|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Diabetes part4 7
16.1.2006 14:29:16   
digi
Halo cukerce!
Novo leto je, dolgo me ni bilo na forumu, še vedno nisem user posted image ....
Torej, javite se, da vidim kako in kaj....

LP
Digi

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Diabetes part4 7
16.1.2006 18:03:22   
Naja30
Pozdravljena, digi. Midve se še ne poznava, tako da- me veseli! user posted image

Jaz sem pa bila user posted image  in je plodek žal odmru, tako da zdaj neskončno komaj čakam na user posted image !!! Kako smešno, vse tukaj gor je fuuuul NE pričakujete, jaz bi jo pa čim prej rada dobla, da lahko greva z user posted image  v nove boje.

(odgovor članu digi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Diabetes part4 7
16.1.2006 21:01:11   
KODA
Ojla Digi,res te ni bilo dolgo.Pozdravljena.Kje so vse "tasladke"?

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Diabetes part4 7
26.1.2006 12:29:54   
digi
Evo me punce!
Spet me nekaj časa ni bilo:( Ampak se vedno znova vračam. No Naja3 upam, da boš čimprej dočakalauser posted image , pa nič skrbet, vse se bo izteklo... Čeprav moram rečt, da mi je full žal za tvojo pikico. Midva pa sedaj po 1,5 leta še vedno čakava in moram rečt, da sva vsak mesec bolj razočarana. 15. gre dragi na spermiogram, da vidimo kako so njegovi plavalčki... Čeprav je minilo že 44 dni od moje zadnjeuser posted image in mu morda sploh ne bo treba it:) Moram pa priznat, da ne verjamem v to. Glede na to, da je moja user posted image tako kot piha veter. Jutr bo ziher spet prišla.... Ajde punce, javite se kaj. Ko bom spet pogledala na forum vam ziher kaj napišem. Pridne bit.

PA pa

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Diabetes part4 7
26.1.2006 23:20:10   
KODA
Lepo se imej in javi,če bo kaj novega pri tebi.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu digi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Diabetes part4 7
30.1.2006 16:53:55   
digi
Halo punce!
Saj ne vem kako in kaj, ampak jaz mislim, da sem user posted image !!!!!! Trije testi: 1. Nič, po destih minutah rahla črta - takrat več ne smeš odčitavat.
2. Po minuti čisto rahla črta, taka da če si jo hotel, si jo videl, če ne - pa ne.
3. Danes clear blue: rahla navpična črta, vendar se vidi user posted image user posted image user posted image .
V petek imam redni pregled pri diabetologu, še prej pa bom naredila še en test, da vidim kako in kaj. Če ne bo test bolj jasen, bom še šla prej h ginekologu...


V glavnem, mislim da je to to, vendar si ne upam še nič trditi....
Držite pesti in vam sporočim kako in kajuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Diabetes part4 7
30.1.2006 18:44:18   
emaa
čestitam, držim pesti, sporoči, ko bo uradno, da imamo novo fosečko, čeprav tudi rahla črtica je pozitivna.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu digi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Diabetes part4 7
30.1.2006 19:52:53   
KODA
user posted image user posted image čestitam,pa javi,ko bo kaj novega.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Diabetes part4 7
3.2.2006 10:19:00   
digi
Halo cukerce!
V ponedeljek imam ginekologa, sedaj pa sem ravno na poti k diabetologu. Kar se tiče mene, pa moram reči da ni več dvoma: user posted image sem- sem še naredila en test in je bil +! user posted image user posted image user posted image
Edino kaj me sedaj skrbi- sestra pri geneku mi je rekla, da sem v sedmem tednu: niti sanjalo se mi ni, da bom ravno sedaj zanosila. V glavnem, ko me je začelo tako mantrat, kot da bom dobila user posted image , sem ponoči vzela 2 naklofena, ker če imam user posted image in ne vzamem takoj tablet, me pol tako boli, da je kar hudo. Naslednje kaj me skrbi je to, da sem bila med tem enkrat tko vžgana, da sem se po kolenih plazla - vem ni ravno pohvalano. Pa še naslednja zadeva - tudi cukri niso idealni. Prej sem imela povprečje 5,6 , sedaj bomo pa videli, ampak sem imela kar nekaj cukrov tudi čez 15 - pa nisem imela pojma zakaj - no sedaj vem.....
V skrbeh sem, velikih skrbeh....
Potolažite me malo:)

user posted image

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Diabetes part4 7
3.2.2006 20:47:59   
KODA
Digi,jaz sem bila pri taprvem,ko še nisem vedela,da sem noseča "nalita"kouser posted image
Se našemu nikjer ne pozna.user posted image
Taprvič ,tudi ko še nisem vedela ,da sem noseča sem še jemala Medrol.Tega imam za astmo.
Ne skrbi.Posteljica je dober filter.


