|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: CR zaradi raztrganin pri prvem porodu
25.10.2012 12:36:37   
mamimo
Ojla!

Jaz sem imela v prvo sprožen porod, raztrganino porodne poti, presredek pa so mi konkretno prerezali; otrok je bil velik. V drugi nosečnosti mi ni nihče omenjal CR-ja zaradi tega. Se pa moraš nanj v vsakem primeru psihično pripravit - v smislu, če bo treba, bo treba, vse samo, da bova oba o.k.; torej sprejeti možnost  tega.

No, v drugo sem rodila povsem naravno - s svojimi popadki, brez protibolečinskih sredstev, ker je šlo prehitro. Porodna pot je ostala cela, presredek se je minimalno natrgal. Otrok je bil malenkost lažji kot prvi.

Po mojih izkušnjah so pomembne naslednje stvari: poskrbi, da tik pred porodom nimaš nikakršnega vaginalnega vnetja; opozori osebje, ki bo vodilo porod, da si bila hudo strgana - temu bodo skušali prilagoditi tempo poroda; pred porodom - četudi samoplačniško - pridobi oceno velikosti otroka (!pozor v primeru sladkorne). Mislim, da so mene te stvari "rešile" raztrganin.

lp

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: CR zaradi raztrganin pri prvem porodu
25.10.2012 12:58:23   
cilla

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

mene pa nekaj zanima; kam pa spadajo vse une matere z otroki (in njihova vez z otrokom), ki so naravno rodile in so bili otroci nato odnešeni v oddelek za nedonošenčke in tiste s kakšnimi problemi, ki so morali tam začasno pristati (kaka resna zlatenica npr.)? a te bi kar pod une z CR uvrstila, ker niso par ur potem z mamo po porodnišnici skakal?



Hvala za ta zapis user posted image Jaz sem od teh "nepovezanih" mater. Namreč ne samo, da so ju, takoj ko sta ven prilezla, odpeljali na intenzivno, tam sta ležala CEL MESEC! 10 dni sem se ju večinoma lahko dotikala samo skozi lino inkubatorja za kako minuto. A čem nabavit kak štrik, da nas skup povežem, al kako?! user posted image Jao ženske, enim vam kar škodva!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: CR zaradi raztrganin pri prvem porodu
25.10.2012 13:07:21   
uškinamama
No, jaz sem pa za CR.user posted image

Uški je manjakalo par kilogramov do 5 kg, tako, da sem jo jaz odnesla s 16 notranjimi in 4 zunanjimi šivi. Mali cuker pa z zlomi ključnic in erbovo parezo, edemi. Tako, da šive bi že še potrpela ...ponovno parezo pa ne bi šla reskirat.user posted image

O vezi med mamo in otrokom pa itak škoda besed.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: CR zaradi raztrganin pri prvem porodu
25.10.2012 13:34:40   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

p.s. sorry če zvenim našpičeno, ker mal tud sem, ne morem pomagat (zato tud opravičilo v p.s.) user posted image


Da nisi ti tud fasala kakšnih hormonov? user posted image


to ti pa lahk povem na noč čarovnic user posted image prej ne morem vedet, je pa seveda možno user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: CR zaradi raztrganin pri prvem porodu
25.10.2012 13:47:06   
ronja
poznam celo mamico, ki je prvo noč po cr imela celo noč otroka pri sebi, hčerka ji je spala celo noč na prsih in trebuhu ... nabita hormonov, čustev ... ne poznam nobene po naravnem porodu ki bi z nami delila podobno izkušnjo.

