|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
28.11.2012 19:16:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Maribor - v živo, 26.11.
28.11.2012 19:20:43   
nejcko
Aja, točno, Belgija, ja.
Hvala, Ankica.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Maribor - v živo, 26.11.
28.11.2012 19:45:30   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Danska ali katera ž, je bila pol leta brez vlade (očitno tudi tam ni bilo alternative), pa, kolikor vem, še zmeraj obstaja in celo neko vlado ima.



Bila je Belgija, brez vlade pa so brez nekih prevelikih težav preživeli leto in pol.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Maribor - v živo, 26.11.
28.11.2012 19:58:22   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Aja, točno, Belgija, ja.
Hvala, Ankica.


Belgija ima precej kompliciran sistem....ima federalno vlado in regionalne vlade, ki pa imajo tudi mednarodno suverenost.....tako, da ko ni bilo glavne vlade, v Belgiji vseeno ni bilo brezvladja......

Je pa res, da je nekaj mesecev pred leti Avstrija bila brez vlade, ker niso mogli sestaviti koalicije......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Maribor - v živo, 26.11.
28.11.2012 20:05:13   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Kalbo, Lilijana....s tem ko greš na demonstracije, še ne pomeni , da ne gledaš širše ,vesta.... Prav nič ne podpiram nasilja pa če pride v obliki vržene kocke ali pa padajočega pendreka ...vendar če bi med drugo svetovno vojno ali pa v podobnih situacijah le čepeli doma....pametovali tako kot ti in Lilijana...polemizirali do neba, ter se tolažili da gledamo širše....hja...potem bi mi veselo tolkli nemško....tudi mene ni bilo zraven...sem bila pa že  zadnjič v Ljubljani ...na dokaj mirnih protestih...kljub temu, da me je svinjsko zeblo v noge in mi je piskalo v ušesih od hrupa, sem se počutila dobro, ker sem se odločila, da pač na tak način pokažem nestrinjanje s trenutno situacijo v državi....se  vidva počutita dobro,zadoščeno....se vama zdi, da  z zvestim spremljanjem dogodkov, trač novic in komentarjev  ( takšnih in drugačnih.....resničnih in zavajajočih)preko medijev...res naredita vse za prihodnost...za svojo...našo...za prihodnost otrok....iz fotelja se težko gleda široko ...ne vidiš daleč.... 

In kje si prebrala, da ne podpiram demonstracij? Jih podpiram, skoraj ziher se jih udeležim v petek, samo temu pač ne morem evforično ploskati kot Colt, ker gledam širše. Bo zdaj bolj jasno? Vidim, da vsi berete precej površno in slišite sam kar vam paše. Ko je Janezek prevzel oblast sem napovedal približno tole in kaj sem dobil? Kanglar je navaden neandertalec, kar jaz vem že celih 7 let, Maribor je pa to pogruntal šele zdaj, zanimivo. Je pa seveda lepo videt, da se da vrečt Šerifa z oblasti in za to čestitam Mariborčanom, žal so pa zarad trdih glav in butastega ministra fasal veliko preveč pendreka, kot bi blo potrebno in zdaj jamrajo.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 28.11.2012 20:12:13 >

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Maribor - v živo, 26.11.
29.11.2012 8:02:58   
sončnica24
Mene pa zanima nekaj drugega. Npr. da vlada pade da pride do novih volitev. KOGA VOLIT?

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Maribor - v živo, 26.11.
29.11.2012 8:05:19   
kalbo
Od teh ki so zdaj gor, ki so kdajkoli od leta 91 bli gor vključno z njihovim podmladkom.....nobenega.

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Maribor - v živo, 26.11.
29.11.2012 8:05:22   
Leela
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Včeraj je en sociolog po tv dobro rekel - nekdo, ki trdi, da poleg njega ni alternative, je zrel za psihiatrijo.

Narod, ki trdi, da ni alternative, je zrel, da živi v totalitarnem sistemu.

Kakšne izjave so to, prosim vas.

Vsi na svetu smo zamenljivi - nobena služba ne bo propadla, če en zaposlen ali pa celo šef umre.
Prav tako nobena država še ni propadla, ker se je ena vlada sesula.



