|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
9.7.2014 1:17:01   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: petea
Potrditev tega, da bi moral biti nadzor nad izkoriščanjem sistema, predvsem pa ustrezni ukrepi na tem področju precej bolj ostri.

Ne samo nadzor. Za začetek bi morali biti že zakoni napisani tako, da bi bilo v njih manj lukenj, ki izkoriščanje sistema sploh dopuščajo.
Na čigav račun bo pa plačeval sprotne stroške vzdrževanja bivališča?

Tega, kupljenega? Dokler bo živel s starši, bi si stroške delili. Kasneje bi pa on sam plačeval od svoje plače.
Aja, za časa življenja staršev bodo ti tako ali tako upravičeni do subvencije najemnine ... user posted image

V lastniškem stanovanju in s pogodbo o dosmrtnem brezplačnem bivanju pri otroku? Ne.
za pogrebne stroške staršev mu tudi ne bo treba skrbeti, za oskrbnino ostarelih staršev tudi ne

Po sedajšnjem zakonu res ne.
ko bo imel svojo družino in otroke, pa bo tako ali tako že na pamet poznal vse možnosti, na katerih bo udobno nadaljeval svoj naučen življenjski slog

Če bi mu bilo tako v interesu, potem to drži. Dober primer za to, kako se to nadaljuje iz generacije v generacijo, so Cigani. Če že ne kupijo stanovanja, dobijo pa neprofitnega, kjer jim občina plačuje najemnino, CSD pa stroške.
A veš, da se počutim vedno bolj neumno, ker se mi zdi živeti od svojega dela boljša izbira, a opažam, da na tak način (neprostovoljno) podpiram še kar nekaj ljudi, ki imajo za razliko od mene potem od tega še same koristi? user posted image

Verjamem.
Kljub polnoletnosti otroka bo ''črni fond'' staršev verjetno še vseeno aktiven ... user posted image

Take vrste ljudje črnih fondov nimajo v bankah, ampak doma. Gotovina, ki je doma, gre pa težko v zapuščino, katero bi vzela država zaradi prejšnjega prejemanja socialne podpore.


_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
9.7.2014 1:30:54   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: nananaja
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Gledano z vidika ljudi iz omenjenega primera pa... otroka 18 let učijo, kako lahko brez posebnih težav prideš do tega, da ti država kupi stanovanje... in v tem primeru stanovanja ne kupiš samo za lastno korist... kupiš ga tudi (ali pa predvsem) otroku... ko boš ti umrl, bo otroku ostalo to stanovanje... in to prosto bremen (hipotek)... otroku po polnoletnosti ne bo treba živeti v najemu, delati na črno in prejemati socialno pomoč... živel bo v odplačanem lastniškem stanovanju... že res, da še nekaj časa s starši (statistika menda pravi, da tako ali tako 50% "otrok" do 30. leta živi pri starših), ampak bo pa lahko ves svoj denar (najprej študentski servis, potem služba) namenil za (najprej) izobraževanje, potem pa za karkoli drugega, kar ga bo veselilo (avto, potovanja)... ne bo se mu potrebno zakreditirati za 30 let, da bi imel svoje 4 stene... in tudi dedovanju se mu ne bo potrebno odpovedati, saj ne bo nobene dediščine.

Ah dej no, če bi men to starša nardila, b jima preci hitr povedala, da sta nesramna. Onadva bi cel življenje od socialke živela, jst nej pa grem delat, da bom v stanovanju, ''ki mi ga je kupila država'', lahk živela skupej z njima (k itak še vedno vlečeta socialko - pokojnine si nista prslužla) in svojim otrokom, ki mu pa s socialko ne bom mogla kupit stanovanja, ker imam nepremičnino... jst pa pač nisem ustvarjena za delat, ker tud moji starši niso nikol delal...

