|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
13.8.2014 21:39:41   
LuLu
kaj pa oblačila, obutev, higiena, pralna sredstva, kaka karta za avtobus, vlak... ?

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
13.8.2014 21:41:40   
LuLu
tudi berem, da je MB nekega leta prekinil s subvencioniranjem tržnih najemnin... kako je danes nisem raziskala

torej, ni glih vsaka občina dolžna to storiti, sama se odloča ali bo ali ne subv. trž. najemnine

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
13.8.2014 21:44:51   
Kerensa
110€ je najemnina za sobo in 40€ so stroški. Približno.

Od tistih 110-ih € ti 80% plača občina. Doplačaš torej samo 22€.

S stroški vred te torej soba direktno iz tvojega žepa stane 62€.

Ostane ti celih 200€.

Če za 4€/dan lahko jedo štirje ljudje, potem eden lahko je za pol manj. En dan malo več, en dan malo manj - ampak kakorkoli obrneš, je za 100€/mesec lahko vsak dan sit.

100€ mu pa še ostane.

Urbana (mesečna) se za prejemnike DSP plača samo polovično. Torej prevoz ni niti 20€ za cel mesec.

Oblačil in obutve pač ne kupuješ vsak mesec - ko pa jo, jo pa kupuješ v second hand shopih ali na bolšjaku, kjer so začetne cene 1€.

Čistil za eno najeto sobo ne potrebuješ ravno toliko, da bi bila cenovno omembe vredna (en Domestos in en Pril imaš za cel mesec, pa oboje skupaj stane 5€ - če kupiš trgovinske znamke, pa še pol manj). Enako je s praškom in mehčalcem.

Anything else? user posted image

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
13.8.2014 21:47:08   
Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

tudi berem, da je MB nekega leta prekinil s subvencioniranjem tržnih najemnin... kako je danes nisem raziskala

torej, ni glih vsaka občina dolžna to storiti, sama se odloča ali bo ali ne subv. trž. najemnine

Vlogo za subvencijo najemnine oddaš na pristojnem CSD-ju.

Če ustrezaš pogojem, ti jo odobrijo.

Če ti jo odobrijo, ti subvencije ne izplačuje ministrstvo, ampak tvoja občina. Ministrstvo občini naloži izplačilo. Tak je pač zakon.

Še nisem slišala za primer, da bi občina zavrnila izplačilo subvencije, naložene s strani ministrstva, z razlogom "nimamo denarja" ali pa celo "ne, mi pa tega ne bomo".

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
13.8.2014 22:03:17   
LuLu
"Pristojni občinski organ lahko v skladu z občinskim stanovanjskim programom dodeli subvencijo po tem členu tudi najemniku v tržnem stanovanju."

ma prej sem brala za Mb, ne najdem linka... mislim, da je bilo leta 2008 preklicano subv.

hvala, ne zanima me več nič user posted image Tak sem hotela samo prebrati, kako boš razdelila denar


(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
13.8.2014 22:04:44   
Kerensa
Od leta 2012 je nov zakon, ki velja za celo državo. In v tem zakonu je zapisano tudi subvencioniranje tržnih najemnin.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
13.8.2014 22:08:25   
LuLu
mi daš prosim link? Mene google meče na zakon iz 2003 leta

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
13.8.2014 22:10:22   
Kerensa
Na spletni strani od ministrstva (MDDSZ) imaš kompletno vse.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
13.8.2014 22:21:35   
LuLu
ja, lahko zaprosiš, če si se prijavil na razpis oz. ga več kot 1 leto ni bilo

nikjer pa nisem prebrala, da v drugi občini NE smejo financirat, da pa grem vse seje MB občine brat, pa mi ni... sem mislila, da bo lažje najti odgovore user posted image

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
13.8.2014 22:48:31   
Kerensa
Zakon, ki si ga prebrala, velja za CELO Slovenijo.

Torej za VSE občine. user posted image

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
14.8.2014 1:24:02   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Pa v bistvu pozabljam... vsem, ki imajo DSP, občina plača 80% najemnine (četudi so v tržnem najemu)...

