|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  34 35 [36] 37 38   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 16:51:28   
kalbo
Ko mački stopiš na rep...

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 876
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 16:51:57   
patrino
IZVIRNO SPOROČILO: chezAnA

Govorim o cerkveni kazni, ki je dodatna tisti pravni, civilni. In ne namesto nje. In ja, kolikor vem, te tudi iz društev izključijo, če počneš kaj, kar jim ne paše, torej imajo svoje, interne kazni. A nisem tega dovolj jasno napisala? Zagovarjam to, da je obsojen pedofil v zaporu in se mi glupo zdi, da je kazen možno prestati pogojno, zunaj. To se ne bi smelo dogajati.
ampak nekoč je te kazni konec, jo odsedi. In kaj potem? Tu potem pride Cerkev in duhovniku dosodi svojo kazen. Ponavadi ga premesti v kakšen samostan, kjer v zameno za hrano in sobo pomaga pri opravilih (na vrtu, v hiši, take reči). (Tako je z enim duhovnikom, ki ga poznam, drugi pa zdaj dela v eni pisarni in tam računalniško oblikuje različne reči, razpošilja pošto .. Taka je teorija.
In kot sem že napisala, žal ni bilo vedno tako. In sem vesela, da se je začelo normalizirati, da se takih reči več ne tučka pod preproge ampak se jih poskuša rešiti tako, da je za vse najbolje.

Ronja, pa ne mi rečt, da klobasarije o tem, kako oblečen se hodi v cerkev in nesramnosti, ki letijo iz ene in druge strani kaj pomagajo zlorabljenim otrokom in osveščanju o pedofiliji. 36 strani normalnega dialoga me ne bi motilo in se ob njega ne bi obregnila. Je pa res, da bi v primeru normalnega dialoga verjetno ostala tiho, tako ste me pa vzpodbudili, da sem se oglasila.

O tvojem razumevanju vere oz. vernikov pa ne vem, kaj naj rečem. Mi je žal, da imaš toliko slabih izkušenj. Zase vem, da se trudim biti to, kar govorim, da se trudim živeti tako, kot me učijo oz. zdaj, ko sem odrasla tako, kot jaz dojemam vero in Boga in zapovedi. mi je povsem jasno, da je kar nekaj ljudi, ki sem jih prizadela in jim naredila kaj slabega, ampak iskreno upam, da je še več tistih, do katerih sem bila poštena in fer, kdaj tudi samo zato, ker sem verna. Da pa si avtomatsko zato, ker si krščen/veren boljši človek od vseh ostalih, bi bilo pa kar malo preveč podobno pravljici, ni res? Te malo polijejo z vodo, in čirule čarule nikoli več nič ne narediš narobe. Ni tako. Ravno tako imamo svoje napake kot neverni (svobodna volja pripelje tudi do napačnih odločitev.In posledic.) in res ne vem, zakaj moram to sploh pisati, ko pa je ja kristalno jasno. Poglej, tvoji otroci verjamejo v Dedka Mraza, vile in škrate, moji pa ne. Verjamejo pa v Boga. Pa zato ne eni ne drugi v resnici niso drugačni. A se je res treba toliko vpikovati v eno tako podrobnost? Pomembno je, da se oboji trudijo biti dobri ljudje, da se bodo imeli radi. da bodo v življenju srečni (ampak tu mislim tisto tapravo srečo), da bodo imeli mir v srcu, da bodo dobri do ljudi okoli sebe. Mojim to poskušam približati skozi vero, ti pa svojim skozi svoje prepričanje. Oboji, moji in tvoji, pa bodo opazovali naju in videli, kako živiva midve. In to bo na njih najbolj vplivalo. In ker je meni vera dragocena in Bog prav tako, povsem naravno to tudi vidijo pri meni, bi se morala narejati in igrati, da bi to zatajila. In s teboj je obratno. Pa imava obe srečo, da ne eni ne drugi tega ni treba. In jaz spoštujem tvoj način življenja in vzgojo in si želim, da bi tudi ti spoštovala mojo. To je vse.

Čudovito napisano- Podpis.

