|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali naj jo dam v vrtec?Ne mara otrok...
15.2.2006 16:28:37   
buča
Jah,tko je pri nas.Doma smo samo odrasli...kamorkoli,no skoraj kamorkoli,pridemo so odrasli.Če že grem h kolegici,tam njene hčerkice ne porajta-oz.se jo boji.Tudi sosedove Ule(isto je stara)ne mara,oz.se jo boji.Kar začne plezat po meni,noče imeti nobenih stikov z otroci iste ali mlajše starosti.So pa izjeme.Sosedova fantka sta stara 4,5 in 7 let-z njima se igra in je ok.Sta priseljena,lani jih je spoznala.
Rada bi jo dala v vrtec,da bi se malo socializirala,navadila otrok,jim pristopila...pa mislim,da bo 200 na uro težko...nekaj časa je že pravila,da bo šla v vrtec,zdaj pa spet ne.Vrtec imamo pri trgovini,vedno gleda otročke,ki se igrajo.Verjetno mi boste vse napisale naj jo dam v vrtec,da se navadi otrok.Mi pa ni nujno.Moj dela samo ponoči,tako da je podnevi doma in bi taktat,ko se z mami šihtava lahko vskčil in potem šel nazaj spat.Kaj naj naredim...po eni strani vem,da se imajo fino,po drugi strani pa vem,kaj je mamina mazica-tudi sama sem bilauser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali naj jo dam v vrtec?Ne mara otrok...
15.2.2006 16:29:47   
buča
aja,maja bo stara 3 letauser posted image

(odgovor članu buča)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali naj jo dam v vrtec?Ne mara otrok...
15.2.2006 16:55:55   
MarijaPo
Ja, jaz bi jo dala v vrtec. Osnovne komunikacije in funkioniranja v druzbi se bo tam najlazje naucila.

(odgovor članu buča)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali naj jo dam v vrtec?Ne mara otrok...
15.2.2006 18:23:04   
lex
Sama si napisala, da se vsi navadijo in to je čisto res. sicer eni malo težje kot drugi, ampak boš videla kako boš presenečena ko ti bo en dan rekla: " Mami samo malo še, je tak fajn!" Ali pa kaj podobnega.
Mislim, da lahko gresta v vrtec na obisk in boš videla kako bo odreagirala. Idita v vrtec ne zunaj (zunaj sta lahko vedno, notri je pa svet drugačen, čaroben). probajta zdaj ko je pust, se našemita in odidita na obisk.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu MarijaPo)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali naj jo dam v vrtec?Ne mara otrok...
15.2.2006 18:56:45   
Anonimen
Ja, v vrtec. Slej ko prej se bo morala navaditi in ne držati mame za krilo. Pri treh letih je pa že dovolj stara, da krene v svet. Saj njej ne bo tako težko, verjemi, tebi toliko bolj. Ampak mame smo pač mame in kot je rekla ena: nekega dne bo rekla, da še ne gre domov iz vrtca. Tudi njej bo pasala družba otrok.

(odgovor članu lex)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali naj jo dam v vrtec?Ne mara otrok...
15.2.2006 19:17:35   
Pupica
Jaz jo ne mislim dat zgodaj v vrtec...ne vem, tut sama sem šla pri 5-ih pa mi nič ne manjka. Je pa res da poskrbim za njeno družbo, skoraj vsak dan je z svojimi vrstniki ali pa vsaj z otroci.
Če pa ne bi marala otrok, oz.bi se jih bvala, potem ne bi oklevala ampak bi jo dala v vrtec.

(odgovor članu buča)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali naj jo dam v vrtec?Ne mara otrok...
15.2.2006 19:27:08   
viv_
Jaz sem za vrtec!

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali naj jo dam v vrtec?Ne mara otrok...
16.2.2006 6:41:17   
CUKRČEK
Moja hči je sicer nekoliko mlajša od tvoje, a mislim da sta si kar podobni. Stara je dobro leto in pol in se pazi pri tašči. Otrok ni v bižini. Izjema sta moja nečaka (3 in 4 leta), s katerimi se pa vidimo največ 1x na teden.

