|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kaj se dogaja s tem forumom?
29.8.2013 7:53:47   
mateyka
nemilosrdna Vijoličarka Durga..

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Kaj se dogaja s tem forumom?
29.8.2013 9:55:14   
ronja
Jaz se tolažim s tem, da tiste babice, ki kličejo in verjamejo in so v stiski, dobijo nazaj duševni mir - da jih pomiri, ko verjamejo, da bo vse ok, ker je tako rekla gospa na televiziji. Iz druge strani se mi zdi to še vedno grdo, vendar pa vseeno upam, da dobijo nekaj.
Vijoličarka, se strinjam s tistim suhoparnim znanstvenikom. Strokovnih člankov še znanstveniki ne berejo za luštuser posted image .

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Kaj se dogaja s tem forumom?
29.8.2013 13:10:15   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Zloraba skrbi in straha. Prvo te ustrasi, potem ti pa ponudi resitev za "majhen" strosek. Klasicna manipulacija s strahom.



Ja....

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Kaj se dogaja s tem forumom?
29.8.2013 13:14:10   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Močno se strinjam s Frodo, da je neizmerno grdo izkoriščati stisko (in neumnost) ljudi.

Vendar pa, vsak človek je odgovoren zase. Informacij je dovolj na razpolago. Meni gre na jetra, ko človek, ki je imel vse informacije na razpolago, zajadra, ves prepričan vase , v temna morja, potem pa zahteva: ponovitev igre, sočutje, povračilo, izbris...

Eh.


Tako je....in izgovarjati se vedno zgolj na to, da si pa TI VEDNO žrtev, da VSI DRUGI manipulirajo s tabo je otročje in nedoraslo......to delajo ljudje, ki niso sposobni prevzeti odgovornosti za svoja dejanja......zato so pa tudi oni najlažja žrtev manipulantov......

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Kaj se dogaja s tem forumom?
29.8.2013 13:22:14   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Jaz se tolažim s tem, da tiste babice, ki kličejo in verjamejo in so v stiski, dobijo nazaj duševni mir - da jih pomiri, ko verjamejo, da bo vse ok, ker je tako rekla gospa na televiziji. Iz druge strani se mi zdi to še vedno grdo, vendar pa vseeno upam, da dobijo nekaj.
Vijoličarka, se strinjam s tistim suhoparnim znanstvenikom. Strokovnih člankov še znanstveniki ne berejo za luštuser posted image .


Ja, tudi s tega vidika je potrebno gledati na to....ker precej ljudi je osamljenih .....tisti, ki niso osamljeni se o svojih problemih lahko pogovorijo.....oz. vsaj izpovejo.....velikokrat že veliko breme pade s hrbta, če problem nekomu glasno izpoveš....pa tudi, če ti poslušalec ne da rešitve.....važno je, da dobiš odgovor v stilu "saj bo bolje".....in verjetno precej takih tudi kliče k vedeževalcem.....ker se želijo izpovedati.....

Drugače pa zame so ti novodobni kvazi terapevti in vedeževalke skoraj eno in isto......vedeževalka in terapevt za pomoč danes lahko postane vsakdo.....oboji pa se finančno okoriščajo iz trpljenja ljudi......

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Kaj se dogaja s tem forumom?
29.8.2013 16:00:00   
Vijoličarka
Sama tudi nimam nič proti, če ljudje odnesejo iz tega kaj dobrega - dobijo tolažbo, spodbudo...

Pretresel me je pa zapis na prejšnji strani. Da nekdo nekomu, ki verjame v to, natrese, da ga bo imel težave z nogo, očesom, karkoli... to je grozno. Ker potem bo človek, ki je v stiski in labilen, začel kar verjeti, da ima težave, ki jih sploh nima.

Bojim se, da je na tem področju več šarlatanov, kot dobronamernih, čeprav verjamem, da dobronamerni so. Zato tudi verjamem, da se ljudje morajo potruditi, se učiti in se naučiti prepoznavati tveganja.

Te dni je sodišče končno zagrabilo za vrat zloglasno Špelo Petrnel, ki je ponujala življenje na neki višji ravni in to ne za par sto evrov ali za par tiso evrov, ampak za par desettisoč evrov. Grozljivo je bilo brati obupane izpovedi bližnjih zaslepljencev, ki so jemali kredite in pametovali o nekih elitni duhovni družbi, ki so dosegla nepredstavljivo blaginjo.

Ti pametnjakoviči bodo morali vrniti kredite, večina jih bo iz nepredstavljivih višav padla na nepredstavljivo dno, ven jih bodo vlekli pa ljudje, ki so se že itak do konca požrli, medtem ko so oni letali po oblakih. Če bodo imeli srečo.

