|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  13 14 [15] 16 17   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Novembrke2017
26.4.2018 11:35:54   
sladkorčica
No pravzaprav sama najbolj ves in poznaš svojega otroka in ves kaj je dobro za njo.

Jaz ne kompliciram niti časa nimam vem pa da jajce jagode in med ziher nebo dobila mlecne izdelke pa ja . To predvsem imam v mislih kako skutico pa v hrano kako kapljico mleka. Saj mi smo tudi zrasli ob kravjem mleku pa smo zdravi kot dren brez alergij.

Midve bova naprej furale z uvajanjem počasi pride na vrsto zdrob. Mislim da priporočajo že pri 5m uvajanje na gluten. Sej včasih sem cist zmešana ne vem več kaj je prav in kaj ne. Eni pravijo to eni drugo. Jst pol naredim tako da se mi zdi da je okej.

Moja pa ne spi tako dolgo zjutraj. Ponavadi vstanemo in malega v vrtec peljem mam čist blizu 5min z avto. Potem prideva domov se malo po igramo jo preoblečem in potem zaspi .Nima se nekega ustaljene ga ritma. Včasih cuje več včasih manj. Včeri recimo je pop v vozičku spala menda glih 3 ure.

(odgovor članu Niki13)
Neposredna povezava do sporočila: 351
   RE: Novembrke2017
26.4.2018 11:45:14   
Niki13
Glej jaz iskreno po internetu sploh ne berem smernic, ker itak vsak pise po svoje in vsak ima po svoje tudi prav....nekako sama prisegam, da delam po obcutku pa to kar jaz mislim, da je za njo ok, ce pa bo potrebno kaj spremeniti, ker ne bo napredovala itd...se bom pa potem s tem obremenjevala...
Povej mi se nekaj, kako jo pa dajes spat? Ali bolje zaspi pri tebi, z dojenjem, imate kaksen ritual kako se spravit spat?
Ena mamica mi je rekla, da je zdaj cas, da jo dam dol samo in da sama zaspi, ma meni se zdi se prezodaj in moja res se ne zaspi sama...cez dan ali v vozicku ali v narocju...zvecer jo pa podojim, zaspi ob prsi in potem jo polozim v posteljco....

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 352
   RE: Novembrke2017
26.4.2018 12:09:00   
sladkorčica
Ja saj tudi jaz ne berem oz nočem brati. Pač ena zdrava kmečka pamet pa bo vse okej.res nočem nekaj predalckati z hrano. Tuki je sam logika kaj je dobro in kaj ne. Lej važno da so bejbike zdrave drugo bo pa minilo.

Jah kaj naj ti rečem. ....Moja tudi zaspi ob dojenju ker gre ta velik pa oči spat gor si midve vzameva čas za dojenje in tudi zaspi. No včeraj pa je že malo prej jedla in mi je napol zaspala sama od sebe. Potem smo šle se me gor in sem jo položila v posteljico. Neki časa je rogovilila potem jo je zmanjkalo in je spala do 6h zjutri nato dojenje in spanje do vrtca.
Tako da ja zaspi ob dojenju in mi čist ustreza. Je pa res da se izogibam spanja v naročju oz ujckanju v naročju pa nočem izreči beseda razvadila sam tuki moraš pa mal pazljivo. Sicer tudi včasih ne zaspi takoj pa jo mal poujckam pa jo zmanjka. Včasih berem da ene tudi po eno uro prenašajo otroke sem pa tja da zaspijo. Jst nism niti pri malemu imela problem. Sem ga zmeri pustila da je sam od sebe zaspal to je najlepše Hehe.

Drugače sovražim besedo razvajenost....otrok do enega leta ne more bit razvajen in pika. Jok je edina njegova komunikacija. To sem pa alergična. Tak da moja tudi zaspi ob dojenju meni paše njej pa tudi.

Evo prej sm dobila pošto od vrtca. Ja sprejeta bo ampak kasneje 28.10 izpolnjuje pogoj ko bo stara 11m. So pa tak trapasto napisali da sm mogla nevem kolikokrat prebrat da sem razumela. Je pa kar velik naval letos.

(odgovor članu Niki13)
Neposredna povezava do sporočila: 353
   RE: Novembrke2017
26.4.2018 14:13:39   
Niki13
Tocno to...zdrava kmecka pamet in cim manj kompliciranja...to tudi jaz pravim in sva si glede tega kar podobne...
Ma meni cez dan v vecini zaspi v vozicku al ker pohajava okoli ali pa jo kar po hisi gor pa dol mal zapeljem zdaj ki imamo velik placa za pohajat user posted image ....sicer pa zihr ne bi zaspala, da jo kar pustim lezat in cakam kaj bo...tuli kot sirena...prvi je bil glede tega bolj elasticen, sem ga polozila dol in ce je bil zaspan je pac zaspal...
Prvi 1-2 meseca je res rabila zibanje v narocju pa hojo gor pa dol za zaspat, potem je pa kar sama se tega odnavadila in mi ni zal...konc koncev je bila pri meni 9 mesecev in je logicno, da je zelela mojo blizino...vsi so mi pametovali, da jo razvajam itd ker jo imam vedno ob sebi, ampak glej meni ni niti minutke cartanja zal, saj se z meseci in dnevi sama odloca za svojo samostojnost in sploh na kraj pameti mi ne pride, da bi jo od rojstva kaj takega ucila...pa se mi zarad tega prav nic ne zdi razvajena je pac cartika mamina in sem na to tudi ponosna user posted image ...
Verjetno te prosim prevec, ampak vseeno....kaj se ti bi dalo kaksen dan zvagat koliko ti poje GH pri kosilu samo za imet primerjavo??? Ni panike ce se ti ne ljubi user posted image ....
Ke lepooooo...vesela za vas, da ste dobile vrtec...midve bova sele septembra vedele kam pa kako....upam samo, da dobim ker ce ne res nevem kako bo user posted image ...ma jo bos dala takoj pri 11-ih mesecih v vrtec??? Jaz jo bom dala najverjetneje s 01.12., saj grem sele januarja pol delat......pa bom raje se tisti mesec z njo uzivala user posted image

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 354
   RE: Novembrke2017
26.4.2018 16:25:16   
sladkorčica
Ja vsekakor crkljanje se prehitro zrastejo in se nočejo več crkljati. Midve tud zdaj velik preživiva zunaj na sončku v vozičku uživa na polno čeprav smo sedaj pa že kar iskale sencko ker je bilo kar vroče. Uf kaj bo še saj imamo še celi poletje pred sabo.

