se do vsake pristopa individualno, izmeri se tudi razmik preme trebušne mišice, ki predstavlja mnogim nosečnicam težave po porodu. Strokovno svetovanje in prilagojene vaje za nosečnice s povečanim omenjenim razmikom.

VABILO:
Vljudno vabljene na vadbo vse od 4. meseca nosečnosti naprej.
Vadbo organiziramo skupaj s fizioterapevtko go. Andreo Backovič Juričan, ki je tudi odgovorna na obeh inštitucijah, da delo poteka strokovno.
Vadba v vodi bo potekala vsak petek od 15:30 do 16:30 ure, začnemo v petek dne 12.10.2012. Za vse dodatne informacije se obrnite go. Majo Virat na Plavalni zvezi Slovenije na

tel: 051/330-644 ali na

elektronski naslov: maja@plavalna-zveza.si

SPLETNA STRAN: http://www.plavalna-zveza.si/ (pod REKREACIJA>VADBA ZA NOSEČNICE)

Veliko nosečnic sploh ne ve za takšno ali podobne vadbe in bi bilo dobro, da jih s tem seznanjamo, saj se tako veliko lažje fizično pripravijo na sam porod in poporodno obdobje.

OPIS VADBE: Vadba v vodi za nosečnice je oblika aktivnosti, kjer nosečnica, potopljena v vodo do višine ramen, izvaja različne vaje upoštevajoč principe hidrodinamike.
Vadba je namenjena tako zdravim nosečnicam kot tistim z blažjimi zdravstvenimi težavami od četrtega meseca nosečnosti naprej.
Redna, varna in preventivna vadba omogoči lepše in predvsem lažje doživljanje nosečnosti in samega poroda.

Prilagam tudi linke, da si lahko preberete za kaj vse je vadba v vodi za nosečnice koristna:

- Od profesorice in predavateljice dr. Andree Backovič Juričan: http://vizita.si/clanek/ginekologija/vadba-v-vodi-za-nosecnice.html


- Od Vodnega mesta Atlantis: http://www.atlantis-vodnomesto.si/vsebina.php?idm=876


- Od Term Laško: http://www.thermana.si/hoteli/hotel-wellness-park-lasko/wellness/521-vadba-v-vodi-za-nosecnice-in-dojencke



Upam, da se vidimo, mi pa bomo poskrbeli, da se boste počutile udobno, kar se da uživale, sprostile in tako največ naredile zase in za svoj naraščaj! user posted image user posted image

Lep plavalni pozdrav
kader vodij vadbe v vodi za nosečnice

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Junijke 2013
12.10.2012 16:04:04   
Saša33
Evo punce, jst sem spet oglašam.

Danes sem bila na prvem pregledu, vse ok, srček, velikost je majhna. Zato so mi rok prestavili za 14 dni in imam sedaj 31.5. Verjetno bom tako kot pri prvem rodila čez rok. Lahko me date kar na 1.7 za seznam in sicer.
Saša, 34 let, 2 nosečnost, 1 otrok, Okolica Logatca. Bova vsaj z Ursonok na iste, ha ha, pa sva udele datum.

Sva bila oba z možem v LJ. Tamala je frice pokala cel cajt in kričala koker se res da. Tud jst sem zmatrana in zaspana kot kaj, posebej pop. Slabost pa zj je kar, sam ni za bruhat. Pa še krvi so mi ponucal pol litra.

Evo zdej pa pitat tamalo, kmal bosta dva:)

Se še kaj jutri oglasim, dons sem sam za kavč.

pa pa

(odgovor članu Minnca)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Junijke 2013
12.10.2012 16:48:24   
drejcka76
Evo, še moji podatki za seznamček:

PDP 14.6.2013, 35, 1user posted image , naslednji pregled 16.10.2012

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Junijke 2013
12.10.2012 18:23:33   
nincy*
Pozdravljeneuser posted image
Z veselejem se vam pridružim še jaz zdaj ko tudi meni kaže plusekuser posted image . To je moja druga nosečnost, doma imam pa že skopraj triletno punčicouser posted image . Po mojih izračunih naj bi imela PDP 5.6.2013, pregled imam pa 25.10.