< Sporočilo je popravil patrino -- 29.5.2014 16:54:50 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 877
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 17:01:55   
patrino
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ko se enkrat začne tako javno in toliko govoriti o eni temi, jo je nemogoče zatučkati nazaj.

In hkrati se zgražaš nad dolgo klobaso... Chezana javno in na veliko govorenje je točno to! Ne rečem, da bo en forum kaj naredil, ampak je pa mikrokapljica v morje. NImamo vedno prilike osebno pomagat žrtvam, včasih se ti ponudi prilika, zelo odvisno od dela, ki ga opravljaš. Ampak če naredimo klimo, da je govorit o tem normalno, bojo otroci lažje povedali in bo več prilik dejansko pomagat tem otrokom.

Nekako zaznavam med vrsticami eno tako grenkobo v smislu vi verniki, ki naj bi bili toliko boljši od nas, nevernih, tega ne naredite oz. ste včasih še slabši. Žal imate prav, nismo nič boljši in če se kdo povzdiguje nad neverne, dela napako.

Res je. Neverniki zelo pogosto poslušamo, kako verniki spoštujete vse etične zakone in [b]kako ste super duper (pošteni, ne kradete, ne lažete itd...). In ja, naivčine smo potem zelo razočarane, ker je reala precej drugačna. Že samo ne tej temi je bilo večkrat napisano, kako verniki upoštevate vse te zapovedi in še kaj drugega in kako se pokorite in popravite, če naredite kaj narobe. Po mojih izkušnjah to žal ne drži, poznam par takih vernikov in veliko večino drugačnih. In poznam precej ateistov, ki to bolj dosledno izvaja in seveda tudi precej takih, ki so isti kot tisti verniki, ki jih ne morem;). Ampak ti mi vsaj ne pridigajo, kako so boljši od drugih.

Razlika med nami in vami je le v tem, da vi sledite svoji vesti, svojim pravilom ( za kar moraš biti presneto močan karakter včasih), mi pa imamo oporo in ljudi in sveto pismo, ki nam pomagajo in nas vodijo, pa kljub temu delamo narobe.

Res je. Zato me pa težko kdo prepriča, da je sveto pismo prava pot. Če bi bilo, bi bili kristjani vsi krasni ljudje, ker bi jim bog dal moč, da bi delali dobro. Pa niso vsi krasni.

Poskusite nas torej videti kot skupino ljudi, ki se trudi biti ok, tako kot se trudite tudi neverni, da tudi mi delamo napake, tako kot jih delate vi, se zanje opravičimo in jih poskušamo popraviti, tako kot vi. Le naš način je malo drugačen.

Razlika je v tem, da neverniki ne rečemo: ateisti pa sledimo vsem moralnim normam in ne lažemo, ne krademo, ne ubijamo, ne želimo si žene svojega bližnjega itd... se pokorimo, popravimo, kar naredimo narobe itd... Ker vemo, da to ni res, ne velja za vse nevernike in vsak govori zase in potem lahko pove to, kar je RES (še vedno lahko tudi laže, seveda, ampak to velja tudi za vernike enako;). Samo na tej temi smo že parkrat skočili v luft, ker se je patrino točno tako izrazila - da kristjani delajo to pa to ali ne delajo tega pa tega. In smo pop*, zato, ker to pač niti pod razno ni vedno res, nekateri imamo celo zelo drugačne izkušnje;).

Ja, če mi nekdo pridiga, kako je krasen, kako je njegova vera prava in dela ljudi boljše, potem pa vidim, kake grozote delajo ljudje njegove vere... si mislim svoje. S svojo glavo, ki ji teži moja vest, ki tudi dostikrat ne ve, kaj je prav, ampak vsaj ne pravi, da je boljša od drugih, ker upošteva neka prastara napisana pravila;). Ne verjamem v 10 zapovedi, mislim, da obstajajo vedno izjeme, kjer bi jih bilo zelo narobe poslušat: mislim, da otroku, ki je plod posilstva nekega okrutneža nad mamo, ki ga je potem vrgla v kanto, ker ni mogla skrbet zanj, ne more spoštovat svojih staršev in bog, ki bi to zahteval, se mi zdi okruten.

