|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  42 43 [44] 45 46   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Julijke 2015
1.4.2015 18:57:21   
ana88
Hojla!

Tudi jaz imam jutri pregled. Bi ga naj imela šele 13. 4., ampak me nekaj čudno trebuh boli in v ledvice seva, tako da se grem jutri pokazat.

Mi imamo tudi vse že od taprve. Voziček imamo quinny Freestyle in je super. Ima napihljiva kolesa, obrača se v obe smeri in čisto se poleže. Za oblekice težko rečem, koliko jih potrebuješ. Jaz imam polno omaro cotk za prve 3mes, pa se mi je v prvo od začetka zdelo, da imam vsega premalo. Moja je zelo polivala in smo se preoblačili tudi do 5x na dan. Tako da sem tokrat dokupila nekaj body-jev. Drugače pa je kar nekaj seznamov na netu, se splača malo pobrskat. Sicer pa veliko povedo tudi v šoli za starše. Midva tokrat ne bova šla, sva že pri prvi vse obdelala. Čeprav mi ni bila najbolj uporabna. Malo sem pogrešala teme o vlogi partnerja ali poporodni depresiji. Ne vem, plenice se že zverziraš menjat, kopanje tako patronažna pokaže. Malo več poudarka bi lahko dali na čustveni opori nosečnice in nove mamice in nas opozorili na hormonska nihanja in te zadeve.

Ime imava končno izbrano. Sva jih imela malo morje ves čas, pa nobeno ni bilo tapravo. Zdaj pa menda bo. user posted image


(odgovor članu bimbooo1)
Neposredna povezava do sporočila: 1076
   RE: Julijke 2015
1.4.2015 22:44:07   
Najin_pikec
Jaz ti priporočam, da se držiš kar seznama, ki je naveden v Baby book (verjetno si dobila izvod pri svojem G). Tam so navedena osnovna oblačila, ki so čisto dovolj (razen če ti otroček poliva, ampak v tem primeru lahko hitro dokupiš). No, na tem seznamu so tudi tetra majčke in povijalne plenice, ampak to zgolj zato, ker se jih je včasih uporabljalo in marsikdo dobi za svojega otročka od mame še cunje, ki jih je sam nosil. Tega seveda ne rabiš (če ne bo kakšne potrebe po širokem povijanju), so bodiji na preklop čisto dovolj.

(odgovor članu ana88)
Neposredna povezava do sporočila: 1077
   RE: Julijke 2015
7.4.2015 10:03:11   
DoraS
Ojla nosecke,
Jaz bi se tudi rada prijavila v skupino julijk 2015, pdp 29.07.2015 :-)
Nisem brala celotnega foruma, a mi lahko samo ena napiše kratka navodila?

Hvala:-)

(odgovor članu Najin_pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 1078
   RE: Julijke 2015
8.4.2015 11:28:55   
verci
hejj nosecke kako smo?Evo po dolgem casu se spet malo oglasam ...Danes smo imeli pregled vse ok...Nas pikec lepo raste ...kako ste z imeni a imate vse ze izbrane ime...?

(odgovor članu DoraS)
Neposredna povezava do sporočila: 1079
   RE: Julijke 2015
8.4.2015 12:48:26   
Charlottee1
Nosecke, zivjo...

Kako ste kaj? Mene je v tem tednu zdelala viroza tako, da sem prisiljena pocivati... Jutri imam pregled in ze komaj cakam, da spet vidim malo pikico. Voziček že imam... Nuna ivvi... Zunaj jih ni prav veliko v sloveniji pa jih prodajajo samo v eni trgovini. Nmma je bil ful vsec ker je terenc pa vseeno ful sik in moderen, za v mesto. Kolesa so polnjena s peno in je res super vodljiv.

Sicer pa tudi mene zanima ali se kaj dobivate v Ljubljani, na kavi, kaksnem sprehodu... Jaz sem takoj za, tako da mi tiste ki ste iz lj lahko pisete pa se dobimo na kaksni kavici. Jaz sem doma v centru :)

(odgovor članu verci)
Neposredna povezava do sporočila: 1080
   RE: Julijke 2015
8.4.2015 13:55:26   
amethyst
Midva greva jutri malo na lov za vozički, na spletu sva pregledala že vse domače in tuje trgovine, prebrala kup mnenj in ocen, sedaj greva pa še v živo malo pogledat. :)