Drugače je bilo mišljeno.
Redkokateri otrok gre dandanes od doma pri 18-ih. Večina jih vsaj do 26-ega leta uveljavlja študentske ugodnosti, ki jih prinaša status, istočasno pa živijo v "hotelu mama". In če bi starša od privarčevane socialne podpore cca. 20-ih let otroku za 18. RD kupila stanovanje, bi ta otrok, statistično gledano, še cca. 10 let živel s staršema v vsakem primeru. Ko bi njemu potekel status, bi bila starša stara cca. 50 let (raje več, kakor manj), otrok pa bi imel izobrazbo, s katero bi lahko dobil službo. Če bi jo želel. Nikjer ni rečeno, da bi moral iti delat, da bi bil lahko v stanovanju. Lahko bi bil prav lepo doma, saj ne bi imel nobene najemnine. Tudi on, ne samo starša, bi prejemal socialno pomoč in s tem zneskom bi lahko brez težav plačevali stanovanjske stroške. Tako, da njemu ne bi bilo treba iti v službo zato, da bi karkoli plačeval in to po možnosti še staršema. Cca. 10 let kasneje bi starša dobila starostno pokojnino, ne glede na to, da nista nikoli delala. In cca. 10 let kasneje bi ju pobralo (se opravičujem za izraz), otroku pa bi ostalo bremen prosto stanovanje za samostojno uporabo. Koliko bi bilo to dete takrat staro? Cca. 45 let, recimo. Današnji 45-letniki so nekje sredi plačevanja 30-letnega hipotekarnega kredita, se mi zdi. user posted image Pa ni treba, da si šele pri 45-ih ustvari svojo družino - starša gresta v dom, ko dobita starostno penzijo. Starost 35-let pa je za moškega statistično dokaj povprečna za ustvarjanje družine. Če bi cca. pol leta dajal na stran izredne socialne podpore, bi si lahko na račun države plačal čisto spodobno poroko. user posted image

Ja, hočem vam samo povedati (na realnih izračunih in primerih), kako zanič zakonodajo ima Slovenija na tem področju. Nekaj govorim iz izkušenj, nekaj iz tega, ker poznam ljudi, ki počnejo kaj od naštetega, nekaj pa iz tega, ker to ubogo zakonodajo poznam.

Poznam žensko, ki je že 15 let enostarševska družina. Seveda je dobila neprofitno stanovanje zase in za oba otroka. Ki imata seveda istega očeta. user posted image In ta oče prav lepo živi z njimi v neprofitnem stanovanju. Dela, zasluži več od povprečja, ona je pa samska, s socialno podporo, "kao" preživnino na roke, najvišjimi otroškimi dodatki in polno subvencionirano najemnino.
Druga ženska, ki jo poznam, je stanovanje dobila tako, da je prijatelja, samskega očkata, navedla kot svojega partnerja. Kar na lepem so bili družina s tremi otroci in ona je dobila veliko stanovanje. On je seveda živel pri svoji dejanski partnerki.
Moški iz moje bližine je bil nedavno nazaj v časopisu opisan kakor tako kritičen socialen primer, da bi se še jaz zjokala, če ne bi poznala dejanskega stanja. Denarja iz časopisovega sklada in od bralcev je priteklo ravno toliko, da so si (on, žena in otrok) lahko plačali tisto, kar so želeli - selitev na Švedsko.
In tule, poleg mene, živi družina s sedmimi otroci. Saj menda ne mislite, da kateri od staršev hodi v službo?

Kako je že rekel Adi Smolar?... saj te prime, pa te mine...

< Sporočilo je popravil Kerensa -- 9.7.2014 1:31:50 >


_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
9.7.2014 9:07:15   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Aja, za časa življenja staršev bodo ti tako ali tako upravičeni do subvencije najemnine ... user posted image

V lastniškem stanovanju in s pogodbo o dosmrtnem brezplačnem bivanju pri otroku? Ne.


V lastniškem stanovanju, z najemno pogodbo.
Zakaj bi živeli brezplačno, če jim za bivanje tam nekdo drug še celo plača ...