Mislim, da če lahko vržem kamen v pedofila, ki bi zlorabljal otroka (ne pedofila, ki se trudi in ne naredi nikomur nič slabega, take spoštujem), samo če sama ne bom nikoli lagala svojemu otroku, da dedek Mraz obstaja... potem ni čudnega, da smo tu, kjer smo. Ja, vsi grešimo, ampak to ne pomeni, da pa moramo tolerirat karkoli, učit otroke nastavit še drugo lice (ali kaj drugega) itd... Ne, mislim, da to ni prava pot, iskreno tako mislim.

Mislim, da da vera veliko ljudem veliko dobrega, da jim olajša marsikatere muke, predvsem ob izgubi svojih bližnjih, saj je gotovo lažje, če si prepričan, da se boste nekje še videli... pa ob bolezni in drugih stiskah, je gotovo lažje, če imaš nekoga zadaj in ti daje moč in občutek varnosti. Gotovo vera tudi pomaga nekaterim ljudem, da delajo dobro, nekateri rabijo nekoga, da jih vodi in v stiskah je veliko lažje, če ti nekdo drug pove, kaj je prav in kaj ne. Vendar prav zaradi zanašanja na božjo pomoč dostikrat ljudje ne naredijo nič ali pa se zgovarjajo nanj: "bog je tako hotel..." A res? Bog je hotel, da nekdo zlorabi otroka? Dober bog? Ne, bog tega že ni hotel, če je dober. On bi hotel, da posežeš vmes, če je dober.

Ronja, tule notri si natrosila toliko neresnic in balasta, ki te ni vreden, da ne bi verjela, da si to ti, če ne bi prebrala. Žal.

< Sporočilo je popravil patrino -- 29.5.2014 17:04:31 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 878
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 17:01:58   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: chezAnA

Govorim o cerkveni kazni, ki je dodatna tisti pravni, civilni. In ne namesto nje.



čežana, saj ne bi bil problem, če bi cerkvena sledila civilni...samo zaradi cerkvene do civilne največkrat ne pride, to je problem te teme....đ
ni dodatna, ampak prva...in nočeš kapirati.....

(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 879
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 17:05:07   
patrino
xx

< Sporočilo je popravil patrino -- 29.5.2014 17:06:16 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 880
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 17:05:37   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

[. Poglej, tvoji otroci verjamejo v Dedka Mraza, vile in škrate, moji pa ne. Verjamejo pa v Boga. Pa zato ne eni ne drugi v resnici niso drugačni. A se je res treba toliko vpikovati v eno tako podrobnost?


jesoš...kakšna primerjava? saj ne misliš resno?

moj otrok že dvomi v obstoj dedka mraza, čez dve leti pa zagotovo ne bo več verjel vanj...vile in škrati...to pa že ve, da ne obstaja.
ti pa pri svojih letih še vedno verjameš v eno imaginalno osebnost, ki so si jo izmislili v pradavnini, da bi ljudi držali pod kontrolo, da bi jih ustrahovali, da bi iz njih potegnili materialne dobrine,....

to je zate podrobnost? hecno....

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 881
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 17:08:23   
chezAnA
rija, ja.
Se strinjam, razna premeščanja iz vročih župnij na bolj oddaljene in pometanje pod preprogo. Ni bilo prav. Ni bilo prav. Pa kakorkoli obračaš. In ni bilo prav, da je bilo treba izsiliti obravnavo na sodiščih. Kaj ti nucajo napisala pravila, če se jih ne držiš. !00 % sva na istem bregu.
Ampak vidim, da se tu nekaj spreminja, da se spreminja na boljše. Vidim in vem, da ni mogoče te "male revolucije" ustaviti. In prav je tako. Da se napisana pravila začenjajo upoštevati, da napakam dejansko sledijo kazni, da iščejo nove smernice in nove rešitve, ki bi otroke bolj zaščitile in jim omogočile boljše in prejšnje okrevanje.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 882
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 17:08:58   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

[. Poglej, tvoji otroci verjamejo v Dedka Mraza, vile in škrate, moji pa ne. Verjamejo pa v Boga. Pa zato ne eni ne drugi v resnici niso drugačni. A se je res treba toliko vpikovati v eno tako podrobnost?


jesoš...kakšna primerjava? saj ne misliš resno?

moj otrok že dvomi v obstoj dedka mraza, čez dve leti pa zagotovo ne bo več verjel vanj...vile in škrati...to pa že ve, da ne obstaja.
ti pa pri svojih letih še vedno verjameš v eno imaginalno osebnost, ki so si jo izmislili v pradavnini, da bi ljudi držali pod kontrolo, da bi jih ustrahovali, da bi iz njih potegnili materialne dobrine,....

to je zate podrobnost? hecno....