Ja v vrtec bo šla takoj ko bo možno z 28.10 bo izpolnjevala pogoj .Sicer sem trenutno brez sluzbe. Sm dala lansko leto odpoved čez dva tedna sm zvedla da sem pa noseča. Tako da bom v jeseni intenzivno iskala novo službo tak da bo kar šla takrat v vrtec ker nikoli neveš lahko da jo bom kmalu dobila lahko pa da ne.

Ja bom enkrat za Hec s tehtala kar ji bom pripravila. Čeprav že na oko približno vidim kok bi tehtalo kar ji skuham. Bom to javila ko bom.

(odgovor članu Niki13)
Neposredna povezava do sporočila: 355
   RE: Novembrke2017
27.4.2018 8:49:40   
Niki13
Ja midve sva bile te dni malo omejene zaradi moje rite user posted image ampak daj sedaj med prazniki bo tudi ocka doma in bo vse lepse in lazje pa vec sprehajanja in uzivanja na soncku...ja pri nas je tudi ze fajn vroce, sicer danes kar fajn piha ampak bo vsaj malo osvezilo...sedaj so idealne temperature in takoj podpisem, da je celo leto tako....
Si kuharca po poklicu drzi? No vso sreco pri iskanju, ceprav vsaj na nasem koncu glede gostinstva ni problem najti sluzbe....
Ja glej pac ce se spomnes stehtaj koliko ti poje...res vsak otrok je zase ampak glih za priblizno....ce tvoja poje kaj pa vem 200 moja pa 20 ravno ni ok....no bova videle user posted image ....danes sem sama z obemi doma, ker ni vrtca moz pa dela, ker pri njih v italiji ni praznik danes...bom prezivela...upam....lepe praznike ce si ne piseva prej

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 356
   RE: Novembrke2017
5.5.2018 12:44:30   
sladkorčica
Ojla Niki.

Kako ste?Joj se zmeri nisem s tehtala kok poje naša cebela:) baterije so se mi s praznile in se zmeri nism nove kupila. Lahk pa ti tko na oko povem da ji približno 100g pripravim pa včasih poje včasih ne. Različno. Več kot to ji sigurno ne pripravim. Lej ob prvi priliki ti obljubim da stehtam....

Prazniki so mimo nas očka je imel tudi zdaj ta dva dneva dopust. Ima še kar neki lanskega za ponucati. Šli nismo nikamor razen mojim in njegovi sestri mal na obisk. Smo pri bazenu velik delali zdaj bomo imeli res lepo. Marsikdo nam zavoda hwhe. Ko je treba kaj pomagat ni nobenega nikjer za kopanje je pa že polno kansldidatov. Tko zdaj ubistvu čakamo da bo res lepo vreme in postavimo.

Je pri vama kaj novega?

Jst sm čist presenečena ampak moja je dobila že 2 zobkaaaa. ..obe spodnji neki sta zuni. Ne morem verjeti ker je minilo mirno. Ker pri sinku sem za vsak zob občutila. No sicer je res zdaj čez dan mogoče mal bol tečna ampak ponoči pa se kar spi. Res sem vesela da je tako kot je. Sej čez dan nekak preguramo važno da spi ponoči ker tamal mi je požrl enih noči ...

(odgovor članu Niki13)
Neposredna povezava do sporočila: 357
   RE: Novembrke2017
5.5.2018 21:53:42   
Niki13
Ejla...nic hudega daj...je bila cista radovednost ta o tehtanju...moja zdaj poje cca 100-150 gramov odvisno od dneva...sem pa vceraj pricela se s sadno malico torej z jabolko ki sem jo spestala z vilico pa ji ni bilo kaj dosti vsec, danes sem jo spasirala pa je pojedla bolj z veseljem cca 60 gramov...sem pa ugotovila, da dosti rajsi je pod vecer, ko nas vidi kuhati ali pa vecerjati kot opoldne...tako, da kar mi ostane opoldne od kosila ji potem kar se pod vecer ponudim...upam, da v tem ni kaj grozno narobe ampak kaj ko pa tako nas gleda ko jemo, da ne morem, da tudi njej ne ponudimuser posted image ...
Mi smo tudi mal uzivali in postorili doma te dni...smo pa se ze tudi kopali...ali bolje moj sin se je ze kopal tako v bazencku in danes v morju ( bolj je mrzla voda bolj uziva ), ta mala je pa med tednom in danes namakala nogice v morju...skratka pocasi prihaja poletje, ceprav bi jaz takoj podpisala, da ostanejo taksne temperature...
No to pa itak velja vse povsod...ko je za delat ni nobenega, ko je za uzivat so vsi na kupu..v starih casih je veljalo, da se je en drugemu pomagalo, danes na zalost le malokje se to pripeti user posted image ...
Ne pri nasi pa se nisem nasla zobkov in upam, da bo slo tako kot pri prvem, ko nismo niti vedeli, da dobil kaksen zobek...za nobenega ampak smo si samo znasli polna usta lepih zobkov user posted image ...bomo videli...je pa res hitra tvoja...upam, da vama bo slo tako lepo skozi tudi pri vseh ostalih zobkih user posted image

