|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vnete oči
20.11.2005 21:52:33   
BARBARA R.
Že zjutraj je imela desno oko rahlo gnojno. Med opoldanskim spancem pa se ji je čisto zlepil.Na srečo takšnih težav še nismo imeli in glede na to ji tudi ne znam pomagati. Sedaj ji očke brišem z gazo namočeno v prekuhano slano vodo. Kako ji še lahko pomagam? Baje, da takšna ne sme v vrtec.Katera kaj ve o tem?
 
V naprej HVALA!  user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vnete oči
20.11.2005 21:58:59   
Marogica
Naš ima pogosto vnete oči. Vedno mu jih umivam s kamilico in kosmom vate. Bodi previdna, da uporabiš kos vate samo enkrat in ga potegni od zunanjega kota proti notranjemu. Za vsaki "poteg" po očesu obvezno sveži kos vate!!!Ponavadi pomaga samo prehodno, ker si z rokicami prenese na drugo oko in na koncu moramo peljati k zdravniku, ki nam predpiše Bivacin. Traja pa ca. 5-7 dni, da sta obe očesi zdravi.


_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu BARBARA R.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vnete oči
20.11.2005 22:02:18   
TaRe*
Jaz sem obe peljala k zdravniku.Dobile sta kaplice,pa se je še vseen vleklo teden dni.
Stare mame pravijo,da je najboljš umivat z kamilicam,tudi meni je to rekla ena stara zdravnica.
Kolegica pa mi je rekla,naj tega raje ne delam,ker ni dobro,da pride v oko tista pikica,iz kamilic,ker lahko naredi slabše,kot je.(njej je to rekel njen zdravnik)

(odgovor članu BARBARA R.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vnete oči
20.11.2005 22:07:03   
Anonimen
Meni je pediatrinja, ko smo prvič imeli vnete oči, rekla, da če  je gnojno, je treba priti po antibiotik. In ko boste šli ponj, prosi za kapljive IN mazilo. Vsaj pri nas smo imeli grozne probleme s kapljicami, jok je bil tak, da ni šlo nič notri, vse s solzami vred ven. Zato sem pozneje šla še po mazilo, tistega sem vsaj nekaj uspela spraviti v oko, ker se ne odplakne.

(odgovor članu TaRe*)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vnete oči
20.11.2005 22:38:45   
Marogica
Splišni, kako se reče temu mazilu? IN? To s kapljicami je res problematično-točno tako, kot si opisala. In pri nas je na žalost to res pogosto ca. 1x na 1-2 meseca

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vnete oči
21.11.2005 8:01:34   
puncica
Jaz sem šla v lekarno vprašat če imajo kej za vnete očit pa mi je tam farmacevtka rekla da če ima vnete oči potem jo kr nej peljem k zdravniku ker oči so samo ene in da bo dobila antibiotik. Tako da kr k zdravniku.

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu BARBARA R.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vnete oči
21.11.2005 8:29:58   
Anonimen
Marogica, isto bivacin. Obstajajo kapljice in mazilo.

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vnete oči
21.11.2005 8:41:02   
Anonimen
V vrtec pa res ne sme, ker je prenosljivo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vnete oči
21.11.2005 8:54:20   
Marogica
Hvala Splišni, bom naslednjič pediatrinjo prosila za mazilo.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vnete oči
21.11.2005 9:33:45   
SILVA
Matija je imel glih prejšni teden vnete očke in sem mu jih spirala s čajem smetlika,v dveh dneh je bilo dobro,tako da je danes že v vrtcu.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vnete oči
21.11.2005 13:01:48   
janjja
Nam je pomagal samo Bivacyn mazilo (mimogrede z vnetimi očmi smo se borili 6 mes), in res čisto nič druga ni pomagalo. Ko smo začeli mazati pa je po enem tednu bilo že očitno boljše in zdaj skoraj leto po tem se še vneteje ni vrnilo.

(odgovor članu SILVA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vnete oči
21.11.2005 22:52:32   
Anol
Meni je bilo rečeno, da s kamilicami nikakor ne spirat, ker naj bi dražile oči, tako kot pa delaš sama s fiziološko pa ja. Je pa res če je gnojček ne bo šlo na bolje brez antibiotika. Našemu fantu kadar je prehlajen tudi teče iz levega učka ponavadi ampak so bolj, kot solzice in ko je prehlad mimo izginejo tud solzice.

(odgovor članu BARBARA R.)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vnete oči
24.11.2005 23:22:34   
BARBARA R.
Hvala vsem! Njene očke so mnogo boljše.
Zdravljenje smo začeli s smetliko, nadaljevali pa z Bivacin kapljicami. Zdravnik nas pa tako ali tako sploh ni sprejel, ker je sedaj preveč vsega tega in so že sestre na sprejemu presodile kaj potrebuje in prinesle recept.user posted image  Očitno neka nova tehnika dela.
 
    user posted image

(odgovor članu BARBARA R.)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?