Rija- nekaj si zabluzila- citat ni moj- se pa strinjam s Čežano, zato tvojega mnenja o takšnih in drugačnih imaginaRnih bitjih ne bom komentirala.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 883
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 17:10:27   
chezAnA
ne poskušam enačiti vere v Boga in Dedka Mraza, navsezadnje bi bilo to nekako ponižujoče do mojega Boga. Sem se narobe izrazila, hvala. Le povedati sem ji hotela, da lahko živimo in se spoštujemo tudi, če se tu razlikujemo.
Tvojega pojmovanja Boga pa tudi jaz ne bom komentirala

< Sporočilo je popravil chezAnA -- 29.5.2014 17:11:59 >

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 884
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 17:16:36   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ko mački stopiš na rep...

Če to leti name- nekaj mi pravi da: Tu ne gre za rep Kalbo- tole mačko si ti fino brezobzirno že parkrat brcnil.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 885
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 17:24:10   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
.. verjameš v eno imaginalno osebnost, ki so si jo izmislili v pradavnini, da bi ljudi držali pod kontrolo, da bi jih ustrahovali, da bi iz njih potegnili materialne dobrine,....


evo, tole zgoraj je tak lep primer kako ateisti v bistvu vedno na nek način žaljivo dojemajo vernike in jih vidijo kot "delusional personalities". vernik na koncukoncev misli, da ti kot ateist nisi sposoben nečesa (za)čutiti, ampak ateist pa vedno v bottomline-u pride do tega, da je vernik neke vrste rahli mentalni bolnik z iluzijami. kar je žaljivo. pa veš zakaj? ker boga ne moreš (empirično) dokazat in niti ne zanikat (ja, that is a fact), in je v bistvu oboje - nedokazljiv in nezanikljiv atm (na nek način podobno kot schrodinger's cat, haha user posted image ). in zakaj bi potem sploh imel izhodišče, da je ta drug rahlo nor, oz. da si domišlja višjo silo, če se je niti zanikat ne da?

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 886
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 17:28:42   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Ko mački stopiš na rep...

Če to leti name- nekaj mi pravi da: Tu ne gre za rep Kalbo- tole mačko si ti fino brezobzirno že parkrat brcnil.


če jo je kdo brcnil, je bilo zato, ker se preveč pod nogami mota in teži. čeprav moram rečt, da se mi ne zdi preveč ocufana..

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 887
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 17:33:01   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


jesoš...kakšna primerjava? saj ne misliš resno?

moj otrok že dvomi v obstoj dedka mraza, čez dve leti pa zagotovo ne bo več verjel vanj...vile in škrati...to pa že ve, da ne obstaja.
ti pa pri svojih letih še vedno verjameš v eno imaginalno osebnost, ki so si jo izmislili v pradavnini, da bi ljudi držali pod kontrolo, da bi jih ustrahovali, da bi iz njih potegnili materialne dobrine,....

to je zate podrobnost? hecno....


A se ti ne zdi, da si pa zdaj že malo žaljiva do čežane......? ker čežana komunicira na čisto kulturnem nivoju in ni nobene potrebe po iskanju opravičil, da je sama izzivala po žalitvah kot recimo patrino......

Ljubdje pač verjamejo......in če ti ne verjameš, obstajajo ljudje, ki verjamejo v boga.....pa zgolj zaradi tega niso nobeni debili in ljudje brez hrbtenice.......




