|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kakšen poganjalec kupšiti (lesen, kovinski)
20.5.2013 14:23:29   
zita
Mene pa zanima, kakšen poganjalec ste kupili otroku? Naš je bil star dve leti, bi počasi poskušali če bi mu šla vožnja.. Smo še dolžni darilo za rojstni dan.. Lesen , kovinski? Izkušnje? Katera znamka?Je mogoče še prezgodaj pri 2 letih?

[color=#800080 size=3]http://www.kakadu.si/30-poganjalci, gledala sem jih v kakdu otroški trgovini..
 
Hvala za odgovor
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kakšen poganjalec kupšiti (lesen, kovinski)
20.5.2013 14:33:24   
ronja
Samo da ni plastika, ta se zvije, poči, nikoli ni to ravno tako natančno:). Lesen in kovinski sta oba ok, meni osebno je bolj všeč lesen, ker je lažji za nosit in manj boli, če otrok pade z njim in poganjalček pade nanj. Mi imamo lesenega že dobre 4 leta, v uporabi je res dosti, 2 leti je bil dobesedno čisto vsak dan, zdaj pa tudi gotovo vsaj 2x na teden; kadar gemo v mesto, naredi zdaj tamala na njem cca 6-10 km, dostirkat sem ga privezala na voziček in ga furala okoli, ko se je naveličala, skratka nismo ga lih šparali:D, pa zadeva še vedno dela tako dobro kot prvi danuser posted image . Zelo zadovoljna in toplo priporočam:). Pa fajn je, ko pridejo malo dlje sami:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu zita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kakšen poganjalec kupšiti (lesen, kovinski)
20.5.2013 14:51:11   
zita
Katerega pa imate? :-):če ga uporabljate tolk in tako dolgo že, mora biti kar kvaliteten :-)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kakšen poganjalec kupšiti (lesen, kovinski)
20.5.2013 16:15:43   
emma83
Striderja iz Kakaduja. Zelo zadovoljni, nabavili smo ga lani junija, sin je bil takrat star dobro leto in pol, nekje okoli 2. rd je pokapiral kako se poganja in od takrat siba na njem.

(odgovor članu zita)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kakšen poganjalec kupšiti (lesen, kovinski)
20.5.2013 16:30:39   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Samo da ni plastika, ta se zvije, poči, nikoli ni to ravno tako natančno:). Lesen in kovinski sta oba ok, meni osebno je bolj všeč lesen, ker je lažji za nosit in manj boli, če otrok pade z njim in poganjalček pade nanj. Mi imamo lesenega že dobre 4 leta, v uporabi je res dosti, 2 leti je bil dobesedno čisto vsak dan, zdaj pa tudi gotovo vsaj 2x na teden; kadar gemo v mesto, naredi zdaj tamala na njem cca 6-10 km, dostirkat sem ga privezala na voziček in ga furala okoli, ko se je naveličala, skratka nismo ga lih šparali:D, pa zadeva še vedno dela tako dobro kot prvi danuser posted image . Zelo zadovoljna in toplo priporočam:). Pa fajn je, ko pridejo malo dlje sami:).


Kako to veš? Mi smo imeli kovinskega in bi lahk isto reklauser posted image . V bistvu ga sploh nismo rabili nosit,ker je mali skoz vozil. Smo ga pa ene 2x obesili na voziček. Mislim, če pade, pade, ga boli vseeno (ni neke razlike, saj je lahko kak kovinski še lažji od lesenega), poganjalček pa še nikoli ni padel nanj, kljub njegovim dirkam in vragolijam po hribih in luknjah. Je pa za otroka precej lažje dvigat in prehajat čez ovire, če je poganjalček kratek in z malimi gumami-10". Pravtako ima s takim malim veliko več zaupanja in samozavesti. So tudi precej bolj obvladljivi pri manjših starostih. Če začne kasnej, pri 3 letih je bolje 12 colski.

Naš otrok je začel pri 18 mesecih, je sicer bolj pri velikanih, pri 2 letih je že obvladal zadevo. Je pa imel kettlerja in bi še enkrat šla v isti nakup ali podoben- torej pri tako nizki starosti, manjši poganjalec. Les ali kovina sta zame nepomembni. Sem pa že videla lesenega, ko mu je dež prišel do živega, pravtako večje praske in zareze, luščenje laka.