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 358
   RE: Novembrke2017
5.5.2018 23:34:02   
sladkorčica
A ti vedno obroke tehtaš? Bom tudi jaz da vidim kok dejansko poje. Drugac sem tud že jaz dala sadno kasico. Sem pa jabolko skuhala pa eno žličko rizolinota za zgostitev pa ji je kar šlo. Ah nič ni narobe če ji kaj ponudiš. Saj ji tudi jaz dam ko mali je kako skutico pa tako z užitkom gleda da ji dam mal za polizati. A drugac daš čisto vsak dan kuhano al te kdaj čas prehiti? Men je zdaj že parkrat pol se pa nisem upala po 4 uri pop dat da ji nebi bilo težko želodcu. Danes recimo mi je zaspala in sem ji hotla skuhati korenček pa poletno . Ubistvu sem sam polento mela za skuhati je pa moj neki zuni delal in je en steber barval in je na njega padlo in je pri norel not ves krvav. Ravno ko se je zbudila. Nism vedla al naj njega rešujem al mali kuham. Ah smo se lepo na sedežno in sem jo podojila pa je. No moj je šel na urgenco sam . Na roki je dobil kar hudo ureznino so mu šivali. Skoz nam dogaja Hehe.

Drugac sm pa ravno danes mal obnovila z uvajanjem goste hrane. Sm že mal pozabla kdaj kaj dati. In ja tudi cvetačo ji daš komot je za začetne zelenjavne kasice.
A mas kak dober predlog?Kaj ji ti pripravljas? Se to kar neki sekiram če je skoz eno in isto pa pol pomislim ah saj je mleko prvih 5m skoz pa se ne naveliča jo hwhe. Mi je pa tok nerodno zdej ko so bol male količine za miksati je premalo z vilicami pa Ajde saj gre sam moram meckat in meckat. Ah saj bo prišel čas ko bo mal več treba skuhati.

Ja glede zobkov sem res tud sama presenečena nisem pričakovala ker mali je šele pri 7m dobil prvi zobek. Za ta starejšo hčerko se žal ne spomnim več bo kmal že 17 let stara in sm že pozabla določene stvari.

(odgovor članu Niki13)
Neposredna povezava do sporočila: 359
   RE: Novembrke2017
6.5.2018 22:49:36   
Niki13
Pa ne vedno...ce sem doma ja ker itak je to sekunda casa, ce sva pa zunaj seveda ne...ampak zdaj ze kar dobro je tako, da po moje niti ko bova doma ne bom vec tehtala...ampak kg nama pa res nikamor ne gredo user posted image ...zaenkrat sem ji dala vsak dan kuhano, ce sva sle ven vnaprej pripravila pa v termos dala in je potem zunaj jedla...nasprotno od tebe ji jaz kar ostane od kosila dam tudi pod vecer, ko ima se vecji apetit...kar mi pa recimo zjutraj jabolke ostane ji pa kar primesam v kosilo torej z zelenjavo...midve sva zaenkrat le pri zelenjavi ( krompir, bucka, korencek, brokoli in cvetaca aja pa por),,,danes sem pripravila se juhico in naredila posodice za v skrinjo kamor ji bom potem primesala zita, ce bova sle kam ven...no zdaj sem rekla ta teden, da bom se hrusko pa banano dodala...potem pa se kaksna zita in pocasi naprej...v bistvu je zaenkrat eno in isto samo mal drugace kombinirano user posted image ...kake polente pa rizolinota sploh nisem se dodajala se mi zdi prezgodaj...jaz ji vse zmiksam in nic ne pestam z vilicami, saj mi nastane dovolj kolicine, da ni noben problem z mikserjem...jaz pravim, da do 6 meseca bova res z najpreprostejsimi recmi prisle potem pa bova imele res dosti vec na razpolago in raznih okusov ter varjant za skombinirat...
Res tudi vam ni nikoli dolgcas...zdaj bazencek porihtali in se moz poskodoval...no upam vseeno, da ni prehudo in nima dosti sivov...v takem primeru je pa logicno da nisi zelenjavice pripravljala ampak jo podojila...

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 360
   RE: Novembrke2017
6.5.2018 23:29:44   
sladkorčica
Uf pri nas kg niso problemi. Je oreng buhteljcek.
Sej bo tudi tvoja počasi pridobila boš videla. Važno da ima apetit da je. Enkrat že bo.

Ja glede hrane ji dam polento zato ker je koruzna in koruza ne vsebuje glutena zato je primerna za začetek uvajanja goste hrane. Pa ta teden bom probala riž .sem včeri prebrala da naj bi bil riž prva hrana za uvajanje. Saj drugac hlih nisem ravno da delam po načelu knjig in interneta pa vseen sem si mal obnovila znanje. Ubistvu sem hotla vedet kdaj lahko gluten. A niso včasih govorili da jajca ne do enega leta?sedaj že pri 6m priporočajo. Tak hitro tudi nebom. Pa rizolino je tudi za po 4m primeren tak da ce ga kdaj pa kdaj nima kaj bit narobe . Pri malemu sem ga tudi uprabjala pa keksolino. To je imel rad.
Glede miksanja ja mam 4 sorte mikserjev pa nevem vse kar se spravim je težko zmiksat ker ji res skuham sam za takrat in je res malo. Jst ji recimo krompir pa zelenjavo res oreng pretlacim. Bom ji pa tudi jaz jutri skuhala tako zelenjavno juhico kremno. To je moj mali imel zelo rad.