(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 888
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 17:34:59   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

[. Poglej, tvoji otroci verjamejo v Dedka Mraza, vile in škrate, moji pa ne. Verjamejo pa v Boga. Pa zato ne eni ne drugi v resnici niso drugačni. A se je res treba toliko vpikovati v eno tako podrobnost?


jesoš...kakšna primerjava? saj ne misliš resno?

moj otrok že dvomi v obstoj dedka mraza, čez dve leti pa zagotovo ne bo več verjel vanj...vile in škrati...to pa že ve, da ne obstaja.
ti pa pri svojih letih še vedno verjameš v eno imaginalno osebnost, ki so si jo izmislili v pradavnini, da bi ljudi držali pod kontrolo, da bi jih ustrahovali, da bi iz njih potegnili materialne dobrine,....

to je zate podrobnost? hecno....

Rija- nekaj si zabluzila- citat ni moj- se pa strinjam s Čežano, zato tvojega mnenja o takšnih in drugačnih imaginaRnih bitjih ne bom komentirala.


ja, prav maš...zabluzilla sem user posted image user posted image user posted image ...ampak samo s citiranjem

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 889
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 17:39:49   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


jesoš...kakšna primerjava? saj ne misliš resno?

moj otrok že dvomi v obstoj dedka mraza, čez dve leti pa zagotovo ne bo več verjel vanj...vile in škrati...to pa že ve, da ne obstaja.
ti pa pri svojih letih še vedno verjameš v eno imaginalno osebnost, ki so si jo izmislili v pradavnini, da bi ljudi držali pod kontrolo, da bi jih ustrahovali, da bi iz njih potegnili materialne dobrine,....

to je zate podrobnost? hecno....


A se ti ne zdi, da si pa zdaj že malo žaljiva do čežane......? ker čežana komunicira na čisto kulturnem nivoju in ni nobene potrebe po iskanju opravičil, da je sama izzivala po žalitvah kot recimo patrino......

Ljubdje pač verjamejo......in če ti ne verjameš, obstajajo ljudje, ki verjamejo v boga.....pa zgolj zaradi tega niso nobeni debili in ljudje brez hrbtenice.......






realna? ko mi bo nekdo dokazal obstoj boga, bom verjela, sicer pa mislim točno to, kar sem napisala. enako imarginalen kot božiček, miklavž...in še keri od teh. ma v bistvu božiček ni niti tako imarginalen...se vsaj nekdo obleče vanj....

in ne vem od kod zdaj tu beseda debil? mogoče iz tvoje podzavesti? ker jaz je nikjer nisem uporabila....

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 890
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 17:40:15   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ko mački stopiš na rep...

Če to leti name- nekaj mi pravi da: Tu ne gre za rep Kalbo- tole mačko si ti fino brezobzirno že parkrat brcnil.


Kje? Me prav zanima kje sem se spustil na čisto osebno raven...kje?

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 891
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 17:40:34   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


jesoš...kakšna primerjava? saj ne misliš resno?

moj otrok že dvomi v obstoj dedka mraza, čez dve leti pa zagotovo ne bo več verjel vanj...vile in škrati...to pa že ve, da ne obstaja.
ti pa pri svojih letih še vedno verjameš v eno imaginalno osebnost, ki so si jo izmislili v pradavnini, da bi ljudi držali pod kontrolo, da bi jih ustrahovali, da bi iz njih potegnili materialne dobrine,....

to je zate podrobnost? hecno....


A se ti ne zdi, da si pa zdaj že malo žaljiva do čežane......? ker čežana komunicira na čisto kulturnem nivoju in ni nobene potrebe po iskanju opravičil, da je sama izzivala po žalitvah kot recimo patrino......

Ljubdje pač verjamejo......in če ti ne verjameš, obstajajo ljudje, ki verjamejo v boga.....pa zgolj zaradi tega niso nobeni debili in ljudje brez hrbtenice.......





Jaz razumem tokratni Rijin stil komentiranja- mislila je, da komentar leti name, zato si je snela celofan. Če bi vedela, da je to rekla Čežana, najverjetneje ne bi tako napisalauser posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 892
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 17:41:18   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


čežana, saj ne bi bil problem, če bi cerkvena sledila civilni...samo zaradi cerkvene do civilne največkrat ne pride, to je problem te teme....đ
ni dodatna, ampak prva...in nočeš kapirati.....