Eno so tudi mirne punčke ali divji fanti. Eni se res samo vozijo, drugi pa divjajo in zganjajo vragolije- tak da odvisno kolk je potem poganjalček celi ali poškodovan.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 20.5.2013 16:31:33 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kakšen poganjalec kupšiti (lesen, kovinski)
20.5.2013 19:09:56   
jakaracman
Mi smo imeli leseni likeabike in sem ga odlično prodala naprej po 3 letih nonstop uporabe.Edino kar mi je bilo žal da ga nisem že prej nabavila,

(odgovor članu zita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kakšen poganjalec kupšiti (lesen, kovinski)
21.5.2013 9:21:25   
pomlad08
Mi imamo Kettlerja, 10col, pred leti je bil 40 eurov, zdaj pa ne poznam cen. Je pa super vzdržljiv, pri nas je preživel že ogromno divjanja - naša fanta ga vozita na dnevni bazi že 4. leto, pa se mu res čisto nič ne pozna, laufa glih tako kot na začetku. Oba sta ga začela pri 2 letih, sta pa povprečne višine.

Aha, 50EUR stane zdaj: http://www.ceneje.si/za-otroke/igrace-igrala-in-igre/otroska-vozila/kettler-poganjalec-speedy-10_-_CX000DC13E?bPar=5

< Sporočilo je popravil pomlad08 -- 21.5.2013 9:22:42 >

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kakšen poganjalec kupšiti (lesen, kovinski)
21.5.2013 9:28:58   
pomlad08
Ja pa še to, pri sestrični na obisku smo dali našega tavečjega na lesenega poganjalca, ko je bil star 3 leta - ko je šibal po hribu navzdol, se je lesena balanca kar naenkrat odlomila od ostalega dela kolesa in je padel na glavo ... Tako da, ja, definitivno sem za kovinskega :)

(Sicer ta ni bil likeabike, ampak ena no-name firma, ampak vseeno ... Ziher je stal vsaj toliko kot Kettler, pa ga je razsula že prva fantovska vožnja! Likeabike so menda res dobri, sklepam, da jih tudi fantje ne bi polomili, ampak njihove cene so pa zame čisto nore, za 200 eurov si kupiva že oba z možem nova kolesa na bolhi user posted image )

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kakšen poganjalec kupšiti (lesen, kovinski)
21.5.2013 9:30:59   
ronja
zita, mislim, da imamo Hudorinega Joeya:
http://www.ceneje.si/za-otroke/igrace-igrala-in-igre/otroska-vozila/hudora-poganjalec-12-lesen_-_CX000DC185?tab=pod
Bom preverila danes, ko gremo ven. ne vem, če se točno ta še dobi, mislim, da sem ga kupila v spletni trgovini igrarija, tam ga ne najdem več (tega modela). Na splošno so kovinski in leseni oboji kar zdržljivi:).

Kako to veš?

Hope, vsi ostali v bloku imajo kovinske (torej naš lesen in 4je kovinski) in ker so otroci iste starosti, si jih kdaj zamenjajo (kadaro smo vsi skup, seveda, ne vzamemo kar tako:D). In malidve pravita, da je tako, poleg tega sta vedno manj časa jokali pri tem, lesenem. Mogoče je fora v dizajnu, da je osrednja letev pač letev, ne pa okrogla palica - pri deski se teža bolj razporedi in ne boli toliko na enem delu... Ne vem, vem samo rezultat. Saj padajo ne veliko, tako da to ni nek strašen problem, samo je pa vseeno fajn, če se samo pobere, pa šiba dalje:).

V bistvu ga sploh nismo rabili nosit,ker je mali skoz vozil.

Pri nas se po trgovinah po moje ne smeš vozituser posted image . Pa v knjižnici tudi ne. Pa v zdravstvenem domu tudi ne. itd... you get the picture:D. Pa recimo po stopnicah iz gradu je tudi mal težje s poganjalčkom... odvisno kakšen življenjski stil imaš, mi mamo precej "razgibanega":D Za po ravnem pa ni problem, se strinjam, samo saj veš, Slovenija je gorata dežela in vse poti niso ravne:D. Tamali bi tako šli povsod, samo včasih moraš prit domov pred temo:D. Pa rajši pripneš poganjalca za tiste stopnice;).