(odgovor članu Charlottee1)
Neposredna povezava do sporočila: 1081
   RE: Julijke 2015
9.4.2015 9:53:34   
leški
Pri nas imamo še vse od taprve, tako da bolj al manj ne bomo kupovali nič na novo...voziček od baby boom-a imamo pa tudi quiny-ja, jajčko imamo..dejansko vso opremo. Zdaj smo na lovu za avtom in pa imenom za tamalo piko. Razmišljala sva o Ronji in o Evelin...zdaj pa se ne moreva odločiti. Veselo brcamo, se sučemo, migamo,...in s tamalo je vse ok tako da čakamo ta naš dan D, da spoznamo to našo malo nagajivo bitjece.
lepo nosečnost še naprej :-) in čim več sončnih dni

(odgovor članu amethyst)
Neposredna povezava do sporočila: 1082
   RE: Julijke 2015
21.4.2015 11:06:26   
verci
pozdravljene punce kako kaj priprave?user posted image Mi tudi ne bomo rabili kaj veliko nakupovati ,ker imamo se vse od prvega ...vozicek imamo austin 3 z njim smo bili zelo zadovoljni...tu pa tam kak nov pajacek ,flaske ,dude in se kaka malenkost drugo pa bo...kako kaj vase pocutje ? v zadnjih dneh se mi pojavlja rahla vrtoglavica ,ampak se usedem spijem malo vode in je veliko bolje...user posted image uzivite lepi pozdravcki

(odgovor članu leški)
Neposredna povezava do sporočila: 1083
   RE: Julijke 2015
25.4.2015 16:08:57   
tejcyka88
Živjo.

Sicer sem se malo pozno vključila v skupino, sem pa še ena user posted image z PDP v juliju. Sem si danes vzela čas in prebrala skoraj vseh 40 strani, upam, da me sprejmete tudi v FB skupino. :)

lep pozdrav

(odgovor članu verci)
Neposredna povezava do sporočila: 1084
   RE: Julijke 2015
26.4.2015 10:22:58   
ana88
tejcyka88 napiši mi zs - ime in priimek in kakšno imaš profilno na fb, da te najdem. Te moram najprej dodat kot prijatelja, ker je skrivna skupina.

(odgovor članu tejcyka88)
Neposredna povezava do sporočila: 1085
   RE: Julijke 2015
6.5.2015 13:20:04   
verci
zdravo nosecke,kako kaj vase priprave in pocutje? user posted image

(odgovor članu ana88)
Neposredna povezava do sporočila: 1086
   RE: Julijke 2015
6.5.2015 14:38:14   
jancika83
heej...

evo, pri nas vse super...Počutje odlično, delam skoz, trebušček pridno raste in komi čakamo poletja;)

Od opreme pa večinoma sva že nabavila, oblekice tudi, še kakšne malenkosti, kot so kozmetika, pa bo vse pripravljeno;)
Se mi je zdelo, da imava vse full hitro pripravljeno, a glede na to, kako se datumi vrtijo, mi je kr všeč, da že vse čaka;)

Kak si ti verci? Tu na RR ni ravno nekih debat, so kr mislim da vse na FB-ju... uživajte v sončku

(odgovor članu verci)
Neposredna povezava do sporočila: 1087
   RE: Julijke 2015
6.5.2015 16:25:30   
karena
Uf, končno doma. user posted image Sem imela danes pregled. Na samem pregledu me niti pogledala ni, UZ pa tudi ni delala, čeprav do zdaj ni bilo še nobenih znakov, da bi se naš otrok želel obrniti v pravi položaj. user posted image No, saj da ne bo zvenelo tako hudo, sem pa imela že prvi CTG (in kot zakleto so ravno takrat kosili pod oknom, tako da sem samo občasno uspela slišati malo srčka, pa v laboratorij sem morala še kri oddati. Vse super. user posted image Potem sem dobila pa še papir za porodniško in šla kar še po šop papirjev na CSD user posted image . Čisto sem zmešana, sploh ne vem kaj moram kdaj prinesti ... No, pa skočila sem še do osebne zdravnice, da mi podaljšajo bolniško. Zdaj pa malo noge v zrak, ker za dobrodošlico doma mi je že dvignil pritisk en službeni mail. user posted image

(odgovor članu jancika83)
Neposredna povezava do sporočila: 1088
   RE: Julijke 2015
7.5.2015 8:52:38   
leški
Pozdravljene :-)
jutri imam spet pregled...končno po celem mesecu čakanja...
ima še katera bolečine čisto spodaj v trebuhu ob obračanju,vstajanju,hoji,...? Mene to zdaj že res pošteno muči in komaj čakam jutri da vidimo če je vse ok.
Ostale ste ok? Bebice rastejo?

