|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj so začeli vaši tamali govoriti
3.1.2006 10:14:02   
mojcapr
Moja mala je stara 19 mesecev in izdavi samo ata, mama, baba , deda in še povno svojih spačenk.user posted image Kdaj so pa vaši začeli fejst čebljat?
Srečno in zdravo vsem na forumu.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj so začeli vaši tamali govoriti
3.1.2006 10:18:15   
Anonimen
Moj pri dveh letih.

(odgovor članu mojcapr)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj so začeli vaši tamali govoriti
3.1.2006 10:18:38   
muki1
Moja mala pri 20 mesecih že govori kot navita, ampak je to zelo različno pri otrocih.
Od mojega moža nečak je do treh let bil čisto nem, potem pa je eksplodiral in je naenkrat začel govoriti skoraj vse.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu mojcapr)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj so začeli vaši tamali govoriti
3.1.2006 10:27:14   
lelaval
Ne skrbi še prehitro bo govorila- nazaj user posted image user posted image user posted image .
Moja je sicer zelo hitro govorila, sin pa malo kasneje. Kako bo pa z najmlajšo, pa ne vem, se ji nič ne ljubi preveč. user posted image  Pri skoraj 7 mesecih se jine ljubi niti s hrbta prevalit an trebuh, ko ji ni, se niti za zvokom ne obrne,...user posted image user posted image user posted image user posted image  Očitno bo bolj lene sorte.
Je pa moja nečakinja po dobrih 3 letih začela govorit. Do takrat pa je rekla le mama, am am in deda. Pa ni bilo popolnoma nič narobe, saj je svakinja še zdravnico spraševala, če je to normalno. Potem pa se ji je kar naenkrat odprlo in zdaj je pravi "laplež". user posted image

(odgovor članu mojcapr)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj so začeli vaši tamali govoriti
3.1.2006 10:28:47   
mala



Naš je začel govort pri enemu letu-stavke pa pri 18 mesecih,zdej pri dveh letih je že pravi blebetavček in govori že vseuser posted image je pa začel že spraševat Zakaj in je prav smešen ker me včasih vpraša Kaj delaš mami! ja nš je zlo pohitu-drugače je pa zlo različno od otroka do otroka ampak slej ko prej vsi postanejo pravi gobezdavčkiuser posted image



(odgovor članu mojcapr)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj so začeli vaši tamali govoriti
3.1.2006 10:37:45   
lan
Nas Lan je zacel zelo zgodaj govoriti razlicne besede,ampak se mu je potem ustavilo in dolgo casa ni probal povezovati besed.Po mojem je bila krivda,ker trenutno zivimo v Nemciji in mali poslusa tri razlicne jezike in potem ne more v svojem materinem tako hitro napredovat.Zdaj ze kaksen mesec govori stavke in eksperimentira se z nemscino in anglescino,tako da njegov stavek ponavadi vsebuje tri jezike.Ko mu recem npr. ce gre spat mi odgovori NE,NEIN,NO.
So si pa otroci tako razlicni,eni prej, eni kasneje.

(odgovor članu mala)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj so začeli vaši tamali govoriti
3.1.2006 10:42:52   
total
Že pri 6 mesecih je začel govoriti MAMA,zdaj pri 15 mesecih že oreng govori.

(odgovor članu lan)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj so začeli vaši tamali govoriti
3.1.2006 11:05:16   
*maja
Naša najstarejša je pri 18 mesecih že kar dobro govorila, ta mlajši pa je star 25 mesecev in ne pove skoraj nič samo nekaj jamra user posted image , edino traktor, avto in še aja pa da ne pozabim NE obvlada, potem se pa konča...

Tko da je čist odvisno od vsakega posameznika kdaj začne govorit.

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdaj so začeli vaši tamali govoriti
3.1.2006 11:45:54   
Anonimen
Eni med prvim in drugim letom.Ostali po dopolnjenem drugem rojstnem dnevu.
Iz meseca v mesec se začne stopnjevati.
Pravo govorjenje je ko začne povezovati stavke,ko so besede logične.
Npr.če se gre proti spalnici.in reče jaz grem spat.Ali(bom kat mojga vnuka navedla)Timi bi pil soka.(oka,,,črka s je nekam ušla)user posted image Ali Timi ge mano(timi gre s teboj)Sedaj govori vse v prvi osebi.
Včeraj jo je ušpičil v tgovini.ker je morala trgovka pač morala zaračunat lizike,se je razkuri.To Timija,izike, poka ona(ja tudi kletvico se je naučiluser posted image
moja krivda)jaz namreč kadar sem jezna rečem porka madona.
Ali pa Timi ge goj pat(gre gor spat)
Vsak dan nekaj bolj razločno...do treh let ima časa.

