|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  45 46 [47] 48 49   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Julijke 2013
6.7.2013 17:46:42   
Limoncap
Hei punceuser posted image , evo mene iz dopusta...bila pri kolegici 2 dni, da sma malo nadoknadle zamujeno, ker potem tako nebo časauser posted image , mislim, da pa mojemu tud ni nič falilo, si je spočil malo od jamranja, pa kak se samo preobračam v postelji, ker mi itak noben položaj ne paše, ker mi trebuh full otrdeva.

Vreme mi je ful všeč letos, da ni pretirane vročine, sej načeloma vročino dobro prenašam, ampak ko je bil tisti vročinski val sem umrla skorajuser posted image .

Glede oblačil tudi jaz nimam pojma, kaj s sabo vzet in pripravit. V pon sem se odločila, da si pripravim torbo zase in za user posted image , pa bomo videli takrat. Zdaj še začnem lepo pripravljat za skrinjo par stvari, je končno paprika pokukala na plano iz domačega vrta, zdaj samo še čakam paradižnik in kumarice. user posted image

V torek imam pregled in ctg, v bistvu mi samo opravi ctg, pa potem G pove, da je vse brez posebnosti (zaenkrat), pove, da če bo karkoli narobe se naj oglasim, drugače pa me sedaj na UZ ne daje več, pa me full zanima kako velika in težka je moja žabica. Od prejšnega pregleda sem shujšala 2kguser posted image .

Lepo bodite, še grem danes na lent, malo ognjemet pogledatuser posted image

(odgovor članu GoldVesna)
Neposredna povezava do sporočila: 1151
   RE: Julijke 2013
6.7.2013 19:24:17   
pupa82
user posted image


PDP, nick, starost, kraj, število user posted image , število user posted image doma, naslednji pregled, spol user posted image



5.7.
NistaKontraSplita

9.7.
IDeteljicaI

10.7.
Beiib


12.7.
I love my life

18.7.
bobidora

19.7.
katerina123

20.7.
GoldVesna
zoya
_kepica_

21.7.
Pupa82

24.7.
Simona282

25.7.
Limoncap


KJE STE?:

anjake



SKUPAJ NAS JE: 12

[



RODILE SO:
leiika; 27.6. (PDP 18.7.) Lija, 3350g, 49cm



ZANIMIVE SPLETNE STRANI:

- http://otrocarije.net - http://www.nosecnica.si
- http://www.noseca.com - http://bibaleze.si
- http://www.parentsconnect.com - http://www.moje-zdravje.si
- http://www.pregnology.com - http://www.novorojencek.com
- http://www.mama.si - http://babybook.si
- http://www.pregnancy.org - http://www.bambino.si

NOSEČNOST IN DELO:
- dokument 1 - dokument 2

UREJANJE DOKUMENTACIJE:
-
Urejanje papirjev pred porodniškim dopustom
vloga S-1/1
priloga S-1
-
Urejanje očetovskega dopusta
vloga S-1/2
priloga S-1 (ista kot zgoraj)
-
Priznanje očetovstva
-
Kako do otroškega dodatka?

INFORMATIVNI IZRAČUN VIŠINE OSNOVE STARŠEVSKEGA NADOMESTILA

(odgovor članu pupa82)
Neposredna povezava do sporočila: 1152
   RE: Julijke 2013
6.7.2013 19:28:59   
pupa82
Hejla!

Imam pa kar nekaj za prebrat. Kok smo pridne ratale. Všeč...