Za tamicene se strinjam, je boljši 10'' in ti so samo kovinski. Vendar sta se vseeno kar kmalu navadili tavelikega (res pa je, da mata obe zelo dolge noge glede na svojo višino, tako da sta ga lahko začeli zgodaj uporabljat). Sem pa tudi jaz takrat razmišljala, da bi kar kupila še enega 10'' za prej (no, saj za 3 bi se verjetno že splačalo:)). Za kasneje so pa 12'' veliko boljši, ker se večji otroci naveličajo tistih tamalih (tamali pa tavečjih ne morejo uporabljat, dokler jim noge dovolj ne zrastejo) in jih potem nočejo več uporabljat (vsaj take so izkušnje 5ih otrok tu v bloku, preden me kdo haklja od kod mi info:D).

Naš je lesen moram priznat, da jo zelo dobro prenaša, pa je bil že res velikokrat moker, ker kot rečeno, igrač ne šparamo, ker so za divjat, ne za gledat.

Eno so tudi mirne punčke ali divji fanti. Eni se res samo vozijo, drugi pa divjajo in zganjajo vragolije- tak da odvisno kolk je potem poganjalček celi ali poškodovan.

Hahaha! Ne vem, od kod vam ideje o mirnih punčkah:D. Ko gre tamala kam s poganjalčkom, vsi mislijo, da je fantuser posted image . Enkrat sem slišala en par v sladkem pričakovanju, kjer sta imela očitno glih debato o spolih in ji pravi on: "Lej, poglej tisto punčko, ta je bolj živa kot katerikoli fant... ne moreš vedet, vidiš..." Sem se režala, ker je valjda šlo za mojo punčkouser posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kakšen poganjalec kupšiti (lesen, kovinski)
21.5.2013 11:12:03   
Hope2
Lej ronja, otrok se enega navadi in njegov bo vedno boljši-varnejši, samo zato, ker ga je navajen in ker je njegov. Moj je tudi rekel, da mu leseni ni všeč, da je trdi, kar koli je že pomenilouser posted image . Če bi vztrajal pri lesenem, bi sigurno bil drugačnega mnenja. Sam otrok občuti večjo varnost v tistem, katerega več uporablja- v svojem. Kokr se pa spomnim je imel padce le naprej, pač po hribu navzdol in bum v rob pločnika ali jamo in je letel naprej. Kar tak na stran pa ni padal, zato si sploh ne predstavljam teh padcev na stran, da bi dila ali cev bila tolk pomembna. Hočem povedat da iz naših izkušenj, povsem nepomembno- dila ali cev. Otroka bolj boli rana od asfalta, kot pa od poganjalčka- očitno res nismo imeli takih padcev. In tudi se je vedno pobral in šibal naprej.

Oprosti, ampak zame poganjalec ni za v trgovino, niti za knjižnico, tako kot jaz pustim svoje kolo zunaj, tako smo pustili poganjalca. Še nikoli ga nisem nesla kam notri. Ajde stopnice so drugo. Ampak če je bilo par stopnic jih je "prevozil" , porival poganjalčka, ali pa sem nesla poganjalca. Na grad nisem šla z njim, ne vem zakaj bi, najprej gor težava, pol ap še dol težava, kaj imam od tega, da vlačim na tako dolgo pot gor in dol otroka ali poganjalcauser posted image . Verjemi, da smo zelo razgibani in ravno zato je primoran svoj poganjalček uporabljat in ni na meni, da ga nosim. Tudi na morju po kamnih in hribčih, po skalah se mora znajti in se je. Vozil je vse bolj drugje, kot po asfaltu. V času uporabe poganjalca smo živeli v tej gorati sloveniji, celo hišo na vrh hriba smo imeliuser posted image

Ni mus da se naveličajo malih, odvisno, kdaj ga pol daš na bicikel in vzljubi bicikel. Naš se npr ni naveličal, ker je s 3 leti šel na bicikel brez pomožnih koleščk in od takrat je to nova ljubezen. Do 3 leta pa je ljubil svojga kettlerja, čeprav je bil velik kot kak 4 letnik.

