|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: plesni tečaj v vrtcu
8.3.2013 17:58:23   
Zelenojamka
Ob tem si človek lahko želi samo, da bi kriza še trajala, da bi bile plače še nižje in brezposelnost še višja.

(odgovor članu Zelenojamka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: plesni tečaj v vrtcu
8.3.2013 18:11:15   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Zelenojamka

Ali v Sloveniji argument, da je nekaj protizakonito, res nikogar ne prepriča? Plačujemo program za ves obratovalni čas vrtca in v tem času bi se z otroki morali ukvarjati, ne pa čakati na starše. Ali pa tudi v službi dobivate plačilo za 8 ur in še dodatek za tisti čas, ko res kaj delate? Točno to so plesne urice v času rednega programa - dodatno plačilo že plačanega programa.


Točno to.

Za učenje prvega plesa je usposobljena večina vzgojiteljic. Govorimo o otrocih do 6. leta starosti, včasih še manj. In za splošen stik s plesom je vzgojiteljica čisto dvolj in je zato ŽE plačana! Edina sprejemljivva opcija je ta, da se med strokovnimi delavci v vrctu poišče tiste, ki jim določena področja bolj ležijo (podobno kot krožki v šoli) in se v okviru vrtca organizirajo tako, da vodijo te dejavnosti - če je organizacijsko mogoče. Plačljivo pa ne in ne in ne!

(odgovor članu Zelenojamka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: plesni tečaj v vrtcu
8.3.2013 18:16:52   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: SU

želim pa reči samo to... otroci s tem, po mojem, niso ravno prikrajšani... celo dopoldne itak, toliko stari otročki, ne morejo aktivno sodelovati 4 ure pri različnih dejavnostih... učili se bodo še dosti v šoli... in če gre otrok medtem za 45 minut plesat... ostali pa medtem rišejo/grejo ven/tudi plešejo... pa kaj...


Otroci so prikrajšani za vse tisto, kar drugi počno teh 45 minut - in česar v življenju ne bodo več počeli razen v vrtcu. Vrtec je tukaj zato, da vsem nudi iste osnove, še zlasti javni vrtce kot je večinoma pri nas in ne da že pri štirih letih loči otroke. Če moj otrok dobro pleše ima prvič še dovolj časa, da pleše toliko kot želi in se nauči toliko kot želi in če tako rad pleše, se bomo že potrudili, da bo tako.

Kaj pa če bi bil moj otrok rad akademski slikar? Ja, najamem najboljšega ki ga lahko, v času vrtca in slika z mojim otrokom. Zostalimi pač ne, ker nimajo denarja, da bi ga plačali. Aja, kar naj se teh 45 minut slikajo zunaj...samo da meni vrtec pomaga.

(odgovor članu SU)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: plesni tečaj v vrtcu
8.3.2013 18:31:58   
josephine27
Enkrat je že bila debata o tem kolikor se spomnim. Če pogledam vrtec kamor hodi moj sonček dejnsko popoldne nimajo nobenih dejavnosti. Po kosilu grejo spat, okrog dveh imajo malico, po malici jih gre že več kot polovica domov, ostale zmečejo v eno skupino ( od 3-6 let) in čakajo, da jih pridejo starši iskat. Kmalu po 15 jih še enkrat selijo vse skupaj ( od 1-6 let) in tam čakajo. Dejansko se popoldne nič ne dogaja. Tisti sončki pa samo čakajo in se dolgočasijo. Jaz bi bila vesela, če bi jih kdo učil plesa, pa ni nujno, da je to plesni učitelj, lahko bi jih tudi vzgojiteljica. Samo dejstvo je, da jih ne. Imajo sicer angleščino ( za doplačilo) ampak zgolj za 4 in 5 letnike. Za mlajše ni nič. Tako, da me res zanima ali je povsod tako?

_____________________________



(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: plesni tečaj v vrtcu
8.3.2013 18:44:54   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Enkrat je že bila debata o tem kolikor se spomnim. Če pogledam vrtec kamor hodi moj sonček dejnsko popoldne nimajo nobenih dejavnosti. Po kosilu grejo spat, okrog dveh imajo malico, po malici jih gre že več kot polovica domov, ostale zmečejo v eno skupino ( od 3-6 let) in čakajo, da jih pridejo starši iskat. Kmalu po 15 jih še enkrat selijo vse skupaj ( od 1-6 let) in tam čakajo. Dejansko se popoldne nič ne dogaja. Tisti sončki pa samo čakajo in se dolgočasijo. Jaz bi bila vesela, če bi jih kdo učil plesa, pa ni nujno, da je to plesni učitelj, lahko bi jih tudi vzgojiteljica. Samo dejstvo je, da jih ne. Imajo sicer angleščino ( za doplačilo) ampak zgolj za 4 in 5 letnike. Za mlajše ni nič. Tako, da me res zanima ali je povsod tako?