_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu digi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Diabetes part4 7
9.2.2006 21:29:40   
Medvedka
Ojla, ta sladke!

Ne vem, če se me sploh še spomnite, saj se vam nisem oglasila že več kot pol leta. Najbrž je med vami marsikatera, ki me sploh ne pozna. Je že res, da ste zdaj na forumu pač druge cukrčke, tiste namreč, ki še imate kaj časa, ki ste noseče (prvič, drugič je že težje najti čas...) in nimate še malih sončkov, ki vam ne bi dali niti pet minutk miru, kaj šele vsaj pol ure, da bi prišle na RR in tu celo kaj napisale... Kar sem na hitro preletela vaše debate, sem namreč res ugotovila, da se, tako kot jaz, ni oglasila praktično nobena ta sladka nosečka (zdaj že mamica) iz mojih user posted image  časov... user posted image
Kakorkoli že, naša Neža je začetek januarja dopolnila eno leto, je zelo živahno dekletce, z obilico energije, ki nam ne da kaj dosti počivat... A nič hudega za to, le da je zdrava (TOK, TOK!)!
Moji cukri so tako-tako, po pravici povedano, zmanjka mi časa, da bi zgledno skrbela za svoje cukre...  In, kar je še bolj smešno, pravzaprav imam še največ časa zase in za merjenje cukrov, ko sem v službi! user posted image user posted image
Hecno, a ne?!?

Digi, čestitam za user posted image ! Torej navsezadnje tvojemu user posted image  le ni bilo treba oddajat plavalčkov... user posted image
Upam, da imaš zdaj v redu cukre, da ti ne skačejo preveč in da se dobro počutiš. Zanosila pa si po mojem ravno zato, ker si nisi mislila, da boš in zato psiha ni bila tako močno na delu kot takrat, ko sta res bila 110% v tem, da zanosita...

Kakorkoli že, vsem želim lepe cukre, posebno user posted image , vsem vam, ki si želite user posted image , pa želim, da user posted image  tudi čim prej ugledate! (Upam, da se vam morda kmalu celo pridružim...)
 
Lepo se imejte!

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Diabetes part4 7
10.2.2006 11:10:31   
digi
Hoj punce.
Tako je- moja pikica je premajhna glede na zadnjo user posted image , vendar je za to lahko krivo to, da sem jo imela na daljše razdaljeuser posted image  (32 do 44 dni). Zraven tega mi je videla ginekologinja cisto na UZ in pravi, da je možno, da je samo obstranska tvorba nosečnost. V sredo imam spet UZ, da vidimo ali gre za zastoj v rasti ali pač za to, da je pikica mlajša za dva tri tedne- al kolk že. Cukri- kriza. Prej me niso mantrali čisto nič, sedaj pa!!!!

7.2.: 3,2-1,8-3,5-2,1-4,9-2,5-8,3 (kljub nizkim dozam)
8.2.: 9,7-8,6-4,6-7,9-5,7-7,8-14,4
9.2.: 9,7-10,4-3,3-4,4-3,1-9,7-3,8
10.2.: 11,5-7,1

Saj tukaj so bili še dokaj....
6.2. pa recimo: 6,1-/-13,6-5,3-2,7-16,5-2,8

Eh, saj mogoče pretiravam, vendar saj veste kako je. Kako ste kaj ve imele cukre? Res me zanima in skrbi. Pišite kaj in sporočite.... 21.2. imam termin pri diabetologinji v LJ na polikliniki (dr. Tomažičeva ali nekaj takega)- poznate?!