Ne morem verjet, kolk nam je vreme pisano na kožo...
V kaj bom oblekla naše detece? Imam kratke in dolge reokave, potem bomo pa videli v čem pridemo domov. Upam, da ne bo prevroče. Zaenkrat je odlično user posted image

uživajte! Še čisto čisto malo user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pupa82)
Neposredna povezava do sporočila: 1153
   RE: Julijke 2013
6.7.2013 20:48:04   
Beiib
GoldVesna tudi midva sva čisto blizu porodnišnice, tukaj na Poljanah tako da ne bo problem, malo poflikati z kakšno toplo odejico, če bi slučajno ravno tisti dan zahladilo =)..

jaaa res je vreme nam je super nakolnjeno, kako bi bilo če bi bilo vroče vsak dan kot ene dva tedna nazaj, za umret =/

še malo pa bomo imele naše štručkee domaaa, jupiiiiiiii <3

(odgovor članu pupa82)
Neposredna povezava do sporočila: 1154
   RE: Julijke 2013
7.7.2013 13:11:06   
katerina123
Ojla!

Joj, kak dan. Včeraj sva bila na enem pikniku cel dan, sva prišla domov okoli enih in danes, ko da imam mačka. Nisem čisto za nikamor, vlečem se ko megla po stanovanju.

Kako ste ve kej? Vreme nam je očitno tudi danes naklonjeno, ni vročine user posted image .

GoldVesna:
moj pravi, da tudi smrčim, ko zmešana, upam, da mine po porodu.

Simona282: mene voda v telesu muči že od prvega maja v nogah, na rokah...

Beiib: dobrodošla med nami user posted image . Za Fb, pa mislim, da je ena punca Strelka87 imela to čez pri nas, lahko ji pošlješ privat sporočilo. Me večinoma nismo na Fb-u.

Lepo nedeljouser posted image


(odgovor članu Beiib)
Neposredna povezava do sporočila: 1155
   RE: Julijke 2013
7.7.2013 14:13:01   
bobidora
Drage souser posted image ,
V petek sem šla na ctg, bilo je vse ok, spila pol litra tekočine, rezultati so bili dobri, ampak je rekla naj pridem še enkrat v ponedeljek za vsak slučaj (da bo ziher...).
Obedve torbi sta pripravljeni, midva z možem tudi...
Že komaj čakam... in ne morem več s tem trebuhom se sprehajat naokoli user posted image .
Včeraj smo tudi mi bili na pikniku, tako da danes imam čisto prijaznega brezalkoholnega "mačka" od sedenja in poležavanja na ležalniku...
Uživajte še naprej v tej prijetni nedelji...user posted image

(odgovor članu Beiib)
Neposredna povezava do sporočila: 1156
   RE: Julijke 2013
7.7.2013 14:47:59   
GoldVesna
Zivjooouser posted image
Mi smo glih prisli iz Ljubljaneuser posted image . Kranjcani sli malo pogledat mesto user posted image . Imeli smo kosilo v mehiscki restavraciji, odpeljali tamalega babici in se zdaj nameravam odpocitiuser posted image .

Sem glih m rekla, da bom danes rodila. Nic me ne boli, nimam popadkov, vendar mi je datum vsecuser posted image .
Kar se pa tice fb skupine lahko naredimo skupino to je na izi, edino bi bilo fajn da smo potem aktivne na fb-ju.user posted image

(odgovor članu bobidora)
Neposredna povezava do sporočila: 1157
   RE: Julijke 2013
7.7.2013 16:33:19   
Beiib
goldvesna : jst sm za, tam se mi zdi vse bolj enostavno na hitro kaj napisat in tko, sevda ce je se kera za da ne bo samo zaradi mene =)

(odgovor članu GoldVesna)
Neposredna povezava do sporočila: 1158
   RE: Julijke 2013
8.7.2013 10:23:17   
_Kepica_
Dober dan user posted image

Smo še vse tu ali je že šla katera v Rim? user posted image Zdaj se bo pa res počasi že začelo.

Preživela sem lep vikend - malo počivala, malo počistila, malo jedla pa je bil vikend naokrog user posted image . Sem včeraj gledala vreme in nam je kar naklonjeno, da ne bo tiste pasje vročine (vsaj zaenkrat). Tole vreme je veliko lažje prenašati.

Zadnjič sem si končno kupila modrček za dojenje - v Mullerju je bil 9 eur in še 20 % znižan, tako da sem imela res srečo. Pa tak nežen je, skoraj 100 % bombaž. Pomoje bom zelo zadovoljna.