če živiš v najemnem stanovanju v občini stalnega bivanja...če si v drugi občini, ne prispeva nič

Če imaš najemno pogodbo in v najetem stanovanju prijavljeno vsaj začasno bivališče, potem dobiš subvencijo. Ministrstvo (MDDSZ) z odobreno odločbo občini naloži to plačilo. Velja za celo Slovenijo. Je pa res, da moraš vlogo za subvencijo oddati na CSD-ju, kjer imaš stalno bivališče.




pri nas začasno ni dovolj, ti povem iz prve roke, ker si je moja najemnica morala urediti stalno v naši občini. torej zakon ne velja isto

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
14.8.2014 7:28:23   
mateyka
fajn vas je brat. takih obskurnih podatkov še na kavi v getu ne zveš.. me spominja na kak geek čvek kjer se pogovarjajo kako en procesor boljš dela k un, ki ma tri čipe manj. user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
14.8.2014 8:14:26   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Načeloma je čisto preprosto.

Sobo s stroški dobiš že za 150€.

Za 4€ na dan (ostane ti 120€ za 30 dni) pa jaz lahko skuham kosilo za 4 ljudi, ne samo za enega.


Saj vem, da se da preživeti s precej malo denarja in hrane, če je treba.
Samo praviloma ljudje jedo več kot en obrok na dan.

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
14.8.2014 8:15:42   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

mi daš prosim link? Mene google meče na zakon iz 2003 leta




ZUPJS: http://www.mddsz.gov.si/si/uveljavljanje_pravic/nova_socialna_zakonodaja/
konkretno o najemninah: http://www.mddsz.gov.si/si/uveljavljanje_pravic/nova_socialna_zakonodaja/subvencija_za_najemnine/

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
14.8.2014 8:32:38   
Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Načeloma je čisto preprosto.

Sobo s stroški dobiš že za 150€.

Za 4€ na dan (ostane ti 120€ za 30 dni) pa jaz lahko skuham kosilo za 4 ljudi, ne samo za enega.


Saj vem, da se da preživeti s precej malo denarja in hrane, če je treba.
Samo praviloma ljudje jedo več kot en obrok na dan.


Če štirje ljudje lahko jedo kosilo, ki je narejeno iz štirih eurov, potem en človek za te 4€ dobi zajtrk, kosilo in večerjo.



_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
14.8.2014 16:33:22   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

fajn vas je brat. takih obskurnih podatkov še na kavi v getu ne zveš.. me spominja na kak geek čvek kjer se pogovarjajo kako en procesor boljš dela k un, ki ma tri čipe manj. user posted image


user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
14.8.2014 16:34:03   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Načeloma je čisto preprosto.

Sobo s stroški dobiš že za 150€.

Za 4€ na dan (ostane ti 120€ za 30 dni) pa jaz lahko skuham kosilo za 4 ljudi, ne samo za enega.


Saj vem, da se da preživeti s precej malo denarja in hrane, če je treba.
Samo praviloma ljudje jedo več kot en obrok na dan.


ja, hvala... sem študirala, da ji moram postavit še to vprašanje... koliko obrokov dobi za družino za 4 €

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
14.8.2014 16:36:32   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

mi daš prosim link? Mene google meče na zakon iz 2003 leta




ZUPJS: http://www.mddsz.gov.si/si/uveljavljanje_pravic/nova_socialna_zakonodaja/
konkretno o najemninah: http://www.mddsz.gov.si/si/uveljavljanje_pravic/nova_socialna_zakonodaja/subvencija_za_najemnine/



hvala še tu... sem našla potem.... iskala sem še kake konkretne zapise o subv. v drugih občinah, o tem, kar je tudi RIJA pisala... tega pa ne najdem

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
14.8.2014 19:23:43   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Načeloma je čisto preprosto.

Sobo s stroški dobiš že za 150€.

Za 4€ na dan (ostane ti 120€ za 30 dni) pa jaz lahko skuham kosilo za 4 ljudi, ne samo za enega.