Ja, podobno. Pred odhodom domov so se pač 'samo' igrali, ali noter ali zunaj. Nisem pa imela občutka, da se zato dolgočasijo user posted image

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: plesni tečaj v vrtcu
8.3.2013 18:48:49   
petea
Jsephine,
Meni je to vedno zanimiv fenomen - po eni strani vedno več staršev jamra, da delajo cele dneve, z ne vem koliko nadurami, a po drugi strani se vrtci popoldne spraznijo tako hitro, da je precejšnje število otrok v vrtcu okrog 6 ur.


Glede popoldanskih dejavnosti - ja, tudi pri nas otroke združujejo in potem v združenih skupinah čakajo na starše.
Samo za razliko od tvojega vtisa jaz nikoli nimam občutka, da se dolgočasijo, saj uživajo v raznih igrah z otroki iz drugih skupin, igračah, ki jih nimajo v svojih skupinah ali pa združi moči več otrok pri nastajanju kakšnih kompleksnejših umetnin ali dosežkov.
Če drugega ne, rišejo; že zdavnaj sem nehala zbirati vse risbe, ki jih potem prinesejo domov. user posted image

In vidim, da kar pogosto starši malo čakajo, da otroci končajo svoje ''delo'' in lahko gredo domov. user posted image


Tudi nevodena igra ima svoj čar in jo otroci potrebujejo ter uživajo v njej.

< Sporočilo je popravil petea -- 8.3.2013 18:49:10 >

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: plesni tečaj v vrtcu
8.3.2013 18:54:42   
josephine27

Ja, podobno. Pred odhodom domov so se pač 'samo' igrali, ali noter ali zunaj. Nisem pa imela občutka, da se zato dolgočasijo user posted image


Mogoče sem samo jaz dobila tak občutek. Vedno so noter ( pri nas ne grejo ven). Če ga pridem iskat ob 4h je smo še ene par otrok, ki sedi kot kup nesreče in ena vzgojiteljica/pomočnica. Kakšnega posebnega navdušenja, da bi se kaj igrali ni. Dobiš občutek ko, da vsi res samo še čakajo. Vsaj moj je zelo nesrečen, če mora ostat dalj.

_____________________________



(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: plesni tečaj v vrtcu
8.3.2013 19:38:54   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
Mogoče sem samo jaz dobila tak občutek. Vedno so noter ( pri nas ne grejo ven).


Ne razumem. Sploh nikoli ali pač sedaj, ko so nižje temperature?
In zakaj ne gredo ven?


IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
Če ga pridem iskat ob 4h je smo še ene par otrok, ki sedi kot kup nesreče in ena vzgojiteljica/pomočnica.


Če je samo nekaj otrok, je čisto sprejemljivo, da je z njimi samo ena vzgojiteljica.


IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
... je samo še ene par otrok, ki sedi kot kup nesreče ... Kakšnega posebnega navdušenja, da bi se kaj igrali ni. Dobiš občutek ko, da vsi res samo še čakajo. Vsaj moj je zelo nesrečen, če mora ostat dalj.


Tega si sploh ne znam predstavljati? A otroci samo nekje sedijo, brez da bi se kaj igrali?
A se nočejo igrati oz. se jim ne ljubi ali jim ne dajo igrač na uporabo? Pa četudi so brez igrač, se znajo otroci zelo hitro in zabavno zaigrati, če le imajo čas in možnost.

Ali morda malo pretiravaš v svojem pisanju?

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: plesni tečaj v vrtcu
9.3.2013 16:55:43   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27


Mogoče sem samo jaz dobila tak občutek. Vedno so noter ( pri nas ne grejo ven). Če ga pridem iskat ob 4h je smo še ene par otrok, ki sedi kot kup nesreče in ena vzgojiteljica/pomočnica. Kakšnega posebnega navdušenja, da bi se kaj igrali ni. Dobiš občutek ko, da vsi res samo še čakajo. Vsaj moj je zelo nesrečen, če mora ostat dalj.