Sem se spomnila, da vas vprašam, kako je s podiranjem kupčka, ko ponoči dojiš? Mogoče malo čudno vprašanje, ker kupček je pač treba podret. Predvidevam, da bom na začetku dojila leže (sploh ponoči). Se potem mali zbudi, ko mu kupček podiraš? Sem malo zakomplicirala vse skupaj. Upam, da razumete, kaj sem želela vprašat user posted image

Danes imam drugi CTG in že komaj čakam, da spet slišim srček user posted image Zadnjič je mali nogico tako stegnil ven, da se mi zdi, da sem ga prav po stopalu pobožala in nogice ni umaknil user posted image Zgleda mu je pasalo.

Lepo bodite pa božajte bušije user posted image

(odgovor članu Beiib)
Neposredna povezava do sporočila: 1159
   RE: Julijke 2013
8.7.2013 10:32:11   
pupa82
Ojla!

Jaz mam modrček za dojenje iz DMa od lisce. Mi je veliko bolj všeč kot Millerjev, ker mi daje večjo oporo (za moje res velike prsi mi je to zelo pomembno). Kupila sem ga z onim kuponom baby bonus. Všeč mi je, ker ima dejansko odprtino za bradavico in je bplj diskreten... Stvar okusa. Tiste, ki imate majhne prsi vam je verjetno vseeno user posted image ...

Punce, meni se je včeraj trebuh spustil nižje dol. Upam, da bo kmalu akcija. Pa včeraj je bil tako lep datum....pa me detece ni uslišalo. Čakamo naslednjega user posted image

Kar se pa kupčka tiče, ga moraš vedno podret, ker drugače lahko bruha. Če ga pač ne bo, ga pa ne bo... Probat pa moraš. Saj ti bojo vse v porodnišnici povedale.

Lepo se imejte in božajte svoje bušije dokler jih še lahko... potem bomo to pogrešale!!

(odgovor članu _Kepica_)
Neposredna povezava do sporočila: 1160
   RE: Julijke 2013
8.7.2013 11:52:33   
GoldVesna
Jutro punceuser posted image
Jaz sem tudi še 2 v 1 in pomoje bom še neki časauser posted image user posted image . Čeprav je mojuser posted image danes kr priden ne obraca se in ne brca kot ponavadi. Včeraj mi je trebuh ful otrdeval in sem mislila no zdaj pa bo. Pih nič od tegauser posted image

Modrček sem tudi kupila v Millerju, meni je kr ok za enkrat, če pa ne bo ok bom pa sla pogledat v Dm. Doma verjetno itak bomo brez, pol pa ko gremo kam za kaksno urco bomo pa zdržale:).

Kepica kar se tiče podiranja kupčka pri nas je bilo tako, da sem ga podojila leže ( čez noč ) in sem ga dala dragemu, ona dva sta podrla kupček v 10ih minutahuser posted image . Potem je tamali začel spat ful dobro. Pri enem mesecu se je zbujal le enkrat-ob 4ih zjutraj, spat je pa šel ob 9ih. Vse odvisno od otroka. Sporoči kako je bilo na ctg-ju.

Jaz sem imela več ali manj deloven vikend. Pospravljala sva stanovanje, šla v Ljubljano na kosilo, pripravila lupinico ( imam od prvega sinkota in je bilo treba malo zrihtat ) ipd. Ob 7-ih sva šla na eno pivo ker mi je ful zapasalo in sva se hecala kaj bi bilo če bi prišla v P in rekla, glih sem spila pivo hahauser posted image

E ja še to..NistaKontraSplita se ni oglasila, mogoče že ima user posted image v rokah:)

Lep pozdravček iz Kranja!

(odgovor članu pupa82)
Neposredna povezava do sporočila: 1161
   RE: Julijke 2013
8.7.2013 12:05:18   
|Deteljica|
Zdravo dekleta,

Kako ste se razpisale teh zadnjih par dni, lepo presenečenje.

pupa82 Super si zrihtala tale seznamček, hvala ti.