A ti ji že daš surovo sadje? Banano ji bom tudi jaz počasi dala. Do sedaj smo sam jabolko pa se to kuhano.
Ja tej začetki so res smotani saj je vsak mesec bolje več maš na izbiro .Zdaj pa sam razmišljam al lahko al bo škodilo. ..ah .

Ja moj je dobil kar 4 sive . Čez 14 dni grejo ven. Do takrat preden bo za kopanje se bo ziher pozdravilo :)
Jutri gre naš očka končno v službo čeprav bi mogel bit doma zaradi rane pa saj veš te takoj postrani gledajo v službi .
Uglavnem bomo z malo mal več časa imele za hrano. Sedaj ko smo bili vsi doma skoz neki hitro to hitro ono in se nisem tak posvetila kot bi hotla. Zdaj pa končno malo miru.

(odgovor članu Niki13)
Neposredna povezava do sporočila: 361
   RE: Novembrke2017
7.5.2018 22:06:15   
Niki13
No pa smo lastniki novega Berlingota user posted image ...danes smo vse urejali in leteli iz enga konca na drugega...ni mi sploh vsec kot avto, ampak je edini s tako velikim prtljaznikom kar smo tudi rabili...
Ja vem, da pri vas kg niso problem...ste skoraj 1x tezje kot mi...ma jaz sedaj tudi ugotavljam, da nimam vec dovolj mleka in ji dodajam adaptirano...nevem kam je slo moje mleko, ampak na zalost.....user posted image ...no sem pa vesela, da sem vsaj polnih 5 mesecev samo dojila, sedaj bom pa pac malo kombinirala...ona se sicer ni pritozevala, da bi ji kaj manjkalo a sem zaradi operacije poskusila z adaptiranim ( nikol ne ves, pa tudi ko sem bila v operacijski so drugi lahko poskrbeli za njo ) in dobila obcutek, da imam mogoce jaz premalo...ali pa ker je pac nekaj dni dobila tudi adaptirano in posledicno manj cuckala pri meni se je pac tudi kolicina mleka zmanjsala...
Jaz kot ze receno bom se sadje prej uvedla ( danes je dobila hrusko ) potem pa presla na razna zita, riz itd...
Ma glej ni stvar delat na osnovi interneta in knjig, ampak je dejstvo, da ko so tako majhni je vseeno potrebno paziti in vedeti kaj lahko in kaj ne prenese njihov organizem...striktno se je res nesmiselno drzati ( spet tukaj zdrava pamet ), ampak dolocena pravila je pa potrebno upostevati po moje..in temu sluzijo clanki na internetu...gluten pravijo, da lahko po 6 mesecu...jajcka tudi lahko po 6. mesecu ampak samo rumenjak, beljaka pa menda ne do 1 leta, ce se prav spomnem...
Jaz sem ji v bistvu skuhala zelenjavno juho, zelenjavo sta pojedla moz in sin ( jaz ne jem brokolija pa cvetace ), njej sem pa samo vodico / zupico zamrznila, da ji bom pol not dodala zita, da ne bom le ta vsakic mesala z mlekom ampak mal menjala...
Ne surovega sadja ji nism se dala...saj tudi nevem kako bi ji zmiksala surovo sadje, to bo se pocakalo 2-3 tedna...
Ja na zalost je v skoraj vsaki ( razen drzavni ) sluzbi enako....in vsi po spisku smo smotani ( moje mnenje ) ki rinemo v sluzbo in prvo na njo mislimo in ne na svoje zdravje...upam, da vsaj opravlja taksno delo, da ga rana ne ovira in ne skodi rani....
Ja to je pa res...tudi midve, ko sva same se dosti vec uspeva posvetiti hranjenju, igranju itd...kot pa ko je se moz in sin doma....pac tako je...

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 362
   RE: Novembrke2017
8.5.2018 9:14:43   
sladkorčica
O bravo za nov avto. Mi mamo turana pa zaenkrat zadostuje sploh ko bomo šli na dopust smo kupili marelo tak da bo kar ok je velik prtljažnik.

Ja glede hrane vsekakor mal je treba upoštevati da za naše malčke ni ravno vse. Dejstvo je da je prva zelenjava potem sadje. Pri 6m že lahko gluten .Ubistvu ga priporočajo nujno ker če zavlačujemo lahko naredimo škodo. Glede jajčka ja jst sm prebrala da so nove"smernice". Kao pri 6m lahko cel jajce . Mah kaj pa vem če je to pametno ker vemo da je jajce zelo alergeno.

Jaz sem ji včeraj okrog 12h dala pretlačeno banano. Tko za par žličk . In je kar pojedla . Naj bi bila banana prvo sadje surovo ki ga lahko daš. Drugo pa priporočajo po 8m.

Lej glede dojenja ne sekiraj se prvih 5m je bila izključno dojena tak da si izpolnila tisto glavno . Je pa čisto možno da je pač tvoja operacija vplivala na to da ti zmanjkuje . Kolikor imaš še pač dojite drugo ji pa dodaj pa je problem rešen. Pri malemu sem tudi nehala pri 6m ko je zbolel je imel ušesa vneta in ni hotel vlect. Mal zivcki in sekiranje in se mi je kar začelo sušiti. Neki cajta sem se sekirala . Mah brez veze šla sem v trgovino kupila aptamil in je lepo papal naprej .Če ne gre ne gre.

A tvoja se tako rada spi ponoči in čez dan? Pri moji je ponoči se zmeri po starem. Podnevi se pa že pozna da je bolj budna . Itak se spi sam ne več tok kot do sedaj. Najbolj jo z matra hranjenje. To jo pa čist ubije Hehe. Takrat jo en dva tri zmanjka. Mah men je važno da je ponoči res pridna.

