|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pomoč!!
9.9.2005 15:26:37   
CIPRESA
Naš Žiga je danes star 1 mesec in zelooo rad je. Pa me zanima koliko v ml ste dajale otroku tiste ki ste ga hranile z aptamilom oz. nasplošno koliko lahko poje dojenček star en mesec???

na škatli od aptamila namreč piše da lahko poje dojenček v drugem mesecu starosti(ki se bo za nas začel jutri) 850 ml na dan oz. v 24 urah. In sicer na škatli piše po 170ml razdeliš na 5 obrokov. naš Žiga je sedaj navajen na 7 obrokov in bi mu prilagodila na 120ml en obrok zvečer pa na 130.
Pa se mi zdi to vseeno mal preveč za toliko starega dojenčka. Pa vam??? Ali naj mu dajem tako ali ne?? Kako ste delale ve oz kako v količinah ve dajete vašim???

Pa še to res začenja postajati nemiren po hranjenju kot da ni dovolj pa mu neupam dat več kot toliko kot je sedaj pojedel( po 100ml obrok in zvečer 130ml).

Ali lahko že povečam dozico???
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Pomoč!!
9.9.2005 15:46:22   
Pi-kica 1
Jaz nikoli nisem gledala na priporočene količine. Dala sem mu toliko, kolikor je želel. Res sem ga pretežno dojila, vendar ko je dobil adaptirano mleko, sem mu naredila še, če sem imela občutek, da je še lačen in sem mu pač naslednjič kar takoj več mleka skupaj zmešala.

LP

Pi-kica

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Pomoč!!
9.9.2005 16:43:37   
CIPRESA
Ja Pikica pa me vseeno skrbi kaj če bom dajala pol preveč ne vem kje je meja??? Ker moj Žiga bi sam jedel pa jedel!!!

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Pomoč!!
9.9.2005 17:31:01   
PBJ
Mislim, da bi sigurno bi ti dal vedeti, kdaj je preveč, ali bi odvečno polival.
Otroci so res različni, zato se ne oziraj preveč na tisto, kar piše na škatli.

Jaz vidim pri mojem, ko mu včasih dam še izčrpano mleko. ko ima dovolj drži cucelj v ustih in ne sesa.

lp

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Pomoč!!
9.9.2005 17:31:42   
PBJ
Sorry za napake.

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Pomoč!!
9.9.2005 22:46:02   
Marogica
Jaz sem otroku dajala približno tako kot je pisalo mislim, da okrog 90 ml na ca 2-3 ure.

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Pomoč!!
10.9.2005 10:10:59   
Jessy
Pri adaptiranem mleku se je treba držat priporočenih vrednosti. Moja sestra je imela kar hude težave, saj je iblo fantiču občutno premajhen obrok, pa mu je po mleku dala še čaj, da se je napolnil trebušček.
Pediatri znajo biti fajn sitni, če se otrok, ki je na adaptiranem mleku, preveč poredi.

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Pomoč!!
12.9.2005 21:51:36   
Talči
Jaz uporabljam trenutno Aptamil 1 kot dodatek k dojenju.
Poje zelo različno - včasih 10, včasih 40, danes je celo 80 - pač odvisno od tega, koliko imam jaz mleka in koliko se pri meni naje.
Ko sva bila v bolnici (prejšnji teden) in sem svoje mleko črpala, bilo pa ga je daleč premalo, je dobil flaško - 150 ml, iz katere je ponavadi pojedel 100 - 130 ml (brez dojenja). In so sestre rekle, da je to normalno.
Če izračunaš po navodilu iz škatle, da naj bi dojenček pojedel 150-170 ml na kg telesne teže, je to: npr. 160*4,42 (moj Žiga je bil pri 4 tednih težak 4420g) = 707. In če imaš 7 obrokov, je to ca 100 ml.
Boš videla, včasih bo več, včasih manj.
Je pa res, da sam potisne cucelj iz ust, ko ima dovolj. No, vsaj moj to naredi, pa tudi zeloooo rad papca.
LP
Talči
p.s. Zdaj končno vem, da imata najina dva na isti dan rojstni dan.

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Pomoč!!
13.9.2005 10:19:08   
smrka
cipresa, otroci so si razlicni, eni bi pojedli še pa še eni pa sam tolk da si umazejo usta saj mi odrasli smo isti. Zato neglej kaj ti na skatli pise, ampak ce vidis da bi žiga po obroku še jedel mu daj še. Ko bo sit itak nebo hotel požirat. To je moje mnenje.

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...
12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?