Po moje je to le tvoj občutek....ker skoraj dvomim, da bi tistih par otrok sedelo kot kup nesreče brez, da bi se igralo......ajde, če eden sam ostane, je lahko nesrečen (čeprav bi se še ta zamotil z igro, tudi v vrtcu)......moja hčerka ima recimo zelo rada tiste popoldanske minute, ko odhajajo otroci domov......ker takrat ni animacije vzgojiteljic in se otroci lahko po svoje igrajo....pride pač v vrtec pozno, skoraj tik pred zajtrkom in so od takrat naprej vodene dejavnosti, pa igro pogreša.......

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: plesni tečaj v vrtcu
9.3.2013 18:50:30   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
Mogoče sem samo jaz dobila tak občutek. Vedno so noter ( pri nas ne grejo ven).


Ne razumem. Sploh nikoli ali pač sedaj, ko so nižje temperature?
In zakaj ne gredo ven?
Sem pisala samo za popoldanski čas. Ven gredo dopoldne, popoldan pa ne hodijo ven, ne glede na vreme in temperature. Zakaj ne nisem nikoli vprašala, se mi pa zdi logično glede na to, da starši hodijo otroke iskat, da jih ne vozijo okrog.

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
Če ga pridem iskat ob 4h je smo še ene par otrok, ki sedi kot kup nesreče in ena vzgojiteljica/pomočnica.


Če je samo nekaj otrok, je čisto sprejemljivo, da je z njimi samo ena vzgojiteljica. Nikjer nisem napisala, da me to moti.


IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
... je samo še ene par otrok, ki sedi kot kup nesreče ... Kakšnega posebnega navdušenja, da bi se kaj igrali ni. Dobiš občutek ko, da vsi res samo še čakajo. Vsaj moj je zelo nesrečen, če mora ostat dalj.


Tega si sploh ne znam predstavljati? A otroci samo nekje sedijo, brez da bi se kaj igrali?
A se nočejo igrati oz. se jim ne ljubi ali jim ne dajo igrač na uporabo? Pa četudi so brez igrač, se znajo otroci zelo hitro in zabavno zaigrati, če le imajo čas in možnost.

Ali morda malo pretiravaš v svojem pisanju?

Lej pretiravanje al ne. Med vzdušjem in igro ob 2h in ob 4h je ogromna razlika. Opazi se jo takoj, ko prideš skoz vrata. Mogoče so otroci samo utrujeni al pa kaj vem kaj. Ne bom rekla, da se prav noben nič ne igra ni pa enako. Opazi se. Jaz hodim iskat malega en teden ob 2 in en teden ob 4 (glede na svoj urnik). Če bi hodila vedno ob 4 tega mogoče ne bi opazila. Tako pa opazim. Kaj je krivo ne vem.

_____________________________



(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: plesni tečaj v vrtcu
9.3.2013 19:40:41   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
Mogoče sem samo jaz dobila tak občutek. Vedno so noter ( pri nas ne grejo ven).


Sem pisala samo za popoldanski čas. Ven gredo dopoldne, popoldan pa ne hodijo ven, ne glede na vreme in temperature. Zakaj ne nisem nikoli vprašala, se mi pa zdi logično glede na to, da starši hodijo otroke iskat, da jih ne vozijo okrog.



Glej, jaz sem tvoje branje razumela, kot da so cele dneve samo v vrtcu, da tudi na igrišče nikoli ne gredo.

Pri nas popoldne tudi ne gredo ven v teh zimskih dneh. Ko se otopli, pa so najprej na balkonu, poleti pa na igrišču ob vrtcu (kjer jih starši potem prevzamemo).




IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
IZVIRNO SPOROČILO: petea
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
... je samo še ene par otrok, ki sedi kot kup nesreče ... Kakšnega posebnega navdušenja, da bi se kaj igrali ni. Dobiš občutek ko, da vsi res samo še čakajo. Vsaj moj je zelo nesrečen, če mora ostat dalj.


Tega si sploh ne znam predstavljati? A otroci samo nekje sedijo, brez da bi se kaj igrali?
A se nočejo igrati oz. se jim ne ljubi ali jim ne dajo igrač na uporabo? Pa četudi so brez igrač, se znajo otroci zelo hitro in zabavno zaigrati, če le imajo čas in možnost.

Ali morda malo pretiravaš v svojem pisanju?