Lp pozdrav pa se tipkamouser posted image

(odgovor članu drejcka76)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Junijke 2013
12.10.2012 18:38:30   
Anonimen
Čao sonosečke user posted image ,

Pri meni tudi zaenkrat še nobenih slabosti, no v prvi nosečnosti sem jih imela od 8. tedna dalje....sicer pa malo opažam, da mi malo manj paše sladko, pa bolj mi jogurti pašejo, pa zadnjič mi je kislo zelje totalno zapasalo user posted image in sem si ga privoščila ogromno porcijo user posted image user posted image Tako da razen precej povečanih prsi (moj se ne pritožuje, no v bistvu je malo žalosten ker zdaj že ve, da to ni za stalno)user posted image in odsotnosti menstruacije nobenih bolj konkretnih znakov...

Sem pa res zelo vesela za vse nosečke, še posebej tiste, ki ste se morale res dolgo truditi da ste zanosile, dobim kar malo solzne učke, ko preberem za kakšno da je uspelo po 6ih letih ali pa po 6ih umetnih oploditvah itd....upam da res vse donosimo do konca male zdrave štručke user posted image

Aja, pa malo sem fouš tistim, ki imate pregled že oktobra....res se že vleče.....sicer pa bova midva najbrž povedala šele po NS, razen 2 prijateljici že vesta....saj veste, nekomu je pa treba povedat user posted image

Aja, pa user posted image za vse ki pridno urejate seznamček...
Lepo se mejte
Anonimna user posted image

(odgovor članu nincy*)
  Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Junijke 2013
12.10.2012 18:59:15   
tana01
Ojla!

Saša33, kako je fajn prebrat, da si že oz. ste nekatere že dale skozi preglede in je vse ok user posted image . Se mi zdi še cela večnost do prvega pregleda... :/
Si bomo tukaj krajšale čas.

Prej je bilo govoria o tem kdaj povedat za nosečnost...je katera, ki je do user posted image bila še kadilka? Sicer sem isti dan nehala, pred tem mi nekaj dni sploh niso več pasali cigareti in kava. Mi je delalo slabo. Bo pa toliko težje prepričljivo povedat doma, prijatlom in v službi, da ne kadim, ker sem se pač tako odločila. Yeaah right!!! user posted image - ne vem kdo bo "nasedel". Ta teden sem imela 1001 in en izgovor...jah, očitno je to DDV za kadilkeuser posted image

Še nekaj me zanima...imela sem raven trebuh ko deska, zdej pa imam že bunkico. Sem bila prepričana da se čisto nič ne vidi do vsaj drugega meseca. Je občutljiv in malo napihnjen. Če kdo "za prav" pogleda mu je vse jasno ://. Kako pa kaj vaši trebuščki?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Junijke 2013
13.10.2012 8:02:01   
flowy
Hej,
jaz se počutim odlično! Doma sva staršem in najbližjim prijateljem že povedala, ostalim pa vrjetno po prvem pregledu.
Trenutno sem v sedmem tednu, me pa zanima če se je katera že kaj zredila? Jaz sem pridobila že 0,5kg. Se mi zdi kar dosti?!?

user posted image

PDP, nick, starost, kraj, število user posted image , število user posted image , naslednji pregled, spol user posted image


1. 6.
ursonok, Španija, 32, 3user posted image , 2user posted image
____________________________________________________________
2. 6.

____________________________________________________________
3. 6.
niinii, 30, 1user posted image , 0user posted image , 22.10.
majčula,32, 2user posted image , 1user posted image , 18.10
Anonimna user posted image , 31, 3user posted image , 1user posted image
____________________________________________________________
4. 6.
pika89, 23, 1user posted image , 0user posted image ,29.10.
____________________________________________________________
5. 6.
sover, 31, 2user posted image , 1user posted image , 7.11.
____________________________________________________________
6. 6.
Natalija28, 13.10.

