|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zaposlitev
13.1.2006 12:09:13   
saraja
Lepo pozdravljene vse!!!!

Imam vprašanje, ki se tiče zaposlenosti. Sem brezposelna oseba 3 mesece. In ravno v tem tednu sem imela dobiti takšno službo, kot sem si jo vedno želela, poslovna sekretarka v pravni službi. Ko je delodajalka slišala, da sem v 10t nosečnosti mi je povedala, da moje stanje razume in bi me zaposlila, samo oni rabijo delavko, ki bo delala dalj časa (do 2l).

Kar pomeni, da sem izpadla iz te igre. Zdaj je pa vprašanje sledeče: Koliko časa pred porodom te lahko podjetje zaposli, da potem dobivaš porodniško. Ali že pred zanositvijo ali lahko potem? Prosim vas za odgovore, ker sem tako šokirana.user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zaposlitev
13.1.2006 12:14:41   
fricka
Za porodniško se obračunava enoletno plačevanje prispevkov. To pomeni, da če si zaposlena 3 mesece se uporablja ta znesek, za ostale mesece pa minimalni prispevki zaposlenega- točne zneske ti povejo na CSD. Saj se gro sliši, ampak popolnoma razumem delodajalca. Kot nosečnica ne boš mogla prenašati takih naporov, manjkala boš zaradi slabega počutja in pregledov. Po moje te bi lahko zdaj zaposliv samo kakšen poznani. Vsi ostali pač gledajo z vidika stroškov.

(odgovor članu saraja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zaposlitev
13.1.2006 12:18:06   
saraja
Ja sej tako mislim, zaposlil bi me nekdo, ki me pozna, saj ne bi delala tam. Prispevke bi sama plačevala! A še imam možnost, da me zaposli? Kaj je boljše, da me zaposli ali če me mama zaposlikot gospodinjsko pomočnico? Na koga se naj obrnem, da ne bo prepozno?

(odgovor članu fricka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zaposlitev
13.1.2006 12:19:12   
Anonimen
saraja, tole je čist ven iz konteksta, ker ti ne znam pomagati.. bi te pa vprašala kje si našla to zaposlitev, ker sem sama že 2 leti na zavodu, pa nisem nič našla.. prosim te za odgovore..

(odgovor članu fricka)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zaposlitev
13.1.2006 12:21:53   
lelaval









Po moje te bi lahko zdaj zaposliv samo kakšen poznani. Vsi ostali pač gledajo z vidika stroškov.

Točno tako - žalostno, vendar resnično. Morda bi bolje naredila, če jim takrat ne bi povedala za nosečnost,  kasneje bi rekla, da nisi niti vedela. Je pa tako, da smo poštene in nasrkamo.
Za obračun porodniške pa potrebuješ prihodke zadnjih 12 mesecev

(odgovor članu fricka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zaposlitev
13.1.2006 12:24:19   
saraja
Ni bilo na zavodu! Poklicala me je ena ženska, ki smo v zelo dalnjem sorodstvu. Od kod pa si?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zaposlitev
13.1.2006 12:25:59   
Anonimen
jaz sem iz zasavja, sam pri nas itak ni nobenih služb, tko da velik prošenj pošiljam v ljubljano, celje, novo mesto. ni važno kam, sam da bi bila služba..

(odgovor članu saraja)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zaposlitev
13.1.2006 12:28:07   
saraja
Jaz sem s Koroške, tukaj pa sploh ni služb. Ta, ki se mi je ponudila mi je pač tako ušla iz rok. Kaj čmo, zaradi pikice se sploh ne sekiram. Saj sem si jo zelo želela! In kaj si po poklicu?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zaposlitev
13.1.2006 12:36:09   
Anonimen
ekonomski tehnik, trenutno pa študiram na fov.

(odgovor članu saraja)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zaposlitev
13.1.2006 13:56:04   
Anonimen
Ja punce, res je težko s službo. Jaz jo bom po vsej verjetnosti v kratkem izgubila zaradi prevzema podjetja (treba je zmanjšat stroške), zato sva se z mojim odločila, da s pikico počakava, ker bi rada imela redno službo in s tem posledično tudi porodniško.

Tudi jaz iščem kot nora in vključujem vse veze in poznanstva. Upam, da nam bo vsem uspelo. Saraj, ne sekiraj se, boš pa potem lažje našla, ker boš že imela otroka.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zaposlitev
13.1.2006 20:43:59   
saraja
Hvala, čeprav je zelo težko. Počutim se kot bi bila diskriminirana, saj pa je res, če le dobro pogledaš! Upam, da se potem res kaj našlo!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zaposlitev
13.1.2006 21:02:49   
Anonimen
Jaz sem tud ena taka, ki sem dve muhi na en mah mahnila, al pa dve sedmici na enkrat zadela.user posted image
V torek zjutraj naredim test se pokažeta user posted image  user posted image user posted image user posted image user posted image
Okoli 12ih me pokličejo iz ene firme, kjer sem bila pred enim mesecem na probi pa potem ni bilo ne duha ne sluha več o njih in me vprašajo, če sem še za stvar. Sem sprejela delo, ker je delo za določen čas 3mesecev potem bomo pa videli kaj pa kako. glavno da mal dinarčkov zaslužim.
Jaz jim nisem povedala, za nosečnost. Komot lahko rečem, da takrat še nisem vedela pa 3 mesece se še vidlo ne bo nič.
saraja ne se preveč sekirat, ti zdej uživaj v nosečnosti. Drugo leto pa v boj za eno dobro službo.

(odgovor članu saraja)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zaposlitev
15.1.2006 15:25:21   
saraja
A sploh nisi povedala ,da si noseča? In v katerem tednu si? Mi je kar žal, da sem povedala, bi se sklicevala, da sploh  nisem vedela, ali bi lahko pri G kaj več izvedeli? Sem nora, kajne?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zaposlitev
16.1.2006 20:41:09   
janjja
JA težko je za službo, jaz sem jo dolgo iskala in na koncu bila uspešna. Tako da ne obupat, kot sem skoraj jaz. Iščite in ne zanašajte se na zavod, ker vam oni ne bodo našli nobene službe, se mi zdi da sploh nimajo interesa.
Kaka javna dela še že zrihtajo, kar se pa tiče kakšne diplome pa ni nič, ker tudi povpraševanja ni.
JAz sem se sama zagrebla in po dolgem iskanju službo dobila!user posted image

(odgovor članu saraja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zaposlitev
17.1.2006 16:52:53   
saraja
Povejte mi nekaj, a je smiselno iskati službo med nosečnostjo? Sem v 11t? Svetujte mi

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Prvi UZ v nosečnosti
MioBambino

V katerem tednu (primer:7 2/7 je 8.teden) ste imele prvi UZ v nosečnosti, da se je že videl srček?

5 (13%)

6 (13%)

7 (19%)

8 (29%)

9 (12%)

10 ali več (14%)


Število vseh glasov: 219

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!