(odgovor članu karena)
Neposredna povezava do sporočila: 1089
   RE: Julijke 2015
7.5.2015 9:18:04   
verci
hejjj ...ja verjamem da vecinoma debate potekajo na facebook,ampak jaz ga ne uporabljam -ga nimam.Drugace moje pocutje ok ...no vcasih mi malo kriz ponagaja drugo pa super...
bebica raste,12.5. mam se UZ no je seveda placljiv ,ampak sem se odlocla da ga vseeno naredi ...no od priprav ja tudi v vecini ze imamo vse razen kozmetika in se kaka malenkost...
Raje malo prej pripravljeni in smo pol brez skrbi...Pri meni se tudi kdaj pojavi bolecina v spodnjem delu trebuha,ampak mi je ginekolog rekel da je to ni nic takega baje se maternica pripravlja na porod -...Leski mogoce se prevec prepogibas vcasih pa ze od same hoje ce so kaki sprehodi predolgi pa so to pol krci ...Ali boste vse rodile v LJ?

No uzivite se naprej ,ko mate kaj cas se pa se tuki kaj oglasite na RR.papauser posted image

(odgovor članu leški)
Neposredna povezava do sporočila: 1090
   RE: Julijke 2015
8.5.2015 11:43:27   
jancika83
Tudi jst ne uporabljam FB, občasno tu pogledam, pa vidim, ad tudi tu ni nekih debat;(

Včeraj je tudi mene nekaj špikalo desno spodaj, kot včasih pred M...sem potem zvečer popila eno šumečo tableto Mg, pa je danes ok...

Je pa full lepo, ko je sonček, tako da po službi, nekaj na hitro skuhamo in smo do večera zunaj; mi prav paše...

Jst imam UZ drug teden, je rekel, da bo ravno 30 tednov in bova bolj podrobno pogledala, če je vse ok, če so kakšna odstopanja ipd, tako da komaj čakam...

Uživajte pa prijeten vikend vsem julijkam

(odgovor članu verci)
Neposredna povezava do sporočila: 1091
   RE: Julijke 2015
14.5.2015 11:16:27   
verci
hejj evo pregled oz. UZ. mimo vse ok bebica raste...dobili se potrdilo da bo res user posted image .
torej bo drzalo da bomo imeli 2 user posted image .No starejsi lepo sprejel se ze veseli bratca.Drugace so mi pa zacele malo otekat noge ,ampak to je itak normalno.
Se malo ...
uzivite v soncku ... papauser posted image

(odgovor članu jancika83)
Neposredna povezava do sporočila: 1092
   RE: Julijke 2015
16.5.2015 11:27:23   
leški
Zdravo punce. Trebuščki so že kar veliki in se mi včasih nardi,da si čevljev sploh ne morem obut,ker se ne morem prepognat...še dobro da bo toplo vreme in so natikači zakon. Kaj imena že imate vse? No moj dragi,ki je trenutno v ameriki na terenu si je namislil ime ERIN...tamala je čist navdušena in sestrici pripoveduje zgodbice,ji poje in zadnje čase se celo pusti cartat. Zanima me če še kateri od vas mleko priteče? Pri meni so včasih pravi navali in prsi me bolijo da se včasih dotaknit ne morem.
Naslednji pregled imam 5.6. in že komaj čakam :-) :-)

lepo božanje trebuščkov...

(odgovor članu verci)
Neposredna povezava do sporočila: 1093
   RE: Julijke 2015
16.5.2015 21:30:08   
Najin_pikec
Ojla punce!
Po dolgem času se spet malo javljam. Sej grem večkrat pogledat, če je kaj novega, pa ni bilo nič user posted image .
No, mi smo ok. Prejšnji petek sem imela UZ (kontrola rasti zaradi diabetesa). Pupa malo prehiteva v rasti in če bo šlo tko naprej, bomo imeli 4 kilogramsko dete... Se pozna, da se ne držim diete tako, kot bi se morala. Pri sinu mi res ni bil problem, zdaj se pa res težko držim user posted image .
Še enkrat mi je povedal, da bo punca, ampak tamalemu pa še vedno nič ne poveva. Sej veste, da ne bo na koncu fantek - to se kar dogaja - in bo potem šokiran user posted image .
Aja, pa antibiotike sem dobila, so mi v urinu našli nitrite... Špikanje v spodnjem delu trebuha že dolgo čutim, pa sramna kost me tudi boli - ponavadi, ko hodim. To je vse menda priprava telesa na porod in ni za skrbet zaradi tega. Je pa tečno, ja...
Glede opreme, oblekic nimam še nič pripravljeno... V prvo sem v tem času že vse imela zrihtano, zdaj pa kar ne. Bo treba začet, ker zdaj smo pa res že tako daleč. Sploh pa prej niti ni bilo časa, ker smo prenavljali stanovanje. Drug teden dragi položi še nov laminat v otroški sobi, potem pa prineseva posteljico, previjalko, operem ta manjša oblačilca, nabavim flaške, kozmetiko... in smo zmagali user posted image .
Imena midva še nimava dokončno izbranega. V igri sta dva imena: Ema in Klara. Meni sta oba zelo všeč, mož se bolj nagiba k imenu Klara. Meni pa je problem, ker je ena Aljošijeva prijateljica iz vrtca tudi Klara. Sej vem, da sem smotana, sploh ker se nič ne družimo s starši od te punčke... Kaj pa ve, a ve tudi gledate na take stvari, ko izbirate ime? Drugače pa, Leški, je Erin meni osebno čudovito ime. Pravzaprav sem vedno govorila, da če bom imela punčko, bo Erin in tudi če bi bil sin punčka, bi sigurno dobil to ime.