____________________________________________________________
7. 6.
flowy, 31, 1user posted image , 2user posted image , 16.10.
____________________________________________________________
8. 6.
giotti,
____________________________________________________________
9. 6.
ajedat, 3 user posted image , 1user posted image . 7.11.
anonimna user posted image , 3user posted image , 1user posted image , 6.11.
Lorencia, 29, 3 user posted image , 1user posted image . 12.11.
____________________________________________________________

12. 6.
malecka24, 3 user posted image , 2user posted image . 13.11.
____________________________________________________________
13. 6.
Sony2011, 27, Vrhnika, 2user posted image , 1user posted image , 7.11
____________________________________________________________
17. 6.
črtica1, 21, Šk. Loka, 1user posted image , 0user posted image , 19.11
jagoda, 2user posted image , 1user posted image

____________________________________________________________
19. 6.
tana01, 31, 1user posted image , 0user posted image , 15.11

(odgovor članu tana01)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Junijke 2013
13.10.2012 8:13:26   
črtica1
tana meni se tudi že pozna bunkica..sem opazila takoj, ker sem imela čist raven trebuh pol se je pa kr napihvat začeu..in ni bila prebavauser posted image ja če oblečem kaj oprijetega ni za zgrešit..sam je res ful hitr..user posted image

a ima še katera v rodu ful dvojčkov? mene je tega najbolj strah, ker je toliko komplikacij če sta dva..imamo pa po moji strani- oči dvojček,babi dvojčica,očijeva sestrična ima dvojčke, prababica dvojčica. po njegovi strani- je mami dvojčica..prva stvar k bom prašala je to kok jih je:)

(odgovor članu flowy)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Junijke 2013
13.10.2012 8:29:31   
Zoja83
Eto, mene prehajam iz anonimnosti. Sem bila pri Junijkah 2010, zdej pa spet junij, pa še sama imam rd junija (vse v enem tednu). Bilo je planirano, nisem pa pričakovala, da se bo zopet v prvo prijelo. Prosim, če me dodate na seznam: 29, 2user posted image , 1user posted image

Dvojčki pri nas so v družini, je bil moj že pri prvem čist živčen, da ne bi bila dva.

Kajenje sem bila kadilka oziroma sem še. Obsojat me ni treba, ker se zelo trudim zmanjšat/nehat in lahko z največjim ponosom povem, da trenutno skadim največ dva na dan. Med prvo nosečnostjo nisem kadila, sem pa začela kmalu po tem, ko nisem več črpala. Mali vragec se ni hotel dojit kljub obilici mlaka user posted image

Znaki in kdaj povedati v prvi user posted image sem povedala zelo zgodaj, saj sem bila v rizični skupini za pand.gripo (takrat je bil velik halo, pa tudi okrog mene so jo imeli). Aja, bil je pa tudi prvi vnuček. Zdaj upam, da bom zdržala malo dlje, ampak ne vem, če bo uspelo, saj me kar "matra". Križ me boli praktično od samega začetka, poleg tega utrujenost, bila sem tri tedne bolna (sem asmatik, pa se mi prehladi nerealno zavlečejo), zdej sem mela trebušno gripo, potem so se pa pričele tudi slabosti (brez bruhanja, vsaj neki). V prvi nosečnosti je bilo vse super, samo utrujenost na začetku in križ me je bolel na koncu.

Uglavnem, sem kot ena stara bica in komaj čakam pregled (25.10). Aja, sem bolj pri močnih, pa mam že tud sama trebuh nenormalno trd, pa čuti se.
Sem se zapričala user posted image

(odgovor članu črtica1)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Junijke 2013
13.10.2012 8:35:30   
Zoja83
Eh, rok pa 11.6. Torej 2user posted image , 1user posted image doma, pa iz okolice Litije

(odgovor članu Zoja83)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Junijke 2013
13.10.2012 8:47:32   
tana01
Zoja, kakšen lepi mali mišek je na slikci!! Glede kajenja se vsaka sama odloči in ni prav, da se karkoli obsoja...

Črtica pri vas pa je res veliko dvojčkov! Hm, to zna bit sreča na kvadrat :D

Drugače pa me v trebuhu kar fajn dol tišči, to bo verjetno še kar nekaj časa trajalo.