Se strinjam. Ja je potrebno gledati širše ampak tega ne moreš početi v nedogled. In tudi, če ne vidiš kratkoročne rešitve ne pomeni to, da moraš živet v takem sistemu, kakor je zdaj kjer za določene osebke zakon ne obstaja, počnejo kar želijo, noben ne odstopi, ni kaznovan, se mu nič ne vzame kar je prigoljufal. Sistem je tako skorumpiram, da imajo vse pod kontrolo.
Problem je tudi pri volilcih. Ko so volitve je udeležba slaba. Alternativa ostane neopažena, se jih niti ne jemlje resno. Volijo samo pripadniki levih in desnih močnih strank. Ti pa so enaki, totalen egotrip brez vesti. Tisti, ki imajo pa vsaj kanček vesti pa se poslovijo. Poleg tega še brez znanja. Vsak bi prenesel, da nekdo veliko dobi ali vzame, če hkrati tudi daja in imajo od tega korist vsi. Tukaj pa samo jemljejo, jemljejo, socialnega dialoga ni, totalna aroganca.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Maribor - v živo, 26.11.
29.11.2012 8:13:41   
sončnica24

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Od teh ki so zdaj gor, ki so kdajkoli od leta 91 bli gor vključno z njihovim podmladkom.....nobenega.


To mi je jasno saj tudi jaz nobenega ne podpiram samo še vedno ne vem koga, ker nekega novega pametnega pa jaz do danes še nisem srečala in vidla in ko bodo volitve bodo spet kandidirali sami stari obrazi in spet bo vse isto kot je blo do zdaj - to mene moti

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Maribor - v živo, 26.11.
29.11.2012 8:57:54   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Od teh ki so zdaj gor, ki so kdajkoli od leta 91 bli gor vključno z njihovim podmladkom.....nobenega.


To mi je jasno saj tudi jaz nobenega ne podpiram samo še vedno ne vem koga, ker nekega novega pametnega pa jaz do danes še nisem srečala in vidla in ko bodo volitve bodo spet kandidirali sami stari obrazi in spet bo vse isto kot je blo do zdaj - to mene moti


..in ga žal tudi težko bomo, ker vse kar kaže na pozitivne spremembe za nas "obično rajo", je treba z vrha takoj minirat oz. likvidirat po hitrem postopku, da jim nebo pod prste gledal in opozarjal na njihove spletke in druge nečednosti!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   [Brisano sporočilo]
29.11.2012 9:20:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sončnica24)
  Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Maribor - v živo, 26.11.
29.11.2012 10:54:30   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Voliš lahko eno od majhnih strank, recimo. Čisto lahko, da se bodo alt_ernative še razvile, odvisno, kam bo ta upor šel. Lahko naredimo tako kot Islandci.



Mi imamo euro in smo v EU, oni pa šele sedaj, vstopajo v EU....tako da pri nas ne gre vse tako enostavno....smo pač del EUja in evropske monetarne unije.....oni pa so imeli lastno valuto

In nekaj let so islandci praktično vseeno scali kri.......namreč, utopično za Slovenijo, zmanjšali so sredstva šolstvu in zdravstvu.......in razmišlajo celo o tem, da bi se pridružili EU.......

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Maribor - v živo, 26.11.
29.11.2012 12:34:47   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Colt

Bakfark pusti Kalbota....danes mu dogaja user posted image ....alpa po domače, mal je gotof user posted image

A z mano se ti pa ne da ubadat? Lepo, sem te mel za bolj normalnega. Nisi mi odgovoril....si bil v Ljubljani? Si nesel glavo naprodaj v Maribor? Nisi. Samo ploskaš, me zanima čemu.


Kakšna "glava naprodaj v Mariboru", o čem govoriš, zakaj histeriziraš???

To, kar se zadnje dni dogaja v Mariboru ni za ploskat, to je za zjokat (pa s tem ne mislim protestov, ampak Kanglarjevo aroganco). Žalostno je, da se bo morala zgodit ulica, da se bo v tej naši državi kaj premaknilo in to, da smo na poti ulice ni nič dobrega in ni nič za ploskat, je kvečjemu za zjokat, za zjokat, da smo sploh dopustili, da je prišlo tako daleč.


