|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vse za poroko
13.10.2014 12:00:51   
kimica86
Zdravo.
Zanima me kakšen res dober bend za poroko (da igrajo vse, od slovenskih, hrvaških, italijanskih, ex yu pesmi). In obvezno, da imajo harmoniko live (ne posneto). Zanimajo me vaše izkušnje. Sem z obale doma, tako, da, če je kakšen primorski bend, bo toliko bolje user posted image
Glede fotografa sem videla, da je že odprta tema, ampak, če bo kdo še kaj pripisal zraven, bo super. Iščem res dobrega fotografa pa da ni predrag.
Nimam pa še izbranega kraja za poročno slavje. Zagotovo mora biti na obali, nekje kjer ni preveč drago in da je okusna hrana user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vse za poroko
13.10.2014 13:54:03   
bskrle
trio Kranjc

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vse za poroko
15.10.2014 11:12:51   
Perunika
Dve vprašanji glede fotografiranja: kdo je zate dober fotograf in koliko si pripravljena plačat? Iz izkušenj ti lahko povem, a je ponavadi za malo denarja malo muzike. Tudi, če ti fotka kak študent fotografije in obvlada fotografijo kot tako, pa ne pozna specifik poročne fotografije, protokola, kaj je pomembno... če so že fokte ok. pa ponavadi potem dobiš samo fotke v e-obliki in imaš potem še dodaten strošek in izgubo časa s printanjem in sestavljanjem albuma ali izdelavo foto knjige. Pojdi do fotografskih studiev in se zmeniš v živo. Tam vprašaj, kaj točno dobiš za to ceno in najbolje, da ti oni vse naredijo, razen, če imaš posebno veselje in čas lepljenje albuma ali oblikovanjem fotoknjige. V skupnem te bo prišlo ceneje. Ne pozabi, da edino, kar ti ostane od poroke sta prstana in fotografije. Veš, sem srečala že veliko nesrečnih in razočaranih nevest in ožjega sorodstva, ki so se kesali, da so najbolj "šparali ". Pa vsekakor prosi za ogled tega, kar so dosedaj delali.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vse za poroko
15.10.2014 11:50:29   
kimica86
Perunika: ugodno, ne mislim na 300-400 eur, ampak tudi za enega samega fotografa ne mislim dajat 1000-1300 eur (mislim, da 1 denevno slikanje in obdelava fotografij niso vredni moji 1,5 mesečni plači). To je že oderuško, ne glede na to koliko so profesionalni. Pripravljena sem dati do 1000 eur skupaj s fotoknjigo (ni treba da je luksuzna fotoknjiga za 400 eur), ampak tudi za 200 eur se lahko lepa fotoknjiga naredi..

(odgovor članu Perunika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vse za poroko
15.10.2014 12:04:15   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: kimica86
mislim, da 1 denevno slikanje in obdelava fotografij niso vredni moji 1,5 mesečni plači


Še dobro, da je kvalitetna fotografska oprema čisto poceni in da njenega stroška ni potrebno upoštevati pri določanju cene storitve ... user posted image

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vse za poroko
15.10.2014 20:58:37   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: kimica86
mislim, da 1 denevno slikanje in obdelava fotografij niso vredni moji 1,5 mesečni plači


Še dobro, da je kvalitetna fotografska oprema čisto poceni in da njenega stroška ni potrebno upoštevati pri določanju cene storitve ... user posted image


Daš kolikor lahko, a ne. Kaj je vredno, prepusti delo, to običajno govori samo za sebe. Ko boš to spoznala, boš tudi za odličnega fotografa "dala samo pol svoje plače".