(odgovor članu Niki13)
Neposredna povezava do sporočila: 363
   RE: Novembrke2017
8.5.2018 15:31:20   
Niki13
Hvala...danes je naredil ze prvo testno voznjo,saj so me klicali iz vrtca, ker je ta vecji zakuhal in sva morale po njega...prav bogi je...visoka vrocina ostalo pa nic...bomo videli kaj se bo razvilo..upam le, da ta mala kaj ne dobi od njega..
Ma glej, saj ne moremo biti pametni...vsako leto nove smernice a otroci so vedno enaki...mah...glej upam le, da bo ta mala pridna kot brat glede hrane, ker res nikoli ni kompliciral in je res vse pojedel..jaz ji banane nism se dala, ker zapira in ze itak ful malo kaka pa trdo...a ti ji vodo ze dajes pit???
Ja saj sekiram se ne, ker sem ze dosti vec dosegla kot pri sinu, ampak vseeno bi mi bilo lepo, ce bi lahko se polno dojila sploh glede prakticnosti in skupnega ljubkovanja...ja saj zdaj ji kar aptamil naredim...zjutraj ko so polne od noci ima moje, pa se enkrat pol popoldne ostalo pa aptamil...ampak vseeno malo mi je zal uffy uffy...
Moja se je en teden zbujala ponoci ( tudi zato sem pomislila, da ji manjka mlekec, saj je ze od zacetka spala celo noc skupaj , zdaj pa ko ji dam flasko zvecer pa prespi celo noc...se prevec...vceraj sla spat ob 21-ih pa do danes do 9-ih spala kot pribita...res pa je, da je bil vcerajsnji dan za njo zelo naporen in je malo spala...cez dan pa mi potem spi recimo nekje 2-3 urce...danes recimo mi je spala 1 uro v avtu, ko sva sle po bratca sedaj pa spi ze 1 urco pa po moje bo nekje do 16-16:30...pol pa do 21-ih nic vec...se res pozna, da dosti manj spi...je pa moram rect zelo zelo pridna...moja pa po hranjenju polna energije in vse drugo kot spanje user posted image ...koliko ti spi tvoja cez dan cca???
Ja pac postajajo ze velike punce in se malo jih bova lovile po stanovanjuuser posted image

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 364
   RE: Novembrke2017
8.5.2018 17:28:53   
sladkorčica
No držim pesti da ni kaj hujšega. Saj moj je pa tok prehlajen da Adijo pamet. Tale vreme je pa res smotan zato ker ni nobenega prehoda. Naravnost iz zime v poletje. In je zdaj po dežju bilo tako soparno itak je zuni bil pri ociju norel ves moker in je rezultat tuki.
Ja saj to je bilo pa tudi meni hudo ko se je mali nehal dojit ko me je zmeri čohal po zizah da sva oba zaspala. Lej kak naj ti rečem če ti je tok do tega da bi se malo dojila ti prior očal da mal spodbudis laktacijo. Probi jo večkrat pristavit mogoče vama rata vsaj za zjutraj in zvečer mogoče vmes. Meni recimo jabolčni kompot zmeri dobro deluje. Itak vem da več kot piti ne moreš. Sam sm pa prebrala da zmiksano banana in mleko kao smuti dobr deluje pa nisem še probala.

Ja moja zaspi zvečer običajno okrog 22h pa spi odvisno večina se zbudi da bratca peljemo v vrtec. Zdaj med prazniki je pa tudi do 8h spala. No uglavnem spi celo noč. Potem dop ko se naje pa jo preoblečem sigurno zaspi. Včasih 1 včasih 2 ure spi. Potem je kar budna vmes hranjenje in dojenje pop pa spet spanje.

Ja glede hrane pa se strinjam. Smernice skoz spreminjajo otroci skoz isti. Jst bom tko kot pri malemu lepo postopoma za vsak mesec kar priporočajo že od nekdaj.

(odgovor članu Niki13)
Neposredna povezava do sporočila: 365
   RE: Novembrke2017
8.5.2018 18:51:00   
sladkorčica
Ah nisem ti vse odgovorila. Ja jaz ji dam vodo za pit zdaj ko smo začele z gosto hrano. Sicer glih ne pije oreng sam parkrat pa potegne tok da si usta zmoči.
Aja pa se to danes sem ji skuhala tako kremno juhico in sem zlila v vrč da vidim kok je juhe ratal. In je bilo skoraj 2dl in je skoraj vse pojedla potem sm jo pa se podojila in je bil 4 ure mir. Pa še to zadnjič sem prebrala da je kar potrebno še podojiti po gosti hrani vsaj en mesec po uvajanju goste hrane ker ne pojejo se za celoten obrok. Tak da jst delam prav mogoče bi tudi tebi priporočala da to probas ko pa imate probleme z kg. Boš vsaj videla če se je najedla. Če nebi hotla potem je sita. Sam moja kar se cuza potem. In neki časa je mir .

