|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pomoč
21.12.2005 8:36:43   
janina
Dobro jutro vsem ringarajčicam!
 
Sem ena od tistih mamic,ki ji počasi zmankuje mleka.Zato moram dodajati,pa me zdaj zanima koliko mora pojesti 3,5 mesečni dojenček,oziroma koliko ste ve dodajale.Meni se včasih že zgodi,da sploh noče več vleči,ker za njega ne teče dovolj hitro.Tako mu moram včasih dati samo flaško,prosim pomagajte mi koliko naj bi otrok pojedel na en obrok.Povsod kjer sem prebrala so drugačni podatki.
 
   Hvala pa lep sončen dan!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pomoč
21.12.2005 8:48:03   
Aleksandrin
Seveda, ker je od otroka do otroka drugače. Dejavnki, ki vplivajo na kriteri so med drugim spol, ješčost otroka...
Na 1 kg otrokove teže naj bi šlo od 150- 170 ml mleka, to pomeni, 7 kg težek otročiček naj bi pojedel od 1050- 1190 ml in če to razdeliš na 6 obrokov je to 175- 198ml.
To je sedaj po šolsko, ampak v praksi se da otoku jest ko je lačen in kolikor je lačen.
Upam, da sem ti kaj pomagala.
LP



(odgovor članu janina)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pomoč
21.12.2005 9:16:15   
Anonimen
Ti mu pripravi nekde 140 mll (4 merice po 30 mll) za prvič, potem boš pa videla. Če bo vse pojedel, mu naslednjič pripravi še eno merico več, pa boš spet videla, kako bo. Jza sem tako prakticirala, nikoli se mi ni niti sanjalo o kakšni predpisani količini.

(odgovor članu Aleksandrin)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pomoč
21.12.2005 9:17:08   
hubi
Se strinjam z zgoraj napisanim.
Moj je tudi star 3,5 mesecev, je samo po flaši. Ima 5 obrokov, pripravim mu zmeraj malo več, da ni potem panike. Zjutraj in zveče poje več, ostale obroke pa manj, od 200 do 250 ml (to je ženarejena mešanica).  Se nekako ujema z zgornjim izračunom.

(odgovor članu Aleksandrin)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pomoč
21.12.2005 9:17:45   
rainbow
Zdravo!

Meni je pediater pri prvi rekel 110ml +m starost v mesecih, torej 3 mesece = 140 ml na obrok, +-, ker vedno pač ne poje enako.

ps
pa ti mali dovolj lepo napreduje? Če pogosto dojiš, veliko piješ, ti mleka ne bi smelo zmanjkovat, če je do sedaj bilo.

Kakorkoli, lepo bodite!

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Aleksandrin)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pomoč
21.12.2005 9:20:40   
soncnica 76
Teorij o tem, koliko mora dojenček pojesti je veliko, zato se pri nas zanašamo kar na lačna usta. Naša 3 mesece stara punčka poje 130 ml na obrok, obrokov pa je od 5 do 6 na dan. Kadar je po obroku še vedno lačna (joooče), potem ji damo še 30 ml.

(odgovor članu Aleksandrin)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?