NistaKontraSplita Tudi sama se, ko ležim, počutim, da se obračam kot pujsek user posted image . Še samo malo... Danes grem ravno v Mano po navadne spodnice, ki mi jih res manjka in jih bom očitno potrebovala. Si mi dala dobro idejo, da preverim še za nedrček.

Tudi jaz sem pravila, da bom predčasno rodila, pa očitno ne bo tako user posted image Tudi meni je bil včerajšnji datum zelo všeč user posted image a tudi moj sonček se še ni odločil, da bi prišel na svet. Jutri imam pregled, pa predvidevam, da bom tudi jaz dočakala ta CTG, bi bil že čas. Res me firbec matra kako težek in velik je in ali se že kaj pripravlja.

simona282 Kar se tiče zatekanja, imam zatečene noge in roke, prstanov ne nosim že par mesecev :) za noge pa mi pomaga dekompresija, noge v luft in masaža v smeri srca. Se pa ne zatekanju v bistvu niti ne čudim, saj sem cele dneve na nogah, povsod me je polno, imam kot običajno mravljince v riti user posted image .

Beiib Dobrodošla. Si še v enem kosu? :)

GoldVesna Kar se tiče cunjic, sem tudi jaz malo zmedena. Sem pripravila kar malo mešano: kratki, dolgi, jopica. Vendar so mi bolj kot dolžine in količine, delale preglavice velikosti. Nikakor ne vem, če je ok, da vzamem 62 ali raje 56? user posted image ..., to je očitno povezano s tem da sem dan pred PDP, pa še kar v nevednosti glede teže in velikosti .

V petek sva šla s partnerjem na izlet na morje, pa sva se prej ustavila še v Postojni (tam imam namreč namen roditi). In sva ravno ušla hudim zastojem zaradi nesreče na cesti user posted image Upam, da bo, ko bo treba iti, taka ura in dan, da ne bo gneče na cestah.

Lepo bodite.

< Sporočilo je popravil |Deteljica| -- 8.7.2013 12:16:06 >

(odgovor članu pupa82)
Neposredna povezava do sporočila: 1162
   RE: Julijke 2013
8.7.2013 12:36:57   
NistaKontraSplita
Pozdravcek "sotrpinke "

|Deteljica| upam da dobis svojega drobizka v roke cimprej. Vso sreco na pregledu.
GoldVesna jst sem se vedno tu. So mi rekli v petek da dobim za 10.7. uro po posti domov. Ce ne bo nic prej seveda. Ravno sem pomila po tleh, pospravila vse in zdaj se hladim pri ventilatorju. Vse stvari imam pripravljene ze od petka. Za otroka sem vzela ene kratke rokave (body), majicko z dolgimi rokavi na preklop in jopico. Za spodaj pa zabice in copatke pa tud odejico in kapico. Bomo vidli kako bo stanje ko gremo domov.

Zanima me ce je katera od vas brez mleka ker jst ga ze pri prvem nisem mela in me je ful strah da se mi isto ponovi zdej. S sabo bom vzela hipp formulo, ce slucajno dojenje ne bo mozno.

A plenicke dobimo v p ali jih boste nesle s sabo. Full stvari so spremenili in sem zmedena.

Se javim ce me zagrabi, gremoooo



(odgovor članu |Deteljica|)
Neposredna povezava do sporočila: 1163
   RE: Julijke 2013
8.7.2013 13:09:26   
pupa82
NistaKontraSplita, še vedno v enem kosu. A maš punčko? Pravijo, da punčke zamujajo. Čeprav jih kar nekaj poznam, ki so pupe rodile pedčasno...
Kar se mleka tiče, čim manj sekiranja, pa bo tudi to steklo. Čim večkrat pristavljaj, pa bo mogoče steklo, ponudba - povpraševanje, al kako že gre. Sicer pa, kaj bom jaz govorila, ko še nimam izkušenj. vem samo to, kar mi drugi rečejo. jaz imam tudi nastavek za dojenje, če ne bo mogel zagrabit bradavice. Pa res veliko veliko pit, ker je tudi od tega ogromno odvisno dlanje mleka.
Tudi jaz imam spakirano tako kot ti, potem bomo pa videli kaj bomo oblekli. Pleničke dobiš tam, edin potem za domov ne vem kako je. Jaz imam 2 v torbi.
Želim ti, da čim prej stisneš k sebi svojo kepico!!