Ampak najbrž si nekje že kakšna druga Špela brusi kremplje...





_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Kaj se dogaja s tem forumom?
29.8.2013 16:20:04   
LuLu
ronja, se ti kaj spoznaš na pike žuželk in kakšno reakcijo pustijo na telesu?

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Kaj se dogaja s tem forumom?
29.8.2013 17:45:31   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

ronja, se ti kaj spoznaš na pike žuželk in kakšno reakcijo pustijo na telesu?


hmmm, a si ziher da nočeš šlogarce da ti bo lažje? user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Kaj se dogaja s tem forumom?
29.8.2013 17:48:23   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

ronja, se ti kaj spoznaš na pike žuželk in kakšno reakcijo pustijo na telesu?


hmmm, a si ziher da nočeš šlogarce da ti bo lažje? user posted image


Misliš ...poslati sliko na znamenja.si? user posted image

Raje ronja, če ne drugo... lahko pričakujem obširno razlago... zastonj user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Kaj se dogaja s tem forumom?
29.8.2013 17:59:16   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

ronja, se ti kaj spoznaš na pike žuželk in kakšno reakcijo pustijo na telesu?


Če mojega nečaka samo komar piči na veki ali pa na ušesu ima ene tri dni oteklino....oko je tako kot bi ga kdo premlatil, uho pa trikrat večje kot normalno.......prvič so šli k doktorci in dobili neko tableto ali sirup? (ne vem točno kaj), potem pa več niso hodili in izgine oteklina po nekaj dneh s tableto ali brez......



(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Kaj se dogaja s tem forumom?
29.8.2013 18:01:41   
LuLu
liliana, mojo punco je že 2x komar pičil pri očesu. Grdo oteklo, ampak te pike niso takšne.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Kaj se dogaja s tem forumom?
29.8.2013 18:09:09   
LuLu
Tukaj so trije pikeci. Ima jih po rokah in nogah pa en na ličnici.

user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Kaj se dogaja s tem forumom?
29.8.2013 18:23:21   
liliana
moja nečaka sta obadva taka skozi vse leto......od komarjev izgleda......ali pa od kakih žužkov na vrtu.....z vsaj štirimi ali petimi piki in oteklino ter rdečino okrog......

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Kaj se dogaja s tem forumom?
29.8.2013 18:28:13   
LuLu
dober teden nazaj je bila ful popikana od komarjev, tudi tigrastih (mater jim user posted image  ) in je vse čisto drugače izgledalo. Ok, razlog, zakaj sem tečna s tem je, da je mala bila že na operacijski od vnetja takega pika in pod splošno narkozo in to sploh ne želim, da se ponovi. So me spraševali, kaj jo je pičilo... no, to bi tudi jaz rada vedla.

Je možno, da bi muha tako pičila?

< Sporočilo je popravil LuLu -- 29.8.2013 18:31:25 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Kaj se dogaja s tem forumom?
29.8.2013 18:59:24   
patrino
Osebno imam vedno največje otekline od mušic. Včasih skoraj primerljive z oteklino, če te piči sršen. Samo da pri sršenu dobro veš kdaj vseka, pri mušici pa velikokrat tega sploh ne opazim, in potem debelo gledam oteklino. Takole po fotografiji bi človek težko rekel ali kar koli diagnosticiral ( če si tak laik kot jazuser posted image ), vendar bi čisto lahko bile mušice. Jih je pa v zadnjih dneh, ko je takšno deževje in vlaga , vsaj pri nas res veliko.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Kaj se dogaja s tem forumom?
29.8.2013 19:18:38   
LuLu
Mušice? Jah, teh imamo nekaj. Jih niti ne preganjam. Zanimivo. Hvala.

Komarje ponavadi najdem, in ne grem stran, dokler jih ne dokrajčim.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Kaj se dogaja s tem forumom?
29.8.2013 19:19:42   
mika
Lulu naša dojenčica ima tudi takšne pike od komarjev. Prvič, ko so jo popikali, je nastal flekec, potem se je pa samo stopnjevalo in je čez 5 dni dobila gnojno bulico na vsakem piku. Gor sem ji dala prah, s katerim posipajo popek novorojenčkom na Hrvaškem. Izginilo je v dveh dneh. Zdaj, ko pa jo pičijo, takoj namažem s Fenistilom in je čez 3 dni o.k. bunkica se posuši in odpade. Niso pa več gnojne, kot je bilo prvič.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Kaj se dogaja s tem forumom?
29.8.2013 19:26:23   
mika
Vendar pa, vsak človek je odgovoren zase. Informacij je dovolj na razpolago. Meni gre na jetra, ko človek, ki je imel vse informacije na razpolago, zajadra, ves prepričan vase , v temna morja, potem pa zahteva: ponovitev igre, sočutje, povračilo, izbris...


