|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   mnenje dr. Pušenjaka
18.9.2005 15:08:54   
soncicaT
Naj bo takoj jasno, da od razpoložljivih živil nobeno ni prepovedano, nekatera pa iz določenih razlogov odsvetujemo oziroma priporočamo določene prilagoditve v obliki uporabe teh živil. Vseh omejitev in priporočil na tem mestu ne morem zapisati, ker je premalo prostora in tudi časa za širše razlage zaradi številnih vprašanj nimam. Lahko vam le zagotovim, da so vsa živila, ki so pridelana v industrijskih živilskih obratih, dovoljena, tudi mehki siri, salame in drugi suhomesni izdelki, ker so preverjeno brez morebitnih škodljivih ali nevarnih klic oziroma parazitov, drugače pa je pri nepreverjenih domačih oblikah pridelave mlečnih in suhomesnih izdelkov. Zelenjavo z vrta priporočamo blanširati ali zelo dobro oprati, odsvetujemo pa vse vrste drobovine, školjk in gob, ker se v njih lahko koncentrirajo določene škodljive snovi kot so težke kovine in organski strupi, ki so v zraku in vodi prisotne v bolj razredčenih oblikah.Preko hrane je pod določenimi pogoji mogoča tudi okužba s toksoplazmo in z listerijo, ki sta tudi lahko nevarna plodu.

vir: www.med.over.net/ginekologija in porodništvo
Neposredna povezava do sporočila: 1
   mnenje dr. Pušenjaka
18.9.2005 15:43:50   
Marogica
Tako pravi tudi moj ginekolog, dr But (MB). Tako, da sem jaz vse jedla in pila, vendar v mejah. Tudi tatarski biftek, salamo....
Sem o tem že pisala na RR-ju, pa punce niso bile ravno navdušene nad mojim postom.
Dober tek, pa navali narode

(odgovor članu soncicaT)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   mnenje dr. Pušenjaka
18.9.2005 16:15:14   
tesa
Dr.Pušenjak je itak Car
Jaz nisem nikoli komplicirala in sem jedla vse po vrsti.
Drugače pa že samo če poslušaš svoje telo, ugotoviš kaj je prav inkaj ne. No vsaj meni niso pasale zadeve, ki so na bolj "škodljivi"listi. Pa še kaditi sem se odvadila

(odgovor članu soncicaT)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   mnenje dr. Pušenjaka
18.9.2005 21:07:42   
soncicaT
No ena stvar je res...recimo pogrevanje hrane (čeprav jaz tudi to kršim), postana hrana ...si narediš solato (paradižnik) in ne poješ takoj....se lahko vmes bakterije razvijejo...

Jaz jem Poli salamo, argeto Junior, tud pršuteka včasih, kuhana, pečena šunka, itd, itd...

Skratka vsega po malem, celo čips mi včasih vsake tolko noro zadiši, nazadnje mi je včeraj ponoči ob 3h zjutraj...skratka kaj moremo, jaz poslušam svoje telo in jem kar telo potrebuje...mal se pa včasih prisilim in pojem kej bolj hranilnega/zdravega (več sadja, ohrovt , korenček, zelje, itd, it...


Skratka uživajte...

(odgovor članu soncicaT)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   mnenje dr. Pušenjaka
19.9.2005 10:19:32   
simonas
Meni je gin. odsvetovala pašteto, gobe, suhe salame, hrenovke... Je rekla, da je to hrana, ki je tudi drugače ne priporoča kot vsakodnevno prehrano.

(odgovor članu soncicaT)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   mnenje dr. Pušenjaka
20.9.2005 8:57:52   
radovednica_
ojla

tudi jst sem ena tistih ki jem tisto kar mi pride pod roke. ne jem pa tist kar bi mogla naprimer zelenjavo.. zelenjave namreč sploh ne jem, se pa posilim pojest kakšno sadje, ker mi tudi to ne gre. obožujem pa meso..

tko de punce jejte kar vam paše, ker bol kot se bote pazle slabše bo..

(odgovor članu soncicaT)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   mnenje dr. Pušenjaka
21.9.2005 8:02:12   
simonas
Kaj kateri disi burek? Meni se na case tako zlusta sirovega bureka, pa ne vem, ce ga lahko jem (tistega iz trgovine)??

(odgovor članu soncicaT)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   mnenje dr. Pušenjaka
21.9.2005 8:17:44   
Anonimen
js jem kar mi paše. edin plesnivih sirov ne k jih ne maram pa biftka iz istga razloga.

lp, lara

(odgovor članu soncicaT)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   mnenje dr. Pušenjaka
21.9.2005 9:48:15   
marea
Pozdravljene srečke nosečke. Tudi sama sem čisto na začetku druge nosečnosti, po skoraj šestih letih. Vem kako je s prehrano, saj v prvi nosečnosti z normalno prehrano nisem imela problemov, še posebej obožujem sadje in zelenjavo. Zanima me le, kako je z raznimi čaji. Na dan popijem cca 1 do 2 litra tekočine in to najraje nesladkan čaj - trenutno pijem Roibos (upam da sem pravilno napisala). Ali katera ve kaj o tem, kako in kateri čaji škodujejo?
Lp marea

(odgovor članu soncicaT)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: mnenje dr. Pušenjaka
1.10.2005 10:21:23   
devička
Simonas, tut men zapaše sirov burek, pa si ga brez pomislekov privoščim. In to ta pravga, pri "burek kiosku".  Mesnega pa ne bi, kaj pa vem...

Čaji se lahko pijejo, le kakšni zeliščni niso priporočljivi, če zelišče kot tako povzroča npr. krčenje maternice ipd.

Pozdravček, DS.

(odgovor članu marea)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: mnenje dr. Pušenjaka
5.10.2005 15:36:46   
baklica
Jest sem v prvi nosečnosti popolnoma opustila kavo, zdej ko sem drugič pa niti temu ne (saj pravijo da v mejah normale neškodi, je pa res, da nikoli ne spijem več kot dveh, pa še to bolj majhne pa bolj švoh). Sadje je moja šibka točka (že od otroštva dalje), od zelenjave pa najrajši otepam solato.
Sicer pa jem vse od kraja, tudi sladkarije in čips ter podobne razvade mi včasih ne uidejo.
Kar se pa zeliščnih čajev tiče je po moje tako, da dokler ne pretiraveš z enim in istim (preveliki koncentrati) ti skoraj ne bi smeli škodit. Za Roiboos pa sem enkrat prebrala da je menda primeren tudi za nosečnice in pa mamice ki dojijo, samo tega je že en čas.
Lep pozdravček od Lučke



(odgovor članu marea)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?