|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko čaja na dan naj popije 4 mesečnik
16.2.2006 23:03:53   
KBM
user posted image Zanima me koliko čaja na dan je priporočeno?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko čaja na dan naj popije 4 mesečnik
16.2.2006 23:09:53   
Anonimen
Pozdravljen!
Pozabil si omeniti, ali je otrok dojen ali ne. Dojeni otroci pri tej starosti ne potrebujejo nobenih dodatkov v obliki tekočine, ker vse dobijo z materinim mlekom. Če pa ja na adaptiranem mleku, pa ti bo najbrž katera druga kaj več povedala, ker nimam izkušenj s tem. Moji dve sta bili ena do 10. meseca in druga do 6. meseca na mojem mlekuuser posted image

(odgovor članu KBM)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko čaja na dan naj popije 4 mesečnik
16.2.2006 23:11:58   
KBM
Ja je dojena,samo včasih zizamo in je čez kakšne pol ure spet žejna tako da ji dam malo čaja vmes in me je pač zanimalo kolko naj bi spila,ker sedaj spije okol 100 ml

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko čaja na dan naj popije 4 mesečnik
16.2.2006 23:13:29   
Anonimen
Hm, kako pa ti veš, da je ona žejna? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu KBM)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko čaja na dan naj popije 4 mesečnik
16.2.2006 23:14:33   
KBM
Predvidevam po tem ker zize noče flaško pa oz. čaj!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko čaja na dan naj popije 4 mesečnik
16.2.2006 23:17:37   
Anonimen
Jaz pa predvidevam, da je še lačna in ji je lažje po flaši piti kot pa vleči bradavico. A sta imela na začetku težave s pristavljanjem?

(odgovor članu KBM)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko čaja na dan naj popije 4 mesečnik
16.2.2006 23:19:40   
KBM
Nikoli je pa res,da ji poleg zize dajem še Milomil,ker tudi jaz predvidevam,da se ne naje dostiuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko čaja na dan naj popije 4 mesečnik
16.2.2006 23:32:01   
Anonimen
Potem ti pa priporočam, da ji daš več dodatka in nehaš z zizo, če se bogi otrok ne naje dovolj. Glede čaja pa mislim, da boš sam videl, koliko je dovolj. Saj taki mali še ne spijejo dosti. Moja Lea je stara 7 mesecev, pa spije celih 80 ml soka ali čaja.

(odgovor članu KBM)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko čaja na dan naj popije 4 mesečnik
17.2.2006 9:16:44   
Seven*
Se mocno strinjam z Tia&Lea. Dojen otrok ne potrebuje caja. Pri 4 mesecih je crevo se nezrelo in naredis s tem samo "stalo". Materino mleko je na zacetko zelo vodeno in na tem se dojencek odzeja. Caj je samo razvada. Ce boste s tem nadaljevali se vam lahko zgodi, da se bo otrok nehal dojit. Sploh ker caj zelo hitro tece...

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko čaja na dan naj popije 4 mesečnik
17.2.2006 9:34:43   
vevi2
Kot so napisale že predhodnice, dojen otrok ne potrebuje dodatne tekočine do začetka uvajanja goste hrane (6 mesecev).

Pitje po flaški ali joški se tudi zelo razlikujeta, tako da se ga s flaško po mojem samo zmede.


(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko čaja na dan naj popije 4 mesečnik
17.2.2006 9:56:18   
bskrle
Če je dojena, potem čaja ne potrebuje, jaz sem ga dajala res občasno (1-2 NA TEDEN), toliko, da sta znali piti tudi po flaški  v primeru, da mene ni bilo.

(odgovor članu KBM)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko čaja na dan naj popije 4 mesečnik
17.2.2006 10:16:29   
jankobananko
Jan je bil tudi polno dojen, ampak čaja je od treh mesecev naprej spil kar enih 125 ml na dan. Lačen ni bil, čaj mu je pa kar pasal. Zdaj, ko je še gosto hrano, ga spije pa tudi po tri flaške! Men se ni zdel nič narobe, če je hotel čaj, sem mu ga pač dala!
lp

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koliko čaja na dan naj popije 4 mesečnik
17.2.2006 10:23:42   
KBM
Hvala za vse odgovore,ampak moja Karin tud če pije čaj je še vseeno full
navezana na zizo,tako da ni straha da bi nehala zizat!user posted image user posted image
Lp Mojca

(odgovor članu jankobananko)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koliko čaja na dan naj popije 4 mesečnik
17.2.2006 10:29:35   
Katja6
Mene pa zanima, če naj mu pri 4 mesecih ponudim čaj (sicer je polno dojen, vesel buhteljček) ker sem sama nekaj pojedla kar mi očitno ni pasalo in bruham in pogosto sedim na WC z redkim pojavom user posted image . Saj probam čim več pit, pa čaj za dojenje a me vseeno skrbi, da bo imel premalo ali da ga bo kaj zvijalo. Trenutno sladko spi, čaj imam pa za vsak slučaj tud pripravljen.