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Kljub polnoletnosti otroka bo ''črni fond'' staršev verjetno še vseeno aktiven ... user posted image

Take vrste ljudje črnih fondov nimajo v bankah, ampak doma. Gotovina, ki je doma, gre pa težko v zapuščino, katero bi vzela država zaradi prejšnjega prejemanja socialne podpore.


Nisem mislila na uradno dedovanje, ampak - tako kot je potekalo vse ostalo pri tem primeru - takšno 'pod mizo' ... user posted image

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
9.7.2014 15:28:43   
BellaB

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: nananaja
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Gledano z vidika ljudi iz omenjenega primera pa... otroka 18 let učijo, kako lahko brez posebnih težav prideš do tega, da ti država kupi stanovanje... in v tem primeru stanovanja ne kupiš samo za lastno korist... kupiš ga tudi (ali pa predvsem) otroku... ko boš ti umrl, bo otroku ostalo to stanovanje... in to prosto bremen (hipotek)... otroku po polnoletnosti ne bo treba živeti v najemu, delati na črno in prejemati socialno pomoč... živel bo v odplačanem lastniškem stanovanju... že res, da še nekaj časa s starši (statistika menda pravi, da tako ali tako 50% "otrok" do 30. leta živi pri starših), ampak bo pa lahko ves svoj denar (najprej študentski servis, potem služba) namenil za (najprej) izobraževanje, potem pa za karkoli drugega, kar ga bo veselilo (avto, potovanja)... ne bo se mu potrebno zakreditirati za 30 let, da bi imel svoje 4 stene... in tudi dedovanju se mu ne bo potrebno odpovedati, saj ne bo nobene dediščine.

Ah dej no, če bi men to starša nardila, b jima preci hitr povedala, da sta nesramna. Onadva bi cel življenje od socialke živela, jst nej pa grem delat, da bom v stanovanju, ''ki mi ga je kupila država'', lahk živela skupej z njima (k itak še vedno vlečeta socialko - pokojnine si nista prslužla) in svojim otrokom, ki mu pa s socialko ne bom mogla kupit stanovanja, ker imam nepremičnino... jst pa pač nisem ustvarjena za delat, ker tud moji starši niso nikol delal...

Drugače je bilo mišljeno.
Redkokateri otrok gre dandanes od doma pri 18-ih. Večina jih vsaj do 26-ega leta uveljavlja študentske ugodnosti, ki jih prinaša status, istočasno pa živijo v "hotelu mama". In če bi starša od privarčevane socialne podpore cca. 20-ih let otroku za 18. RD kupila stanovanje, bi ta otrok, statistično gledano, še cca. 10 let živel s staršema v vsakem primeru. Ko bi njemu potekel status, bi bila starša stara cca. 50 let (raje več, kakor manj), otrok pa bi imel izobrazbo, s katero bi lahko dobil službo. Če bi jo želel. Nikjer ni rečeno, da bi moral iti delat, da bi bil lahko v stanovanju. Lahko bi bil prav lepo doma, saj ne bi imel nobene najemnine. Tudi on, ne samo starša, bi prejemal socialno pomoč in s tem zneskom bi lahko brez težav plačevali stanovanjske stroške. Tako, da njemu ne bi bilo treba iti v službo zato, da bi karkoli plačeval in to po možnosti še staršema. Cca. 10 let kasneje bi starša dobila starostno pokojnino, ne glede na to, da nista nikoli delala. In cca. 10 let kasneje bi ju pobralo (se opravičujem za izraz), otroku pa bi ostalo bremen prosto stanovanje za samostojno uporabo. Koliko bi bilo to dete takrat staro? Cca. 45 let, recimo. Današnji 45-letniki so nekje sredi plačevanja 30-letnega hipotekarnega kredita, se mi zdi. user posted image Pa ni treba, da si šele pri 45-ih ustvari svojo družino - starša gresta v dom, ko dobita starostno penzijo. Starost 35-let pa je za moškega statistično dokaj povprečna za ustvarjanje družine. Če bi cca. pol leta dajal na stran izredne socialne podpore, bi si lahko na račun države plačal čisto spodobno poroko. user posted image

Ja, hočem vam samo povedati (na realnih izračunih in primerih), kako zanič zakonodajo ima Slovenija na tem področju. Nekaj govorim iz izkušenj, nekaj iz tega, ker poznam ljudi, ki počnejo kaj od naštetega, nekaj pa iz tega, ker to ubogo zakonodajo poznam.