Vijoličarka, mamljiv je občutek oz. vera v moč nad tujim življenjem in tega ne morem razumeti. Wicca so pri nas...enkrat sem zasledila, da imajo spletno stran.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Kaj se dogaja s tem forumom?
29.8.2013 19:39:54   
LuLu
No, pa sem googlala in evo... mislim, da sem bližje odgovoru. Tole je ena mušica, sem jih videla po stanovanju in jo dajem v ožji izbor, ker hudič grdo pika.
Zanimivo, da je samo hčero popikalo.

http://www.planet-lepote.com/forum/nenavadne-muhe-v-stanovanju

user posted image

Je pa še ena vrsta mušic, ki je kot mala muha. In tako sem danes uničila.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Kaj se dogaja s tem forumom?
29.8.2013 19:43:27   
mika
Te pikajo???? Jaz sem mislila, da so to mlade muhice.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Kaj se dogaja s tem forumom?
29.8.2013 19:53:05   
uškinamama
Papatači?


http://www.forum.hr/showthread.php?p=40209979


< Sporočilo je popravil uškinamama -- 29.8.2013 19:54:00 >


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Kaj se dogaja s tem forumom?
29.8.2013 19:58:29   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Te pikajo???? Jaz sem mislila, da so to mlade muhice.


Ja, berem še zdaj po forumih in hudič se zadržuje po vlažnih prostorih (kopalnice, wc - tu sem jo videla včeraj, predvčerajšnjem.. ampak je nisem preganjala), kempih... (se jih spomnim). Nikoli nisem pozornosti na njih polagala. In oteklina je lahko do 2 cm velika, celo kar kos kože lahko odgrizne - kar ima moja hčera, kot da je mala krastica na sredini kroga ponekod, in niso nevarne, ampak pik pač srbi.
Moja hčera se je okužila s praskanjem, da ji je nastala ful gnojna bula zadnjič. Ampak ja... mislim da bo ta stvor kriv.
Če bi bil komar, bi sine tudi bil popikan, in drugačna bula, ta stvor pa izgleda gre le na hčero user posted image


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Kaj se dogaja s tem forumom?
29.8.2013 20:05:32   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Papatači?


http://www.forum.hr/showthread.php?p=40209979



tukaj sem tudi gledala ja.... papatači. Svašta user posted image  
Ok, danes sem nekaj novega izvedela user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Kaj se dogaja s tem forumom?
29.8.2013 20:29:32   
mateyka
a veš kaj jaz nardim, ko mojo piči kaj podobnega in ima napade praskanja? dam kremo na bulico in potem dam un bel mikopor čez, da se ne more rana skoz nasrbet s kako obleko ali dotikom, da te ne živcira. pomaga, da ne spraska. čez dva-tri dni pa odlimava pri kopanju (če se vmes razmoči na novo premlimam (dokler srbenje ne mine)).
to delam, ker drugače se spraska do rane.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Kaj se dogaja s tem forumom?
29.8.2013 20:58:16   
Vijoličarka
Mene je pred cca 10 leti ena žival pičila na sredino hrbtne strani dlani , sem mislila, da je komar (pri nas jih je polno in to vseh mogočih vrst). Bulo sem šla kar v lekarno pokazat (zelo neznačilno zame, ampak je bilo res grozno) in tam je teta rekla, naj si zdrgnem z alkoholom, naj si dajem alkoholne obkladke, pa eno mazilo mi je dala.

Bula in srbenje niti nista bila tako huda, kot je bila bolečina. Na mestu vboda imam še danes temnejšo piko, ki jo obkroža malo svetlejši obroč. Ko tole berem, se mi zdi možno, da bi bila lahko kakšna mušica. Že več ljudi sem slišala, da zna mušica prav nemarno vžgati.

Vseeno, komarji so lahko taki in drugačni in ker letajo iz človeka, na človeka, nosijo še vse živo s sabo. Tako da ni nujno, da na pik komarja človek vedno enako reagira (moja laična teorija, mogoče tudi napačna). Meni se včasih uspe elegantno izvleči, včasih je pa bolj hudo. So pa komarji, ker jih vidim.

V glavnem, iz te izkušnje sem odnesla, da si takoj vsak pik, ki ga opazim, močno zdrgnem z alkoholom, pustim še malo alkoholni obkladek gor in zelo  pomaga.



_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?