|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Se vaši dojenčki radi crkljajo?
20.9.2005 13:30:06   
taška30
No, midva z možem sva ugotovila, da se naša punči sploh noče cartat kaj dosti. In mi je kar malo hudo...
V naročju ni preveč rada, razen če jo držim povsem pokonci, da gleda okoli. Če jo hočem imet v naročju leže kot novorojenčka, se takoj začne upirat in dvigat, ker ne mara ležečega položaja.
Potem, če ležim na hrbtu, si jo včasih dam na trebuh, pa si želim da bi glavico naslonila na moje prsi, ampak mala najprej malo pase kravice na meni, potem pa hoče dol.
Tudi po dojenju (če ravno ne zaspi) se nič ne carta, ampak ko poje, se obrne stran, ne ravno stran od mene, ampak prevali se na hrbet.
Rada ima da leži na hrbtu, pa da nad njo držimo igračke ali pa da se sklonimo nad njo in ji pojemo, se pogovarjamo..ful sodeluje. Veliko se smeji.
No, rada ima tudi da jo dvignemo nad glavo ali pa damo sedet na nogo.
Ampaj jaz bi se tud malo stiskala z njo , pa se me kar narahlo otepa.
Kako pa vaši?
A to šele pride ali je naša pač tak tip, da ji ni do stiskanja?
Lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Se vaši dojenčki radi crkljajo?
20.9.2005 13:37:37   
Ninica
Z mojo je enako ampak, ko je pa zaspana ali pa sitna je pa mama "zakon". Potem se ves čas stiska k meni in mi malo ne zleze za ovratnik.

Mislim, da pravo carkljanje še pride, ko bodo malo starejši.

Lp

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Se vaši dojenčki radi crkljajo?
20.9.2005 13:45:00   
Anonimen
ista je naša. stara je 14 mesciv in me še v življenju ni objela niti se me prjela razn enkrat ko sem jo mal bl čudn nagnila nad lijak da ji operem rokice, se me je z eno roko prijela za rokav, drugač pa nič. nikoli je nisem uspavala z nošenjem al pa cartanjem, vedno samo poločila v posteljo in je zaspala, noče se objemat, me kr odriva in tako dalje. sama sem bla baje ista, sploh če sem bla bolna sem kr bežala stran od drugih. in to še dons. pač samostojne punce al kva? je pa tut men včasih kr hudo!

lara

(odgovor članu taška30)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   Se vaši dojenčki radi crkljajo?
20.9.2005 14:12:30   
sminc
Moj mali je pa pravi cartek. Sploh ko papa in me gleda v ocke in pol mu rata nerodno pa se skrije pod pazduho. Ko je zaspan bi se samo crkljal". Drugace pa se je tudi treba dosti adrenalinsko igrat z njim. Rad ima avioncke, pa žgečkanje po trebuscku, pa sedi rad...
Najlepse pa je ko se crkljava.LP

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Se vaši dojenčki radi crkljajo?
20.9.2005 14:44:43   
zi&mm
Naš je tudi pravi cartek; zelo rad je v naročju, čez dan zaspi le, če mamica leži ob njemu, po dojenju se še "ljubčkava" ampak mislim, da tisto ta najbolj zanimivo še pride; ko je siten in jokca pa samo mamica pomaga

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Se vaši dojenčki radi crkljajo?
20.9.2005 15:06:27   
polona2
Rada se crklja, rada daje poljubčke, najbolj raznežena pa je, ko se zbudi iz popoldanskega spanca.

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Se vaši dojenčki radi crkljajo?
20.9.2005 17:51:31   
BibaJ
taška30, enako je pri nas! Kot, da bi jaz to pisala. Vsaj razcartana ne bosta!
Mogoče bo čez čas bolje !

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Se vaši dojenčki radi crkljajo?
20.9.2005 18:28:25   
tina104
Moj je sicer star en mesec, ampak bil bi samo na rokah in na zizi. Ne zdrži buden v posteljici, ne zrži v ležalniku (no, kakih 15 min), tudi ne v vozičku.

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Se vaši dojenčki radi crkljajo?
20.9.2005 18:36:22   
ZARA
Ma kje pa! Nikol se ni marala in še dans se noče...mene včasih prov zaboli, ko me odriva...samo zvečer k je zmatrana in ne more več, se pocrklja kakšno minuto in takoj hoče v posteljo...lubčka me pa skor vsakič k jo prosim ...

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Se vaši dojenčki radi crkljajo?
20.9.2005 19:58:03   
Janika
Moj je tudi tak, da ni kaj dosti rad v naročju. Za spanje je duda zakon. Edino ko se doji takrat me gleda in se mi smeji zraven, ko pa konča s hranjenjem pa hop na hrbet.

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Se vaši dojenčki radi crkljajo?
20.9.2005 20:18:21   
Jančika_
Če se rad crklja? Ne. Mene itak ne šljivi pet posto. Že od začetka sem zanj nujno zlo, boh pomagaj. Baje sem bila tudi jaz taka - moj foter mi še zdaj malo zameri. Ah ja, vse vse vrača....

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Se vaši dojenčki radi crkljajo?
20.9.2005 20:18:34   
BibaJ
Lara in Zara, torej pravita, da ne bo nikoli bojše?

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Se vaši dojenčki radi crkljajo?
20.9.2005 20:23:07   
Jančika_
BibaJ, moj foter bi ti znal povedati, da bo še slabše . No, zdaj pri tridesetih se mu že pustim tu pa tam objeti...

