|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  15 16 [17] 18 19   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Februarke 2017
15.9.2016 9:52:31   
MladaMamiMojca
zaspana zvezdica P+ so proteini v urinu, jaz jih imam vedno prisotne, žal, včasih tudi P++, kar pomeni, da jih je veliko, baje pa na to vpliva TUDI visok krvni pritisk.

Kar se tiče sladkorja in zakaj me je poslala G na preverko, pri nuhalni mi je rekel, da se mu zdi, da je otrok malo večji, da naj preverimo sladkor in mi je tako dala napotnico, drugače pa drži, da dajo komaj po 24. tednu ja. Ker sem imela na tešče sladkor 5,1 ali več, te potem napoijo v diabetološko v ukc. Tam so mi še enkrat preverili sladkor na tešče in sem ga imela 5,2, nisem rabla nadaljevat z obremenitvenim testom, ker sem že v startu prekoračila vrednosti.

Včeraj v skupini sem pa izvedela kaj nekaj koristnih informacij, kako se prehranjevati in predvsem količinsko. Imam sistem za merjenje glukoze v krvi, meriti si moram pred glavnim obrokom in točko 90 minut po jedi, pred obrokom ne sme biti 5,3, po jedi pa ne sme preseči 6,6, v kolikor so tri dni zapored višje vrednosti, je treba poklicat v diabetološko in se naročit k zdravniku. Pa seveda nič sladkorja, sladkih stvari, v kolikor se pregrešiš, moraš to zapisat. Je pa višji sladkor nevaren za otroka, ker se to prenaša na otročka in ima posledično tudi on več sladkorja v sebi, lahko nastopi prehiter razvoj notranjih organov in se ne razvijejo dovolj dobro, tako, da sem se danes že cmerla (hormoni pač) ker sem imela po zajtrku višjo vrednost, user posted image user posted image bom videla, kako bo naprej

se pa veselim, da imam drug teden v četrtek pregled pri G da se ji malo potožim in da pogledamo mojega bebija

user posted image

(odgovor članu zaspana zvezdica)
Neposredna povezava do sporočila: 401
   RE: Februarke 2017
16.9.2016 10:03:27   
zaspana zvezdica
Hvala za informacije.
Sem predvidevala, da so proteini user posted image
Visok pritisk in proteini v urinu so lahko znak razvoja hipertenzije.

Jaz imam pa obremenitveni test naslednji teden. A imajo pogosto ta predavanja Oz. Skupinice? Me zanima kak hitro bom na vrsti, da se potem začnem diete držat. Sicer že zdaj omejujem sladkor in OH ampak po svoji presoji.

Mislim, da sem imela povišan sladkor tudi v prvi nosečnosti ampak ni bil potrjen. Se je pa otrok rodil z visoko porodno težo in je nastala panika glede organov, pa je bilo vse ok, tak da ne se preveč obremenjevat, zdaj ko si pod nadzorom bote že uravnali sladkor, pa upam da bo šlo samo z dieto brez inzulina.

Jaz sem danes že sanjala, da jem čokolado z lešniki [sm=smiley1.gif
Sem bla navajena kar dost sladkega jest, bi se lažje čemu drugemu odpovedala...

(odgovor članu MladaMamiMojca)
Neposredna povezava do sporočila: 402
   RE: Februarke 2017
19.9.2016 23:45:30   
Luna 10
Pozdravljene punce!
Naj se tudi jaz pofočkam med februarčice. Rok imam predvidoma 15.02.2017
Upam, da bomo lahko koristno poklepetale o marsičem :)

Pozdravček vsem

(odgovor članu zaspana zvezdica)
Neposredna povezava do sporočila: 403
   RE: Februarke 2017
19.9.2016 23:54:29   
Luna 10
Kje si ve nabavljate nosečniška oblačila oz. s katerimi ste zadovoljne?
Bo treba počasi v akcijo ;)

(odgovor članu Luna 10)
Neposredna povezava do sporočila: 404
   RE: Februarke 2017
20.9.2016 14:31:12   
Limoncap
Hej Luna10, dobrodosla. Lep pozdravcek tudi vsem ostalim. Nasa skupinica je malo zamrla, a ste vse tako polno zaposlene? user posted image

Luna 10, jaz sem si do sedaj kupila, ene nosecniske kratke hlace v h&m, so bile na znizanju. Ko sem jih oblekla so mi bile vau udobne, sede z njimi pa ni slo, me je v trebuhu vse tiscalo. Do zdaj se nosim samo pajkice (navadne) in si kupim kaksno majcko, malo daljso, da mi glih ne leze gor. Sem rekla da ne kupim nic, dokler nebom res rabla. Se imam 2 lusni trenerki ki sta ful udobni, pas je mehek in si ga lahko dol zaviham. Je kar drag hec s temi nosecniskimi cunjami user posted image

Drugac pa v naslednjem tednu stopim v polovicko, 20 tednov, me caka tudi morfologija, tako da ze komaj cakam da vidim svojo pikico spet. Brcik se ni nic kaj konkretno, tu pa tam ob veceru kaksna nezna.