In dopuščamo ves čas na ta način, da se obnašamo "družbeno odgovorno", pa obdobno izkazujemo svojo državljansko "dolžnost", dajemo glas političnim opcijam, zdaj tem zdaj onim, ki s spreminjanjem zakonodaje določajo družbeno okolje - gospodarsko, politično, ekonomsko, javno, kulturno itd.
Torej z lastno obvezo vzdrževati, ohranjati, celo več, uživati pravico do vsakokratnega režima - bojda demokratičnega - dopuščamo tisto, čemur ves ta čas "mali ljudje" pravimo kriminal, vendar tisto kar sodna oblast nikakor ne more ali noče dokazati kot nelegalno, nelegitimno, kriminalno tore.
Dober primer tega sprenevedanja, moralnega, etičnega absurda so izjave ministra zoper katerega je vložena interpelacija zaradi med drugim "nelegalnih" dejanj, s katerimi mariborske proteste označuje kot NELEGALNE. Ko o čemu kurva o poštenju! Jočeš zato, ker smo z državljansko poslušnostjo, spodobnostjo, dopustili vsa ta nespodobna ravnanja, in se ta nespodobnost kakor se dozdevajo te naše žalostne mariborske demonstacije zdaj kaže kot edina možnost, da se temu končno stopi na prste

In ja Viole, Dragonsi (huliganski del le teh) ni nič pozitivnega, nič dobrega, nobene ideologije ni v tem. Važno, da je fajt, če je pa s policijo pa še toliko bolje. Ti isti ljudje so skoraj zrušili avion na katerem so se peljali, tako dfaleč jih boli za vse. In za moje pojme ti nimajo kaj počet na protestih in če bi policija razgnala ljudi, ki bi glasno protestirali vsak dan brez tega da bi kocke, bakle, topovski udari letelo v policiste bi bil včeraj v prvih vrstah pred parlamentom, ker to bi blo prekoračenje pooblastil, tako imajo pa vse izgovore, da bodo vsake nadaljne proteste lepo zadušili, če bo treba tud z vojsko.


Že s prejšnjimi posti si pokazal, da ne poznaš tako dobro "navijaške filozofije". Prva stvar, Viole na teh protestih niso nastopile kot organizirana navijaška skupina, temveč kot posamezniki. V kolikor je na protestih bilo zaslediti navijaško ikonografijo (baklje, topovski udari, šali...) ne daje nikakršen izgovor, da lahko govorimo o navijaški skupini, kot povzročiteljici izgredov in da v zvezi s tem sploh omenjamo njihov naziv.

Koliko pozitivno/negativno pa je lahko navaijaško gibanje, pa smo imeli priliko videt pri srbskih navijačih leta 2001 pri stramoglavljanju režima, pa tudi kasneje pri odzivu na gejprajd, recimo. Tako da, zelo relativno, da se ne zalolamo, vendar kljub temu kolikor se zdijo butasti, indoktrinirani, ovce, v kolikor kot dobro nadzorovani lahko poslužijo kot primerno in koristno manipulativno sredstvo, toliko in še bolj kot nekontrolirani, samostojni, avtonomni, apolitični, nepodredljivi lahko postanejo edina dovolj kritična, organizirana masa, ki lahko režimu spodkopa tla pod nogami.

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Ne posplošuj. Nekaj posameznikov je izbralo granitne kocke, ne vsi. Ne boš rekla, da je včeraj vseh 10.000 ljudi metalo med lpolicijo? Ali pa danes vseh 1500 ali koliko jih je bilo v Ljubljani? Bi pa lahko tele razgrajače policija komot odstranila. Ne bi bilo nobene škode, Trije pa že zmorejo enega zvlečt in ga opeljat v marico. Ostane ostalih 99% mirnih (a glasnih) protestnikov. In si želim, da bi bili samo mirni protestniki, nasilni naj ostanejo doma.



Po bitki smo lahko vsi generali....


Torej s tem diskreditiraš tudi tisto, kar si izrekla, napisala sama po bitki.

in v še tako miroljubni množici, je lahko zgolj nekaj posameznikov "krivih", da se mirni shod spremeni v krdelo razgrajačev......


Če sem te prav razumel, krdelo razgrajačev lahko vpliva na preostanek mirne množice. Vendar so dejstva drugačna. Tistih nekaj posameznikov ni vplivalo na preostanek krdela, vsaj ne velike večine krdela, temveč na policijo, ki s svojim odzivom poskrbi za eskalacijo ter prenos dogajanja tudi na druge udeležence. Mnogi so se od shoda poslovili že prej, ko je množica krenila proti občini, menda so slutili kaj bi se lahko zgodilo, na mnogih "mir in spokojnost" v shodu pa niso vplivali toliko razgrajači posamezniki, temveč (prekomerna?) policijska uporaba sile ter solzilec. Fasali so jih tudi tisti zadaj, ki jih naj uporaba sile sploh ne bi zadevala, celo mimoidoči, prebivalci mestega jedra itd., da ne dolgovezim. In ravno od tod vprašanje ali niso morda uporabili prekomerno silo, prekoračili pooblastila itd.