Jaz sem po naravnih porodih (vseh treh) imela tamale celo noč ob sebi in so se dojili in crkljali. Je pa to normalno pri naravnem porodu, ker tam imaš otroka itak zraven, ker ne rabiš toliko okrevanja.

mateyka, sama sem z Ronjo sicer takoj čutila to vez, vendar je pa res, da je bila ona zelooo dolgo veliko bolj name prisesana (tudi dobesedno) kot sestrica in bratec, ki ju niso pohopsali na IE za 2 dni. ne morem rečt, koliko je bilo to od njenega karakterja, koliko pa od te izkušnje, vendar po moje nekaj vseeno doprinese. Dokazat na enem primeru ne morem. Meni se je trgalo brez nje in sem čutila pri njej verjetno najbolj močno povezanost od prve sekunde (oz. od trenutka, ko sem pobožala njeno glavico, ki še niti zunaj ni bila takratuser posted image ), ampak njej se je pa poznalo...

Kar se vezi tiče, je to zelo individualno: prijateljica je rekla, da pri prvi hčerki to ni bila ljubezen na prvi pogled - mi je bilo ful simpatično, kako se je izrazila, da je rabila kar ena 2 meseca, da se je ta povezava vzpostavila. Pa ni imela cr. Nekatere s cr so takoj doživele to kemijo. Odvisno. Je pa statistika, da se ta začasno malo motena povezava večkrat pojavi pri cr kot pri naravnem porodu. Ne zgodi se vsem, samo je večja verjetnost, da se ti. To je samo subjektiven občutek, ki ga mame navajajo, niso to neke konkretne težave, ki bi zahtevale zdravniško pomoč. Je pa seveda najbolj fajn, če si takoj vzhičen nad unim malim detetom, veliko lažje tako prenašaš vse njegove zahteveuser posted image

Da nisi ti tud fasala kakšnih hormonov?

Mateyka, ti držim pesti, da siuser posted image

Tudi glede na moje poškodbe ledvene hrbtenice, tako da, jaz se že zdaj psihično pripravljam, da bom pač rodila s CR. Vendar ne bom obupala do konca. Kaj pa veš, mogoče bo šlo pa po naravni poti.

če si boš želela naravno, ti bojo v LJ. pustili. Sama sem imela zlomljeno stenjenico v kolku, čisto not v sklepu, tam, kjer se vse res razštelauser posted image , ampak če ti je kaj v uteho, nisem imela nobenih posebnih težav zato. Po prvem porodu sem se sicer nekaj časa res počutila kot barbika, ki so ji noge dol potrgali, pa nazaj na približno vstvli, ampak se je v roku nekaj tednov to zrihtalo. Je bila malo razlika med zdravo in operirano nogo, ampak sta se obe lepo zrihtali nazaj:).

Sama sem si zelo želela naravnih porodov, sem bila pa pripravljena na urgentne cr, ker sem imela pač malo večjo možnost, da se kaj zakomplicira. Važno je, da sta mama in otrok ok, se strinjam. če pa lahko zbiram, vseeno rajši naravno.

Na splošno je okrevanje po cr težje kot po naravnem porodu, ona bo vseeno druič rodila in bolj jo bojo pazili, verjetno veliko prej prerezali, zaradi prejšnjega poroda. Tako da ima vseeno lepe možnosti, da bi bilo vse čisto super. Sama nimam te izkušnje, imam pa mami, ki jih je imela - tudi fejst raztrgana in prerezana pri prvi, pa pri meni čisto nič. In še dve prijateljici, ki sta bili prvič tudi bogi, pa je šlo drugič naravno vse super. Hočem rečt, da ni nujno, da bi bilo drugič tudi tako hudo, kolika je verjetnost, bojo povedali zdravniki, odločila se bo pa verjetno sama. če je ni strah in če si tega želi, ima po moje zelo dobre šanse, da se tkivo lepo odzove, ker je ipak že drugič...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: CR zaradi raztrganin pri prvem porodu
25.10.2012 13:56:20   
ronja
Uški je manjakalo par kilogramov do 5 kg
user posted image user posted image Ti si pa še mal zmatrana od zabave, a?user posted image Misliš verjetno dekagramov... Svitu je manjkal manj kot kilogram, hehe.