Ajde punce
Pridne bodite
user posted image

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu Medvedka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Diabetes part4 7
10.2.2006 11:18:41   
KODA
Jaz sem obe nosečnosti hodila k Tomažičevi na kontrole.
Meni se je diabetes pojavil šele okoli 25 tedna,prej je bila MTG.Meni z uravnavanjem diete, ni skočil čez 8.(pri tamlajšem).Pri tastarejšem pa je bila bolj kriza,ker so mi to prepozno odkrili.V 28 tednu sem šla pit 50g OGTT,pa mi je cuker skočil na 13.(direktna diagnoza diabetes).
A veš kaj mi je šlo pa na živce tam?Čakanje.Si si moral kar celo dopoldne vzet frej,če si moral še v porodnišnico potem k ginekologu na kontrolo.
K Tomažičevi so na kontrolo hodile nosečnice s skoraj vseh koncev Slovenije.Takrat sem spoznala eno mamico iz okolice Slovenj Gradca,nato sva pa še skupaj rodili,še danes imava stike.

< Sporočilo je popravil KODA -- 10.2.2006 11:21:52 >


_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu digi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Diabetes part4 7
10.2.2006 21:40:41   
Medvedka
Ojla, ta sladke!

Na hitro se vam oglasim...

Digi, nosečnost ti čisto poruši hormonsko ravnovesje, tako seveda tudi potrebe po insulinu. Tako je značilno, da imaš v začetku nosečnosti manjše potrebe po insulinu (oziroma boljši izkoristek le-tega), s trajanjem nosečnosti pa se potem potreba po insulinu vse bolj povečuje. V začetku si boš tako najverjetneje morala nižati doze, nato pa si jih boš postopoma morala začeti višati. Proti koncu nosečnosti je navadno celodnevni odmerek insulina nekje enkrat večji kot pred zanositvijo, pri nekaterih nosečnicah pa je lahko celo neprimerljivo večji. Takoj po porodu ti potreba po insulinu začne padati.
Jaz ti vsekakor predlagam (pa saj boš itak tudi sama videla, da drugače ne bo šlo), da si meriš KS vsaj na 2 uri, seveda tudi ponoči, da lahko ob nižjih ali povišanih KS nemudoma reagiraš. Videla boš, da boš morala kdaj prav vsak dan spreminjati doze. ko sem bila jaz noseča, sem si merila KS približno 12-15x na dan, tako za informacijo. Isto so počele pravzaprav vse, s katerimi se poznam. Tudi meni je kdaj pa kdaj KS ušel nad 10mmol, vendar sem ga nemudoma nižala s korekcijskim bolusom in hitro hojo, pa četudi je bila ura 10 zvečer. Moram pohvaliti mojega moža, ki mi je vedno stal ob strani in se vedno soudeleževal mojih večernih (in tudi dnevnih) pohodov.
Tomažičeva je v redu, vsaj midve se dobro razumeva. So pa tudi katere, ki se nekako ne ujamejo z njo. Upam, da se ti boš. Bodi pa skrajno resna pri urejanju cukrov in merjenju KS, sicer ti jih bo napela in ne vem, kako se bosta potem razumeli. Sicer pa se gre zate in za tvojo pikico, tako da tu sploh ni debate, a ne... Ne se sekirat, če ti kdaj KS uide, le reagiraj takoj, da ne bo visok cuker predolgo trajal. Tomažička je sicer edina diabetologinja v SLO, ki skrbi takorekoč za vse noseče cukrčke, poleg tega je povezana še z ginekologinjo Sketljevo, ki bo poleg Tomažičeve tudi vodila tvojo nosečnost.
Kar pa se tiče tiste ciste... Čisto možno je, da se je pojavila z nosečnostjo in bo potem izginila - tako je bilo tudi pri eni moji prijateljici.
Pa velikost pikice - glede na to, da si imela precej neredne menstruacije, je zelo verjetno, da si zanosila kasneje kot naj bi glede na zadnjo menstruacijo (gleda se, kot da bi bil ciklus dolg 28 dni) in je zato plod manjši. V tem primeru bodo tudi datum poroda določili glede na velikost ploda v prvih mesecih in ne glede na zadnjo menstruacijo.

Skratka, digi, upam, da boš dobro skrbela za cukre (naj ti ne bo škoda prstov) in za pikico, držim pesti zate in za pikico!