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vse za poroko
16.10.2014 13:16:50   
Perunika
Nisi napisala, za kako velik obseg fotografiranje gre, težko je govorit na splošno. Če gre za fotografiranje obeh, ženina in neveste na domu, fotografiranje obeh obredov, portretov, pa še zabave, gre ponavadi za pribl. od 9ih do polnoči, 14 ur dela. Na tak dogodek se naredi od 1500 do 2000 fotografij, ki jih je potrebno najprej izbrat, potem pa kar je izbranih ( nekje od 300 do 500 odvisno od dogajanja) vsako posebej pogledat in obdelat. Pa prekleto dobro moraš vedet, kaj delaš (marsikdo misli da zna, pa ne zna, ker preceni svoje sposobnosti), da o odgovornosti ne govoriim, dogodek je enkraten in ga ne moreš ponovit. Se spomnim nekega benda z ene od porok, dva možakarja (ki sta res obvladala vse žanre in naredila vzdušje, da je kaj), za 5 do 6 ur dela sta računala 600 eur, se pravi 300 na vsakega, s tem da ni dela s postprodukcijo, sta pa morala prej vadit in nabirat znanje in izkušnje. Vse to je pri t.i. poklicih, ki segajo na področje umetnosti/šovbiznisa všteto v ceno. Mislim, da če boš dobila profesionalca, ki ti bo za vse naštete storitve računal 800,00 eur, si zmagala. Kar je manj, bi se vprašala ali tukaj vse štima. Predvsem mporaš točno vedet, kaj želiš in predvsem, kakšne poročne fotke je fotograf sposoben naredit v vsakršnih pogojih (ne samo z naštimanimi modeli, kjer ni omejitve časa) in naj to dokaže s fotkami.

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vse za poroko
19.10.2014 11:11:09   
kimica86
Potrebovala bi slikanje priprav pri obeh, en obred pa slavje.. U glavnem, moja svakinja je najela enega fotografa in slike za videt niso slabe, lepe so, nič jim ne manjka, ampak vseeno se mi zdi, da bi lahko bile še bolje (je pa dala nekaj manj kot 500 eur skupaj s fotoknjigo).. Ujel je res veliko lepih trenutkov, bil je povsod kjer je moral biti.. Našla sem kafotografov,r nekaj za ceno od 700-1000 eur.. Nekje z dvema, nekje pa z enim fotografom.. Za videt slike so zelo lepe.. Eni celo slikajo koncerte, delajo na tv.. Me pa vseeno zanimajo izdelki za videt v živo.. Jaz sem vseeno mnenja, da ni potrebno, da tisto, kar je dobro, da je tudi najdražje.. Nekateri se morda tudi prilagodijo trenutnim razmeram in konkurenci na tržišču.. In ni ga vraga, da tudi tisti en fotograf, ki bo vzel 700-800 eur s fotoknjigo ni dober user posted image

(odgovor članu Perunika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vse za poroko
20.10.2014 20:37:22   
kimica86
A ima kdo izkušnje s fotografi: Jure Žagar, Damir Mrkonjić, Samo Trebižan, Inaya Portfelj, Dejan Žagar, Matej Rojina ter Denis Rožan?? Zanima me, če je kdo imel kdo katerega izmed njih in če ste bili zadovoljni.. Hvala user posted image

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vse za poroko
21.10.2014 23:02:51   
meandmini
Ravno danes sem videla fotografije iz ene poroke, ki jo je slikal Samo Trebižan in so se mi zdele ful lepe fotke...

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vse za poroko
22.10.2014 18:01:43   
kimica86
Kje si pa zasledila te slike? Je kje objavljeno, da si lahko pogledam? user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: meandmini

Ravno danes sem videla fotografije iz ene poroke, ki jo je slikal Samo Trebižan in so se mi zdele ful lepe fotke...


(odgovor članu meandmini)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vse za poroko
24.10.2014 13:28:11   
petea
Šala, ob kateri sem se spomnila na to temo:

Zakonca se ločujeta in sodnik vpraša ženo:
''Gospa, kdaj pa sta se vidva z možem prvič skregala?''
Gospa: ''Ah, to je bilo že takrat, ko je na vsak način hotel biti na poročni sliki!''



user posted image

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vse za poroko
24.10.2014 20:39:36   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea


Še dobro, da je kvalitetna fotografska oprema čisto poceni in da njenega stroška ni potrebno upoštevati pri določanju cene storitve ... user posted image


Torej dva dni delaš in zaslužiš 1.000 ali 1.500 EUR....pa še to običajno "na roko".....fajn biznis......