Poznam žensko, ki je že 15 let enostarševska družina. Seveda je dobila neprofitno stanovanje zase in za oba otroka. Ki imata seveda istega očeta. user posted image In ta oče prav lepo živi z njimi v neprofitnem stanovanju. Dela, zasluži več od povprečja, ona je pa samska, s socialno podporo, "kao" preživnino na roke, najvišjimi otroškimi dodatki in polno subvencionirano najemnino.
Druga ženska, ki jo poznam, je stanovanje dobila tako, da je prijatelja, samskega očkata, navedla kot svojega partnerja. Kar na lepem so bili družina s tremi otroci in ona je dobila veliko stanovanje. On je seveda živel pri svoji dejanski partnerki.
Moški iz moje bližine je bil nedavno nazaj v časopisu opisan kakor tako kritičen socialen primer, da bi se še jaz zjokala, če ne bi poznala dejanskega stanja. Denarja iz časopisovega sklada in od bralcev je priteklo ravno toliko, da so si (on, žena in otrok) lahko plačali tisto, kar so želeli - selitev na Švedsko.
In tule, poleg mene, živi družina s sedmimi otroci. Saj menda ne mislite, da kateri od staršev hodi v službo?

Kako je že rekel Adi Smolar?... saj te prime, pa te mine...


In potem se Slovenci spravimo jamrat kako hudo nam je. posebej radi jamrajo tisti, ki imajo in se izkoriscajo zraven. za rezervo pa se kak davk prikrijejo.
ma cimprej pobegnit iz te drzave, ta narod je eno samo razocaranje.

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
10.7.2014 15:12:48   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: petea
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Aja, za časa življenja staršev bodo ti tako ali tako upravičeni do subvencije najemnine ... user posted image

V lastniškem stanovanju in s pogodbo o dosmrtnem brezplačnem bivanju pri otroku? Ne.

V lastniškem stanovanju, z najemno pogodbo. Zakaj bi živeli brezplačno, če jim za bivanje tam nekdo drug še celo plača ...

Ideja v osnovi sploh ni slaba. user posted image

Ampak zakonodajno gledano ne bi šlo skozi. Četudi izpustiva morebitni nadzor DURS-a (ki se, roko na srce, z leti izboljšuje, vendar bistveno prepočasi in premalo) glede izvora dohodkov, potem je tukaj Zakon o dedovanju, kateremu bi se bilo treba izgoniti (če že ne zaradi prejemanja DSP, pa vsaj zaradi davka pri nakupu in prepisu, ki ni tako majhen), potem je tukaj še varovalka ministrstva, saj ti subvencije najemnine ne dajo, če živiš v nepremičnini sorodnikov (oz. če jo že dobiš, dobiš bistveno manjšo).
Varovalka staršem, da jih otrok ne vrže ven ali da ne proda stanovanja, pa je edino aneks v pogodbi, kjer je navedena brezplačna dosmrtna pravica bivanja.

Saj ne rečem, da se ne bi dalo, bi pa tudi jaz potrebovala malce več, kakor samo eno noč razmišljanja, kako zaobiti tri velike zakone s treh različnih področij (davki, dedovanje in sociala). Takšno razmišljanje spraviti v prakso je pa že delo, veš? user posted image Tega pa celo jaz ne delam več zastonj (kava s kolegi).

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
10.7.2014 16:21:47   
koala
Če bodo prejemniki DSP kosili travo, čistili ulice,....Kaj bodo pa delali tist ki zdaj to počno za svoje preživetje? J

Zakj delati, četudi za minimalca??? Zato da lajko svojemu otroku pogledam v oči.