Uzivajte in javite se kaj. Bozajte svoje busije 😚

(odgovor članu Luna 10)
Neposredna povezava do sporočila: 405
   RE: Februarke 2017
20.9.2016 15:16:24   
madjanca
Evooo jaz se srecujem sedaj z vecernimi slabostmi (vzrok naj bi lahko bil dojenckovo premikanje).. drugace sem kar vredu.. sem zacela vceraj po dopustu delat, prej 14 dni pa sem bila zaposlena s prenavljanjem hise in seveda otroske sobe tako, da nisem mogla biti akrivna...

Imam naslednji teden pregled v 20 tednu. Juhuhuuu.. in se moj mi je prej rekel, da bi sel zraven in da bo dobil frej. Juhuhuu :)


Kar se oblacil tice... kupila sem ene hlace preko fb, drugace pa me zalagajo kolegice in sestre. Se dobro, da sem tolko shujsala v prvih mesecih, da si bom lahko vse sposodila. Samo tri majcke sem kupila za veselje user posted image

(odgovor članu Limoncap)
Neposredna povezava do sporočila: 406
   RE: Februarke 2017
20.9.2016 22:12:44   
Luna 10
Pozdravljene!
Pajkice in trenirke so super za doma... Ko pa je treba v službo :(
Danes sem šla malo pogledat. V specializiranih prodajalnah je vsak kos 50€, fino ni kaj. Izbira pa tako boga, da mi je bilo kar nerodni gledati po tisti mizeriji.

Na koncu pa sem le imela srečo. Kar si nikoli nisem mislila sem zavila v H&M in našla udobra in lepa oblačila, po razumni ceni.
Zdaj so že v sušilcu ... Juhuhu

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 407
   RE: Februarke 2017
20.9.2016 22:20:49   
Luna 10
Pa kje ste vse... Kaj ni več fora klepetati na forumu in ste se preselile drugam?!

🙁

(odgovor članu Luna 10)
Neposredna povezava do sporočila: 408
   RE: Februarke 2017
21.9.2016 9:07:47   
MladaMamiMojca
Luna 10 - dobrodošla in čestitke user posted image

ja, moram reči, da sem sama med tednom kar precej zasedena, saj imam doma drugošolko in ima kar precej obveznosti med tednom, tako, da nimam dosti časa za klepet tukaj :)

midve z bebiko sma ok, kljub pogosti meritvi sladkorja v krvi, včasih mi s hrano uspeva, včasih ne, pa mi vsi okrog mene govorijo, naj se ne sekiram, pa se počasi res ne bom več, kaj pa včasih ko vsega tega ni bilo??? pa kolegice okrog mene so tudi rojevale po 4 kg in več otročke, pa ne zaradi sladkorne, nekatere pa prave drobižke, pa so imele sladkorne, tako da kmalu mi bo postalo vseeno za teh dveh višjih vrednosti na glukomeru, saj se pazim in jem vse zdravo, polnozrnato, temno, nič belega, nič sladkega kaj naj še naredim???
pa bom nehala jamrat, jutri imam pregled pri G, upam, da mi bo otroka čim bolj natančno pregledala, da vidim kje sploh sem, ali ustreza velikosti in teži ali ne, v petek pa še nevrologa zaradi mojih glavobolov :) ja, super se mi dogaja :)

uživajte in božajte bušije user posted image

(odgovor članu Luna 10)
Neposredna povezava do sporočila: 409
   RE: Februarke 2017
21.9.2016 10:09:56   
zmešana
Punce heeeej! user posted image

Končno sem spet prisebna in prisotna user posted image
Me je zdelala ena huda vrtoglavica tako, da sem bila 14 dni na bolniški user posted image . Nisem mogla ne brat ne nič. Groza. Samo ležala sem lahko z glavo pri miru. Takoj, ko sem se premaknila sem bruhala. Ampak je šlo mimo. Hvala bogu. Pa še nič mi niso smeli dat, ker sem noseča. Tako, da je moglo telo kar samo predelat.