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vse za poroko
25.10.2014 7:03:49   
kimica86

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Torej dva dni delaš in zaslužiš 1.000 ali 1.500 EUR....pa še to običajno "na roko".....fajn biznis......


Res, fajn biznis.. Meni je to malo preveč zasoljena cena (do 800-900 eur skupaj s fotoknjigo se mi zdi čisto dovolj) user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vse za poroko
25.10.2014 10:27:29   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea
Še dobro, da je kvalitetna fotografska oprema čisto poceni in da njenega stroška ni potrebno upoštevati pri določanju cene storitve ... user posted image

Torej dva dni delaš in zaslužiš 1.000 ali 1.500 EUR....pa še to običajno "na roko".....fajn biznis......



Ne zasluži celotnega zneska (samo) za svoje delo; precejšnji del tega zneska je moral fotograf pred tem investirati v kvalitetno opremo, brez katere je težko narediti dobre spominske fotografije. Pa znanje fotografiranja tudi ne pride kar samo od sebe, brez izkušenj in učenja.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vse za poroko
25.10.2014 14:02:44   
kimica86

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea
Še dobro, da je kvalitetna fotografska oprema čisto poceni in da njenega stroška ni potrebno upoštevati pri določanju cene storitve ... user posted image

Torej dva dni delaš in zaslužiš 1.000 ali 1.500 EUR....pa še to običajno "na roko".....fajn biznis......



Ne zasluži celotnega zneska (samo) za svoje delo; precejšnji del tega zneska je moral fotograf pred tem investirati v kvalitetno opremo, brez katere je težko narediti dobre spominske fotografije. Pa znanje fotografiranja tudi ne pride kar samo od sebe, brez izkušenj in učenja.



Pozabljaš na to, da opreme za fotografiranje ne kupuje vsako leto.. Torej, profesionalni fotograf zasluži čistega 600-800 eur.. In če računaš, da ima 3-4 poroke mesečno je to v 1 letu oh in sploh cifra (več kot 15.000 eur)..

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vse za poroko
25.10.2014 16:50:45   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: kimica86
Pozabljaš na to, da opreme za fotografiranje ne kupuje vsako leto.. Torej, profesionalni fotograf zasluži čistega 600-800 eur.. In če računaš, da ima 3-4 poroke mesečno je to v 1 letu oh in sploh cifra (več kot 15.000 eur)..


ne celotne, se pa stvari dokupuje, pa še potrošni material je treba nabaviti pa še kaj user posted image

15000 € letno pomeni na mesečni ravni 1200 € (bruto) - hm, to pa ni ravno nek bajen zaslužek ...

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vse za poroko
25.10.2014 17:23:48   
liliana
Je....fajn zasluzek.....glede na to, da gre na letni ravni za enih 100 dni dela...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vse za poroko
25.10.2014 18:02:41   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Je....fajn zasluzek.....glede na to, da gre na letni ravni za enih 100 dni dela...


dvomim, da jih ima, razen morda kakšna peščica, delo na porokah vse vikende

se morajo verjetno večino časa posvečati kakšnim manj donosnim poslom in predvsem iskanju dela

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vse za poroko
25.10.2014 18:58:23   
liliana
Seveda saj vsak ni pripravljen placati 1000 eur za nekaj fotografij iz svoje poroke....sama pravim le, da je to pretirano....da pa podjetnik fotograf isce posel je pa cisto normalno.....to dela vsak podjetnik......

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vse za poroko
26.10.2014 7:15:48   
kimica86

IZVIRNO SPOROČILO: petea

ne celotne, se pa stvari dokupuje, pa še potrošni material je treba nabaviti pa še kaj user posted image

15000 € letno pomeni na mesečni ravni 1200 € (bruto) - hm, to pa ni ravno nek bajen zaslužek ...