Je bil pa moj brat totalen cartek, pa sta si starša dala pri njem duška .

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Se vaši dojenčki radi crkljajo?
20.9.2005 20:24:40   
ZARA
BibaJ, jst upam da bo...zaenkrat še ni...
Pa 10 mesecev sem jo nosila, matr !!

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Se vaši dojenčki radi crkljajo?
20.9.2005 21:40:38   
frutka_
Moj mali pa je pravi cartek...sploh zjutraj v postelji, ko se stiska k meni z glavico in z obrazom proti mojemu obrazu. Sicer pa ko je bil manjši tudi ni bil nevem kako cartljiv...zdaj pa je prava maza. Aja, mi je enkrat sam od sebe prišel dat lupčka in sem kar začela nabirat . carta pa se najraje pri meni, potem pri atiju in pri babicah ter dedkih...pri ostalih pa po potrebi!


LP

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Se vaši dojenčki radi crkljajo?
20.9.2005 22:06:46   
Skaana
Taška30,

evo eno, ki te lahko potolaži.
Pri nas je bilo genau enako. Do petega meseca in pol. Zdaj se pa kar naenkrat carta . Sem toooolk vesela. Že ko sem izvedela, da je punčka sem bila vzhičena ravno zaradi tega, da se bo cartala (sama sem prava cartljivka, mož pa kontra), e pa me je čakal šok.
Ampak zdaj... zjutraj me obvezno boža, ko se zbudi (zadnjo rundo spanja si jo obdržim pri sebi v posteljo), te male rokica. Res da včasih malce pocuka, pa kaj , potem ko je zaspana, se z licem stisne ob mojega ali atijevega Tudi nosi se vedno raje, ker je verjetno ugotovila, da se tako veliko boljše vidi in daleč pride.

Skratka, pri nas se je obrnilo za 180 stopinj

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Se vaši dojenčki radi crkljajo?
21.9.2005 9:30:40   
niki5
Naš je pa že pdkar pomnim crkljivček. Z rokicami me objame okoli vratu in se stisne k meni. Čist po mamici   

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Se vaši dojenčki radi crkljajo?
21.9.2005 9:39:55   
Anonimen
Tibor se nikoli ni hotel crkljati in se še zdaj ne. Razen če je bolan in je že čisto hin, da se ne more upirati. Škoda. Drugače pa kot dojenček tudi na nogi ni hotel sedeti, kot praviš ti, taška30. Vedno sem ga morala posesti na kavč, poleg sebe. Bognedaj, da bi bil v naročju.

(odgovor članu taška30)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   Se vaši dojenčki radi crkljajo?
21.9.2005 9:41:00   
Anonimen
Aja, pa včasih se crklja, ko vstane, posebno če ga sama prinesem v sobo. Takrat se mi zarije v vrat in "se fila".

(odgovor članu taška30)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   Se vaši dojenčki radi crkljajo?
21.9.2005 9:57:31   
Anonimen
hehe ja pr ns ne kaže da bi šlo na "bolje" edino če ji rečem a si kej moja moja name položi glavico za par sekund sam to je bl naučeno k pa ne.

lara

(odgovor članu taška30)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   Se vaši dojenčki radi crkljajo?
21.9.2005 10:37:34   
asija
Moja edino zjutraj ko se zbudi in jo vzamem iz posteljce mi da dva lupčka. To pa je vse. Ko gledam od prijateljice tamalega kako me objema in se stisne k meni me prav zaboli. Naša pa nič. Verjetno nima časa, saj mi je danes na posvetovalnici rekla, da še ni videla otroka, ki bi imel takšne motorične sposobnosti. Že druga zdravnica v 2 tednih. Res je gibčna, zato pa ni časa za cartanje.

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   Se vaši dojenčki radi crkljajo?
21.9.2005 16:59:06   
Sofi
Filip se pa zelo rad carta, pa ne samo pri meni, ampak povsod.Najbrž zato ker je še tako majhen (mesec in pol). Res pa je, da zna tudi sam spati ali gledati naokrog, ko je dobre volje. Se mi zdi, da je ujel pravi ritem glede tega cartanja in vsega. Sicer pa ne vem kako bo pri petih mesecih...

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   Se vaši dojenčki radi crkljajo?
22.9.2005 12:10:02   
žiža
Jaz tud nisem deležna kakšnih nežnih objemov. V naročju mi je zaspala edino prve 3 mesece, ko sva se dojili. Potem pa konec. Da bi mi sedela v naročju ni šans, se zvija, ko da bi imela gliste v rit. Je lahko čist fertik, da že kr mal škil, pa se ne bo pustila v naročju pocrkljat. Če jo zjutraj vzameva k nama v posteljo, tud sekundo ne leži. Edino lubčke pa rada tala

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Se vaši dojenčki radi crkljajo?
26.9.2005 7:31:38   
Lunca1
No, moja tudi ne. No razno če se prestraši se stisne k meni, ali pa če ji je malo nerodno. Drugače pa vse prej, me zlasa, vleče za verižico, vtika prste v usta ali oči ali pa se zagrize v mojo brado z njenim edinim zobom.user posted image Bo treba očitno res še enga naštimat, samo kako pa veš da ne bo isti.user posted image jaz sem bila pa prava mamina maza, pa še zdaj se rada crkljam, pa ne z mamo, da ne bo pomote.user posted image  

(odgovor članu žiža)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?