In če si ti še tako želiš, da bi bili mirni protesti, temu ni vedno tako.....ker nismo vsi ljudje kot Martin Luther King, ki je z biblijo v roki demonstriral......in nismo vsi ljudje kot Gandhi, ki je za narodov blagor bil marsikdaj v zaporu.....večina nas je takih revolucionarjev, da se ob posredovanju policije poserjemo v hlače in v varnih domovih pred tv in računalnikom bemtimo nad policijo, ki je samo opravljala svoje delo......taki revolucinarji smo......


Zopet se ne skladaš z dejstvi - 10.000 Mariborčanov je dokazalo, da se ne bojijo. Malo?


Drugače pa jaz pričakujem od policije, da me brani, ko začnejo leteti granitne kocke, kaj če granitna kocka pade mojemu 7 letnemu otroku, ki sem ga vlekla na demonstracije, da mu pokažem kaj je narodna zavest, na glavo?.....kaj pa potem, potem bomo pa bentili, da policija, ki jo tako drago plačujemo, ni opravljala svojega dela?.....


Ponovno, granitne kocke niso letele nate, name, njega, njo, temveč na neko institucijo, sicer poosbeljeno v osovraženi osebi, katero so ljudje začutili kot sovražno. Pa da še omenim radarje, ki jih Mariborčanom tako nabijaš na nos - sporočilo radarjev je bilo jasno. Človek, nekoč policaj, sestavni del represivnega organa se zavihti v politični prostor in ga postopoma kontaminira z zelo podobno filozofijo, miselnostjo. Medtem, ko protestnikom očita nedemokratičnost se sam poslužuje represivnih sredstev, za narodov blagor inštalira popoln sistem nadzora s 30-imi radarji, ki naj disciplinirajo, kultivirajo primitivni mariborski živelj. ****, nismo tega doživeli tako, temveč kot priročno sredstvo, da se napolni občinska blagajna in še kakšen privatni žep. Skratka, ko se tovarne, podjetja zapirajo, ko je vse več ljudi na borzi namesto na delovnih mestih, bomo še tisto malo denarja namesto za odpiranje služb porabili za to, da ljudem vzamemo še več! Upam, da si zdaj zaštekala! Je pa res, volili s(m)o ga, in to s katastrofalno 60% večino (tukaj nas prekašajo samo Ljubljančani s svojimi 70%), in prav `maš, ko nam j.e.b.e mater, in nam in njim, če smo taki kreteni.


da se zdaj ne govori o drugem kot o tem, da je policija narobe ukrepala pa tudi ni prav, ker to zdaj mediji, da bi Gorenak odstopil....policija je opravljala svoje delo......


Za Gorenaka sem že povedal, policija pa opravlja delo v skladu s svojim namembnostjo, če si represivni organ v demokratični družbi, pač moraš zaščititi demokracijo, opoziriti ljudstvo, da izkoristi neke druge, bolj demokratične mehanizme in sredstva za odpravo nezadovoljstva, naj se obnašamo "družbeno odgovorno", pa, tokrat izredno, izkažemo svojo državljansko "dolžnost", izkoristimo glas ljudstva... Itd, v krog, da se ne ponavljam, glej kar sem napisal že kalbotu.

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Ja, enako načelen ves čas. Tudi Jankovič, pa Bogataj v Kranju, pa Popovič, Šrot v Celju, pa še in še in še. Vsi z lažnimi spričevali, vsi z ovadbami, nespoštovanjem sodnih odločitev, nespoštovanje ustavnega sodišča, posmehljiv odnos do državljanov, izbrisanih, korupcija, nepotizem,... dovolj je bilo.


V Mariboru so demonstrirali proti Kanglerju.....v Ljubljani so demonstracije proti politiki in proti Gorenaku....Jankoviča so sicer malo izžvižgali, reda radi, nihče pa ni vzklikal proti njemu....pa ima, kot Kangler, precej grehov na grbi......

V bistvu ni niti več skupnega imenovalca.....so le demonstracije zaradi demonstracij.....proti politiki.....

In politike same, kot jo bolj ali manj sprovajajo vsi zgoraj našteti, ko preko politike, zakonodaje sokrojijo družbeni milje, ne smatraš kot dovolj kredibilen, tehten razlog, da se bi se morda lahko demonstriralo zaradi njej in da pravi fetiš ni pravzaprav sama demonstracija???



Zdaj, že v mariboru sicer, se je začelo to, da je zdaj demonstracije začela izbrabljati prav politika, za dosego svojih interesov....

