|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pomagajte: Otrok se nenehno jezi
16.10.2012 10:15:21   
Ajra RR
Kaj bi vi svetovali mamici?
Tukaj: http://www.ringaraja.net/RR-strokovnjaki-Details.asp?expID=949

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pomagajte: Otrok se nenehno jezi
16.10.2012 11:23:25   
ronja
Da lahko povpraša RR strokovnjakeuser posted image . Glede na to, da je mamica pedagoginja 8torej strokovno podkovana) in je vprašala strokovnjake (sploh strokovno podkovane), ji kot laik nimam kaj rečt. Odgovorim tistim, ki tu vprašajo sami, ker jih pač zanimajo laična mnenja, mogoče izkušnje.

Oprosti ajra, saj vem, da je to tvoja naloga, ampak resnično mi ni jasno, kaj je fora tega, da kadar nekdo vpraša za nasvet na forumu, ga pošljete vprašat RR strokovnjake, kadar pa vpraša te velecenjene rr strokovnjake, pa potem teme, kaj bi mi svetovali.
Če je namen, da čim več ljudi prebere odgovore strokovnjakov, se mi zdi zgrešeno - kogar tema zanima in rabi strokovni odgovor, bo itak šel tja gledat, kogar ne, pa ne bomo brali...
Če je namen povezat forum in strokovne odgovore, potem bi bilo pa to treba tehnično rešit tako, da bi lahko pod strokovne odgovore pisali dalje kot na forumu oz. da bi bil to del foruma, ker bi bil pač prvi odgovor strokoven in primerno označen, da se ga ne bi zamešalo, ostalo pa ala komentarji oz. debata na forumu. Dokler bosta to ločeni zadevi, bo ves tvoj trud donkihotovski. Ko ti bo dojadilo, da te ljudje tu zezajo, pa pokaži ta odgovor svojim šefom, okidoki?user posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Ajra RR)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pomagajte: Otrok se nenehno jezi
16.10.2012 11:50:29   
nyna84
Men je pa v tem primeru odgovor strokovnjakinje malo mimo. Ker sem dobila občutek, da se staršem posmehuje, v smislu kaj več bi pa še radi, in jih hkrati graja, da hočejo že tako popolnega otroka narediti še bolj popolnega. To zame ni strokoven odgovor. user posted image
Jaz bi na njenem mestu od strokovnjaka pričakovala odgovor o tem, kako otroka naučiti obvaladti svojo jezo, oziroma jo izraziti na primeren način. Normalno, vsakdo ima pravico biti jezen, ampak to ne pomeni, da lahko mulc doma konstantno pije živce s svojimi izpadi. Še pomembnejše, v odgovoru nisem zasledila, da bi strokovnjakinja omenila, da bi bilo mogoče dobro odkriti vzrok, zakaj so se ti izbruhi sploh pojavili (odpihnjena regratova lučka zagotovo ni glavni vzrok za izpad) in zakaj se pojavljajo samo doma.

Mogoče se pa tudi Ajri odgovor ni zdel primeren, ine je zato povprašala še nas, ker ima marsikatera leta praktičnih izkušenj ali celo iste probleme. user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pomagajte: Otrok se nenehno jezi
16.10.2012 16:37:28   
m_o_i
kak je pa ronja to leeepo napisalauser posted image
tak mirno, neznouser posted image
(jaz sem pred enim letom ze "omenjala" ta vabila k RR strokovnjakom, pa se mlini na veter ocitno se mocno vrtijo)