_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
12.7.2014 19:33:21   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa


Saj ne rečem, da se ne bi dalo, bi pa tudi jaz potrebovala malce več, kakor samo eno noč razmišljanja, kako zaobiti tri velike zakone s treh različnih področij (davki, dedovanje in sociala). Takšno razmišljanje spraviti v prakso je pa že delo, veš? user posted image Tega pa celo jaz ne delam več zastonj (kava s kolegi).


A si postala podjetnica in davke plačuješ.......?

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
12.7.2014 20:49:55   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: koala
Če bodo prejemniki DSP kosili travo, čistili ulice,....Kaj bodo pa delali tist ki zdaj to počno za svoje preživetje? J


v Sloveniji še vedno veliko del prihajajo delati delavci od drugod ali nekateri delajo (konkretne) nadure oz. pogodbeno-> dela je, pripravljenosti za delo veliko manj oz. po drugi strani tudi pogoltnosti nekaterih oz. po tretji strani vedno bolj zanič zaposlovalni model (preveč birokracije, 'varčevalni' ukrepi ...)

seveda pa je, ne glede na to, kdo neko delo opravlja, delavcem treba zagotoviti vsaj znosne delovne pogoje in delodajalce z ustreznim sistem spodbuditi k zaposlovanju in zmanjševanju izkoriščanja delavcev

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
14.7.2014 11:47:53   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
A si postala podjetnica in davke plačuješ.......?

Podjetnica nisem, davke pa plačujem.

Ne delam pa več t.i. "zastonj uslug" v stilu "Kerensa, ti se pretegni, ko te bom potreboval/a, ko boš pa ti mene, me pa ne bo".

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
14.7.2014 14:45:48   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
A si postala podjetnica in davke plačuješ.......?

Podjetnica nisem, davke pa plačujem.

Ne delam pa več t.i. "zastonj uslug" v stilu "Kerensa, ti se pretegni, ko te bom potreboval/a, ko boš pa ti mene, me pa ne bo".


Aha.....user posted image

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
15.7.2014 17:25:17   
BellaB

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
A si postala podjetnica in davke plačuješ.......?

Podjetnica nisem, davke pa plačujem.

Ne delam pa več t.i. "zastonj uslug" v stilu "Kerensa, ti se pretegni, ko te bom potreboval/a, ko boš pa ti mene, me pa ne bo".


user posted image

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
19.7.2014 11:47:02   
metuljčica87
nisem brala odgovorov, odgovarjam na prvo vprašanje ... V kolikor je človek zdrav, bi moral odslužiti to kar dobi. V tem primeru bi mogoče bilo manj dela na črno in goljufanja.

Precej od blizu poznam družino s 3mi otroki, on dobro služi, ona pa doma kot "mama samohranilka". Imajo svoje stanovanje, dober avto, zdaj so šli na morje za cel mesec, ona še doma nekaj izdeluje in prodaja na črno. Se pa na veliko hvali, da dobiva od države 700€ na mesec, to je skoraj moja plača, za katero pošteno delam! Poleg tega ima veliko nižji vrtec kot midva, ki sva poročena in oba zaposlena, tako da sta dejansko na boljšem kot midva. Sem že razmišljala, da bi jo prijavila, ampak priznam da mi ni do problemov, ker imam svojih dovolj. Me pa to njeno hvalisanje res moti, no saj pravijo, da se vsakemu vse vrne, tudi ona na veliko zgublja prijatelje in slej ko prej ji več ne bo šlo tako dobro. Otroci bodo zrasli in bo brez OD, potem bo pa lahko živela samo od socialne zase in brez enega dneva delovne dobe :/

_____________________________

Jure: 23. 8. 2009

Aljaž: 4. 1. 2014

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
22.7.2014 12:02:14   
mojamura
na DSP bi morali izključno biti tisti, ki niso sposobni delati vsega zaradi recimo invalidnosti ali pa bi DSP moral predstavljati prehodno pomoč, kjer bi se prejemanje omejilo recimo na pol ali na eno leto. Zakon o DSP potrebno prenosviti. Tak zakon bi moral omogočiti kontrole dejanskega stanja na domu upravičenca za DSP.