Podobno kot demonstracije proti globalizaciji......z laptopi, i-padi in i-podi v naročju in v adidasovih copatih ter leviskah.....



Pač sposobnost kapitalistične logike, da se alt_ernative znebi tako, da jo samo vsesa v svoj eksploatatorski organizem. Počasi bomo prišli, do neke druge teme, dobra iztočnica zanjo je izjava Rastka Močnika, ki jo z vami delim enkrat drugič... Ali pa tudi ne user posted image
Može mi se, živim v demokraciji!


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Naj ne bodo granitne kocke zdaj priročen izgovor za to, da se pozornost preusmerja od vzrokov, zakaj je do demonstracij sploh prišlo.
Ali pa se usedimo dol in pustimo, da delajo, kar želijo in bodimo tiho.


Potem pa se sedaj naj pozornost ne preusmerja iz vzrokov na delo policije.....ker je to tudi eno navadno zavajanje.....policija je pač ob demonstracijah v pripravljenosti in ukrepa......



Kot zavajanje lahko vidim tudi navajanje vzrokov za demonstracije, kot ste jih nekateri razumeli in navedli.

< Sporočilo je popravil Bakfark -- 29.11.2012 12:44:07 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Maribor - v živo, 26.11.
29.11.2012 12:49:10   
kalbo
Glavo naprodaj je blo rečeno zato, ker bi od človeka, ki evforično ploska stvarem, katerim pač ni ravno za ploskat, pričakoval udeležbo v prvih vrstah, in bi blo fajn, da na lasni koži in premoženju doživi tud negativno plat demonstracij, ko se le te izrodijo in te v Mariboru so se, tako zaradi posameznikov, kot zaradi slabega vodenja policijskih vrst. So pa seveda dosegle namen, Kanglarju se tresejo hlače in zato dam velik poklon Mariborčanom in sem z vsem srcem z vami.

Posamezniki katere se omenja so pa mladež, ki jim ni do drugega kot do divjanja, uničevanja in pretepa in mečejo slabo luč tako na Viole, kot na ljubljanske Dragonse.


(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Maribor - v živo, 26.11.
29.11.2012 13:10:15   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Posamezniki katere se omenja so pa mladež, ki jim ni do drugega kot do divjanja, uničevanja in pretepa in mečejo slabo luč tako na Viole, kot na ljubljanske Dragonse.


Šur, dokler le se tako obnašanje ne more družbeno izkoristiti, kot je to možno z divjanjem, uničevanjem, pretepanjem z namenom discipliniranja, zatiranja, eliminiranja, krotenja kakršnekoli sile, ki lahko omaja obstoječi družbeni red. Filozofiram... HB, končno in zopet po dolgem času, sem se že zbal ali še zmorem user posted image

Jaz mladine, mladih ljudi, njihovih akcij in rekacij ne bi podcenjeval. Čeprav naivni vedno so izraz, simptom nekega cajtgajsta, popačeno ogledalo družbe, oziroma bolj pravilno ogledalo popačene družbe. Samo kot primer - kaj ti recimo danes lahko poveš o Zvezdinih "delijah" kot to, da so eni najbolj razvpitih in agresivnih navijaških skupin v Evropi??? Verjetno nič, to da s svojimi akcijami ves čas opozarjajo na politični in gospodarski kriminal, nepravilnosti, nedoslednosti, nespoštovanja zakonov, ne samo v njihovi državi temveč tudi v Evropi, da so v stanju organizirati humanitarne dogodke (pa ne enega, temveč več njih, od katerih je recimo "koncert" postal tradicionalen) itd. Vendar zmeraj in vedno odmeva samo tisto, kar je družbeno travmatično.

Skratka, ko smo že na starševskem forumu, podobno kot so otroci ogledalo lastnih staršev.

< Sporočilo je popravil Bakfark -- 29.11.2012 13:17:22 >

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Maribor - v živo, 26.11.
29.11.2012 13:23:47   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: Leela


Problem je tudi pri volilcih. Ko so volitve je udeležba slaba. Alternativa ostane neopažena, se jih niti ne jemlje resno. Volijo samo pripadniki levih in desnih močnih strank. Ti pa so enaki, totalen egotrip brez vesti. Tisti, ki imajo pa vsaj kanček vesti pa se poslovijo.


Se strinjam, največji problem je pri volilcih.