mateyka, ti pošiljam eno prijazno čarovnico, da začara en plusek;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: CR zaradi raztrganin pri prvem porodu
25.10.2012 14:02:23   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Uški je manjakalo par kilogramov do 5 kg
user posted image user posted image Ti si pa še mal zmatrana od zabave, a?user posted image Misliš verjetno dekagramov... Svitu je manjkal manj kot kilogram, hehe.

mateyka, ti pošiljam eno prijazno čarovnico, da začara en plusek;).


user posted image   itak, da dek. Ni pa to več učinek zabave ampak rajsefiber user posted image , pakiram, pa sem vsa nora.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: CR zaradi raztrganin pri prvem porodu
25.10.2012 14:09:02   
mateyka
jaz tud zadnje čase pišem ko zmedena koklja - mogoče pa res ležem jajce.. user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: CR zaradi raztrganin pri prvem porodu
25.10.2012 14:10:51   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

jaz tud zadnje čase pišem ko zmedena koklja - mogoče pa res ležem jajce.. user posted image


user posted image

Veš, da sem jaz (malo)  ubrisanauser posted image  ,samo sem 100% da mala umetnica ne bo edinka.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   [Brisano sporočilo]
25.10.2012 14:13:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: CR zaradi raztrganin pri prvem porodu
25.10.2012 14:38:22   
mojamura



IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

jaz tud zadnje čase pišem ko zmedena koklja - mogoče pa res ležem jajce.. user posted image
 

iz tvojih ust v Kanglerjeva ušesa upppss božja ušesa hehehe


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: CR zaradi raztrganin pri prvem porodu
25.10.2012 14:55:05   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

jaz tud zadnje čase pišem ko zmedena koklja - mogoče pa res ležem jajce.. user posted image


user posted image

navijam za jajce! user posted image Pa za uško zmedeno tud user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: CR zaradi raztrganin pri prvem porodu
25.10.2012 15:02:01   
LuLu
2x sem imela CR. Prvič nujen, drugič priporočen. V mojem primeru, ko to ni bila modna muha, kot je baje v drugih državah, je na prvem mestu otrokovo in moje življenje, ki pa je daleeeeč bolj pomembno, kot 1 teden v porodnišnici, ko otroka dobivaš na vsake kvatre. Če nimaš izbire, se s tem enostavno ne ukvarjaš. Tista, ki je to doživela iz nuje, se bo sigurno strinjala.
Če mene in moja otroka kdo sreča, spozna ali od daleč gleda... ne, ne vidi se nam, da sta otroka prišle na svet z CR. Med nami tremi pa tudi še nisem zaznala kakih nepravilnosti zaradi tega.
Črta po 2 CR se komaj vidi, je pa zato prvoten izhod namenjen za otroka ostal nedotaknjen, nepoškodovan. Kar pa tudi nekaj šteje user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: CR zaradi raztrganin pri prvem porodu
25.10.2012 15:22:21   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
jaz tud zadnje čase pišem ko zmedena koklja - mogoče pa res ležem jajce.. user posted image
 

iz tvojih ust v Kanglerjeva ušesa upppss božja ušesa hehehe




Zakaj pa to?
A snuje g. župan kakšno novo partnerstvo (beri: skače čez plot k Mateyki)? user posted image

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: CR zaradi raztrganin pri prvem porodu
25.10.2012 17:47:05   
mateyka
ja to bi bil pa res dolg plot. 3000km dolg plot. takih plotov pa še nisem v živo vidla.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: CR zaradi raztrganin pri prvem porodu
25.10.2012 18:38:55   
ursonok
Saj ni res, pa je - neka normalna tema se je na slovenskem forumu spet sprevrgla v provincialno žensko sikanje user posted image .