Včasih je bil le 1 poganjalec in je bil super, potem sta prišla 2 in sta oba bila oba super (kljub temu so na RR bili celi romani, kateri je boljši/slabši) in zdaj jih je že vsaj 20 vrst, raznih oblik, raznih materialov in še vedno bo vsak super in še vedno romani komentarjev. Otrok se bo navadil vsakega. Mi starši pa kompliciramo in razmišljamo s katerim bo manj bolelo, če pade. Verjamem pa da pri vsaki firmi, pri vsakem poganjlčku se bo našel kdo, ki ima slabe izkušnje.... Ne kompliciraj kupi enga in dober bouser posted image



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kakšen poganjalec kupšiti (lesen, kovinski)
21.5.2013 11:14:08   
tattam
Z lesenim poganjalcem ( kupljen v Pikapolonici ) smo zadovoljni. Pomanjkljivost je samo v tem, da lahko nastaviš samo 3 višine in ne poljubno.

(odgovor članu zita)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kakšen poganjalec kupšiti (lesen, kovinski)
21.5.2013 11:34:15   
zaspancek1
Se strinjam, da bolj starši kompliciramo - otrok se marsičesa navadi.user posted image Tako je veliko pogoanjalčkov dobrih in čisto dovolj kvalitetnih, pomembno je samo, da otrok doseže tla (torej da se da prilagajat višina sedeža in tudi balance če je le možno) n da je poganjalček čim lažji, šele potem pridejo na vrsto finese. Itak pa je za dveletnika (če ni res hudo velik in tudi spretem) pride najbolj v poštev čim manjši poganjalec (večinoma 10 colski - Puky, Kettler, Hudora,...) - ti pa so v veliki večini kovinski. In čeprav smo pri nas očitno zapriseženi Pukyjevci (imamo že tretjega - od najmanjšega 10 colskega do 12 in 12,5 colskih danes, ki sta res kar naprej v uporabi), vem, da so dobri tudi drugi. Tako bi danes najbrž kupila tamalo Hudoro 10", pa potem 12 colskega Kettlerja ali Hudoro, največji pa je trenutno samo Puky XL.

Glede lesenih poganjalcev imam eno pripombo - večinoma niso tako okretni kot kovinski, ker se balanca ne da obračat ravno veliko v leto oz. desno (in tako je tudi ta Ronjin).

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kakšen poganjalec kupšiti (lesen, kovinski)
21.5.2013 11:39:31   
ronja
Hehe, različni otroci, moji pa nikoil naprej niso leteli, ampak samo na stran, kadar sta spregledali kak robnik:D. PO hribu dol tamala piči, ampak naprej pa ni odletela. Če pade, je to navadno, če se hoče potem ustavit in se najde kaka večja reč, pa jo zvrne (na stran torej). Verjetno se res svojega navadijo, čeprav dostikrat je pa sosedova trava vedno bolj zelena, tak da me je v bistvu presenetilo, da jima je bil njun bolj všeč. Odgovorila sem samo na vprašanje, kako vem, da jima je bil bolj fajn.

Zakaj hodimo na grad? Ma, ker radi gresta, pa fajn se zmatrata:D. In gor grede gremo po gozdni potki, tam lahko gresta lepo s kolesi, če pa moramo nazajgrede v mesto, pa gremo po stopnicah. Se zgodi pač, spontano;).

Meni je bilo v trgovini pač lažje poganjalca pripet na voziček (nikogar ne moti, ker voziček itak s sabo vzamem in ne vzame nič več prostora, kot če nimam gor poganjalca) kot ga gužvat med bicikle, kjer so ga navadno tako zabarikadirali, da sem se kar namatrala ga dobit ven - pa s tremi malimi ti lih ni do teh "postankov". kadar vzame tudi tavelika kolo, pa oboje pustimo zunaj.

Sigurno ni mus, da se naveličajo, ti otroci tu so pač se, so pa tudi bili stari cca 3 leta takrat, samo da se še ne znajo vsi vozit s kolesom.