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 366
   RE: Novembrke2017
9.5.2018 17:21:10   
Niki13
Ma danes je ze v formi in nima vrocine..niti spat ni hotel popoldne..zdaj nevem al ga dat jutri v vrtec al ne...boh...
Ma saj se se dojiva ampak ne polno...zjutraj se vedno pa pol se enkrat popoldne ostalo pa adaptirano...ta mi je nova o jabolcnem kompotu, kaj skuhas jabolke in pol tako sok kot jabolke pojes??? Kolicinsko koliko recimo?
Ta drugi nasvet pa ne morem upostevat, saj mleka ne pijem...jem sir, jogurte itd ampak mleka pa res ne prenesem...
Mene je danes utrudila..se je zbudila ob 9-ih pol pa do 13-ih ni varjante zaspat...pa je spala eno urco, pol pa jedla in spet nic spanja 2 uri in pol...pa se oba skupaj hranit, preoblacit, se igrat in zabavat oba...skratka sem hin...zdaj je moz ta vecjega peljal k frizerki in mala spi, da imam vsaj pol urce tisine v hisi, ker me ze glava boli od vseh vriskov, kitar, igrac bla bla bla...
Ma vodo katero ji das jo prekuhavas??? Jaz iskreno ne pa sm vceraj neki brala, da je treba prekuhavat 10 min itd...ma men se zdi to totalno prevec in paranoicno....kot ti tudi jaz ponujam od kar sva zacele z GH in ne mores verjet kako se ji iskrice prizgejo v ockah in kako je presrecna ko ji ponudim kozarec z vodo....kot da ze od nekdaj pije iz kozarca user posted image
Ma bravo vidve...midve pojeva 100-150 za kosilo ampak jaz ji naredim kar gosto hrano in ne tekoce...ta vecji se dandanes ne je tekoce juhe ali minestrice...je juho ampak mu dam vec pastice in kruha, da ni tekoce in enako v minestrico...pa saj ne da on ne bi, ampak je mama smotana in tega ne da ker bi se itak cel polil in nic ne najedel...
Ja pa saj ji dam tudi po GH mleko ampak nikoli nevem koliko sploh pa zdaj ko moram to pripravljat in ne podojit user posted image ....danes sem ji po obroku naredila 120ml pa se podojile sva se malo, ker se je pritozevala, ko je zmanjkalo...zdaj sva prisle do 6 kg...sicr sm vceraj brala, da naj bi v prvih 6 mesecih podvojili svojo porodno tezo, pa mogoce nama uspe, saj sva bile 3140...
Ma malo me moti ker nimava usklajenih obrokov...misljeno vsaj priblizno razmakov med enim in drugim...pac se vedno jemo tako kot vidim njo da bi lahko bila lacna torej brez nobene logike user posted image ...vcasih zdrzi 2 uri, vcasih 5...

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 367
   RE: Novembrke2017
9.5.2018 18:04:26   
sladkorčica
Uf ti nič ne zavidam ....tole pa pestro in dogaja. Ah lej če mu je bolje ga raje daj v vrtec je tebi lažje in njemu. Jst sm isto kot ti ko je bil bolan. Pa to z dvema je Adijo pamet. Saj bo bols sam zdaj pa dokler so naše bebe tako bo pa še mal težje. Ti sam počakaj da bo sedenje pa plazenje pa igranje. No pri nas je kar majhna razlika tak da bora kar šla skupaj .jo že sedaj zabava pa pleše ona se smeje. Prav luštno ju je gledat.

Ja jst ji tudi dajem iz pipe. Men je isto tok bebasto. Če je pitna voda nima kaj bit. Ziher bol kot kupljena pa ko jo odpreš kot bi bombo odprl še kar zakadi ven. Tak da mi mamo kar dobro vodo nikoli problema. Pri malemu sem prekuhavala pa mi je ena rekla da čist brez potrebe.
Ja ti kar skuhaj eno jabolko jst dam majcken cimeta in sladkorja .in men je Ful dobro to jabolka in kompot vse jem. In mali ma zelo rad jabolčni kompot. Če je kaj bolan pa da noče jest to bo sigurno. In jst sem tega pri malemu in sedaj velik jedla. In kadar sem jedla kompot sem vidno imela naval mleka. Probaj sam če ti gre.pa jaz ne maram razkuhanih jabolk. Zmeri počakam da sam zavre in pustim. Men je to dobro.

Ja jst sm zadnjič bol gosto naredila res kot pire za nas. No sedaj pa naredim bolj kremasto ne gosto ne redko. Madonca ona tako je da jo komaj dohajam da na vsak način hoče žlico prijeti. Tak da vidim da ji zelo gosto ne paše. .No tako pa sedaj zmiksat z paličnim mikserjem ni problem. Tist bol gosto je pa problem ker rata tako kot lepilo. Ves jst sm kar neki let delala v domu starejših kot dietna kuharica in smo morali zmeraj kuhat tudi za tiste ki jejo po sondi in smo zmeraj kuhali in zelenjave in jajca in meso in pač da je bilo vse potrebno not in men se je to tak zamerilo da ne morem sedaj tako kuhat za otroke. Jst dam krompirček pa sam eno zelenjavo da je okusno. Malemu sm zmeri delala meso posebej da je vedu da je meso nikoli ga nisem med drugo hrano pasirala. Zato pri men izvira da sem tok tečna .

No bravo za kg . Ste potem lepo pridobile. Midve imava konec meseca ko bo 6m stara menda bo cepljenje. Me prav zanima kok je pridobila ker se mi zdi da je težka ratala oreng. Z lupino ni šans nikamor je ne morem nest tko recimo če gremo v vrtec po bratca jo moram ven iz lupine in jo v varocju nesem in ti povem da me oreng mišice boljo. A čez poletje boš kaj imela ta večjega doma?Jst bom jutri odnesla rezervacijo za julij. Je tud pol polovična sam za plačat. Pa oči ma dopust pa bazen bo. Najbrž bo naporno ampak vsaj na uro mi nebo treba gledat. Bomo že. Pol avgusta se vračamo na stare tire hehe


