|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Čiščenje zobkov
11.3.2013 14:34:34   
MYBABYGROW
KAKO NAJ PRIPRAVIM NAŠO MALO, DA BI JI ŠČISTILA ZOBKE, KER MI NAMREČ NIKAKOR NE DOVOLI???!!!user posted image

< Sporočilo je popravil Flavia RR -- 11.3.2013 15:16:27 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Čiščenje zobkov
12.3.2013 7:48:30   
matkica
Pri nas smo začeli preko igre,malemu smo dali ščetko,da si je sam umival zobke,potem smo mu pomagali in tako da je že potem sam rekel gremo zobke umit.

(odgovor članu MYBABYGROW)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Čiščenje zobkov
12.3.2013 10:06:19   
Zora*
Ne vem koliko je stara?

Naš je bil cca 2,5 let, ko je enkrat imel popadke, da ne bi čistil zob. Ravno takrat pa je starejši kot nor hotel gledat risanke o telesu Nekoč je bilo življenje. En del je tudi o zobeh in bakterijah, ki vrtajo v zobe. Je seveda mali tudi gledal in od takrat nimamo več problema.

Smo pa vedno delali tako, da si je najprej sam podrgnil (na začetku je bolj grizel zobno krtačko), nato pa še jaz ali mož.

(odgovor članu MYBABYGROW)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Čiščenje zobkov
12.3.2013 10:39:01   
Hope2
Ko še ni imel zobk,je imel gumijasto "ščetko", ki jo je drgnil po dlesnih... to ga je navadilo oz dalo občutek, da ščetka gre v usta in drgne. Tak da nismo imeli nekih težav z uvedbo. Se pa držim načela, kar je treba je treba in umivanje zob je treba in naj se dere kokr hoče. Vmes je imel eno tako obdobje, ko mu ni bilo všeč in smo pač s silo, ker mu vse zgodbe o črvičkih in otroške knjigice niso zalegle. Da ne dovoli, pa pri nas ne obstaja, ga primem že tako, da mu podrgnem- ni debate, lahk brca, kriči, karkoli... prav dolgo ne bo in res ni, le par dni je trajala ta faza, pol pa j eže dojel, da nič ne pomaga.

Ko pa je videl sliko od bratranca, ki je zgubil svoj prvi mlečni zob (pa še krvavo je bilo)- to pa je bila terna. Ni nikoli več pregovarjanja, samo omenim črve in že riba. Celo sam si kdaj sprosi ali pa druge uči kako. Tudi za umivanje rok, sem uporabila google, mu pokazal slike bakterij na rokah... take realne slike mu hasnejo. Nima travm, ker me pol še par dni hodi prosit, naj mu slike pokažemuser posted image .



< Sporočilo je popravil Hope2 -- 12.3.2013 11:32:53 >

(odgovor članu Zora*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Čiščenje zobkov
12.3.2013 11:30:31   
Zora*
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Tudi za umivanje rok, sem uporabila google, mu pokazal slike bakterij na rokah... take realne slike mu hasnejo. Nima travm, ker me pol še par dni hodi prosit, naj mu slike pokažemuser posted image .



Pri nas tudi hočeta realne slike. No pa prej omenjeno risanko zelo dobro poznata - tam slike niso ravno realne user posted image , a so stbari predstavljene dovolj točno. Je še tašča rekla, da se je veliko naučila, ko je z njima gledala user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Čiščenje zobkov
12.3.2013 13:39:44   
Nastija
Preprosto, igrajta se zobozdravnike :)

(odgovor članu Zora*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Čiščenje zobkov
12.3.2013 16:19:07   
Paštetka
šta se mora nije teško

(odgovor članu Nastija)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Čiščenje zobkov
12.3.2013 17:18:39   
MYBABYGROW
ja mala je stara14 mesecev, ko prime zobno ščetko, pa hoče zobe umit meni, ne sebi!
mogoče je še prekmalu, ampak vsi govorijo, da je treba že prvi zobek negovat, oziroma, že
pred prvim zobkom

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Čiščenje zobkov
12.3.2013 23:05:16   
ronja
Otroci imajo navadno kakšno obdobje, ko tega ne marajo. Takrat je pač paštetkin nasvet: šta se mora, nije teško;). Ko se dete dere, namreč navadno precej na široko drži usta odprta;). Seveda pa najprej vedno poizkusi na lepo, mi zraven pojemo pesmice o črvičku, ki hoče pojest zobke, bele biserčke in ga preganjamo - glavnega kapitana in vse njegove pomagače, pa vsak dan imajo druga imena:D. Pa pustimo jim, da si sami najprej "umivajo zobke", potem pa midva samo "pokorigirava".