Se strinjam s tem, da so vsi leseni ali kovinski dobri, saj sem že takoj napisala:
Lesen in kovinski sta oba ok, meni osebno je bolj všeč lesen
, lahko mi je pa še vedno lesen bolj všeč če je tamalim fajn, a ne?:D

Z nobenim ne zgrešiš, samo da ni plastik fantastik.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kakšen poganjalec kupšiti (lesen, kovinski)
21.5.2013 11:42:25   
ronja
Pomanjkljivost je samo v tem, da lahko nastaviš samo 3 višine in ne poljubno.

to je pa res. in za male otroke (18m) so boljši 10'', ker so manjši in ti so samo kovinski.

Glede balance pa je verjetno res, da se ne da obračat toliko - moram sprobat. Lahko je to sicer tudi prednost, da ti otrok ne vijuga tu mač med ljudmi:D.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu tattam)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kakšen poganjalec kupšiti (lesen, kovinski)
21.5.2013 11:43:37   
uškinamama
Čakam debato, ko si bodo otroci kupovali svoj prvi avto. user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kakšen poganjalec kupšiti (lesen, kovinski)
21.5.2013 12:11:54   
ronja
To si bojo sami, takrat nas ne bojo nič več vprašali:D. Sicer avto bi pa rajši kovinski:D

< Sporočilo je popravil ronja -- 21.5.2013 12:12:22 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kakšen poganjalec kupšiti (lesen, kovinski)
21.5.2013 15:48:02   
skuštrana
Kupi Striderja, je od vseh najbolj uporaben. Na njega lahko gre otrok pri cca 2l (ali manj) ima pa 12 colska kolesa, tako da traja dolgo. Vsi ostali mini poganjalci imajo 10 colska kolesa. Je pa kovinski.

Mi imamo Pukyje in pa mini Kettlerja in so tudi ok, edino menjat jih moraš - najprej kupiš majhnega, pa potem večjega... user posted image Pri nas ni bilo panike ker je majhnega nasledil bratec, starejši je dobil pa večjega.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kakšen poganjalec kupšiti (lesen, kovinski)
22.5.2013 20:15:30   
ellie
Mi imamo Puky-ja, 10 col. Ga je sin dobil pri 1,5 letu in kar hitro pokapiral zadevo.

Zdaj je bil star 3 leta in se že vozi s kolesom brez pomožnih kolesc. Tako da je poganjalec res super zadeva. Se pa še zdaj rad usede na poganjalca, ampak mu je že skoraj premajhen. Mi je žal, da mu nismo tam pri 2,5 kupili še enega 12". Bi pa tudi izbrala Pukyjauser posted image

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kakšen poganjalec kupšiti (lesen, kovinski)
23.5.2013 10:30:00   
nusi
mi imamo /smo imeli tistega iz Pikapolonice - lesenega. Začel ga je vozit pred drugim letom, ampak še preden je bil star 3, mu je bil že premajhen (ne, da se ne da več peljat z njim, ampak kolena je imel res že ful pokrčena in tiste noge je vlekel za sabo kot krake user posted image ). se je pa ogromno prevozil z njim in ker je šibal po klanich, kucljih, luknjah... se je belanca kr hitro zmahala, non stop smo zategovali vijake, enkrat se je ročka med vožnjo odvila, ampak na srečo ni bilo hujšega padca. Kolegica je imela kovinskega, pa se je tudi pritoževala, da razpada. Če je vaš otrok bolj hitre sorte raje kupi bolj kvalitetnega, če tudi stane kak evro več, Za mirno vožnjo po asfaltu pa je tudi ta dovolj dober.

< Sporočilo je popravil nusi -- 23.5.2013 10:33:18 >

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kakšen poganjalec kupšiti (lesen, kovinski)
24.5.2013 15:17:14   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: zita
Mene pa zanima, kakšen poganjalec ste kupili otroku?

Noben. Dobil je kolo s koleščki, Schwinn 12col tigrček. Pri 4 na morju je enkrat zamenjal za skiro in naslednji dan je začel voziti brez koleščkov (kakšen teden še precej nesigurno). Ampak šlo je.

(odgovor članu zita)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
24.5.2013 17:20:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
24.5.2013 17:22:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?