(odgovor članu Niki13)
Neposredna povezava do sporočila: 368
   RE: Novembrke2017
10.5.2018 22:25:08   
Niki13
Danes sem ga imela se doma, jutri pa v vrtec..sem pa imela pregled pri kirurgu in koncno je izrez bil v zdravo user posted image user posted image user posted image ...
Ma pri meni je napor to, da je ta starejsi res star 5 let, ampak je kot dojencek v smislu, preoblect plenico, nahranit, dat pit itd itd...na zalost samostojnosti nima in je to pol samo laufanje od enega do drugega, pa pazi, da ne bo ljubosumen, pa pazi, da ne bo zejen, pa ne lacen itd itd...
Sem poskusila tvoj recept in si naredila jabolko pol pa to pojedla in popila sok...mmmm....pocakava se kaksen dan pa povem, ce tudi pri meni to pomaga...user posted image ...
Ma bodi vesela...jaz se z mojo namatram za jo nahranit...v smislu, da ravno, ko je ura kosila bi ona na veliko klepetala, pa mehurcke delala pa tako...aja pa po vsaki zlici strogo prst v usta ali prst od roke ali noge ni vazno kar pac je...skratka sva popacane od pete do glave vsakic....saj je zanimivo in zabavno ampak vcasih bi pasalo mal hitreje pa z manj packanja...zlico moja se kako prime pa tudi v usta si jo nese, no ja vcasih v nos vcasih v usta user posted image pa zelo rada jo gloda in se z njo zabava..saj pravim vsakic je prava pujsa po kosilu...
Ja na osnovi tvoje izkusnje v sluzbi verjamem, da ti pol vpliva na privat zivljenje/kuharijo...jaz sem ta velikemu pa vse skupaj mesala, no sedaj je kot mi, ampak dokler je rabil papice in pasirano sem pa vse skupaj dala..
Midve imava 24.05. pregled in cepljenje...upam, da bo vse ok...zakaj je doma ne zvagas? Jaz se dam na vago sama pol pa se z njo in razlika je ona user posted image ...
Ma iskreno nevem...vedno sem ga vzela ven za 1 mesec razen lani ( operacija pa nisem mogla )...za letos pa nisem sploh se razmisljala, ampak po moje ga ne bom, saj pri nonotih noce vec biti ( je pogruntal, da ko gremo tam ostane sam in mi gremo ), sama z obemi se mi zmesa...moz bo imel avgusta 2 tedna dopusta, ma bi bila se preostala 2 za zapolnit tako, da res nevem....morem prav moza vprasat kaj meni ...imamo toliko vsega, da nama to se na pamet ni prislo do sedaj...ma ce ima tudi oce dopust pol vam bo vseeno lazje, jaz ga bi imela doma, ce bi bil tud oce cel mesec doma, ma tako pa.....................
Kje tle vmes pa je kaksen lep dopust ;-)?

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 369
   RE: Novembrke2017
12.5.2018 14:06:08   
sladkorčica
Ojla.

No je že kašen efekt z jabolčnim kompot? Sej ti to kar več skuhaj pa kar Jej in pij čez cel dan tko kar par dni . Me zanima če je tud pri tebi palilo. Jst vem da sm zmeri po tem imela velik naval .Ubistvu se spomnim da sem ene 2 tedna po porodu jedla jabolčni kompot je bilo pol tak da sem skoraj mastitis fasala ubistvu je kar bil mastitis ker sem ji mela vročino. Se nisem več upala. No pa pivo tud dobr vpliva na mleko. Ulavnem javi mi.

Ja glede vrtca ja se zavedam da bo tud pri meni pestro v juliju sam pa tak nebo treba na uro gledat . Bomo bazen izkoristili pa moj ma pol od 22 julija že dopust.

Če ti ni težko odgovorit me zanima kaj je bilo z tvojim sinkom problem da mata take težave? Je šlo kaj pri porodu narobe?

No super za tvoje zdravje sem vesela da se je vse rešilo. Pa moraš kake zdravila jemat?

(odgovor članu Niki13)
Neposredna povezava do sporočila: 370
   RE: Novembrke2017
12.5.2018 22:20:47   
Niki13
Mmm..nevem kaj bi rekla, mogoce malenkost ampak cudeza ni...res pa je, da danes nisem uspela niti narediti, ker smo sli v Lipico malo pa po 1 uri nas je tako neurje ujelo...skratka bomo vidli prihodnje dni...kaj pa vem, pivo vsi pravijo, ampak po moje ga moras kar nekaj popit da je mogoce efekt kar pa mi ni ker je vseeno alkohol...
Ni mi tezko...nosecnost odlicna, porod odlicen same 10-ke...pol pa smo opazili, da nekaj ne stima in pri 8 mesecih zahtevali kontrole in potem je bil cel kalvarij 2 leti samih kontrol vseh moznih in vsi izvidi super...nakar smo pa zahtevali, da gredo bolj podrobno pogledat genetiko ( prvi izvid je bil ok ) in tam ugotovili v bistvu, da je sam mutiral ze ob spocetju na 18 kromosomu...v bistvu je spremenil eno crko v njegovem zapisu na tem kromosomu in to so rezultati...tudi, ce bi delala nevem kaksne preiskave v nosecnosti le tega ne bi ugotovili...skratka usoda je bila taksna...je pa vseeno pravi veseljak in soncek user posted image
Nene hvalabogu nobenih zdravil...kontrola 1 x na leto in to bo vse zaenkrat user posted image ....
Danes smo poizkusile zunaj kengurujcek, ki sem ga kupila rabljenega in moram rect, da mala max uziva in je res super super komot.....tako, da ce bova imele za skocit v trgovino itd ne bom potrebovala vsakic ven vozicka vlect....

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 371
   RE: Novembrke2017
13.5.2018 15:43:28   
sladkorčica
Ja saj verjamem da ravno čudežev nebo takoj. Pač probaj ko boš mela čas škoditi ti nima kaj če le imaš rada kompot. Za pivo pa ja če kak kozarček z alkoholom nebo nic narobe sam potem bi mogla pa obvezno brez alkohola kako pivo spit če ga imaš seveda rada. Sej veš kaj Šifrer poje. Po pivu joski rastejo Hehe malo heca mora bit.

Ja glede sinka pa res potem usoda naredi svoje. Pač sprejmeš in živiš s tem. Da le nima kakih hujših posledic . Pa drugače sam hodi al ga morate imeti v vozičku? Kaj pa druge stvari kake težave imate?