Lej pretiravanje al ne. Med vzdušjem in igro ob 2h in ob 4h je ogromna razlika. Opazi se jo takoj, ko prideš skoz vrata. Mogoče so otroci samo utrujeni al pa kaj vem kaj. Ne bom rekla, da se prav noben nič ne igra ni pa enako. Opazi se. Jaz hodim iskat malega en teden ob 2 in en teden ob 4 (glede na svoj urnik). Če bi hodila vedno ob 4 tega mogoče ne bi opazila. Tako pa opazim. Kaj je krivo, ne vem.



Tudi pri nas je velika razlika v vzdušju in igro ob 2h in ob 4h.
Ob 2h otroci še spijo ali vsaj počivajo, ob 4h so sredi igre, polni energije, ustvarjanja. user posted image

Ergo, če pridem po otroka ob 2h, je praviloma slabše volje, kot pa, če ga prevzamem ob 4h, ko je naspan in sit po malici.
Kot že zapisano, se pri nas zelo radi igrajo v vrtcu. Nikoli se še mi ni zgodilo, da bi me čakali brez dela in brezvoljno. Praviloma jih moram še malo počakati, da vsaj približno dokončajo svoj projekt. user posted image


Če bi jaz opažala, da so otroci nezadovoljni, bi na srečanjih povprašala starše drugih otrok, ali se tudi njim zdi, da popoldne ni pravega vzdušja v vrtcu, prav tako bi se pogovorila z osebjem vrtca, kaj menijo o mojih opažanjih.

Kakšen pa je tvoj otrok doma ob 4h, kadar ga prideš iskati ob 2h? Je tudi bolj umirjen, že zaspan?
Kdaj imajo v vrtcu počitek? Ali tvoj malček v vrtcu spi?
Ker če ne spi in če večina otrok ne spi, je veliko bolj logično, da jih proti večeru začne ''zmanjkovati''.

< Sporočilo je popravil petea -- 9.3.2013 19:43:43 >

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: plesni tečaj v vrtcu
10.3.2013 11:35:40   
aknela123
drage mamice!
prosta igra je je najpomembnejša dejavnost predšolskih otrok. igra je za otroka tako pomembna kot za odraslega delo. vendar v naših javnih vrtcih so otroci žal toliko animirani, da ko imajo čas za prosto igro, sploh ne vejo, kaj bi počeli sami s sabo. vprašajmo se, zakaj so toliko animirani in bombardirani z vsemi mogočimi dejavnostmi - mar ne zaradi želje staršev, ki se vtikajo v stroko in želijo, da njihovi otroci že pri treh letih obvladajo balet, akademsko slikarstvo, tuje jezike, judo, pilotiranje...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: plesni tečaj v vrtcu
10.3.2013 12:14:23   
josephine27
V končni fazi so itak vsega krivi starši. Samo za prosto igro pa res ne potrebujemo diplomiranih vzgojiteljic. Mislim, da se tudi stroka tega dobro zaveda in tako kot drugje je tudi tu denar sveta vladar.

_____________________________



(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: plesni tečaj v vrtcu
10.3.2013 18:27:10   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: aknela1

drage mamice!
prosta igra je je najpomembnejša dejavnost predšolskih otrok. igra je za otroka tako pomembna kot za odraslega delo. vendar v naših javnih vrtcih so otroci žal toliko animirani, da ko imajo čas za prosto igro, sploh ne vejo, kaj bi počeli sami s sabo. vprašajmo se, zakaj so toliko animirani in bombardirani z vsemi mogočimi dejavnostmi - mar ne zaradi želje staršev, ki se vtikajo v stroko in želijo, da njihovi otroci že pri treh letih obvladajo balet, akademsko slikarstvo, tuje jezike, judo, pilotiranje...


Upam, da si vzgojiteljica in da vsak dan stojiš za svojimi besedmi - da je igra prioritetna skrb otroka in da se mora znati naučiti sam zamotiti. Če bo v igri užival in če bo znal najti svoje interese, se bo znašel tudi v vsem tistem, kar pride kasneje (ko pač pride) - učenje tako in drugačno.

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: plesni tečaj v vrtcu
12.3.2013 8:56:49   
eva80
Živjo!

Mene pa je v vrtcu Moravče to zmotilo, da otroka ne moreš več dati v popoldansko varstvo, tečaj pa se izvaja od 15.00 do 15.30, druga skupina pa pol ure prej. In moja hči bi hodila tisto prej. Vsaj 80% vozi otroke v vrtce babice in dedki in bi res lahko naredili izjemo za tiste starše, ki nimajo starih staršev v bližini... Cena pa mislim cca 75 EUR za celo sezono, to je od okt do maja... Plesna šola Miki... Upam, da nam drugo šolsko leto uspe... Žal so mi v službi podaljšali obvezni delovni čas, mož pa je obvezne kolegije ob tistih predpisanih termin... Res smola... Izven vrtca so plesne ure res drage...