V bistvu že "civilna" kazen mora vsebovati to, da se takemu duhovniku prepove opravljanje duhovniškega poklica.....tako kot "civilna" kazen vsebuje v primerih zdravnikov, odvetnikov itd., če se njim dokaže določena težja krivda, da ne smejo več opravljati svojega poklica......ker če "civilna" kazen tega ne vsebuje, bo vsak duhovnik, vsak zdravnik, vsak odvetnik še naprej opravljal svoj poklic......

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 893
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 17:42:57   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


realna? ko mi bo nekdo dokazal obstoj boga, bom verjela, sicer pa mislim točno to, kar sem napisala. enako imarginalen kot božiček, miklavž...in še keri od teh. ma v bistvu božiček ni niti tako imarginalen...se vsaj nekdo obleče vanj....




Saj tega, kako je nastalo vesolje in kako je bilo pred velikim pokom tudi v bistvu ne vemo.......ni dokazano......vse okrog velikega poka so le teorije.......

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

in ne vem od kod zdaj tu beseda debil? mogoče iz tvoje podzavesti? ker jaz je nikjer nisem uporabila....


Tako kot ti, imam tudi jaz sposobnost branja med vrsticami.......user posted image


< Sporočilo je popravil liliana -- 29.5.2014 17:47:35 >

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 894
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 17:43:14   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


jesoš...kakšna primerjava? saj ne misliš resno?

moj otrok že dvomi v obstoj dedka mraza, čez dve leti pa zagotovo ne bo več verjel vanj...vile in škrati...to pa že ve, da ne obstaja.
ti pa pri svojih letih še vedno verjameš v eno imaginalno osebnost, ki so si jo izmislili v pradavnini, da bi ljudi držali pod kontrolo, da bi jih ustrahovali, da bi iz njih potegnili materialne dobrine,....

to je zate podrobnost? hecno....


A se ti ne zdi, da si pa zdaj že malo žaljiva do čežane......? ker čežana komunicira na čisto kulturnem nivoju in ni nobene potrebe po iskanju opravičil, da je sama izzivala po žalitvah kot recimo patrino......

Ljubdje pač verjamejo......in če ti ne verjameš, obstajajo ljudje, ki verjamejo v boga.....pa zgolj zaradi tega niso nobeni debili in ljudje brez hrbtenice.......





Jaz razumem tokratni Rijin stil komentiranja- mislila je, da komentar leti name, zato si je snela celofan. Če bi vedela, da je to rekla Čežana, najverjetneje ne bi tako napisalauser posted image


patrino, ker očitno dobro opazuješ in glede na vse napisane očitke za nazaj v tej temi, sem prepričana, da se tudi spomniš, da se načeloma velikokrat strinjam s teboj v čisto realnih vsakdanjih zadevah user posted image na tej temi pa pač ne user posted image kar pa ne izključuje dejstva, da se na kateri drugi ne bom postavila na isto stran kot ti.

celovana pa pri meni ni, za nikogar, me v bistvu mal jebe to včasihuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 895
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 17:45:58   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ko mački stopiš na rep...

Če to leti name- nekaj mi pravi da: Tu ne gre za rep Kalbo- tole mačko si ti fino brezobzirno že parkrat brcnil.


Kje? Me prav zanima kje sem se spustil na čisto osebno raven...kje?

Jooj Kalbo- to sva že dala skozi- parkrat. Ne bom brskala pod drugih temah- brez tega se spomnim da sem jih bila na vseh Lukkčevih temah deležna kar nekaj- direktnih v srce.
Na tej temi tudi ni šlo brez "osebne ravni". Če sem, te prav razumela tvoja oznaka "fanatična vernica" in vprašanje " a si ti na drogi?" nista leteli na mojo mamo ali koga drugega, temveč na mene osebno. Se motim? Aja, to zate ni žaljitev. Zame pa definitivno je in če bi te dobila v roke, bi ti namilila usta. Brez pardona.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 896
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 17:46:15   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


čežana, saj ne bi bil problem, če bi cerkvena sledila civilni...samo zaradi cerkvene do civilne največkrat ne pride, to je problem te teme....đ
ni dodatna, ampak prva...in nočeš kapirati.....