(odgovor članu Niki13)
Neposredna povezava do sporočila: 372
   RE: Novembrke2017
14.5.2018 9:30:08   
Niki13
Ja saj vstrajam, ampak ni velikih rezultatov user posted image ....ja pivo imam rada predvsem poleti na plazi ledeno ob morju in max relax-u user posted image ...kar se malokrat zgodi, pa vseeno se tu pa tam...
Tocno tako, saj drugace ne mores...sprejmes ( tezko ) in zivis s tem ( tezko )...bistvo je, da ne razmisljas dolgorocno ampak uzivas v dnevnih radostih in se tolazis ( grda tolazba ), da na zalost obstajajo se tezje situacije...v bistvu sam hodi nekaj korakov recimo po stanovanju gor pa dol, al pa do avta, ce pa gremo pohajat al v trgovino al karkol je mal vec pa je v vozicku...saj zato imamo taksen problem s prostori v avtu, ker potrebujemo se 2 orenk vozicka in takoj napolnejo ves prostor...v bistvu je dojencek v smislu razum ima na starosti 1 letnega otroka, plenicke imamo se vedno, sam ce zeli sicer nese zlico v usta, ampak jo moramo mi napolniti, koscke nese v usta, ampak recimo banane al pa kos kruha ne drzi sam v roki, torej mores vedno biti zraven...skratka popolnoma ne samostojen in potreben pomoci za vsako dnevno aktivnost...govora nima razvitega, torej je tudi komunikacija zelo tezka in to prinese pol za sabo njegovo jezo in razburjanje, ker zal velikokrat ne razumemo njegovih potreb in pocutja ( ce ga kaj boli, ce mu kaj manjka, kaj si zeli itd... )...
Kako je kaj z roko od partnerja?
Pri nas je fajn ohladilo pa se dez pada na veliko danes user posted image

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 373
   RE: Novembrke2017
14.5.2018 10:05:32   
sladkorčica
Uf nevem kaj naj ti rečem res težko za vse mogoče za sinka se bolj ko bi rad pa ne more. Mah to so zelo težke stvari in res ti ni lahko .

Verjetno te je bilo pri tej nosečnosti zelo strah da se kaj ponovi ker se spomnim koliko si dala pregledov skozi.

Ja ti cisto verjamem da se prebijate skozi vse skupaj težko in mu nudite samo da bi mu bo lažje in dobro življenje kljub vsemu. Kaj pa zdravniki pravijo bo kdaj napredoval v smislu da bi bil mogoče malo bolj samostojen?

Ja od partnerja roka je še v šivih. Dobil jih je kar 5. Sam kaj ko ne zna mirovati in neki jamra da ga je začelo bolet. V sredo naj bi šli sivi ven sam nevem. Moj je deloholik in ga težko ustavim. Saj sem vesela da imam takega gospodarnega partnerja sam včasih mi gre pa na živce ker se ne zna ustaviti in mogoče preživeti kak dan skupaj. Jutri ima rojstni dan bom mu tortico spekla tak mal za Hec ko se radi posladkamo pa tud jaz zelo rada pecem.

Tudi pri nas na Dolenjskem se je mal ohladilo in tudi deževno je. Saj včasih pa tudi paše bit mal not brez slabe vesti pa mal pospravljat od presnji ga tedna. Začela sem okna pomivat pa kuhinjo sem spucala pa mal po omarah red naredila pa tud stran z metala nepotrebno kramo. Al se nabere vsega preveč pol se pa razpizdim in vsake tok časa mal cistke naredim. Zdaj mam pa se okna za pomivat se kar neki pa tako nerada delam to . Mah počasi pa menda pridem skozi

(odgovor članu Niki13)
Neposredna povezava do sporočila: 374
   RE: Novembrke2017
14.5.2018 14:33:16   
Niki13
Ma iskreno povedano me ni bilo dosti strah, saj sem si zelela se enega otroka in vzela v zakup, da je usoda tista, ki odloca...ja preglede sem pac seveda opravila, ampak tudi tej ne dajo vseh odgovorov...upala pa sem, da bom imela zdravega dojencka in da bo tudi mene nekdo nekega dne poklical mama....
Dela se dosti na temu, ampak samostojen ne bo na zalost nikoli...ce zelimo temu tako reci je najvecja ovira dusevni zaostanek, ki ostane velik in le to potem omejuje vse vsakodnevne aktivnosti...mi se trudimo in se se naprej bomo, da bi cimvec dosegli, ampak....pa kot sem ze napisala sedaj se gre, ne smem pa pomisliti na prihodnost, ko bom jaz imela 60 let on pa bil 2 metra visok pa 80kg tezek kako se bo kontrolirala in urejala zadeva...user posted image
Ja pa saj smo vsi tako trmasti, da prej za vse drugo skrbimo kot za svoje zdravje....no upam, da bodo sivi sli ven in bo roka potem kot nova user posted image ...pridna, da ti uspe tudi pect, pospravljat itd...meni ne uspe nic, ki ta mala res malo spi cez dan ko je budna pa itak uspem osnove, torej njeno malico, pa kosilo, pa rito itd user posted image stanovanje pa je pravi rompompom...si pa res pridna...jaz sem jo zdaj spokala spat pa sem utrujena in se mi prav nic ne da narediti, saj ze zdaj razmisljam, da bo cez 1 urco budna in pol do 21-ih torej si sedaj vzamem cas za pocitek saj ce ne ga ne bo do poznega vecera...

(odgovor članu sladkorčica)
Neposredna povezava do sporočila: 375
Stran:   <<   < Prejšnja stran  13 14 [15] 16 17   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  13 14 [15] 16 17   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?