Punca je povedala, kaj in kako, da si želi roditi naravno, ker je CR operacija in se je pač boji, in kaj bi ji svetovali.
Pa smo se oglasili tudi tisti, ki imamo obe izkušnji, CR in naravno. In dejali, da če je motivirana za naravni porod in če bo strokovno osebje za, se splača poskusit. Da je MOJA (slišite, moja, ne vaša) izkušnja ta, da je po naravnem porodu okrevanje drugačno, vez z otrokom drugačna.
Moja je bila. Še zdaj se tega spominjam. Pa to ne pomeni, da otroka ne maram, da on mene ne mara, da nimava "veze", ali kakšna podobna traparija.
Sem pa tudi napisala (znate brati?), da CR ni absolutno zlo, saj rešuje življenja - kot je rešilo mojega in hčerkinega. In ja, to je najvažnejše, s tem se vsi strinjamo, saj nismo nori.

Ker sem hčerko rodila s CR, se ne počutim slabša ali nesposobnejša ali kar koli v tem stilu. Pač, ni se izšlo. In to je to. Če pa me kdo vpraša, mi je pa vseeno hudo, da je bilo tako. Da je bil CR, da je bila ločena 4 dni od mene. To je vse. Ni mi bilo lahko, trpela sem. In trpljenje mi ni ljubo, zato raje rojevam naravno. Ok?

Ne, ampak tu, na forumu, mora priti na dan slovenski provincialni egocentrizem, oglasiti se morajo ženske, ki nimajo nič povedati na to temo (nimajo lastne izkušnje), in potem pametujejo o "kategorijah", češ, kam sodijo tiste, ki so jim otroke odpeljali itd itd.
Kaj ima to veze z glavno temo? Koga briga, kam ve spadate? Ja, odpeljali so ti otroka za 1 mesec (cilla, ali komu že). Kako je to vplivalo oziroma motilo vaše medsebojno navezovanje, ne vem. Tudi ti ne veš, ker, kolikor vem, si rodila samo enkrat in pravzaprav ne veš, kako BI LAHKO bilo, pa pač po nesrečnem naključju ni bilo. Je pa dejstvo, da ti tega, da si bila mesec ločena od njiju, nihče ne zavida - priznajmo, vsak bi rad, da bi bilo vse idealno, da bi rodil naravno, hitro, brez bolečin in bil ves čas z otrokom. Pa ni vedno tako - pa kaj.
Ampak zakaj se morate vse takoj počutiti ogrožene?! V vsakem postu, v vsaki besedi prepoznavate napad nase. Provincializem na celi črti.

Ne vem, kaj se čudimo, da je Slovenija v taki krizi. Samo na forum greš, pa vidiš, da zakompleksanost in za-svojo-ritnost seka ven na vsakem koraku. Navzven, ko se kao vsi strinjamo drug z drugim, se imamo radi, ste lepe in urejene in najbolj na svetu ljubite svoje otroke, jim daste vse, kupite vse, kuhate najboljše, najlepše, najbolj zdravo, oh in sploh, ko pa pride do neke odrasle debate, se pa takoj pokaže vaša prava narava - postanete egocentrične čarovnice, samo sikate vsepovprek, sami vi, vi in nihče drug si zasluži recimo vrtec in ne vem kaj še vse. Vsa ostala (brezposelna?) kofetkarska golazen pa zgolj ogroža vašo lepo eksistenco. In ne samo to, ta golazen v nasprotju z vami svoje otroke (baje) zanemarja, jih vlači okoli umazane, poscane in posrane.
O tem je bila debata na Ringaraji in na MONu (jaz tu samo povzemam in parafraziram). Le redki so bili sposobni neke trezne diskusije (ronja in še kdo), ostalo je pa eno samo provincialno sikanje pod vsakršnim nivojem.

Podobno je tukaj. Užaljeno žaljenje drugih. Če si imela CR in je bila to ok izkušnja, pač napiši, imela sem CR, nisem čutila "motenosti" povezovanja z otrokom, bilo mi je lepo. Pika. Razumemo in spoštujemo tvojo izkušnjo. Ali pa: ločilu so nas zaradi ne-vem-česa, škoda, raje bi, da bi bili skupaj, pa nismo bili, a važno je, da smo zdravi in srečni. A je tak problem?