Porodnišnica: vsekakor nameravam roditi v Ljubljani, lahko pa se zgodi, da bom rodila tudi v Brežicah. Tik pred PDP (od 22. - 27.6., rok imam 4.7.2015) gremo namreč na počitnice v Čatež. Najprej smo mislili, da bi šli konec Avgusta vsi skupaj, ampak sva se potem odločila, da gremo že prej. Hehe, upam da bo zneslo user posted image .

(odgovor članu leški)
Neposredna povezava do sporočila: 1094
   RE: Julijke 2015
18.5.2015 7:12:52   
Anonimen
Drage mamice, če katero zanima 150 € popusta za shranjevanje matičnih celic, naj se mi javi na e-mail. Imamo bon, ki ga sami trenutno ne bomo koristili. LP

(odgovor članu Najin_pikec)
  Neposredna povezava do sporočila: 1095
   RE: Julijke 2015
18.5.2015 7:14:09   
MoJeK
Drage mamice, če katero zanima 150 € popusta za shranjevanje matičnih celic, naj se mi javi na e-mail. Imamo bon, ki ga sami trenutno ne bomo koristili. LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1096
   RE: Julijke 2015
18.5.2015 7:17:02   
MoJeK
Še to, bon je veljaven do 1. junija.

(odgovor članu MoJeK)
Neposredna povezava do sporočila: 1097
   RE: Julijke 2015
19.5.2015 9:16:04   
7baby7.
oila tudi jaz imam PDP v juliju. Prebrala sem skoraj vse kar ste pisale o vaši nosečnosti. Mi bomo imeli fanta. Vem da sem se malo pozno vključila ampak upam da me sprejmete tudi v skupino na fbju..

(odgovor članu ana88)
Neposredna povezava do sporočila: 1098
   RE: Julijke 2015
30.5.2015 13:11:22   
leški
Hojla punce. Vceraj me je klicala ginekologinja in mi rekla da imam zelezo zelo zelo nizko, dala mi je ferum lek tablete...dve na dan,ce se do petka ne znormalizira bo treba v bolnico. Cele dneve in noci bi lahko prespala. Me pa ko lezim na desnem boku zacnejo rebra bolet. Tamala se zgleda se ne misli obrnat, se vedno ji je bolj vsec sedet na ritki kot pa se obrnat na glavco...
malo se in bomo zibaleuser posted image

(odgovor članu 7baby7.)
Neposredna povezava do sporočila: 1099
   RE: Julijke 2015
30.5.2015 21:41:27   
Najin_pikec
Uf, upam da se bo raven železa lepo popravila, da ti ne bo treba v bolnico.
Jaz sem v petek imela CTG in itak, da je mala ves čas spala. Pa sem se premikala, pa mal trebuh rukala, pa se ni pustila motit user posted image . Sicer je pa res, da je dopoldan bolj umirjena, popoldan in zvečer pa akcija.
Antibiotiki so menda lepo prijeli, rezultati urina so bili ok.
Drugače sem pa ravno zadnjič dragemu rekla, da bo počasi treba previjalko iz kleti prinest in sva ugotovila, da jo je zgleda vrgel stran user posted image . Tako da vseeno nimam vse opreme še od tamalega... No saj gremo 22.6. v Čatež in se bova en dan še do Ikee zapeljala in nabavila previjalko.
Pa ne morem verjet, kako čas beži. Še ta teden delam, potem pa že nastopim porodniško. Za prihod dojenčka nimam pa še čisto nič pripravljeno user posted image , pri tamalemu sem precej bolj pohitela. A ve imate že vse nabavljeno, oprano, zlikano...? No saj zdaj ko bom na porodniški, bom imela dopoldneve frej in bom lahko zrihtala stvari.

(odgovor članu leški)
Neposredna povezava do sporočila: 1100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  42 43 [44] 45 46   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  42 43 [44] 45 46   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





3 pogoste stvari, ki pri nosečnici povzroč...
Pretirano nekritično sprejemanje informacij v nosečnosti lahko vodi v razvoj tesnobe. Kako preprečiti, da se pojavi stra...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?