(odgovor članu *maja)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdaj so začeli vaši tamali govoriti
3.1.2006 12:54:49   
Jančika_
Pri 17 mesecih reče samo mama. Tudi atiju, čeprav zna reči ati, ampak noče. Ga moramo fejst hecat, da reče ati. Sicer pa skoz nekaj čebuli po svoje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kdaj so začeli vaši tamali govoriti
3.1.2006 14:02:17   
puncica
No da se mal považim :) Naša je stara 19 mescev in govori kot navita včeraj ime je celo celo kitico kuža pazi zapela, pa ringaraja zna pa marko skače kr naprej poje, pa govori, govori, govori, skratka razumemo jo že skoraj vse, zdej sestavlja že stavke no iz dveh ali treh besed. Skoz nekaj čeblja in se pogovarja, najraje pa poje, pa da še mami zraven poje. Pove nama kdaj je lačna kaj bi jedla, kako se piše pa čeprav sta dva č-ja vmes pove besedo skoraj popolno, kako ji je ime, kaj bi rada če jo boli ušesek, če jo zobki bolijo, skratka kr ne morem verjet kaj vse že pove.

Je pa res od otroka do otroka odvisno, jaz sem si najbolj zapomnila besede da ko otrok osvoji določeno veščino se uri v drugi. Tako npr je naša shodila že pri dobrih 10 mescih,in tako začela z govorom. Govoriti-ponavljati besede pa je začela pri enih 14-15 mescih. A ja pa obožuje knjigice in da ji razlagam slikce in take zadeve.




_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu mojcapr)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
3.1.2006 14:09:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mojcapr)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
3.1.2006 14:11:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kdaj so začeli vaši tamali govoriti
3.1.2006 17:35:54   
mojcapr
Hvala vam za svoje izkušnje. Mislim, da ko se ji bo odprlo jo pa ne bomo mogli utišat.
Lep večer,

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kdaj so začeli vaši tamali govoriti
3.1.2006 18:52:08   
Lunca1
Pina zaenkrat pri slabih 13 mesecih razločno reče guga (gugalnica - terna za rojstni dan, hkrati pa nočna mora, ko je zadnja njena beseda zvečer in prva zjutraj guga) - Gugalnica je namontirana v njeni sobi, blizu postelje. zanimivo je, da gor sploh ni videt, da tako uživa, se ji pa čist utrga, ko jo hočeš dol dat.user posted image  Potem reče didi za dedek, pa mam mam, kadar je lačna  - sem živela nekaj časa v iluziji, da je to mama.user posted image . Pa oponaša avto brrrr. Pa seveda ne smem pozabit na gaga za račko, gosko, medvedke, pse user posted image user posted image user posted image  Jo vprašaš kako dela medo, ona pa gaga.user posted image user posted image user posted image  drugače pa to definitivno prav poveže z račko in gosko, pa še vsemi ostalimi ptiči, ala sova, vrabec ipd.

(odgovor članu mojcapr)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kdaj so začeli vaši tamali govoriti
3.1.2006 20:26:27   
frutka_
Jaz moram našega malega tudi pohvaliti. Besedni zaklad se mu hiro širi: nekatere izmed besed, ki jih pove so(dedi, babi, domov, riba, avto, copat,...). V glavnem besede, ki opisujejo predmete in osebe iz njegovega vsakdanjika. Občasno besed že poveže v krajši stavek, npr.: "Ati, ni, ni. Pa-pa!" Kar bi pomenilo atija, ni je odšel ipd.. Sem pa mu naredila velik plakat in nanj napisala Filipščina tako da si gor zapisujem besede, ki jih mali pove. Za spomin in za prevod, ko pridejo drugi...hehehe! Filipščina!

Kakih pesmic še ne poje, zelo dobro razume kaj od njega zahtevam in tudi sicer dobro shajamo.

(odgovor članu mojcapr)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kdaj so začeli vaši tamali govoriti
4.1.2006 13:39:33   
dory
Moj pri 20m govori k navita ura...sicer bl ponavlja zadnje dele zlogov ampak tko,da ga clovk se clo razume :)

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kdaj so začeli vaši tamali govoriti
4.1.2006 14:08:58   
san
tavelika je bila zelo hitra v razvoju, pri letu in polje govorila bolje od meneuser posted image . so bili vsi čisto presenečeni, kako lahko tako lepo govori in vse je lepo izgovarjala, tudi r je govorila brez težav.
naš dečko je pa bolj lene sorte, se mu nikoli nikamor ne mudi in tako je šele pri letu in pol sploh izrekel prve besede, prej je bil pa skoz tiho. no ta mesec bo imel dve leti in je že zelo napredoval, sedaj tudi v stavkih govori, seveda ga jaz razumem vse, ostali pa imajo malce težav, ker nekatere črke spušča, kakšne besede pa popači. obvlada pa besedo nočem.
no, ampak je vsak dan boljši, zdej ga tudi že v vrtcu razumejo.
lp s

