|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako odvadit psa lulat v stanovanju?
11.12.2005 10:51:15   
Anonimen
Kot veste, mamo pri nas doma (mojas starša) maslo psičko Luno. Včeraj je bla stara dva meseca. Ne vem kako so jo navajali prej (ker je bla že en teden pri eni družini, pa še pol nekje v varstvu pri drugi), ampak mi jo navajano na škatlo. Torej, vedno, ko se polula ali pokaka (če jo kdo vidi seveda), jo takoj odnesemo v škatlo. Baje je to najboljši način. No, do sedaj se še ni nikol polulala v to škatlo. user posted image
Vedno, ko jo damo notri, jo sam grize. user posted image  Zdej me pa zanima, pri kateri starosti oz. po kolkem času navajanja na škatlo naj bi pa pes začel tja hodit lulat?
Pa ko enkrat začne tja, kako ga pol navadiš na ven? Mu škatlo vzameš?
Prosim malo več mi povejte o tem, kako ste ve navadle kužke na to, da je vsaj kdaj šel v škatlo lulat??? Torej, vaše izkušnje?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako odvadit psa lulat v stanovanju?
11.12.2005 17:21:09   
LARIKA
Naša psička nikoli ni lulala v škatlo pa tudi po stanovanju ne, razen zjutraj če je bila res huda sila,je počepnila pa naredila svoje. Parkrat smo ji smrček namočil v lulanje, tepli jo nismo nikoli, in je skapirala da tega ne sme in je sama pokazala da jo lulat. Takrat se je nekdo samo obul in takoj ven. Tudi kakala nikoli ni v stanovanju. Ne vem, očitno je ta vaša psička imela precej neodgovorn  varuhe,ki je niti niso naučil da tega ne sme počet v stanovanju. Tako da boste imel precej dala z njouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako odvadit psa lulat v stanovanju?
11.12.2005 17:23:02   
Anonimen
Za škatlo ne vem, mi smo jo navajali na papir. Mogoče jih škatla moti, ko so tako majhni, pa morajo prej še venjo lezt ... ne vem, jaz bi vseeno ostala pri papirju, če bi imela še enkrat mladička.
Torej, prvo pravilo: čimvečkrat kužka peljati ven. Na dve uri ali kaj takega. Pa če vidiš, da se zunaj polula, ga pobožaj in pohvali, mogoče mu daš še kakšen priboljšek.
Če pa se polula doma, pa ga neseš da papir, to je res. Jaz sicer težko govorim, kako navadit kužka, da začne hodit lulat na papir, naša Miša je to takoj zaštekala, v bistvu kar prvi dan. Mogoče bi bilo dobro, da psička čimveč opazujete in ko vidite, da mogoče začne kaj iskat, da luta naokoli in voha, ga primite in odneseite na papir, če ne gre kar ven. Čeprav je najbolje ven.
Potem, ko ga navadiš lulat na papir, pa ta paoir pomikaš skozi bolj proti izhodnim vratom, potem pa ga najbrž samo še ukineš in kuža naj bi začel cvilit pred vrati, da želi ven lulat.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako odvadit psa lulat v stanovanju?
11.12.2005 18:44:06   
Anonimen
No, škatla je brez enega roba, tako da ji ni treba notri plezati. Je pa v škatli papir. Ja, proiblem je v tem, da je ven še ne peljemo, ker je ful majhna in ji je ovratnica za okrog prednjih tačk čist prevelika!!! user posted image  Ji naj damo kr uno, sam za okrog vratu??? Pa še cepivo proti kužnim boleznih ni prijelo, me je veterinar opozoril, da prime šele tri - štiri tedne po cepljenju in da je do takrat bolje, da ne pride v stik z drugimi živalmi oz. s kakšnim iztrbkom na tleh, ker lahko zboli in pogine. user posted image  
Pa še v zgornjem nadstropju sta mami in ati doma, lahko bi jo dala samo na balkon lulat.
Zdej ne vem več nič. Vsak mi drugače pove, en s škatlo, en s papirjem, tako bomo sam še psičko čist zmedli. user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako odvadit psa lulat v stanovanju?
11.12.2005 18:51:32   
Anonimen
MI naše nikol nismo navajali na lulanje v škatli.
Ko je bila majhna smo pač pred in po vsakem obroku jo peljali ven (dobili smo jo med poletnimi počitnicami in smo bili otroci doma).
Kmalu je pokapirala, da pomeni iti ven... iti lulat in kakat.
Vedno se je postavila pred vrata in cvilila. Ampak zdaj že nekaj čas stoji pred balkonskimi vrati, če jo kam tišči in cvili. Pa pojma nimam zakaj.

Kmalu je začela tudi zadrževati, če ni blo nikogar doma.... včasih celo tako, da je bruhala.

Včasih pa je seveda naredila kako lužico al pa kupček tudi v stanovanju.
Zdej pa sploh nimamo več problemov.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako odvadit psa lulat v stanovanju?
12.12.2005 16:49:50   
Anonimen
No, danes smo jo že dvakrat peljali ven, vendar mala pikapoka sploh ne bi hodila. Kr usede se na tla, vendar kej je mraz tud hitro vstaneuser posted image . Lulala ni, ker nismo ble dost dolgo zunaj, ker se je začela tresti kot šiba na vodi! user posted image  Verjetno jo je zeblo, čeprav nima čisto kratko dlako! Kasj naj, prosim pomagajte! user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako odvadit psa lulat v stanovanju?
21.12.2005 20:59:58   
Pupica
Naša je nehala lulat nekje pri 8 mesecih. Takrat je že lahko zdržala v stanovanju, dokler nisva rpišla iz službe in jo spustila ven lulat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako odvadit psa lulat v stanovanju?
22.12.2005 9:50:55   
Anonimen
Hothein saj sem ti že povedala,da bodo te težave do starosti šest mesecev.
Potrpi da  tudi pri kužku dozori odvajanje.

(odgovor članu Pupica)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako odvadit psa lulat v stanovanju?
23.12.2005 13:46:00   
baguSka
Ja potrpežljivost je prvo pravilo. Vsak psiček je svoj in drugačen, tko da je težko govort. Lahko ji klikne čez noč, lahko pa traja postopoma. No, pri našem je blo drugo. Tud je nekje do 6.ga mesca trajal. Ne vem v keri temi sem to že pisala, ampak kot pravi Splišni - cajtng papir. Jaz sem ga razpotegnla kar po celem balkonu in ga pač vsakič nesla tja (smo pač v 9.mu nadstropju).  S časoma sem mu začela obseg cajtnga manjšat, tko da je bil na koncu le še en kos revije. Potem, ko je začel večino potrebo opravljat le zunaj, pa sem mu še tega umaknila in od takrat opravlja potrebo le uzuni. Dons je star 10 mescev in moram priznat, da se včasih (mogoče 1-2x na mesec) še vedno zgodi, da ponoči ne zdrži. Pa pač pobrišem in je.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?