Moja se vedno fuul nazaj drži...ne upa se približati. Tako ji vedno prigovarjam, da naj se gre igrat k njima. Saj potem ko se zaigra, je čist OK. Če se nečaka seveda hočeta igrat z njo, ker je mlajša.
Ima pa fuul moj značaj...čisto....se pač ne upa kar vmešati in se postaviti zase. Ko bo malce starejša, kake 4 leta, bo pa šla v vrtec.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu buča)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali naj jo dam v vrtec?Ne mara otrok...
16.2.2006 7:44:43   
Marogica
Mislim, da je brezveze, da jo sprašuješ, če bi šla v vrtec. Kako pa naj ve, kako je v vrtcu, če še nikoli ni bila tam? Najbolje bo, da se dogovoriš v vrtcu, da prideta enkrat "pogledat", šele takrat boš videla reakcijo tvoje punčke. To, da ne mara sosedove punčke, še ne pomeni, da ne mara otrok. LAhko, da je bila sosedova kdaj groba do nje, ali pa se ji je kako drugače zamerila.
Jaz sem mnenja, da bi ji vrtec zelo koristil, le tako se navadi otrok in življenja z drugimi otroci. S tem, da jo "čuvaš" doma, ji ne delaš nobene usluge, tudi sebi ne.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali naj jo dam v vrtec?Ne mara otrok...
16.2.2006 7:52:58   
Anonimen
Zdaj sem se spomnila na enega fantka, ki je star toliko kot naš, torej bo štiri leta. V jeseni smo se srečali na eni terasi, kjer smo pili kavo in naš mali je šel takoj do njega, kot vedno, ga ogovarjal, se hotel z njim igrati, tisti fantek pa v jok, pa po mami plezat, pa nikoli več dol. jaz sem samo gledala z odprtimi usti, kaj takega res še nisem videla. Kot bi bil malo "divji". Pa je potem tista mamica tudi  pojasnjevala, da pač nima družbe otrok, da ima same odrasle okoli sebe in da bo šel s septembrom v vrtec, da se jih privadi. No, pa potem ne vem, kako se je razpletlo, bi ga pa res rada še enkrat videla, da vidim, če se je socializiral.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali naj jo dam v vrtec?Ne mara otrok...
16.2.2006 9:08:19   
piščanc
jaz imam doma mamino mazo - tjaša je tak miren otrok, da se raje sama igra, kot da bi jo kdo tepel, vzel igračke.... razen z določenimi otroki, ki so dovolj zreli/vzgojeni, da se lepo igrajo. prav poseben odnos pa ima do otrok, ki so z njo v vrtcu, so zelo veliki prijatelji, medtem ko nekaterih otrok, ki se čuvajo doma, sploh ne pogleda in se noče z njimi igrati

pri vstopu v vrtec me je kar skrbelo, kako bo, vendar se je zelo lepo socializirala, sicer je še vedno mirna, ampak ni bilo nobenih problemov glede drugih otrok, mogoče se je še lepše naučila igrati - v glavnem pri nas je bilo fuuul pozitivno, da je šla v vrtec

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu buča)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali naj jo dam v vrtec?Ne mara otrok...
16.2.2006 9:46:10   
Anonimen
Ko sem jaz videla mojega otroka, kako teče proč od tobogana, ko je drug otrok šel proti njemu, sem vedela, da je zadnji čas, da ga strpam v institucijo.user posted image  Da se navadi gužve in borbe za obstanek.
Pri fantih je mogoče res še malo težje, ker bodo v življenju pač malo bolj izpostavljeni. Nežni punčki se je laže vklopiti v družbo kot nežnemu fantku.
Tako da, če bi jaz bila na tvojem mestu, bi poskusila. Pa res jo čimmanj sprašuj, pa na sploh se ni treba ne vem koliko pogvarjat o vrtcu, ne iz tega delat big dil. Raje jemlji vse skupaj bolj mimogrede, ji bo laže. Saj potem boš pa videla. Če bo skozi bolana in res preveč boga, jo lahko še vedno ven vzameš, pa poskusiš čez kakšno leto ali dve.