Saj vem, da se da preživeti s precej malo denarja in hrane, če je treba.
Samo praviloma ljudje jedo več kot en obrok na dan.


ja, hvala... sem študirala, da ji moram postavit še to vprašanje... koliko obrokov dobi za družino za 4 €



A ste pri računici upoštevale otroški dodatek.....? ker že govorite o družini......

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
14.8.2014 19:43:23   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Načeloma je čisto preprosto.

Sobo s stroški dobiš že za 150€.

Za 4€ na dan (ostane ti 120€ za 30 dni) pa jaz lahko skuham kosilo za 4 ljudi, ne samo za enega.


Saj vem, da se da preživeti s precej malo denarja in hrane, če je treba.
Samo praviloma ljudje jedo več kot en obrok na dan.


ja, hvala... sem študirala, da ji moram postavit še to vprašanje... koliko obrokov dobi za družino za 4 €



A ste pri računici upoštevale otroški dodatek.....? ker že govorite o družini......



jaz ga nisem ... jaz pišem o DSP ene odrasle osebe...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
14.8.2014 20:52:34   
petea
mi je zanimivo, da se večina teme vrti glede tega, kaj lahko (brezplačno) dobijo prejemniki DSP in veliko manj glede tega, kaj lahko sami storijo, da si olajšajo svoje življenje

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
14.8.2014 21:16:04   
liliana
Razen ene, izgleda še nobena ni bila prejemnica DSP v Sloveniji....je pa Kerensa v detajle napisala ravno to, kako si lahko olajšajo prejemniki DSP svoje življenje.....Karitas, Rdeči križ, poceni čistila, poceni živila, subvencija najemnine in seveda šparanje na vseh frontah......

Verjetno, če ostaneš z danes na jutri brezposeln, moraš marsikaj pri sebi spremeniti, da si olajšaš življenje.....pa četudi gre za nekaj mesečno, "prehodno" brezposelnost......

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
15.8.2014 12:02:47   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Karitas, Rdeči križ, poceni čistila, poceni živila, subvencija najemnine in seveda šparanje na vseh frontah......



to so še vedno področja, kje stvari/denar dobiti, ne pa zaslužiti ...


pred časom sem govorila z eno kmetico z uspešnim in znanim kmečkim turizmom; rekla je, da se še nikoli ni zgodilo, da bi npr. kakšna brezposelna ženska potrkala pri njih na vrata in vprašala, če potrebujejo gospodinjsko ali drugo pomoč pri hiši, v zameno za hrano ali tudi kaj denarja

pravzaprav, ko sedaj to pišem in razmišljam, še za nobenega kmetovalca, iz kroga mojih bližnjih ali znancev, ne vem, da bi kdo pri njih iskal kakršnokoli delo, da bi si vsaj malo olajšali življenje
pa ne mislim s tem kakšna težka oz. težaška dela, kot bi bilo vihtenje krampa v kamen, ampak enostavna, lahka pomožna dela, za katera pogosto zmanjka kakšen par rok pri hiši


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
15.8.2014 14:35:49   
koala
Kerensa za 4 eure na dan jejo 4 ljudje??? Kaj pa?

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
15.8.2014 16:18:11   
mateyka
vem da je ronja nekaj let nazaj pisala kako podobno poceni pridejo skoz z zajtrkom za manj kot evro - npr. spomnim se, da je omenjala ena jabolka ki so znižana, ker so mal gnila v trgovni in iz tega so mel čežano za zajtrk (pa ajdovo kašo al neki tazga), pa še kake fore je pisala - recimo da sama dela testenine in to te potem pride strošek moka in jajca in maš za ful časa, pa da nikol ne pije kavic/pijačk zunaj, ker to tud nanese kot strošek..

pa recimo oni skor ne kupujejo oblačil, ker sama šiva (ma overlock mašino in dela vse spodnje perilo iz starih majic, ki bi jih drugače drugi zavrgli). 90% oblek je dobila in ne kupila, pa hm, sej je še ful stvari, ki jih tko prišpara in je govorila o tem, sam se zdajle z vrha glave ne spomnim.

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?