(odgovor članu Zelenojamka)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: plesni tečaj v vrtcu
12.3.2013 10:37:53   
Zora*
Pri nas pa skupine združujejo ob 16h, ker malo pred in malo po tej uri gre domov največ otrok. Se je res zgodilo, da sta bila tik pred 16. uro le dva ali trije otroci v skupini, ko sem prišla po mojega, a se je prav videlo, da uživajo v igri, risanju,... Ko je lepše vreme, so do 16-ih ponavadi tudi zunaj na igrišču, po tej uri v dežurni skupini pa so res ali notri ali v ograjenem atriju (je le večji starostni razpon).
Vse dodatne plačljive dejavnosti (angleščina in plesne) pa se v našem vrtcu izvajajo po 16. uri.

(odgovor članu eva80)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: plesni tečaj v vrtcu
12.3.2013 10:53:24   
Arwenko
No, pri nas nekje do 14h spijo in potem je malica, od 14.30 naprej nekje se samo še igrajo, ni nobenih vodenih aktivnosti. Tam nekje od 15h naprej se začnejo skupine združevat postopoma, po 16h je pa mislim da res samo še ena skupina z mogoče 5 otroki v celem vrtcu (9 skupin sicer). Tako da jaz ne vidim nobene ovire, če bi bila recimo ob 15.30 ali 16h kakšna dejavnost zunanja organizirana, če je pa to res protizakonito, je pa tale, ki je zakon ali mnenje pisal naredil en velik buls*** brez zdrave pameti, sory.

(odgovor članu Zora*)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: plesni tečaj v vrtcu
14.3.2013 10:49:38   
RAKICA2007
mi imamo sedaj (zadnje leto v vrtcu) plačljivo angleščino v dopoldanskem času - 1 ura na teden.
je pa pogoj za tak način dela, da vsi otroci (starši) plačajo angleščino, ker če ne, se angleščine ne izvaja. Cena je 100 €, na obroke in se meni ne zdi draga. 

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: plesni tečaj v vrtcu
14.3.2013 15:43:25   
Doria
Tudi mene je danes pričakal letak o t.i. športnih uricah. Ker na letaku ni bilo posebej zapisano, v katerem časovnem terminu naj bi potekale, sem opravila klic na številko, zapisano na letaku. Izvedela sem, da bo vsa stvar (ki je seveda plačljiva), potekala 14.30-15.15. Mi je pa omahovanje sogovornika pri podajanju infa dalo jasno vedeti, da ve, da ribari v kalni vodi.

NISEM MOGLA VERJET.
Delam v šolstvu. Gre za nezakonito prakso, diskriminacijo otrok, katerih starši si tega ne morejo privoščiti.!!!!!
Potem poguglam forum in kaj preberem!!!!

Drage mame, a se zavedate, da v času teh športnih dejavnosti vzgojiteljice niso prisotne. Kdo odgovarja za otroka? Sami starši, ker ste sami podpisali in potrdili udeležbo. Kaj, če se otroku kaj zgodi v tem času? Pri športnih dejavnostih to ni nikakršna izjema. Kako je usposobljen, kakšen in kako številčen je kader, iz letaka ne morem videti.

Ko peljemo otroka v šolo, smo lahko sigurni, da ga tam čakajo šolane vzgojiteljice s potrdilom o nekaznovanosti. Kaj takega za te kvazi šole ne moremo vedno trditi. Če sklepam po odzivu sogovornika, tega od njega tudi ne bom izvedela.

Pazite na svoje otroke. Srečno!