Dokupuje že, ampak to spet ni tašna cifra.. Napisala sem več kot 15.000 eur in 600-800 eur čistega zaslužka (to je neto, ne bruto).. Če prekalkukiraš povprečno: 700 (povprečje) x 3 poroke mesečno x 12 mesecev = 25.200 eur.. No, nima skozi vse letp poroke, zato sem napisala tudi 3 poroke in ne 4.. Je pa res, da ne slikajo samo porok.. Imajo čez tudi slikanja otrok, nosečnic, družin, prireditev... Tako, da ja.. Profesionalen fotograf zasluži letno najmanj 20.000-30.000 eur.. V povprečju okoli 1900-2000 eur mesečno.. In za današnje čase je to daleč lepa vsota denarja, glede na to, da jaz nimam niti pol od tega.. Ali pa ena sobarica, ki dela po 8-10 ur na dan vsak dan z 1-2 prostimi dnevni tedensko in dobi 500 eur mesečno..

No ja, sej nima veze.. Podala sem samo svoje mnenje.. In bom še naprej iskala dobrega fotografa za manj denarja in vem, da ga bom našla user posted image user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vse za poroko
26.10.2014 10:00:03   
Žabinčica
Pozdravljene.

Berem to temo in čeprav sprva nisem želela nič napisat, sem se vseeno odločila da vsaj malo predstavim še drugo plat.

Torej: profesionalni fotoaparat; cene so od EUR 3000 navzgor (to je le body), torej brez objektiva in bliskavice, ki jih je seveda potrebno posebej dokupit (cene dobrih objektivov se tudi gibljejo okr. EUr 1000 oz. odvisno pač-lahko so nekaj cenejši ali veliko dražji, potrebuješ pa jih načeloma več-torej eden ni dovolj). Tehnologija se hitro spreminja+fotoaparat se seveda tudi obrablja, tako da ga je zaradi vsega tega treba na nekje 3 leta menjat. Seveda je še tukaj druga oprema, od luči do odbojnikov, ki se pa resda ne menjava tako pogosto oz. se dokupujejo po potrebi.

Vsak mesec si seveda fotograf, tako kot vsi podjetniki, mora plačat prispevke, plačujejo se tudi davki,akontacija, itd., če s kom sodeluješ-ponovno seveda plačaš tudi njemu. Ob koncu posl. leta pride na vse ostalo še davek na dobiček (torej od vsega, kar si tisto leto zaslužil). Plačujejo se še vizitke, ves material, spletna stran, itd., ampak ok ne bi zdaj šli v poslovanje in podrobnosti, to itak vsak, ki ima podjetje plačuje.

Ampak bistvo - računica zgoraj omenjenega zaslužka/dobička je pretirana. Poleg tega so 3 poroke mesečno skoraj max. (ker so načeloma vse ob sobotah in teh je v enem mesecu 4) in tudi to je pretirana ocena, sploh na celoletni ravni (sezona za poroke se itak giblje med aprilom in septembrom).

Pa konkurenca na tej sceni je zelo velika - od profesionalcev, fotografov podjetnikov do študentov fotografije, hobi fotografov, ki si kupijo en pol-profesionalni aparat in potem fotkajo vse prijatelje, znance, za dodaten zaslužek, (in ti lahko kar precej zbijajo ceno) itd. Tako da, fotografi se kar precej nadelajo/nadelamo, da si ustvarijo nek krog, stranke - čeprav so lahko zelo kvalitetni in delajo dobro. In tudi to vedno variira od meseca do meseca-zaslužek, če si podjetnik ni nikoli konstanten in greš preko vsega od zelo slabih do boljši in dobrih mesecev. Skratka, tako lepo in enostavno kot navzven zgleda ravno ni user posted image .

Sicer pa konkretno glede poročne fotografije: iz končne cene se (načeloma) krijejo vsi materialni stro.-prevoz, DVD oz. ključek, fotoknjiga ali album, obraba del. sredstev, drug fotograf ali asistent (če sta na poroki prisotna dva) in pa seveda delo. Fotograf je na celodnevni poroki lahko prisoten in dela tudi po 16 ur, od nekje 8.00 (ko nevesta začne priprave) do nekje 1 ponoči (ko se zaključi razrez tore). Potem izmed cca. 3000 fotografij more izbrati 200-300 najboljših jih obdelati, jih strniti v zgodbo; urediti fotoknjigo in s tem vsem je zelo veliko dela. Prej v tednih kot dnevih. Ampak to je pač del, ki mogoče ni tako očiten in stranka verjetno zelo težko oceni koliko truda je vloženo v to in koliko dela, zbranosti in kreativnosti je potrebno za kvaliteten končni izdelek.