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pomagajte: Otrok se nenehno jezi
19.12.2012 22:42:29   
Mijavček
Meni se pa zdi odogovor strokovnjakinje OK. Ne zdi se mi da bi se posmehovala.
Ko sem brala pismo mamice, sem isto razmišljala zraven... Pa saj ta otrok je popoln, izpade ima samo,kadar so starši zraven... Mogoče je pa preveč popolno vse okrog njega? user posted image
Tako obnašanje sem videla že pri nekaterih mamicah, ki so t.i. "control freaki" in želijo imet vse pod nadzorom.... to se hočeš nočeš prenese tudi na otroka in očitno je ta fantek tudi en mali control freak... Zdaj, a je to pridobljeno ali prirojeno, ne bom razglabljala, ker niti ni pomembno.
Pomembno je, da otrok "pade ven" kadar razvoja dogodkov ne more nadzorovat. Malo govorim tudi iz lastnih izkušenj, moja 4 letna hči ima tudi včasih kakšne take izpade, ampak ni take panike, kot opisuje ta mamica. Gre pa pomojem za podobno zadevo: vglavnem otrok ne prenese, da se nekaj ne odvija, kot si on želi in ne prenese, da ne more na to sam vplivat. Tukaj pomojem nimaš kaj drugega ukrepat, kot da otroku dovoliš, da je jezen. 4 letniku ne moreš rečt, ne bit žalosten, ne bit jezen. Moraš mu dat vedet, da so njegova čustva legitimna, kakršnakoli že so in ga v tem razumet. Npr: moja hči je dobila od babice helijev balon, ..., seveda ji je ušel in jok je bil tu... babica jo je hitela prepričevat, da ne sme jokat, pa da to ni nič takega, itd.... Jok je bil čedalje hujši... Jaz pa sem počepnila k njej in jo vprašala če je žalostna in ji pustila, da se je zjokala. Nisem rabila nobene obljube, nobenega prepričevanja, samo pustila sem ji, da je dala to žalost ven in dala sem ji vedet, da jo razumem in da je njena žalost upravičena. čez 3 minute je pozabila na balon. Enako je pri jezi; ko sva nekaj izrezovali doma, ji nikakor ni šlo oz. ni mogla prerezat papirja, kakor je ona želela; vrgla je škarice po mizi in začela jokat/se dret... Moja prva reakcija je bila jezna; da se škaric ne meče in da naj se ne dere za vsako figo, itd...Seveda je bilo vpitje še hujše... potem sem pa jaz "obrnila ploščo" in jo vprašala; a si jezna? A zato, ker škarice ne režejo dobro? Ja, jaz bi bila tudi huda, če ne bi mogla odrezat. Kaj boš pa zdaj naredila? ....Vglavnem, dala sem ji vedet, da je OK, da je jezna in jo poskušala usmerit v iskanje rešitve...
Ne vem, to bi jaz svetovala mamicam, ki imajo podobne težave, mogoče se motim,ampak pri nas to kar deluje. Dokler jaz pri sebi nisem dojela, da je OK, če se otrok jezi in dokler nisem sama doumela njihove frustracije, sem tudi take izpade jemala, kot lastno frustracijo,da sem jaz kaj narobe naredila v vzgoji.... Ne vem, mogoče sem, ampak pomembno je da vemo, da otroci z izpadi nam ne nagajajo nalašč, ker jim je to v zabavo. Vsak izpad ima en vzrok in med izpadi moramo starši res bit tisti, "ta odrasli" in mirno reagirat... Kar je pa včasih res težko, reeees težko! Pa kaj čmo, različni smo si odrasli in različni so si otroci. Eni imajo pač bolj močno svojo voljo. Imam tudi sina, ki je čisto različen, ima čisto druge "fore" oz. na frustracije reagira drugače; bolj notranje... že kot 2 letnik je vse čustvene zadeve doživljal tako znotraj sebe, da so včasih kakšne frustracije šele čez 14 dni prišle na plan in to v neverjetnih oblikah (recimo, ko je mož bil v bolnici, mu je tako zameril, da ga ni bilo doma, ampak to smo izvedeli šele potem, ko je prišel domov in mali sploh ni hotel komunicirat z njim) ... pri hčeri pridejo frustracije v delčku sekunde ven in to zelo na glas user posted image ...ona bi v tem primeru takoj z obiska v bolnici tulila: hočem očijaaaaa!!!! Hotela sem povedat, da otrok, ki ima izpade, ni nujno narobe vzgojen otrok, je pač tak in ga moramo razumet user posted image

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?