Drugače sem pa ok user posted image . Tudi mene je začelo počasi tiščati več hlač tam čez trebušček. Ni še sile. Sem bila prej precej drobna v pasu, pa zdaj končno lahko nosim hlače brez pasu user posted image . Se bom pa tudi jaz mogla počasi odpravit po tregovinah v nabavo. Tako, da tudi mene zanima kje ste/boste kupovale.

Lep pozdravček vsem in dobrodošle vse nove user posted image !

(odgovor članu MladaMamiMojca)
Neposredna povezava do sporočila: 410
   RE: Februarke 2017
21.9.2016 14:51:55   
emklem88

IZVIRNO SPOROČILO: Limoncap

Nick, leta: PDP: SPOL: Nosecnost:


Yingyang,34 4.2.2017 1


Tadma,26 9.2.2017 1


Mtob,26 10.2.2017 1


Limoncap,29 10.2.2017 user posted image


Ursa*** 15.2.2017 2,3


MmMojca,31 19.2.2017 user posted image


Madjanca, 22 21.2.2017


Mamina3,37 23.2.2017 3


Zmesana,31 27.2.2017 user posted image





tud jaz bi rada na seznam

emklem88, 28 let, 22.2.2016 PDP , 1 nosečnost, spol se ne vemo in mislim da bo ostalo presenečenje vsaj do 17.10. Hvala

(odgovor članu Limoncap)
Neposredna povezava do sporočila: 411
   RE: Februarke 2017
21.9.2016 15:37:01   
Limoncap
Hojla, evo posodobljen seznamcek.


Nick, leta: PDP: SPOL: Nosecnost:


Yingyang,34 4.2.2017 1


Tadma,26 9.2.2017 1


Mtob,26 10.2.2017 1


Limoncap,29 10.2.2017 user posted image


Ursa*** 15.2.2017 2,3


Luna10 15.2.2017 1


MmMojca,31 19.2.2017 user posted image


Madjanca, 22 21.2.2017


Emklem88, 28 22.2.2017 1


Mamina3,37 23.2.2017 3


Zmesana,31 27.2.2017 user posted image

(odgovor članu emklem88)
Neposredna povezava do sporočila: 412
   RE: Februarke 2017
22.9.2016 21:40:54   
Luna 10
Luna 10, starost 38, 15.02.2017, nosečnost 2

(odgovor članu Limoncap)
Neposredna povezava do sporočila: 413
   RE: Februarke 2017
22.9.2016 23:10:26   
Limoncap


Hojla, evo posodobljen seznamcek.


Nick, leta: PDP: SPOL: Nosecnost:


Yingyang,34 4.2.2017 1


Tadma,26 9.2.2017 1


Mtob,26 10.2.2017 1


Limoncap,29 10.2.2017 user posted image


Ursa*** 15.2.2017 2,3


Luna10, 38 15.2.2017 2


MmMojca,31 19.2.2017 user posted image


Madjanca, 22 21.2.2017


Emklem88, 28 22.2.2017 1


Mamina3,37 23.2.2017 3


Zmesana,31 27.2.2017 user posted image
[/quote]

(odgovor članu Limoncap)
Neposredna povezava do sporočila: 414
   RE: Februarke 2017
23.9.2016 12:42:43   
emklem88
Pozdravljene,

jaz tudi več ali manj odsotna zaradi službe v tujini ampak trenutno sem na bolniški zaradi gripe in ker moram ležat da pade vročina mi tu pa tam uspet bit mal na PC. Seveda tudi jaz ne dobivam nobenih zdravil da bova pol z dojenčkom vse ok. user posted image Oblačil še tudi ne kupujem, ker so mi trenirke in pajkice nekako najbolj udobne pa se v sluzbo jih mam lahko oblečene ker se moram itaq preobleč v uniformo in mi je vseeno kaj imam na poti oblečeno tako da so pajkice in tunika trenutno najbolj in. :) za kake večerjre z mojim dragim ali prijatelji pa mi se uspet tudi uspet kaksne lahke in razregljive kavbojke z niskim pasom katere ne pritiskajo na trebušček. :) bom zdaj ko bo bolj hvžladno sla nabavljat bolj debelejse stvari.

Mene pa se zanima če je mogoče katera od vas zaposlena v tujini-Avstriji in se je tudi odločila tam za porod? Da si lahko kako malo izmenjujemo podatke in nasvete kako in kaj.