Lep vikend nosečke!user posted image

(odgovor članu Zoja83)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Junijke 2013
13.10.2012 9:30:21   
junij13
jeeeee, vesela kot radio :)))
tut jaz včeraj naredila test in je pokazal dve črtici, bom pa še za vsak primer naredila clearblue enkrat zjutraj :))

ker me je test že večkrat nahecal in sem postala pol bolana ://

naj se ta fižolček obdrži, ker si res želim še enega nagajivčka doma ;)

doma že imam majčico 2012 :)) in to bi bil najin drugi otrok, pdp pa bi imela po mojih izračunih 13.6. :))
moram poklicat g v ponedeljek in se takoj naročit na pregled, glih zaradi težav v preteklosti!

drugače pa nimam nobenih znakov, sam prsi imam malo napihnjene :) zato nisem naredla takoj testa, ker sem bla ziher da pač men. samo zamuja, včeraj pa mi firbec ni dal miru :)))
jej, kako sem vesela... zaenkrat bom anonimna, ker ne bom nikomur še povedala, dokler res ne grem na pregled

lep dan vsem :)

(odgovor članu tana01)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Junijke 2013
13.10.2012 10:15:28   
Natalija28
Dobrodošle vse nove v klubu Junijk 2013.user posted image

Ah, meni so se pa začele same težave... Stres v službi me ubija... Ne jem, v prsih me tišči, slabo mi je (lahko, da je nosečnost)... Bojim se stresa in mobinga v službi, oz. njegovih posledic... user posted image    Slabosti na pono, križ me boli... Končno se je nosečnost začela na polno.user posted image

_____________________________

Junija pričakujemo sestrico najinega Matija.

(odgovor članu junij13)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Junijke 2013
13.10.2012 11:53:31   
tinci31
Moji podatki za na seznam : tinci 32 let, Primorska, 3 user posted image 3user posted image pdp 13.6.2013 prvi pregled 6.11.2012.

Mam pa eno vprašanje, tiste k ste tretjič noseče, a maste kaj trebuha ? Baje, da je v vsaki nosečnosti prej poznati - kakšne izkušnje katera ?
Mi bomo domačim povedali po prvem pregledu potem se bomo pa naprej odločili :)

(odgovor članu Natalija28)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Junijke 2013
13.10.2012 17:30:45   
Sony2011
Pozdravljene.

Ooo pa je nekaj novih, pozdravljene tudi vse nove user posted image

Pri meni še vedno nobenih motečih znakov nosečnosti, razen večkrat hodim lulat, pa zvečer ko se vležem v posteljo mi je rahlo slabo oziroma ne slabo, imam tak čuden občutek v želodcu. Drugače pa še vedno vse super.

Kajenje - jaz sem bila prej kadilka, ampak sem nehala 2meseca predno sem zanosila. Ne obsojam nobene, vem pa da tudi če bi še kadila, bi prenehala takoj ko bi zagledala dve črtici na testu. Drugače pa vsaka po svoje.

Kdaj povedati - še vedno upam, da zdrživa do NS (tudi domačim).

Upam, da tudi ostale ne boste imele prevelikih težav z nosečnostjo. Jaz lahko samo rečem, da takoj podpišem če bo takšna kot prva user posted image

Pa lep vikend vsem user posted image

(odgovor članu tinci31)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Junijke 2013
13.10.2012 20:32:30   
sover
natalija28, če te v sllužbi izpostavljajo mobingu, bi jaz resno razmislila o bolniški. Stres hudo negativno vpliva na marsikaj, tudi na nosečnost. Vem, da osebni zdravnik lahko napiše bolniško tudi zaradi psihičnega stresa. Premisli.

Kajenje - nobena kadilka, ki je zanosila, ni otrok, tako da vsaka dobro ve, kakšna tveganja to prinaša s sabo. Odloči se pa itak vsak sam po svoji vesti. Kdor pa je brez greha, naj prvi vrže kamen.