Očitno je. Za Slovenceljne bo vedno user posted image

Pa vse dobro.

< Sporočilo je popravil ursonok -- 25.10.2012 18:53:04 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: CR zaradi raztrganin pri prvem porodu
25.10.2012 19:43:41   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: ursonok
.. in potem pametujejo o "kategorijah", češ, kam sodijo tiste, ki so jim otroke odpeljali itd itd.


ja, jaz sem izpostavila to. in? postavila sem ga v ironičnem smislu, zato ker so začele teorije o "kategorijah" padat in se mi ne zdi da:

Kaj ima to veze z glavno temo?


točno to - nima kaj dost veze z glavno temo, da se neki kategorizira kaj je boljše. itak bo stroka povedala svoje in naredila bo kar bo priporočeno. spraševala je tudi če je bila katera z izredno raztrganim presredkom in dodatnimi poškodbami, pa se takih ni javilo ravno veliko. veliko je bilo pa debate "kaj je boljše". čisto out of topic imho.
a štekaš moj post kaj bolje zdaj?

Koga briga, kam ve spadate?


res, koga? kaj se potem tako razburjaš?
ti si tudi sitna, napadalna in dlakocepska v zadnjem postu. ni nekega dostojanstva not, da bi si lahko privoščila drugim očitat provincialnost in nesposobnost neke trezne diskusije na tej temi - pot calling the kettle black, eh? user posted image
pa kaj koga briga kaj si ti misliš kam me spadamo (spet ta lepa množina, da ne veš na koga je ciljano - very sneaky), mene ne - itak je "out of topic" user posted image

pa lep pozdrav iz provicialnega severa user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 25.10.2012 19:45:45 >

(odgovor članu ursonok)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: CR zaradi raztrganin pri prvem porodu
25.10.2012 19:54:18   
Izabelina
user posted image user posted image

v kaj se je tole sprevrglo...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: CR zaradi raztrganin pri prvem porodu
25.10.2012 20:46:56   
ronja
moj prvi je bil konkreten komad (4,3 kg, glavica 39,5cm), rojen v 3h po umetnih popadkih (svojih nisem imela nobenkrat) - pa so me zanemarljivo rezali. moja soseda je pa z "drobizkom" okol 3 kg ali se manj ful nastradala, podobno kot avtorica posta...

Hehe, metulj, ni vse čisto digitalno: ti imaš zelo raztegljiva tkiva (zato imaš pa probleme s sklepi, to je povezano, bolj ko so tkiva elastična, hitreje ti sklep ven rukne;)), ona pa ne. Tebe so pazili in rezali, ker so vedeli, da je dete veliko, pri njej so mislili, da ne bo hudega, ker je otrok mali in je niso rezali, pa se je raztrgala. če bi jo rezali, se verjetno ne bi raztrgala...

IZabelina, hujš ko na forumu ti ne bouser posted image . Spomni se na to ob popadkih, mogoče se boš mal nasmejala, pa se boš lažje odpiralauser posted image . Pa vso srečo, punči, še malo, pa bo:)!

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: CR zaradi raztrganin pri prvem porodu
7.11.2012 20:58:15   
Izabelina
user posted image CR ne bo potreben bo šlo kar naravno, samo mal bolj bojo pozorni name...

hvala vsem za mnenja! in spodbude!

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   [Brisano sporočilo]
7.11.2012 21:28:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Izabelina)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: CR zaradi raztrganin pri prvem porodu
7.11.2012 21:36:34   
LuLu
Karkoli bo potrebno, bo vse za dobro tebe in otroka. Pogumno naprej.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 47
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Krvavitve med nosečnostjo – kdaj so nevarne?
Do krvavitev med nosečnostjo lahko pride zaradi različnih vzrokov, pri čemer so nekateri povsem nenevarni, drugi pa so r...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?