Lp in fino božajte in razvajajte svoje trebuščke. user posted image


(odgovor članu Limoncap)
Neposredna povezava do sporočila: 415
   RE: Februarke 2017
23.9.2016 18:55:55   
Mamina3
Hejhej

Se jaz se vam spet malo oglasim...imela v petek pregled vse je ok...baje da bo user posted image user posted image ...sicer imam doma ze par tako da mi je v bistvu bilo vseenouser posted image . Sem pa od torka naprej ze v predcasni porodniski..ja tudi jaz delam v avstriji in tam imajo to moznostuser posted image
Za porod se se nisem cisto odlocila ampak verjetno bom kar v mb rodila...sem ze 2x pa nisem imela pripomb...bolnisnica je 5 min vstran...drugace pocutje malce slabosti se vedno..in ce sem dosti na nogah me mocno pritiska navzdol...ampak malo vec pocivam in je boljse..

Lp pozdrav vsemuser posted image

(odgovor članu emklem88)
Neposredna povezava do sporočila: 416
   RE: Februarke 2017
24.9.2016 23:39:06   
madjanca
Naj se jaz malo pojambram. Trebuscek veselo raste in mene vse boli. Za piko na i, pa imam ogromno neke cudne brozge v moji noznici in ledvice so prehlajene, tako da puscam ves cas in moram imeti vedno vlozke.. no vsaj upam, da je prehlad.. bo vse jasno kmalu..

Imam pa v sredo koncno spet pregled. Juhuhuu.. komaj cakam user posted image kako ste ostale kaj?

Slabosti so se mi kooncno pomirile, koncno ne rabim vec dodatnega spanja.. res super.


Kako pa ste kaj z opremo za nase bebe?? user posted image

(odgovor članu Mamina3)
Neposredna povezava do sporočila: 417
   RE: Februarke 2017
26.9.2016 13:02:59   
mtob
Hejla! Tudi mene nekaj časa ni bilo tukaj tako da se sedaj malo razpišem user posted image
V glavnem sem ok razen prehlada, v četrtek imam morfologijo in komaj čakava, spola še nevemo ampak mislim da bo moj povprašal, vender pa bo to skrivnost do poroda. user posted image Najina pikica se počasi vedno bolj premika prav super opčutek user posted image
Oblačila pa sem že kar morala v nabavo in sem vse kupila v h&m s tem mislim predvsem hlače, saj potrebujem elegantna oblačila zaradi službe, težje dobim kakšno primerno tuniko. Mogoče katera ve kje bi se še dalo dobiti kakšne nosečniške oblačila razen h&m(pa tale cenovni rang)? Oblačila iz druge roke mi niso pri srcu...
Kaj pa voziček se boste odločile za nakup novega ali iz druge roke? Znamka? user posted image

Lep dan vsemuser posted image

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 418
   RE: Februarke 2017
27.9.2016 19:00:39   
Limoncap
Hei, danes je za mano morfologija. Je bil dragi z mano. Z otrockom je vse ok, sedaj ze 360g, jaz z + 6 kg user posted image . Ampak glavno, da je s tamalim vse ok. Zalostna edino, ker nisem dobila nobene slikice, pa tudi bolj slaba kvaliteta slike je bila na uz. Spola ni moral potrditi 100% ker je glih tako prekrizal nogice..po nuhalni naj bi bil fuser posted image .

Drugace se pocutim ok, edino ko ful migam ali ne pocivam ko tekam za 3 letnikom, me malo spika v spodnjem delu trebuha.

Glede opreme pa smo kupili od znancev cel paket, ki je zelo ohranjen, skoraj kot novo. Edino vozicek smo kupili od drugih, ker je bil njihov trikolesnik, ki ga nisva zelela. Sedaj imva peg perego book, in verjamem da bom zadovoljna z njim. Tako, da imamo sedaj ze vse, edino cas si moram vzet in presortirat stvari kaj bomo potrebovali in kaj ne...

In kako ste ve?

Lepo bodite in bozajte svoje busije.

(odgovor članu mtob)
Neposredna povezava do sporočila: 419
   RE: Februarke 2017
27.9.2016 21:14:15   
madjanca
Ja jo imam jutri in ji bom rekla, da mi jo mora dat nujno. Ze zadnjic mi je ni dala. Me kar malo zivcki dajejo. Doma se mi je pokvarila tehtnica in me je strah, da se je iz mojega minusa do zdaj naredil velik plus.

Drugace pa sem vesela ker po parih mescih spet lahko jem. Tudi, ce se redim... samo, da je kri in ostalo vredu.. samo mi pa tako pritiska dol in ledvice me tako bolijo in skozi mi urin uhaja.. tole pa se bo moglo nekako resit se...