Trebušček - jaz mam napetega, ampak to je zarad slabe prebave. Že v prvi nosečnosti je to bil eden izmed pokazateljev in zdaj ni nič drugače. Napenja me kot balon, prebava se je pa čist ustavla. Živjo, slive, laneno seme ipd. :) Men je s tem uspelo spravit prebavo reltivno v red, tako d asem na koncu fasala minimalne hemije :P

(odgovor članu Sony2011)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Junijke 2013
13.10.2012 21:18:16   
Anonimen
pozdravljene,

v sredo sva na testku zagledala dve črtici, ena je bila zelo rahla, komaj vidna. zato sva z možem šla še po en test in ga opravla danes zjutraj... črtica se bolj jasno vidi. user posted image  po mojih izračunih naj bi bil PDP 17.6.2013. na prvi pregled se moram še naročit, ginekologinjo pokličem v ponedeljek.

drugače pa imamo doma aprilčico 2012. user posted image  sva pa zelo vesela, da nama je v drugo tko hitro ratal, ker sva se v prvo mučila 2,5 leti in nama je na koncu ratalo s klomifenom.

zaenkrat bom še anonimna, do prvega pregleda. user posted image  moji podatki: anonimna user posted image , 29 let, 2. nosečnost, doma 1 user posted image , iz ljubljane

lp, anonimna user posted image

(odgovor članu sover)
  Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Junijke 2013
14.10.2012 9:11:57   
Natalija28
Mi2 oz. Matija bo pa "povedal" danes babicam in dedkom ter stricu. Na majčko sva mu dala napisat: Postal bom velik brat. Komaj čakam, da gremo na kosilo.

Slabosti pri meni sedaj trajajo po cele dneve. Bomo že preživeli!

Glede stresa: a mislite, da stres škodi že sedaj, ko sem tako zgodaj noseča? Razmišljala sem, da bi počakala do novega leta... 18.10. itak imam pregled pri osebni zdravnici pa se bom pomenla z njo. Res si želim donositi in imeti zdravega in srečnega otroka kot je Matija.

_____________________________

Junija pričakujemo sestrico najinega Matija.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Junijke 2013
14.10.2012 12:46:32   
kaatkaa
iskrene čestitke vsem nosečnicam!
sama še ne vem če sem noseča, ampak me zanima kdaj vam je pokazouser posted image , jaz sem danes delala z fs in je bil - pa mi že dva dni zamujauser posted image , menzo pa imam vedno točno na 27 dni pa nekaj znakov imam že prisotne,..

(odgovor članu Natalija28)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Junijke 2013
14.10.2012 14:48:04   
tana01
kaatkaa sem prebrala, da je bila rahla črtica na testu!!
Črtica je črtica ;) Imaš pa prav, da ponoviš test-pri tako pomembnih stareh hoče bit človek več kot prepričan in ima da se črtica podebeli!


Držim pesti, da ostaneš na tem forumu!!!user posted image

(odgovor članu kaatkaa)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Junijke 2013
14.10.2012 14:52:30   
kaatkaa
tara 01
sem že imela tudi taki rezultat potem pa po 2 dneh je prišlauser posted image ,.. bomo še malo počakali, bom poskusila še v torek če je ne bo,...

(odgovor članu tana01)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Junijke 2013
14.10.2012 14:58:02   
junij13
tudi jaz sem ponovila test danes, in je spet + :))
zelo si želim da ostane tako, ker do zdaj sem mela enih parkrat plusek, pa potem čez kak teden dni dobila menstruacijo in je bilo vsega konec....

(odgovor članu kaatkaa)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Junijke 2013
14.10.2012 15:02:16   
junij13
bi bilo verjetno fajn začet folno kislino jest, no elevit....
a ve že jemljete? js sem prvo nosečnost jedla prve 4 mesece, potem se mi je pa zagabilo :/

(odgovor članu junij13)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Junijke 2013
14.10.2012 15:24:02   
črtica1
junij13 a prov mocen plusek si mela pol je bla pa menstruacija?pa si bila kaj na pregledu?
Vas ze kaj hrbet boli? Js sm bla dons prevec na nogah in me ful boli..vse samo da pride nasa mala sreca..

(odgovor članu junij13)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Junijke 2013
14.10.2012 15:27:05   
junij13
ja, sem šla na pregled, pa ni blo nosečnosti.... čudno, možno sicer da gre za zelo zgodnji splav...
držim pesti da se zdaj prime

(odgovor članu črtica1)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Z vizualizacijo si lahko pomagate do lepše...
Čeprav si poroda ne moremo izbrati, pa lahko nanj vplivamo s pozitivnimi mislimi in vizualizacijami. Preverite štiri uči...
Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?