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu MYBABYGROW)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Čiščenje zobkov
12.3.2013 23:07:13   
ronja
Mali je celo še malo mlajši, vendar tudi že dolgo umivamo zobke (prvi zobek je dobil pri 6ih mesecih, zdaj jih ima že 9 in jasno, da jih umivamo). PO moje ni prekmalu, čimprej se navadijo, tem boljše. Lahko mu daš svojo ščetko, pa naj on tebi "umiva", medtem, ko ti njemu. Pa malo ga hecaj zraven, lahko naredita to skup z očijem, da ga en animira vmes, dokler se ne navadi, da to ni nič tako groznega in da je pač vsak dan treba.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu MYBABYGROW)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Čiščenje zobkov
13.3.2013 4:20:51   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: MYBABYGROW

ja mala je stara14 mesecev, ko prime zobno ščetko, pa hoče zobe umit meni, ne sebi!



Vzami tvojo in njeno ščetko, s tvojo naj ona tebi umiva, ti pa njej z njeno. Mi smo tudi nekaj časa tako umivali, malo zoprno, ampak gre

(odgovor članu MYBABYGROW)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Čiščenje zobkov
30.3.2013 22:17:15   
nevergiveup
Naša se tu pa tam pritožuje in se strašno upira (hvala bogu je to zelo redko..). Je imela pa pol leta nazaj eno tako obdobje pa mi je prijateljica, ki je bivša medicinska sestra svetovala naj jo obrnem na glavo oziroma mož to naredi, jaz pa zobe pucam, ker se tamala začne širooookoooo smehljati, če ji to narediva... Ne sme pa tega, da so jo na glavo obrnili dojeti kot kazen, ampak kot igro. torej, najprej jo obrneš in se malo pohecaš, otrok avtomatično odpre usta na široko in spucaš zobje. Pri nas je zaenkrat samo to zaleglo, je pač nek izhod v sili, čeprav je treba pol kar hitro stvar opravit, da ne bi bil otrok predolg v takem položaju..

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Čiščenje zobkov
19.5.2013 12:32:34   
orchid
Pozdravljeni,

če vam je že v vmesnem času uspelo, čestitam, še tako dalje.
Če pa ne, imam še drug nasvet: plakat z narisanimi zobki, en zobek pobarvan za dvakrat dnevno umite zobke, na primer, 14 zobkov pobarvanih - nagrada (ne pretiravate z nagradami z dodatnimi stroški - peljete ga na drugačen s prehod, mini čokoladko, pecivo ki ga ima najraje...).

Moram pa poiskati na internetu, sem zasledila posebne pobarvanke za pridno umivanje zobkov - super za otroke...

Sporočim naknadno...

Lp,

< Sporočilo je popravil orchid RR -- 19.5.2013 12:33:06 >

(odgovor članu nevergiveup)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Čiščenje zobkov
19.5.2013 12:37:01   
orchid
Ponovno pozdravljeni,

sem že našla link za spodbujanje umivanje zobkov:
http://www.skrba-miska.si/

Vso srečo želim!

LP,

(odgovor članu orchid)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Čiščenje zobkov
23.5.2013 6:49:55   
Ponosna mamica
Naš mali je prvi zobek dobil pri šestih mesecih in od takrat redno vsak večer umivamo zobke. Z možem sva začela pri umivanju zob peti pesmico in ko mali sliši to pesmico takoj odpre usta. Sedaj imamo že sedem zobkov (star je eno leto) in vsak večer med kopanjem ščetkamo.
Zanima me pa, kdaj se lahko prične uporabljati otroška zobna pasta.

(odgovor članu orchid)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Čiščenje zobkov
23.5.2013 8:59:57   
monniq
Nama je zobozdravnica rekla (pri nas je treba prvič k zobozdravnici pri 6. mesecih starosti),
da se zobna pasta uporablja od prvega zobka dalje. Tako piše tudi na tubici od zobne paste.
Jo je pa treba dati zelo malo, ker večino otrok seveda poje user posted image
Tako, da midve vseskozi uporabljava zobno pasto.

(odgovor članu Ponosna mamica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Čiščenje zobkov
23.5.2013 9:04:38   
Ponosna mamica
Hvala za odgovor, grem danes kupit. Katero pa uporabljate?

_____________________________

Naš navihanček nas je razveselil 28.05.2012, od takrat je življenje pravljica.

(odgovor članu monniq)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Čiščenje zobkov
23.5.2013 10:24:47   
monniq
Smo takrat pri zobozdravnici dobile v dar Elmex, pa še danes drži.
Drugače pa je izbira zelo velika, v lekarni ali v navadni trgovini, na tubi piše 0 - 6 let.

(odgovor članu Ponosna mamica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?