Da se o nategovanju države z DSP in lažnih samohranilkah sploh ne zgubljam besed

prvo kot prvo pa bi ljudje morali menjati mentaliteto, ker še danes se erazmišlja v stilu: ja vsi kradejo! torej zakaj ne bi še jaz? če ne kradeš tako alii drugače si nor!


WTF??user posted image


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu metuljčica87)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
25.7.2014 13:53:41   
allennnnkaaa
mora se baje le umret in davke plačevat. pa tudi slednjemu se lahko izogneš user posted image in ne, ne mislim, da bi morali to početi. zakaj se pa tebi zdi, da bi morali? nekdo iz vukohebine se naj zdaj vozi v mesto na svoj račun, ko je že tako mala socialna, da bo šel travo kosit in smeti pobirat al kaj? in ja, nekateri živijo tako daleč, da se morajo povsod peljat. al naj to okoli svoje hiše počne? tisto revščino, ki jo dobivajo nikomur nisem fauš in mu jo nikoli ne bom. če kdo misli kako super jim je ima pa vse možnosti poskusit, pa bo potem povedal.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
25.7.2014 14:08:07   
mojamura
živim na selu in se vozim v mesto v službo. bila sem skoraj eno leto brez službe do pred kratkim. nisem prejemala dsp-ja.

in kaj je narobe z pobiranjem smeti in košnjo trave? (prvo zaposlitev sem dobila na del mestu čistilke)...če nimaš leningitisa in si res želiš službe in ne v stilu: tražim posao, a molim boga da ga ne nađem, boš jo slej ko prej tudi dobila in ne boš potrebovala dsp


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu allennnnkaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
25.7.2014 17:20:59   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

živim na selu in se vozim v mesto v službo. bila sem skoraj eno leto brez službe do pred kratkim. nisem prejemala dsp-ja.

in kaj je narobe z pobiranjem smeti in košnjo trave? (prvo zaposlitev sem dobila na del mestu čistilke)...če nimaš leningitisa in si res želiš službe in ne v stilu: tražim posao, a molim boga da ga ne nađem, boš jo slej ko prej tudi dobila in ne boš potrebovala dsp



Nič.....vendar so to dela, ki se delajo za plačilo......torej lahko razna komunalna podjetja in čistilne servise kar zapremo, da bodo prejemniki DSP delali družbeno koristno dela.....

Pomoč je pomoč.....in bi morala biti zgolj pomoč v izrednih okoliščinah, ne pa poleg otroških dodatkov in dela na črno glavni vir dohodka družine 15 let......

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
25.7.2014 19:39:25   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

živim na selu in se vozim v mesto v službo. bila sem skoraj eno leto brez službe do pred kratkim. nisem prejemala dsp-ja.

in kaj je narobe z pobiranjem smeti in košnjo trave? (prvo zaposlitev sem dobila na del mestu čistilke)...če nimaš leningitisa in si res želiš službe in ne v stilu: tražim posao, a molim boga da ga ne nađem, boš jo slej ko prej tudi dobila in ne boš potrebovala dsp



Nič.....vendar so to dela, ki se delajo za plačilo......torej lahko razna komunalna podjetja in čistilne servise kar zapremo, da bodo prejemniki DSP delali družbeno koristno dela.....

Pomoč je pomoč.....in bi morala biti zgolj pomoč v izrednih okoliščinah, ne pa poleg otroških dodatkov in dela na črno glavni vir dohodka družine 15 let......



kot prvo: ali imajo ta komunalna podjetja premalo ljudi, ker je vsaj ms konkretno zanemarjena ali pa so leni ko mule...

kot drugo: ne moreš ti POMOČI vlečni 10 in več let....basta.....

