|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   PODALJŠANJE POROD.-A. dermat.
16.2.2006 0:13:56   
acjom
Na forumu sem zasledila, da je možno podaljšanje porodniškega dopusta oz. dopusta za nego in varstvo, če ima otrok atopični dermatitis. Baje da daš vlogo na CSD skupaj z zdravstveno dokumentacijo, CSD potem vlogo pošlje na komisijo, ki odloči ali si upravičen do podaljšanja za 90 dni.
Zanima me, če so kateri podaljšali dopust zaradi atopičnega dermatitisa in kako hudo obliko je otrok imel!

Hvala & čau
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: PODALJŠANJE POROD.-A. dermat.
16.2.2006 10:34:48   
Janeja
Atopični dermatitis je posledica alergije na nekaj.
Sam AD ni dovolj za podaljšanje porodniške. Podaljšanje ti pripada, če je otrok alergičen na vsaj tri osnovna živila (npr. moka, jajce, mleko).


(odgovor članu acjom)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: PODALJŠANJE POROD.-A. dermat.
16.2.2006 12:46:56   
Anonimen
Ne, ni res. Jaz sem dobila odobreno podaljšanje zaradi atopičnega dermatitisa, brez da bi imela kakršnakoli testiranja, na kaj je Nejc alergičen. Vse, kar sem imela, je bil izvid dermatologa iz bolnišnice, ki je potrdil AD in predpisal nego ter naročil, da je nadaljnja kontrola pri njem samo v primeru, da splošni zdravnik tako odloči. V kakem stanju je otrok bil, ko smo bili v bolnišnici, lahko pogledaš v mojem albumu Problematična koža. V dveh mesecih se je stanje izboljšalo in nismo več hodili dalje. Sedaj postane flekast po obrazu, če kaj napačnega poje, to uredimo s kremico. Testiranj pa niso delali, ker menijo, da bolezen do 2. leta starosti sama izzveni in so zato testiranja nepotrebna.

(odgovor članu Janeja)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: PODALJŠANJE POROD.-A. dermat.
16.2.2006 19:53:35   
KODA
Jaz sem dobila podaljšanje porodniške zaradi atopijskega dermatitisa,alergije,nedonošenosti,GER.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: PODALJŠANJE POROD.-A. dermat.
16.2.2006 20:02:42   
Janeja
Blacky,
velikooooooo je odvisno od komisije, ki tvojo vlogo obravnava. Kakšne volje so tisti dan .... Res pa je, da ni nekih strogo začrtanih meril.

Mogoče sem jaz celo zamešala in veljajo ta tri osnovna živila samo za odobritev dodatka za nego. user posted image

Moj Jan je imel te alergije in AD in sem imela oboje - dodatek in podaljšano za 3 mesece.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: PODALJŠANJE POROD.-A. dermat.
17.2.2006 20:46:47   
KODA
Če je otrok alergičen,na minimalno tri osnovna živila(mleko,jajca,pšenica),je upravičen za dodatek na nego.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: PODALJŠANJE POROD.-A. dermat.
18.2.2006 8:21:34   
acjom
Hvala za odgovore! Blacky tvoj mali ima bolj flekasto kožo kot moj. Pedratjinja mu je dala eno kremo in je skoraj vse zginilo, imamo tudi napotnico za dermatologa, če se lahko sploh zaneseš na njihove izvide, ker kar sem brala in slišala, velikokrat nič ne pokažejo, tudi sama sem bila na testiranj in niso nič ugotovili.

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: PODALJŠANJE POROD.-A. dermat.
19.2.2006 17:17:20   
sonjaj
Meni so podaljšali porodniško za 3 mesece, Timonu so pri dobrih 4 mesecih ugotovili, da ima AD, alergičen je na mleko, jajca in na purana. Na CSD sem dala vlogo z vsemi dokazili, ki sva jih dobila pri testiranju. Pediatrinja mi je rekla naj ne računam preveč na podaljšanje, ker le redko odobrijo in na moje veliko presenečenje so mi odobrili. Zgleda da je veliko odvisno od komisije, lp!user posted image

(odgovor članu acjom)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?