Zaradi tega, ker se ljudje pregovorno bojimo nečesa novega (novo je vedno nepoznano). Zato bodo vedno izvolili človeka, ki ga že poznajo, pa magari jim ni všeč, ampak vsaj vedo, kaj od njega lahko pričakujejo, od enega čisto novega pa ne.
To je tako kot pri psih - šli bojo k lastniku, pa magari jih mlati, ker ga poznajo, ker so ga navajeni, ker so mu podrejeni. Ne bodo šli k človeku, ki ga vabi s slastno kostjo, ker ne vejo, kaj jih čaka - mogoče še hujše batine.
Čredni nagon je to - ovce grejo za pastirjem, ki ga poznajo. Ne bodo šle ne za mano ne za tabo, ampak za njim.

Pred leti smo imeli prečudovitega predsedniškega kandidata, pa je popušil že v prvem krogu. So ljudje raje glasovali za Petrleta oz. Türka, ker so o njiju že nekaj vedeli, za njima so stale znane stranke, imela sta vsak svoj renome.

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Maribor - v živo, 26.11.
29.11.2012 14:26:28   
Leela
Ja res je. Poleg vsega mediji namenjajo pozornost samo 4-5 najmočnejšim, ostali nimajo možnosti se sploh korektno predstavit. Potem pa volimo, večinoma ne zato ker je nekdo tako dober in sposoben ampak predvsem zato da tadrugi ne bi zmagal. Toliko o izbiri.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Maribor - v živo, 26.11.
29.11.2012 16:23:31   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: Leela

Ja res je. Poleg vsega mediji namenjajo pozornost samo 4-5 najmočnejšim, ostali nimajo možnosti se sploh korektno predstavit. Potem pa volimo, večinoma ne zato ker je nekdo tako dober in sposoben ampak predvsem zato da tadrugi ne bi zmagal. Toliko o izbiri.


O tem razmišljam že nekaj let in redkokdaj se je o tem govorilo. Upam, da bo zdej to pač ena od bolj resnih možnosti, če ne bomo prej popizdili, preden bodo naslednje volitve.
Treba bi blo nardit cel načrt, kako bi se (predvsem pred volitvami v dz) čimveč v medijih, na spletnih portalih, po fb-ju, govorilo o tem in ozaveščalo ljudi, da dejansko imajo možnost volit nekoga drugega, kot pa tavelike stranke...Jst recimo sem volila Sem-si. Kolk jih je že slišalo za to stranko? Al pa Gibanje za trajnostni razvoj, ki jo je omejala Ankica. Zeleni Slovenije...itd. Vsi krasni programi in verjamem, da tut ljudje, ki jim moč, vpliv in denar ne pomenijo niti pol toliko, kot pa vsem tem pajacom. To so alternative, ki pa jih ljudje, ki niso ozaveščeni, ne vidijo oz. so zavedeni s strani vladajočih in medijev, da vidijo samo tavečje stranke.



_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Maribor - v živo, 26.11.
29.11.2012 19:54:44   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Po bitki smo lahko vsi generali....


Torej s tem diskreditiraš tudi tisto, kar si izrekla, napisala sama po bitki.




Jaz sem itak povedala, da se ne nameravam podati v tako bitko in na tak način.....general sem pa prav tako lahko, kot vsi tisti, ki so izpred računalnikov moralno bodrili vojake.....

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark



in v še tako miroljubni množici, je lahko zgolj nekaj posameznikov "krivih", da se mirni shod spremeni v krdelo razgrajačev......


Če sem te prav razumel, krdelo razgrajačev lahko vpliva na preostanek mirne množice. Vendar so dejstva drugačna. Tistih nekaj posameznikov ni vplivalo na preostanek krdela, vsaj ne velike večine krdela, temveč na policijo, ki s svojim odzivom poskrbi za eskalacijo ter prenos dogajanja tudi na druge udeležence. Mnogi so se od shoda poslovili že prej, ko je množica krenila proti občini, menda so slutili kaj bi se lahko zgodilo, na mnogih "mir in spokojnost" v shodu pa niso vplivali toliko razgrajači posamezniki, temveč (prekomerna?) policijska uporaba sile ter solzilec. Fasali so jih tudi tisti zadaj, ki jih naj uporaba sile sploh ne bi zadevala, celo mimoidoči, prebivalci mestega jedra itd., da ne dolgovezim. In ravno od tod vprašanje ali niso morda uporabili prekomerno silo, prekoračili pooblastila itd.