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
25.7.2014 19:40:17   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: allennnnkaaa

mora se baje le umret in davke plačevat. pa tudi slednjemu se lahko izogneš user posted image in ne, ne mislim, da bi morali to početi. zakaj se pa tebi zdi, da bi morali? nekdo iz vukohebine se naj zdaj vozi v mesto na svoj račun, ko je že tako mala socialna, da bo šel travo kosit in smeti pobirat al kaj? in ja, nekateri živijo tako daleč, da se morajo povsod peljat. al naj to okoli svoje hiše počne? tisto revščino, ki jo dobivajo nikomur nisem fauš in mu jo nikoli ne bom. če kdo misli kako super jim je ima pa vse možnosti poskusit, pa bo potem povedal.



in ti misliš, da v vukojebini ni trave in smeti.

hecno.

(odgovor članu allennnnkaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
25.7.2014 20:38:19   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


kot prvo: ali imajo ta komunalna podjetja premalo ljudi, ker je vsaj ms konkretno zanemarjena ali pa so leni ko mule...




Ne....občina ima premalo denarja.....zato pa ne dajo kositi trave......user posted image

Ker smeti ležati po soboti nisem ravno vidla.......neurejenih oz. nepokošenih javnih tratnic je pa precej.......

ot drugo: ne moreš ti POMOČI vlečni 10 in več let....basta.....


Saj zato sem pa napisala, da je pomoč zgolj pomoč v izrednih okoliščinah.......in da ne more biti socialna pomoč glavni vir dohodka več kot deset_letje.....še pred nekaj leti nam je to bilo popolnoma sprejemljivo, da so ljudje bili tako iznajdljivi, da so j.e.b.a.l.i državo kjerkoli se je dalo in je bil neumno budalo tisti, ki tega ni počel......samo socilano pomoč kot pomoč v izrednih okoliščinah je treba urediti drugače (na zakonodajni ravni, s preverjanjem, imamo še pa še razno raznih inšpekcij in nadzorov, ki bi lahko to počeli) ne pa tako, da prejemniki socialne pomoči kosijo travo, ker občina nima denarja za te namene.......

Ker pomoč je pomoč......ne moremo od ljudi, ki so prejemniki pomoči zahtevati, da povrnejo to pomoč v obliki brezplačnega dela......delo (tudi košnja trave in pobiranje smeti na javnih površinah) pa naj bo plačano.......


< Sporočilo je popravil liliana -- 25.7.2014 20:40:03 >

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
25.7.2014 21:41:27   
RIJA*
ne strinjam se s teboj liliana.

to je vzajemnost: jaz tebi nekaj denarja za osnovne potrebe, ti vrneš z delom.

ne pravijo zastonj temu PODPORA....in ne pomoč...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
26.7.2014 10:33:40   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
ne pravijo zastonj temu PODPORA....in ne pomoč...

Te moram popraviti...

Uradni izraz (tudi v zakonu) je denarno - socialna pomoč (DSP).

"Podpora" je samo pogovorni izraz.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
26.7.2014 14:05:49   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

ne strinjam se s teboj liliana.

to je vzajemnost: jaz tebi nekaj denarja za osnovne potrebe, ti vrneš z delom.

ne pravijo zastonj temu PODPORA....in ne pomoč...


Vzajemnosti ne moreš uzakoniti.....ne moreš uzakoniti recimo tudi tega, da ti svoja stara oblačila recimo moraš nekomu, ki je na dnu podariti namesto, da jih prodaš.......prav tako ne moreš uzakoniti, da nekdo, ki je na dnu (ker med prejemniki denarne socialne pomoči so tudi ljudje, ki so se res pod vplivom določenih okoliščin znašli na dnu....je tudi precej takih, ki se šlepajo in to zato, ker država s svojo kopico zaposlenih ljudi, ki se tudi marsikdaj šlepajo in hodijo zgolj v službo in ne delat, ni sposobna kontrolirati "izkoriščevalcev sistema".....smo pa krivi tudi ljudje, ker smo do nedavnega tako izkoriščanje sistema dopuščali in ploskali tistim, ki so bili "iznajdljivi", zdaj ko je kriza, pa smo jezni na tiste iste "izkoriščevalce sistema", ki smo jim do nedavnega ploskali) in prejme od države pomoč, ko zagusti in ko nima za osnovne življenjske potrebe mora iti kosit travo na javno površino, ki je pred fenci lokalom, kjer VIP pije vsakodnevno kavo.......