(odgovor članu digi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Diabetes part4 7
13.2.2006 11:08:28   
digi
Havla vsem
Bomo videli kako bo. Kar se tiče mojih prstov, moram reči, da me nič ne skrbi. Merim si KS na dve uri od kar vem za nosečnost, razen ponoči, kar pa bom sedaj nemudoma uvedla. Ampak bom popenila s temi cukri. Včasih jem recimo isti obrok in si dam potem seveda enak odmerek, recimo v torek sem jedla zjutraj čokolino in v sredo in vedno sem si dala enak odmerek, vendar je moje telo reagiralo popolnoma različno. Enkrat mi je preveč zbilo KS, enkrat pa absolutno premalo. Za pop.... Res. KAr se tiče variante štetja OH, sploh ne vem kako se je naj lotim, ker se prej tega nisem posluževala. Sem en dan zračunala vse skupaj in si dala glede na izračun primerno količino inzulina in je bilo čisto sfaljeno. Kriza. Skrbi me za mojo pikico. Skoraj vsak dan imam vsaj enkrat KS nad 10. Če imam kakšne obveznosti- izpit, ginekologa ali pa kaj pa je itak porazno. Upam samo, da bo vse vredu. Komaj čakam na sredo, da vidim kaj bo mi rekla ginekologinja. Ampak globoko v srcu vem, da je vse OK.
No punce, moram it...
Pišite kaj. Me pomirite, grajajte, samo da bo pomagalouser posted image ...
Se beremo.

PA pa

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Diabetes part4 7
15.2.2006 15:13:14   
tejka24
Živjo!

Digi, čestitam!!!! user posted image   Želim ti lepo nosečnost in čim manj problemov s cukri!

Da te malo potolažim, meni se celo nosečnost cukri niso uredili. Pogosto so mi nihali. Na začetku sem imela stalno nizke, tudi do 3x na dan. Pred nosečnostjo sem si ob hipah privoščila kakšne piškote ali pa čokolado. Med nosečnostjo pa sem to ukinila, ker preveč počasi dvigne sladkor, tko da sem jedla sladkor ali pa popila sladek sok. Tolk se mi je zagravžal ta sladkor, da mi je blo že prou zoprno, ampak za zdravega otročička itak narediš vse.

Tud meni so cukri včasih narastli čez 10. Pomembno je, da hitro odreagiraš in ga zbiješ. Itak, če si cukre meriš na 1,5 ure takoj ugotoviš, da imaš previsoke. Ponavad sem si 1 uro po visok zopet merla sladkor, in če je bil še vedno visok sem si še mal inzulina dodala. No in kljub občasnim visokim cukrom je bil moj hemoglobin dober (večinoma je bil pod 6%).

A si že srečala Tomažičevo in Sketljevo? Upam, da se boš razumela z njima. Jaz nisem imela problemov. Težilo mi je edin to, da se na teh kontrolah fuuuul čaka.  user posted image Ponavad sem bla ob 9h naročena pri Tomažičevi in pol sem šla k Sketljevi, tko da sem vse skup končala po 14h. Sam ene zdravnice nisem prenašala, to je dr. Novakova. Včasih je Sketljevo nadomeščala oz. ji pomagala. Katastrofa od ženske!

Ne se sekirat preveč zarad cukrov!

LP
Tejka

(odgovor članu digi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Diabetes part4 7
15.2.2006 18:45:43   
KODA
Moj rekord čakanja.
- 8h naročena pri Tomažičevi
-ob 10h šla od Tomažičeve
-ob 16h šla pa iz porodnišnice(lačna ,tečna,naveličana...)user posted image

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu tejka24)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Diabetes part4 7
16.2.2006 9:00:49   
digi
Ojoj punce,
torej si moram v torek malico zraven vzetuser posted image . No, sem bila včeraj na UZ in videli smo srčekauser posted image . To pomeni, da je kolikor se vidi vse vredu. user posted image user posted image user posted image  Bom vaj javila kako in kaj bo v torek in če bom morda podrla rekorduser posted image .... Upam, da ga ne bom....

PA pa punce in hvala

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Diabetes part4 7
16.2.2006 9:01:14   
digi
Aja pa še to.... PDP 5.10.2006

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu digi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Diabetes part4 7
16.2.2006 11:39:57   
Skorpija
Čestitke digi user posted image user posted image user posted image user posted image

Tudi jaz držim pesti, da bo vse OK, pa najbrž bo trajalo nekaj časa, da pogruntaš kako deluje tvoje telo zdaj, ko v njem bijeta dva srčkauser posted image  Za tiste naklofene in pijačo se pa ne sekiraj - če bi to počela vsak dan bi bilo sranje, tako pa... Pikica se tega še spomni ne več!

Srečno in zdravo nosečnost ti želim!

_____________________________

Kdor si upa, za trenutek izgubi tla pod nogami. Kdor si ne upa, izgubi življenje!