Ja....lahko vpliva....in zato je policija, da to prepreči.....in ko policija kaj prepreči, se običajno pojavijo ugibanja, ali policija ni ukrepala preuranjeno, ali ni prekoračila pooblastil......

Zopet se ne skladaš z dejstvi - 10.000 Mariborčanov je dokazalo, da se ne bojijo. Malo?


Ja, vendar jih 10.000 vseeno ne bo presedelo za narodov blagor četrt življenja v čuzi.....kot Gandhi recimo......

Ponovno, granitne kocke niso letele nate, name, njega, njo, temveč na neko institucijo, sicer poosbeljeno v osovraženi osebi, katero so ljudje začutili kot sovražno. Pa da še omenim radarje, ki jih Mariborčanom tako nabijaš na nos - sporočilo radarjev je bilo jasno. Človek, nekoč policaj, sestavni del represivnega organa se zavihti v politični prostor in ga postopoma kontaminira z zelo podobno filozofijo, miselnostjo. Medtem, ko protestnikom očita nedemokratičnost se sam poslužuje represivnih sredstev, za narodov blagor inštalira popoln sistem nadzora s 30-imi radarji, ki naj disciplinirajo, kultivirajo primitivni mariborski živelj. ****, nismo tega doživeli tako, temveč kot priročno sredstvo, da se napolni občinska blagajna in še kakšen privatni žep. Skratka, ko se tovarne, podjetja zapirajo, ko je vse več ljudi na borzi namesto na delovnih mestih, bomo še tisto malo denarja namesto za odpiranje služb porabili za to, da ljudem vzamemo še več! Upam, da si zdaj zaštekala! Je pa res, volili s(m)o ga, in to s katastrofalno 60% večino (tukaj nas prekašajo samo Ljubljančani s svojimi 70%), in prav `maš, ko nam j.e.b.e mater, in nam in njim, če smo taki kreteni.


Jaz se pač ne strinjam z metanjem granitnih kock v zgradbo, v luft, v drevo oz. institucijo, ker pooseblja osovraženo osebo.....in Ankica je dala primer Gandhija in Martina Luthra Kinga, Islandije.....tam granitne kocke niso letele ne prvi dan demonstracij in ne po nekaj mesecih....drugače pa lahko kaka granitna kocka slučajno pade tudi na nekoga in ga poškoduje.....10.000 ljudi vseeno ni tako malo, da se to ne bi moglo zgoditi.....

Drugače, kar se pa tiče radarjev.....ko je bila nekaj tednov nazaj tema o radarjih, se je precej štajerk strinjalo s tem sistemom nadzora in represivne kontrole v Mariboru.......

Drugače, mene ta represivna kontrola z radarji toliko ne moti.....itak so povsod na avtocesti (ne sicer toliko kot v Mariboru, so pa)....mene je zmotila pogodba med občino in Iskro.....ker to, da zasebni partner vsak mesec dobi 92 % od pobranih kazni, se mi pa ne zdi sprejemljivo.....ker se na ta način s strani zasebnika vrši pritisk na pobiranje kazni....kontrola je tu vsaj pomoje obrobnega pomena.....

Kot zavajanje lahko vidim tudi navajanje vzrokov za demonstracije, kot ste jih nekateri razumeli in navedli.


Seveda lahko....tega, kako ti gledaš na druga mnenja ti pač nihče ne more diktirati.....


(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Maribor - v živo, 26.11.
29.11.2012 20:47:54   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Ja....lahko vpliva....in zato je policija, da to prepreči.....in ko policija kaj prepreči, se običajno pojavijo ugibanja, ali policija ni ukrepala preuranjeno, ali ni prekoračila pooblastil......




Leta 2010 je mnogo več razgrajačev metalo kocke v parlament, sesuli so varnostno ograjo in vse to se je dogajalo točno pred hramom demokracije ... pa s strani policije, takrat pod vosdtvom Kresalke, ni bil uporabljen solzilec niti zastrašujoča konjenica ... pa poglej, proteste so vseeno uspeli umiriti brez žrtev - če se ne motim, je bilo poškodovanih manj ljudi kot tokrat.

Torej je tudi brez represije moč preprečiti najhujše. Če se hoče, seveda. To je najbolj pomembno tukaj.
Tokrat se je hotelo izvajati represijo, ker ji je tokratna vlada naklonjena. Samo to.


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Maribor - v živo, 26.11.
29.11.2012 21:51:47   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Ja....lahko vpliva....in zato je policija, da to prepreči.....in ko policija kaj prepreči, se običajno pojavijo ugibanja, ali policija ni ukrepala preuranjeno, ali ni prekoračila pooblastil......