Kako pravijo temu nima veze.....uradno se imenuje pomoč......in pomoč je pomoč......ne moreš pa terjati oz. prejemnika pomoči, da ti bo to pomoč povrnil.....če želi lahko, ne moreš ga pa prisiliti......in država mora zagotoviti take pogoje in to pomoč omejiti tako, da denarno socialno pomoč dobijo samo tisti, ki so je res potrebni, ne pa razno razni izkoriščevalci sistema.......mi smo pa do nedavnega vsi (tako ljudstvo, kot država) mižali ob teh izkoriščevalcih sistema in je to postalo praktično že pozitivna družbena norma, da človek laže in prireja podatke, da dobi denar od države.....zdaj pa p.i.z.d.i.mo, ko smo v globoko v dre.ku.......in želimo iti iz ene skrajnosti v drugo.....od popolne liberalizacije izkoriščanja državanega sistema do izkoriščanja tistih, ki so na dnu.......ker ne znamo več ločiti znje od plev.......


(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
27.7.2014 10:35:15   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

...uradno se imenuje pomoč......in pomoč je pomoč......ne moreš pa terjati oz. prejemnika pomoči, da ti bo to pomoč povrnil.....



bukta!
zakaj pa se potem prejemnikom dsp vsedejo na premoženje, če ga imajo?

kaj je to drugega kot terjanje nazaj? a bi ne bilo bolje, da oddelajo, premoženje pa ostane nedotanjeno?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
27.7.2014 10:40:54   
RIJA*
in...torej je skrajno krivično do ljudi, ki so si v dobrih časih nekaj ustvarili, potem izgubili službe in se jim bodo vsedli na premoženje....tistim, ki pa so od vedno na socialni pomoči, pa nič nimajo, pa ne bo treba vračati....

sviraš ti takšno POMOČ. enim je res pomoč, drugim pa podpora.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
27.7.2014 11:04:52   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

...uradno se imenuje pomoč......in pomoč je pomoč......ne moreš pa terjati oz. prejemnika pomoči, da ti bo to pomoč povrnil.....



bukta!
zakaj pa se potem prejemnikom dsp vsedejo na premoženje, če ga imajo?

kaj je to drugega kot terjanje nazaj? a bi ne bilo bolje, da oddelajo, premoženje pa ostane nedotanjeno?


Zato, ker preden zaprosiš za pomoč, moraš porabiti lastne rezerve......vsaj tako bi naj bilo, a ne?......da ti država pomaga, ko si res na tleh......če pa imaš hišo, vredno 70.000 EUR, vikend in gorice vredne 20.000 EUR, avto vreden 15.000 EUR pa se ti bo država "vsedla" na to.....in, običajno po tvoji smrti, terjala to od dedičev nazaj......ker pač s premoženjem vrednim 100.000 EUR res ne moreš v nedogled prejemati denarne socialne pomoči......prej ali slej lahko nekaj od tega prodaš, da preživiš......

Zakaj pa bi moralo premoženje ostati nedotaknjeno......? Zakaj bi moral prejemnik DSP še naprej voziti novi avto in ne starega recimo.....? Zakaj bi moral prejemnik DSP, ki to prejema 15 let še naprej živeti v 200 m2 veliki hiši in se ogrevati na olje in voziti nov avto.....? Zakaj bi moralo premoženje ostati nedotaknjeno.....? Ravno to premoženje in pretirana čustvena navezanost na kup pleha in betona nas je med drugim pripeljala sem, kjer smo.....

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?