Dejansko pa iz vsega kar fotograf (tako kot vsak podjetnik) ustvari more pokriti stroške celotnega poslovanja, kot že zgoraj omenjeno, in tudi ti niso tako nizki in verjetno si vsi, ki niso neposredno v tem težko predstavljajo, kaj vse vključujejo. Menim da določeni drugi obrtniki in storitveniki pod črto zahtevajo dosti višje plačilo, ampak ok to so že druge teme. In na koncu od tisti cca. 900-1000 eur, če si na poroki cel dan, niti ne ostane tako veliko, kot je na prvi pogled mogoče videti.

Seveda pa za fotografijo, tako kot za vse ostale storitve in proizvode velja, da si vsak izbere pač tisto kar mu je najbolj po meri (finančno, stilsko, itd.) in prav je tako; to pa so prednosti tega da imajo potrošniki možnost izbire.

< Sporočilo je popravil Žabinčica -- 26.10.2014 10:03:58 >

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Vse za poroko
26.10.2014 12:12:40   
josephine27
Sicer se vse skupaj mal oddaljuje od teme ampak ko berem kako se dajete o zaslužku ne morem mimo tega, da nebi komentirala. Zame je fotografija umetnost in človek za fotaparatom umetnik, ki je vložil veliko znanja in talenta v svoje delo. Čudno, da ne greste preračunavat koliko barve in ur je Leonardo porabil zato da je naslikal MonaLizo :) Umetost ima pač svojo ceno.

_____________________________



(odgovor članu Žabinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Vse za poroko
26.10.2014 12:41:14   
kimica86
Nihče ni rekel, da ni vloženega veliko truda v to delo in da je oprema poceni.. Ampak, dobila sem ponudbo enega fotografa (bolj profi), ki vzame 1300 eur skupaj s fotoknjigo (fotoknjiga za 350 eur user posted image ).. In to je cena le enega fotografa z asistentom.. Beri, asistent je samo za pomoč, ne slikanje.. Videla sem že lepe fotoknjige za 200 eur in jim prav nič ne manjka, resno..
Je stroškov z vsem skupaj, ampak jaz sem omenila 700-800 eur povprečno z vključenimi vsemi stroški za fotografa (potni stroški, amortizacijo, delo, prispevki..).. In dejansko, poleti znajo imet čisto vsako soboto poroko, eni se poročajo tudi ob torkih ali nedeljah.. Delam v turizmu, kjer imamo letno (med aprilom in oktobrom) po 30-35 porok.. Nekaj jih je bilo v ponedeljek, nekaj pa tudi v nedeljo (italijani ne izbirajo samo sobote).. Dejstvo je, da bi lahko v tašnih primerih tudi tej profi fotografi dali 10-20% popusta tudi na early booking, npr. 11-12 mescev pred poroko.. Nekateri to imajo, nekateri pa se strogo držijo svoje cifre..

(odgovor članu Žabinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Vse za poroko
26.10.2014 12:54:54   
kimica86

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Sicer se vse skupaj mal oddaljuje od teme ampak ko berem kako se dajete o zaslužku ne morem mimo tega, da nebi komentirala. Zame je fotografija umetnost in človek za fotaparatom umetnik, ki je vložil veliko znanja in talenta v svoje delo. Čudno, da ne greste preračunavat koliko barve in ur je Leonardo porabil zato da je naslikal MonaLizo :) Umetost ima pač svojo ceno.



O slikanju pa raje ne bi.. To je pa že druga tema in še slabše za komentiranje user posted image user posted image
Je pa res, da je fotografija umetnost, to je res.. Ampak vseeno za nekatere preveč navita v nebo user posted image

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?