(odgovor članu piščanc)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali naj jo dam v vrtec?Ne mara otrok...
16.2.2006 12:43:55   
Anonimen
Kaj pa če bi za začetek poskusila vsaj s cicibanovimi uricami. Te potekajo enkrat tedensko v popoldanskem času- 2 uri.
Jaz sem našga vpisala in zdej hodi že več kot pol leta. Pa sem bila na začetku malo skeptična, ker ima CP, in nisem vedela kako bo vse skupaj funkcioniralo glede na to, da bi moral imeti spremljevalca. Pa so me vzgojiteljice hitro potolažile, da ga bodo v tistih dveh urah z lahkoto "uštimale".
In danes, če ga vprašaš kako je v vrtcu ti pove da je uredu in da komaj čaka , da gre spet.
Pa vedno znova preseneti ko pride iz vrtca. Še posebej se mu je obogatil besedni zaklad! user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu buča)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali naj jo dam v vrtec?Ne mara otrok...
19.2.2006 7:42:14   
buča
jah,zgleda,da bo morala res tja.Tud naša raje stran od tobogana steče,skoraj se že pelje,pa se nazaj nekak zbaše mimo drugih otrokuser posted image .....oh....poleti sva bili v Kranju na gibi-gibu,ma ni šans,niti 10 cm ni šla stran od mene.Kolegica je rekla,da bo v vrtcu še steno pregriznila in ven ušlauser posted image user posted image ....
a tele cicibanove urice potekajo v vsakem vrtcu?Najbolje,da pokličem...a pa so mamice lahko zraven,vsaj na začetku?Kuj jutri grem v akcijo!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali naj jo dam v vrtec?Ne mara otrok...
19.2.2006 17:48:51   
Anonimen
Cicibanove urice so več ali manj v vseh vrtcih. Nekje jih prakticirajo čez celo leto, nekje imajo pa trimesečja. Tako, da otrok hodi tri mesece, pa je potem kakšen mesec fraj, potem se pa spet začne.
Ti kar jutri poklič v Kranjske vrtce, ti bodo vse lepo razložili. user posted image

(odgovor članu buča)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali naj jo dam v vrtec?Ne mara otrok...
19.2.2006 17:50:16   
Anonimen
Mamice so na začetku lahko zraven, vendar boš sama videla, da bo Pika hitro našla družbo in te sploh ne bo več pogledala. user posted image   Jih znajo vzgojiteljice diplomatsko obrnit!

(odgovor članu buča)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ali naj jo dam v vrtec?Ne mara otrok...
19.2.2006 18:16:23   
Gina
Po moje je čisto vseeno, če počaka še kako leto doma ali pa tudi če ne.
Jaz sem bila kot otrok čisto, totalno asocialna in moj ta velik tudi (stala sem v kakem kotu in čakala, da "vrtec" mine - napisali so mi tudi totalno negativno mnenje za predčasen sprejem v šolo,  ker so rekli, da nisem socialno zrela - pa nisem nikoli imela nikakršnih težav, čeprav sem zaradi tega mnenja morala še dodatne teste opravljati, da so me vendarle vzeli leto prej) . Pa imava oba danes ogromno družbe in nobenih problemov s pridobivanjem prijateljev ali s postavljanjem zase.

Če mene vprašaš, nekateri otroci pač ne uživajo v vrtcu, ne glede na to, da je tam lahko kakšnim drugim ful lepo. Meni ni bilo lepo v vrtcu, ta velikemu mojemu tudi ne. Bejbi in ta malemu pa je super lepo in krasno in ne bi moglo biti lepše. Ampak to ni neka stvar za zelo zasekirat se. Slej ko prej otroci odrastejo in se navadijo na družbo, borbo za obstanek in družbene norme. Pa če gredo v vrtec pri treh ali pri štirih letih.

Aja, veš kaj se meni zdi daleč najbolj pomembna postavka pri vrtcu: ali je vrtec majhen ali velik. V velik vrtec ne bi želela več vpisati otroka. Ni zasebnosti, otroci in vzgojitelji se ne poznajo, ne morejo prehajat iz skupine v skupino.... No, seveda je tudi velik vrtec lahko fajn, ampak po zakonu povprečja pač mnogo težje, kot en mali vrtec s par skupinami. Zdaj sem pa že zašla iz teme. Skratka, kakorkoli se boš odločila, bo čist zihr ok, nobene dolgoročne škode. Naredi tako, kot ti duša in srce pravita.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?