V bistvu že "civilna" kazen mora vsebovati to, da se takemu duhovniku prepove opravljanje duhovniškega poklica.....tako kot "civilna" kazen vsebuje v primerih zdravnikov, odvetnikov itd., če se njim dokaže določena težja krivda, da ne smejo več opravljati svojega poklica......ker če "civilna" kazen tega ne vsebuje, bo vsak duhovnik, vsak zdravnik, vsak odvetnik še naprej opravljal svoj poklic......



saj ne vem, v čem je problem user posted image a jaz malo funkcionalno narobe pišem user posted image

to bi bilo vse lepo in prav, če bi cerkev kot ustanova, sploh dovolila, da se najprej civilno sodi...pa ne, sama sebe smatra za višjo inštanco...

saj ne vem, če se mi bo dalo že 20ič pisat eno ta isto user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 897
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 17:49:28   
chezAnA

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


čežana, saj ne bi bil problem, če bi cerkvena sledila civilni...samo zaradi cerkvene do civilne največkrat ne pride, to je problem te teme....đ
ni dodatna, ampak prva...in nočeš kapirati.....


V bistvu že "civilna" kazen mora vsebovati to, da se takemu duhovniku prepove opravljanje duhovniškega poklica.....tako kot "civilna" kazen vsebuje v primerih zdravnikov, odvetnikov itd., če se njim dokaže določena težja krivda, da ne smejo več opravljati svojega poklica......ker če "civilna" kazen tega ne vsebuje, bo vsak duhovnik, vsak zdravnik, vsak odvetnik še naprej opravljal svoj poklic......



Ja, bi morala. Na srečo pa vsaj duhovniki in učitelji po obsodbi ne morejo več opravljati svojega poklica. Duhovniku je to omogočeno ravno s kazenskim zakonikom, učitelj pa mora dati potrdilo o nekaznovanosti, če želi dobiti službo. Pa mislim, da to velja tudi še za kakšna druga področja, zagotovo vem, da mojrajo tudi prostovoljci (ali pa vsaj tisti pri humanitarnih organizacijah) podpisati, da niso v kazenskem postopku ali pa pravno kaznovani. Se strinjam, da bi morali ta problem rešiti celovito in nekako predvideti življenje pedofila tudi po koncu kazni, Kje in kako bo živel.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 898
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 17:50:52   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

saj ne vem, v čem je problem user posted image a jaz malo funkcionalno narobe pišem user posted image

to bi bilo vse lepo in prav, če bi cerkev kot ustanova, sploh dovolila, da se najprej civilno sodi...pa ne, sama sebe smatra za višjo inštanco...

saj ne vem, če se mi bo dalo že 20ič pisat eno ta isto user posted image


Na prvi strani je podan primer, kjer je bil župnik "civilno" obsojen, pa je še vedno župnik.......torej zadnje čase hodijo "primeri" naprej od cerkve, ker so ljudje vse bolj ozaveščeni......samo potem "civilna" oblast zataji.......


(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 899
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
29.5.2014 17:54:15   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

saj ne vem, v čem je problem user posted image a jaz malo funkcionalno narobe pišem user posted image

to bi bilo vse lepo in prav, če bi cerkev kot ustanova, sploh dovolila, da se najprej civilno sodi...pa ne, sama sebe smatra za višjo inštanco...

saj ne vem, če se mi bo dalo že 20ič pisat eno ta isto user posted image


Na prvi strani je podan primer, kjer je bil župnik "civilno" obsojen, pa je še vedno župnik.......torej zadnje čase hodijo "primeri" naprej od cerkve, ker so ljudje vse bolj ozaveščeni......samo potem "civilna" oblast zataji.......




torej hodijo primeri NAPREJ od ljudi, ki so osveščeni in ne več tako bogaboječi in se upajo postaviti proti cerkvi in jih več ni mogoče utišati. zelo dvomim, da bi cerkev to dala v javnost, če bi ne bila prisiljena user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 900
Stran:   <<   < Prejšnja stran  34 35 [36] 37 38   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  34 35 [36] 37 38   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?