(odgovor članu jankobananko)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Koliko čaja na dan naj popije 4 mesečnik
17.2.2006 10:33:46   
KBM
Jaz sem ji ga dala samo ne bom nič pretiravala.Vedno ji ga
ponudim nekaj časa po dojenju,ker nekaj časa pred dojenje ni priporočljivo ker
se bo napila čaja in potem ne bo jedla!!
Moje mnenje je to,itak boš pa videla kako bo!!
Lp Mojcauser posted image user posted image

(odgovor članu Katja6)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Koliko čaja na dan naj popije 4 mesečnik
17.2.2006 10:45:55   
livia
Jaz sicer še nimam izkušenj s tem, ker imamo še 8 tednov do PDP, ampak sem videla pri kolegici, da je vsako dete svoj primer.
Jaz ne bi rekla, da dojeni otroci ne rabijo pit. Odvisno pač od otroka. Kolegici se je tudi zdelo, da je še žejan, pa mu je pri 3-4 mesecih začela dodajati čajčka, vendar po žlički, ne po flaški, da se ne navadi. Koliko tega je spil, pa ne bi vedela, lahko pa vprašam.

(odgovor članu KBM)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Koliko čaja na dan naj popije 4 mesečnik
17.2.2006 12:29:44   
amy26
Jaz sem svojemu malčku ponudila čaj že pri treh tednih res da bolj malo, zdej mu ga pa mogoče 1-2x na teden ponudim pa spije okoli 100ml več mu tudi ne naredim, če mu ga dam ga dam eno uro po dojenju. 

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Koliko čaja na dan naj popije 4 mesečnik
17.2.2006 14:00:31   
doroteja23
Moja ni dojena, ampak čaja pa tud ne pije kaj dosti. Sploh ga ne mara, ji gre kr na bruhanje.

_____________________________

Imeti otroka je zaneslijvo
najbolj čudovita brezumnost,
ki jo zgrešita zaljubljenca.

(odgovor članu KBM)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Koliko čaja na dan naj popije 4 mesečnik
17.2.2006 14:27:07   
katarinam
moja pikica je stara ze 9 mesecev, pa se zdaj ne dodajava caja, ce je zejna oz. med obroki dojiva. Obroke imava po "urniku" vmes pa dojiva. Ne vem, ce je to prav. ampak rase in redi se v nekeh normalah, kaka normalno (nisva zaprti.. ). Edino sestra me je opozorila, da je pametno, ce jo pocasi pricnem navajati na caj, ker bo porodniske kmalu konec.

(odgovor članu doroteja23)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Koliko čaja na dan naj popije 4 mesečnik
17.2.2006 15:20:04   
Pobalami
oj

moj Luka ni dojen (4,5m) pa noče piti nobene dodatne tekočine. ne čaja, ne vode, samo dodatek.
Po priporočilih sem mu dajala čaj proti krčem, vseh sort (bebe, janež, komarček od hippa), tudi če je bil čaj močno oslajen s kuminovim sirupom ga ni hotel. kaj čmo. dehidriran pa ni.

sem pa prebrala (čeprav so doktrine drugače), da tako dojeni kot zalivančki dobijo zadosti tekočine z mlekom. Z dodanimi tekočinami se poruši ravnovesje mineralov v telesu zato pretiravanje ni dobro.?!?

(odgovor članu KBM)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Koliko čaja na dan naj popije 4 mesečnik
17.2.2006 16:31:44   
kati*
jaz mu dajem že od 1. meseca naprej malo čaja za otroke (nikoli ne spije več kot 20 ml naenkrat in tja do 80 ml na dan).
KAKO PA VEM, DA JE ŽEJEN? Po podoju (tako kot je omenil Boris) je včasih zelo žejen, ker kar hlasta za čajem, dojke pa noče!! - in mu dam čaj po žlički (flaše ni vajen) ... pa do sedaj še ni pokazal niti najmanjšega zavračanja dojke user posted image . In po čajčku se tud pomiri.

Boris - jaz mu dajem tolk čaja dokler vidim da ga pije, ko se začne afnati in gre več čaja ven kot not, mu neham dajati.


_____________________________

lp, K

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
18.2.2006 12:03:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kati*)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Koliko čaja na dan naj popije 4 mesečnik
19.2.2006 20:54:34   
KBM
Hvala za nasvet-mi tudi po občutku dajemo čaj-saj itak Karin vse pokaže če ji kaj ne paše

(odgovor članu kati*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Koliko čaja na dan naj popije 4 mesečnik
19.2.2006 21:05:03   
Marogica
Meni se zdi čisto OK, da ji daješ je čaj, kajti če je še dodatek, je sigurno žejna. Sama sem enkao delala, včasih sem dala čaj celo pred obrokom, ker ni hotel jesti. Po nekaj požirkih pa je mleko spil. Spil pa je med 2-4 dcl čaj na dan v tem obdobju, odvisno od letnega časa. Ni pa bil nikoli zaprt.
Pa še nekaj. Sama sem se vedno bala, da bi moj otrok trpel žejo, ker nikoli ne veš kdaj je žejen, zato sem mu raje ponujala več kot pa manj, pa še navadi se na tekočino, kar mu koristi tudi za kasneje.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu KBM)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Koliko čaja na dan naj popije 4 mesečnik
19.2.2006 21:13:51   
Aleksandrin
Polno dojena in popije 2-3 dcl na dan. Neumnost, da otroci ne rabijo dodatne tekočine. Jaz ji dajem pit po dojenju. Redi se super. Tudi lepo mi hodi kakat sedaj, ko dobi čaj.

(odgovor članu KBM)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...
Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?