(odgovor članu digi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Diabetes part4 7
3.3.2006 16:59:00   
digi
Halo punce,
končno sem spet med vami. Kot veste sem imela 21.2. kontrolo pri Tomažičevi (za katero moram reči, da mi je zelo všeč) in glej ga zlomka, sem kar pristala na diabetološkem oddelku v kliničnem centru, ker sem prešla iz novorapida in lantusa na humalog in insulatard. V glavnem, cukrov nismo in nismo mogli nikak uredit. Moje telo je vsak dan drugače reagiralo na kak odmerek, enkrat gor , enkrat dol. Za znoret. Nakar so ugotovili, da je nekaj z mojo ščitnico narobe- seveda je fuč in sedaj jem hormone. Dohtarca me je hotla sicer pomirit, vendar mi je dala jasno vedet, da bom jedla tablete najverjetneje celo življenje. No, in ker še vedno ni in ni šlo s cukri smo prešli na črpalko. Sedaj se sicer še vse urela in se določajo bazalni odmerki, ampak mislim da bo nekak. Moram pa povedat, da mi ta zadeva nikako r ni všeč. Lažje se 5 krat na dan pičim, kot pa da to sranje vedno nosim pri sebi. Morda se bom navadla. Upam, da ne, da mi ne bo hudo, ko bom jo morala vrniti. No, saj vseeno. Sedaj sem doma. S pikico je za enkrat videt vse vredu, čeprav so se zaradi ščitnice pojavila dodatna tveganja. Upam, da bo vse OK. V glavnem, to je bilo moje kratko poročilo:) Se odpravljam 14.3. ponovno k Tomažičevi, torej če je katera na forumu, ki ima datum morda na isti dan.... No 7.4. imam tirologinjo, vendar moram odkrito povedat, da nimam pojma kje je to, ker so me v bolnici vlačli po kleteh in ah in sploh, tako da sploh ne vem na kateri strani je to. Torej, če katera ve, bi jo prosila za napotke, sicer pa saj ni pa nike, lahk 14. vprašam:)

Pa pa


_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu Skorpija)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Diabetes part4 7
3.3.2006 18:24:52   
emaa
No lepo, da se nekaj na področju sladkorja premika, G imam pa jaz en teden prej, tako da se ne bomo srečale

(odgovor članu digi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Diabetes part4 7
4.3.2006 11:45:06   
Medvedka
Ojla, digi!

A zdaj pa še ščitnica... No, upam, da ti bodo tablete pomagale in da bo šlo naprej vse kot po maslu... user posted image
Glede črpalke pa... Mislim, da se je boš navadila, tako kot sem se je jaz in je zdaj nočem več dati stran... Ko sem jo dobila - na začetku nosečnosti - sem bila zaradi tistih dratkov, ki so bili non-stop pritrjeni name, prav depresivna. Kakorkoli že, tisto je kmalu minilo, nakar sem spoznala dobre plati črpalke - namreč - SVOBODA! Pri črpalki ni namreč nič več važno, kdaj ješ, kolikokrat ješ, kdaj zjutraj vstaneš itd. Če nisi lačna, pač ne ješ, pa se to nič ne pozna na cukrih. In pa praktično nič špikanja in ko greš jesti kam ven, enostavno odtipkaš na črpalki bolus, in to je vse...

Digi, želim ti čim lažje vodenje sladkorne in pa seveda lepo nosečnost!


LP

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Diabetes part4 7
6.3.2006 12:36:07   
digi
Hvala punce:)

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu Medvedka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Diabetes part4 7
6.3.2006 17:28:40   
Bonda
Pozdravljene!

Danes sem se odločila, da pa tudi jaz napišem svojo težavo. Bom prvič tukaj pisala, čeprav vas pa že nekaj časa spremljam.

Digi, zanimam me, če imaš ti diabetes tip I? Jaz imam namreč diabetes tipII. Pa bi tudi strašno rada zanosila. Pa si kar ne upam. Premišljujem že kakšno leto, in se ne morem odločiti, kako in kaj. Strah me je nosečnosti oz. razpleta.
Imam sicer že dva otročka, želimo pa si še enega.
Zaenkrat se zdravim samo z dieto, pa mi ne uspeva najbolje. Pa še visok pritisk imam (150/100).
Sploh ne vem, ali bi tvegala preveč?
Če ima kakšna podobne izkušnje oz. težave, prosim, naj mi malo svetuje.

Hvala

(odgovor članu digi)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?