Je pa tudi odvisno kje rodimo. V lj sem slišala, da zelo šparajo z vložki, tako je fajn met tudi s seboj kak paket...


(odgovor članu NistaKontraSplita)
Neposredna povezava do sporočila: 1164
   RE: Julijke 2013
8.7.2013 13:14:27   
katerina123
Oj!

Jaz imam v torbi mrežaste hlačke in vložke, tiste od Vira + debele iz Dm-a, za vsak slučaj. Imam pa tudi 2 plenički v torbi.

Moj trebuh je še vedno visoko, rok pa naslednji petek... Jutri me čaka prvi CTG.

Prijeten pozdravček iz Ljubljane user posted image .



(odgovor članu pupa82)
Neposredna povezava do sporočila: 1165
   RE: Julijke 2013
8.7.2013 13:15:40   
NistaKontraSplita
pupa82 ja puncka bo. Glede plenick sem tud spakirala ene dve, pa paket vlozkov isto. Jst grem sicer v mb p baje je pa povsod isto in sparajo na materialu. Groza glede na to, da se ljudje odlocijo za otroka pol pa na napacnih mestih sparajo.

Glede dojenja pa res upam da stece. Drugac mam ze vse pripravljeno za formulo. We will see.

;-)

grem kruh pect, lep soncen dan vsem

(odgovor članu pupa82)
Neposredna povezava do sporočila: 1166
   RE: Julijke 2013
8.7.2013 13:16:10   
NistaKontraSplita
pupa82 ja puncka bo. Glede plenick sem tud spakirala ene dve, pa paket vlozkov isto. Jst grem sicer v mb p baje je pa povsod isto in sparajo na materialu. Groza glede na to, da se ljudje odlocijo za otroka pol pa na napacnih mestih sparajo.

Glede dojenja pa res upam da stece. Drugac mam ze vse pripravljeno za formulo. We will see.

;-)

grem kruh pect, lep soncen dan vsem

(odgovor članu pupa82)
Neposredna povezava do sporočila: 1167
   RE: Julijke 2013
8.7.2013 13:20:16   
katerina123
Oj!

Še nekaj, ne vem, če smo se pogovarjale in namreč o nastavkih za dojenje: jzt bi kar prej si to zrihtala za vsak slučaj. A jih je katera kupila in kako veš, da bo ok, ker so baje različne velikosti?

Lp

(odgovor članu NistaKontraSplita)
Neposredna povezava do sporočila: 1168
   RE: Julijke 2013
8.7.2013 13:21:21   
simona282
Pozdrav vsem souser posted image !

Ufff ste pridne, pridno pišete. Sem vesela, da ko pridem pokukat sem gor, da mam kaj za brat.user posted image

Danes zjutraj sem večkrat začutla krče bili so skoraj taki, kot tisti pri menstruaciji,3x zaporedoma in sem si rekla... ja nič, bo treba počasi vse pripravit, da me slučajno res kaj ne preseneti. Zato sem zdaj dopoldne pripravila posteljico, previjalno komodo sem zapolnila s plenicami in vsem tistim, kar mislim, da bom potrebovala pri previjanju, cotike sem že dala na kup zraven previjalne torbe, tak da jih moj samo v torbio da, ko bo tak daleč. Sem pa pripravila nekaj za vroče vreme, nekaj pa za, če bi slučajno bilo bolj hladno...v glavnem počasi pripravljam vse potrebno.
Pravzaprav se zadnje dni fulll sprašujem, kako bom vedla, da je to to. Mami mi je pravla, da je najprej imela full rahle popadke, so pa bili zelo pogosti in trajali več kot eno uro...takrat je baje mojemu atiju rekla, tak zdaj pa grema... ko sta prišla v P pa so se začeli stopnjevati (glede bolečin) in pol po "celem procesu" je prišel ven moj brat.