Leta 2010 je mnogo več razgrajačev metalo kocke v parlament, sesuli so varnostno ograjo in vse to se je dogajalo točno pred hramom demokracije ... pa s strani policije, takrat pod vosdtvom Kresalke, ni bil uporabljen solzilec niti zastrašujoča konjenica ... pa poglej, proteste so vseeno uspeli umiriti brez žrtev - če se ne motim, je bilo poškodovanih manj ljudi kot tokrat.

Torej je tudi brez represije moč preprečiti najhujše. Če se hoče, seveda. To je najbolj pomembno tukaj.
Tokrat se je hotelo izvajati represijo, ker ji je tokratna vlada naklonjena. Samo to.




Se strinjam....da se tudi....in tudi takrat je del javnosti podpiral metanje granitnih kock v parlament.....del javnosti se je pa celo norčaril iz policije, da so strahopetci, ker niso ukrepali......

Drugače pa iz trakratnega govora ministrice Kresalove:

"Včeraj smo bili priče poskusu vzpostavljanja novega standarda reševanja problemov, s pozivi k nasilju in razbijaštvu in z očitnimi provokacijami, ki bi vodile v splošen nered. Vendar takšnega standarda v okviru naših pristojnosti na Ministrstvu za notranje zadeve ne bomo dopustili vzpostaviti."

Provokatorjev izgleda ni težko najti......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Maribor - v živo, 26.11.
29.11.2012 22:56:14   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Ja....lahko vpliva....in zato je policija, da to prepreči.....in ko policija kaj prepreči, se običajno pojavijo ugibanja, ali policija ni ukrepala preuranjeno, ali ni prekoračila pooblastil......




Leta 2010 je mnogo več razgrajačev metalo kocke v parlament, sesuli so varnostno ograjo in vse to se je dogajalo točno pred hramom demokracije ... pa s strani policije, takrat pod vosdtvom Kresalke, ni bil uporabljen solzilec niti zastrašujoča konjenica ... pa poglej, proteste so vseeno uspeli umiriti brez žrtev - če se ne motim, je bilo poškodovanih manj ljudi kot tokrat.

Torej je tudi brez represije moč preprečiti najhujše. Če se hoče, seveda. To je najbolj pomembno tukaj.
Tokrat se je hotelo izvajati represijo, ker ji je tokratna vlada naklonjena. Samo to.




Se strinjam....da se tudi....in tudi takrat je del javnosti podpiral metanje granitnih kock v parlament.....del javnosti se je pa celo norčaril iz policije, da so strahopetci, ker niso ukrepali......

Drugače pa iz trakratnega govora ministrice Kresalove:

"Včeraj smo bili priče poskusu vzpostavljanja novega standarda reševanja problemov, s pozivi k nasilju in razbijaštvu in z očitnimi provokacijami, ki bi vodile v splošen nered. Vendar takšnega standarda v okviru naših pristojnosti na Ministrstvu za notranje zadeve ne bomo dopustili vzpostaviti."

Provokatorjev izgleda ni težko najti......



Najbolj glasen pa je bil takrat v opoziciji sedeči g. Gorenak.
Desnici represija in nasilje nista tuja. Uči zgodovina.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Maribor - v živo, 26.11.
30.11.2012 10:51:58   
rozilu
Nisem brala, ampak se mi zdi da to razmišljanje paše v to in še kakšno (sorodno temo). Prijetno branje!

http://www.rtvslo.si/velikih-5/ihan-upor-ocisti-zezlo-da-lahko-deluje-naprej/296753

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Maribor - v živo, 26.11.
30.11.2012 13:20:25   
mika
Drugače, mene ta represivna kontrola z radarji toliko ne moti.....itak so povsod na avtocesti (ne sicer toliko kot v Mariboru, so pa)....mene je zmotila pogodba med občino in Iskro.....ker to, da zasebni partner vsak mesec dobi 92 % od pobranih kazni, se mi pa ne zdi sprejemljivo.....ker se na ta način s strani zasebnika vrši pritisk na pobiranje kazni....kontrola je tu vsaj pomoje obrobnega pomena.....


Vse nas je zmotila ta pogodba...prvi šok je res bil nadzor, ampak o pogodbi in načinu financiranja tega projekta, se je začelo takoj razpravljat in ko so prišle ven podrobnosti, ki so jih skrivali, je bila pa kaplja čez rob.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   [Brisano sporočilo]
30.11.2012 13:22:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?