(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: plesni tečaj v vrtcu
15.3.2013 19:55:11   
aknela123
Rakica ti to resno al kaj? user posted image

(odgovor članu Doria)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: plesni tečaj v vrtcu
21.3.2013 22:16:31   
takotako
Meni pa se zdi ravno obratno: da prihajaji otroci v šolo še preveč pripravljeni. Ker morajo znat že pisat, brat in ne vem kaj...
Mi smo imeli telovadbo ob 15.30 v vrtcu. In tisti dan sem ga šla kasneje iskat. Moram rečt da je bila telovadba koristna in smo ob koncu tudi dobili vse kar so osvojili...Kar pomeni da so res delali z njimi.
Jaz namvreč nisem športno podkovana tok da bi otroka naučila določene stvari.
Zdaj ko smo v prvem razredu je pa sam še na katero tekmovanje bo kdo šel.
Da ne omenjem izposavljanje otrok ki so v prvi razred že prinesli znanje in se to znanje izpostavlja da na koncu že ne veš a so program spremenili.
Potem pa itak zveš da veliko od stvari ki zahteva od otroka še ni cilj da bi znal.
Smo pa imeli tudi mi plačljivo ang.v dop.času. že v vrtcu. kar je meni bilo kar malo mim... Ker tiste osnove bi jim lahko tudi vzgojitelica povedala. Da ne omenim da ni bilo nobenega efekta


(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: plesni tečaj v vrtcu
21.3.2013 23:22:26   
taška30

IZVIRNO SPOROČILO: RAKICA2007

mi imamo sedaj (zadnje leto v vrtcu) plačljivo angleščino v dopoldanskem času - 1 ura na teden.
je pa pogoj za tak način dela, da vsi otroci (starši) plačajo angleščino, ker če ne, se angleščine ne izvaja. Cena je 100 €, na obroke in se meni ne zdi draga. 


Enako je letos pri nas, v predšolskih skupinah. Na roditeljskem so nam predstavili in ker smo bili vsi ZA, imajo 1urco na teden angleščino. Je pa cena pol manjša kot pri Rakici. Preden se kdo zgrozi, da sta učiteljici v tem času fraj user posted image , naj povem, da aktivno sodelujeta. Skupina se razdeli na tri manjše skupine in eno vodi ta gospa, ki pride, ostali dve pa vzgojiteljica in pomočnica. In potem se malo menjajo. Otroci grozno uživajo, pojejo pesmice, se igrajo igrice, naša je odnesla precej besed, si pa ne delam utvar, da ji bo angleščina zato kaj bolj šla v šoli, kor tistim, ki tega nimajo. Pač malo popestritve...

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: plesni tečaj v vrtcu
24.3.2013 21:54:22   
takotako
No pri nas se ni obnesla. Šteti in določene barve so se učili med telovadbo-to je znal. pesmico je sicer znal sam ni vedel točno kaj kakšna beseda pomeni.
Je res mogoče osnova za letos, saj je spoznaval jezik. smo sem mnenja da bi to lahko imela vzgojitelica čez.

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: plesni tečaj v vrtcu
29.3.2013 7:52:48   
Najaa
Eni se pač v vse zapičijo. Če vam ni všeč, da so dejavnosti med delovnim časom vrtca, pa vozite otroke sami kam drugam. Meni je to super. Hčerka gre 13.45 na plesne, v skupini jih pobere vaditeljica. Ob 16.30 pa pridemo starši, ko končajo. Sem jo 2 leti nazaj vozila nekam drugam pa smo mele samo eno letanje, tisto uro sem pa vedno mogla počakat.
Če bo otrok zamudil 45 minut v igralnici, ne bo za nič prikrajšan. Jao kake mate no. Naši imajo plesne že tako pozno, da ponavadi jo jaz že prej vzamem domov.

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: plesni tečaj v vrtcu
18.9.2013 8:21:56   
Ringarajčka
Draga Najaa,

mislim, da je stvar ravno nasprotna. Če imate vi s svojimi otroki potrebe, ki jih ne morete zadovoljiti v javnem vrtcu, izberite privatni vrtec, nam - ki si tega luksuza ne moremo ali ne želimo privoščiti - pa pustite mesta v javnem vrtcu. Vsi, ki letos niso dobili mesta, vam bodo nadvse hvaležni.

Vse tiste, ki ostajamo v javnih vrtcih, pa opozarjam na to, da starši v celodnevnih programih plačujemo 9 ur programa. Če v vrtcu zjutraj poteka dežurstvo in so otroci v svojih skupinah ob 7.30, mora program (s spanjem) potekati do 16.30. To plačujemo, vrtec pa naj to izvede. Če se z dodatnim plačevanjem že plačanih storitev strinjate, namesto da bi od vrtca zahtevali brezplačno izvedbo, ste preprosto neumni. Če se molče ne strinjate, pa prav tako. Naslov za pritožbe je Inšpektorat za šolstvo MIZS (gp.mizs@gov.si), kjer so dolžni varovati osebne podatke prijavitelja.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?