Vsake tolko danes čutim take rahle (menstrualne) krče.. Vendar pa je moja pikica še vedno full aktivna. Mi je pa kolegica pravla, ki je rodila pred mesecem in pol, da je tudi njeno dete bilo vse do zadnjega full aktivno v trebuhu. Se nič ni umirila. Tak da, pogoj menda ni, da se more dete najprej umirit preden se vse skupaj začne...

Naslednji ctg pa imam v sredo. Komaj čakam...

Ja nič, malo sem se razpisala, pa skakala iz teme v temo... se zgodi. Sicer pa bolj ko gre h koncu, bolj sem neka zmedena...user posted image Bo že..

Lep dan vam želim!

Pa pa!user posted image

(odgovor članu NistaKontraSplita)
Neposredna povezava do sporočila: 1169
   RE: Julijke 2013
8.7.2013 13:30:45   
simona282
Katerine123 jaz sem si nastavke že kupila, ker imam nasploh zelo občutljive bradavice, zdaj ko sem user posted image pa še bolj. Jaz sem si vzela aventove male, sem nekje na nekem forumu prebrala, da so v večini primerov kupovale te, zato sem si jih jaz tudi kupla. Če bojo pa v redu pa ne vem. Sem prebrala, da tisti del, ki ga otrok da v usta je pri vseh teh nastavkih itak približno enak. Upam, da bodo v redu, če jih bom potrebovala. Sprva bom pa itak poskusila dojiti brez nastavkov, če bo šlo...

Lp!user posted image

(odgovor članu katerina123)
Neposredna povezava do sporočila: 1170
   RE: Julijke 2013
8.7.2013 13:33:27   
pupa82
Tudi jaz imam Aventove nastavke. Kupila v DMu. Itak so imel samo eno velikost-small. Menda bojo tapravi. Upam, da jih ne bomo rabile in bomo pridno dojile brez pripomočkov in sekiranja user posted image user posted image

(odgovor članu simona282)
Neposredna povezava do sporočila: 1171
   RE: Julijke 2013
8.7.2013 13:35:37   
katerina123
Ok, Simona282, hvala za nasvet, tud mene skrbi, ker imam občutljive. Sej sem imela v mislih Aventove, sam ta velikost me je matrala.

(odgovor članu simona282)
Neposredna povezava do sporočila: 1172
   RE: Julijke 2013
8.7.2013 13:37:20   
simona282
Aja pa še to... kaj letošnjo leto je leto žensk?? user posted image Katero koli vprašam, kaj ima, pravi da bo punčka. Sama nosim punčko, pa vse okrog, ki so do zdaj rodile, so rodile punčko. Pa tu danes berem, da imamo same babike v naših bušijih. Kako zanimivo. user posted image

(odgovor članu simona282)
Neposredna povezava do sporočila: 1173
   RE: Julijke 2013
8.7.2013 13:40:44   
katerina123
Pupa82, ti tudiuser posted image . No, sej grem danes v Mullerja po par stvari, pa bom še to pogledala, imam nek kuponček za -10% na vse.

Ok, zdj pa grem kuhat, bo musaka za kosilo in to pri meni traja kar nekaj časa, da se nardi, pa še muffine moram narestuser posted image .

Lp.

(odgovor članu katerina123)
Neposredna povezava do sporočila: 1174
   RE: Julijke 2013
8.7.2013 13:42:29   
katerina123
Simona282 moj bo fantek, no vsaj rekli so in to 2x.

(odgovor članu katerina123)
Neposredna povezava do sporočila: 1175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  45 46 [47] 48 49   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  45 46 [47] 48 49   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?