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kdaj so začeli vaši tamali govoriti
5.1.2006 14:08:56   
Maxica
No, naš 17-mesečnik tudi čeblja non stop. Malo krajša besede po svoje, ve pa čisto za vse, kaj kakšna beseda pomeni. Npr. mu rečeš, kje imaš copate, pa reče-obut,obut,obut, ali pa "ni", če jih nima obute. Ali pa mu rečeš, kam se lula, pa te pelje do školjke. Razume res popolnoma vse.user posted image Zadnjič sva gledala, ko je helikopter preletel našo hišo in sem ga potem vprašala, kje je helikopter in je rekel "elioptel". Potem smo ga seveda čisto navdušeni non stop spraševali o tem helikopterju, tako da se nas je očitno že naveličal in nam sedaj reče samo še "ptptpt"user posted image user posted image . Ja, reče pa mama, ata, tata (psička Tara), pa-pa, ma (mucek), bum (rakete za novo leto), bom (sneg pade s strehe), tutu (vlak), mi mi mi (daj meni)...Pa še kaj bi se našlo.
Več besed še ne povezuje, ampak glede na to, da vse razume, bo tudi to še prišlo na vrsto.
Od kolegice punčka ni spregovorila od 2,5 let-sedaj, pri 5 letih, se lahko z njo pogovarjaš kot z odraslim.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kdaj so začeli vaši tamali govoriti
5.1.2006 19:28:28   
Anonimen
TAm do 15 meseca je rekel samo mama, tata, brmbrm, papa...in nič drugegauser posted image  Me je že malce skrbelo. Potem se je anvadil nekaj novih besed. Okrog 18 meseca pa se je počasi začelo čebljanje. Sedaj pri 19 mesecih ponovi popolnoma vsako besedo-težje seveda po svoje, lažje pravilno, govori kot "navit".user posted image

(odgovor članu Maxica)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kdaj so začeli vaši tamali govoriti
5.1.2006 22:12:59   
Gina
Naš ta prvi je pri 18. mesecih uporabljal 75 besed, ta druga pri teh mesecih 200 besed in jih povezovala v stavke z 2 ali 3 besedami. Ta mali bo star 20 mes. in ne govori nič. No ja, uporablja se mi zdi da cca 10 besed, pa še te samo takrat, ko izsiliš ali ko ga res nočemo razumet.

Tako da vidiš....že med  bratci in sestricami  je lahko razpon gromozanski.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kdaj so začeli vaši tamali govoriti
5.1.2006 22:30:37   
KODA
Tastarejši pri treh,tamlajši pa pri dveh letih.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kdaj so začeli vaši tamali govoriti
4.2.2006 20:49:56   
Maja22
nasa puncka je pri 16 mesecih tudi ze prava mala klepetulja - vsak dan pove kaj novega. sem sicer nekje prebrala, da tisti otroci, ki se ucijo dveh jezikov hkrati (kot pri nas doma) pocasneje napredujejo, ker se morajo nauciti dveh besed za eno stvar, pa nase to ocitno nic ne moti. pove res ze veliko: mami, ati, mama, ata, konj (!!!), ovca, zejna, lacna, nono, baka, vau-vau, muca, papiga... (pozna ogromno zivali, pa tudi imena ljudi ze lepo izgovarja, problem ji delajo le r-ji in l-ji). skratka, govori, govori, govori. zanima pa me, ali ste tudi druge mamice pri svojih malih klepetuljah opazili to, da kljub temu, da obvladajo veliko besed, se vedno kar nekaj cebljajo v svojem jeziku. to je zacela nasa hana delati pred slabim mesecem (do takrat je bila tiho ali pa je izgovarjala besede, ki jih je pac poznala). zdaj pa non-stop nekaj ceblja (cisto neke posebne, meni neznane besede, ki zgledajo kot kaksne pomanjsevalnice: papica, kakica, kukica, pa se druge vrste cebljanja). ne bom sprasevala, ce je to normalno - me zadeva nic ne skrbi (sploh zato, ker res ze veliko zna povedati), ravno nasprotno: prav zabavam se ob tem, me pa vseeno zanima, ali je pri vas tudi tako.

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kdaj so začeli vaši tamali govoriti
16.3.2006 14:04:56   
iguana
mah..moja pr dveh se ne dobr...sam to pride...nc hudga..kr uzivaj...k pol k zacnejo jih ne mores vsavit..he heuser posted image

(odgovor članu Maja22)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?