(odgovor članu Limoncap)
Neposredna povezava do sporočila: 420
   RE: Februarke 2017
3.10.2016 16:23:25   
MladaMamiMojca
pozdravljene nosečke

vse ste tako zasedene?? nič se ne oglašamo veliko tukaj gor user posted image
berem, da ste nekatere že imele morfologijo? tudi jaz komaj čakam na četrtek, ko bomo preverili vse do potankosti in spet pogledala mojo user posted image
no, fajn, da ste nekatere javile koliko g ima vaš user posted image , bomo lahko primerjali user posted image
jaz imam večinoma glede oblačil skorajda vse, manjka mi še nega, voziček, previjalno imam že naročeno, posteljica in posteljnina, mislim, da bom do februarja lepo zvozila z nakupu, vsak mesec nekaj, kot je bil moj plan user posted image
uživajte in božajte bušije
user posted image

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 421
   RE: Februarke 2017
6.10.2016 18:26:36   
Limoncap
Hei, kako ste? MladamamiMojca kako je bilo na morfologiji? Upam, da vse ok.

Od opreme imam vecina vse, sva z dragim od ene kupila vse v kompletu. Zraven sva dobila tud oblacila, ampak mi nic ni vsec, se vidi da je rabljeno, preprano, in verjetno ne samo od enega otroka. Tako da sedaj se morava to nabavit, bom kar kupila novo, vsakic malo, pa bo. One rabljene pa bom podarila komu ki jih res potrebuje.

Preuredit se morava malo stanovanje, naredit ta vecjemu sobico, da bo imel svoj koticek, kjer bodo igrace...itd...rada bi se je lotila cimprej, ampak moj nekaj odlasa in dela vse drugo zravenuser posted image .

Drugac pa sem vredu, bebico cutim vsak dan, me ze posteno zna brcnit v mehur, ob vecerih pa ima prave akrobacije user posted image

Lepo bodite, pa javite se kaj. Lp

(odgovor članu MladaMamiMojca)
Neposredna povezava do sporočila: 422
   RE: Februarke 2017
6.10.2016 23:48:24   
madjanca
Tudi nase dete se konstantno nekaj obraca in premika.. malo me tisci dol, ampak zadnje dva dni se mi zdi, da je polezel nekam gor.

Mislim,da se je koncno zacelo pridobivanje teze tudi pri meni (kar me bo verjetno po februarja se jezilo) saj koncno jem. Dolgo je trajalo in upam,da bo pri drugem manj slabosti :) prejsnji teden sem imela hudo virozo bruhanje in vrocine tako,da pregled sploh ni bil kaj prida ker se nisem mogla sprostit.

Pravi pa zdravnica, ce sem prepricana,da noceva vedeti spola, saj dete neeprestano razteguje nogice.. ne vem zakaj to dela ;)

Kako ste drugace ostale? Ste se v sluzbi vse in kako dolgo se boste?

(odgovor članu Limoncap)
Neposredna povezava do sporočila: 423
   RE: Februarke 2017
7.10.2016 12:10:33   
ziraf
živjo ekipa (:
malo sem brskala po netu in našla tole vašo stran. me veseli!
tudi mi smo naročili našega malega za februar (:
in ko malo berem, kaj pišete, mi je že lažje, ko vidim, da so vse te spremembe, ki se dogajajo, v mejah normale :D
ker tole je naš prvi mali, tako da izkušenj nimam, pa tudi kaj dosti se prej nisem z nikomer pogovarjala o tem, kako je.
in je vsaka stvar nova. stara sem 34, morfologijo pa smo imeli ta teden in je vse ok! (:

fino vas je brat in tako malo "spoznat".
dobite lepo!

z

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 424
   RE: Februarke 2017
10.10.2016 13:45:43   
MladaMamiMojca
Pozdravljena nova user posted image

Limoncap
ja morfologija je za mano, žal slikice nisem dobila, ker se je princeska non stop skrivala in obračala, ampak pregledal je lahko k sreči vse, tako, da je vse, kot mora bit, malo je sicer večja, možno, da je zaradi prejšnje zanositve, ali pa zaradi sladkorja, ker imam le nosečniško sladkorno, pričakuje, da bom rodila med 13. in 17.2.2017,glede na velikost in težo - 430 g je user posted image težka user posted image

sem pa že na bolniški zaradi vsega, torej sladkorna, visok pritisk, glavoboli, bolečine v križu ( mah, ni da ni )

drugače se v redu počutim, user posted image tudi lepo čutim, ko se premika in brca - ja res nepopisno user posted image , sem pa zaznala, da me včasih, ko se obrača, že brcne kar precej visoko, rastejo ti naši zakladki mali user posted image

uživajte in se tipkamo user posted image

(odgovor članu ziraf)
Neposredna povezava do sporočila: 425
Stran:   <<   < Prejšnja stran  15 16 [17] 18 19   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  15 16 [17] 18 19   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?