|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   A je to normalno?
5.3.2006 11:36:27   
Marina_
Ja evo pa sem že na tem forumuuser posted image
Zanima me sledeče.Naša pupa je stara 16 dni in ima cca.3300kg.ker jaz nimam mleka(antibiotiki) jo hranima z aptamilom.Včeraj je jedla nekje na 4 ure in je vedno pojedla 80.Ob 21h je pojedla 80-potem se je zbudila lačna ob 00h in pojedla 100-potem je spala do 4.30 in pojedla 40-zjutraj pa je ob 7.30 pojedla spet 80.Zdaj pa je ravno spet pojedla 80 (11.30h).Ali je to normalno?

_____________________________

Bivša Frizerka :)

17.2.06 je na svet prijokala naša zlata punčka KARIN



Karin

Marina
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: A je to normalno?
5.3.2006 11:59:35   
Anonimen
Zakaj pa naj ne bi bilo normalno? Otrok poje kolikor rabi. Ni vedno enako lačen. Moja (sicer 2 meseca) včasih spije 160, včasih pa samo 20 ml. Meni se zdi čisto normalno.

(odgovor članu Marina_)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: A je to normalno?
5.3.2006 13:09:55   
Minka Pobalinka



Normalno.. moj je pri tej starosti pojedel od 100 do 130 ml na 3 ure.. Sedaj pomalica 180 - 210 .



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: A je to normalno?
5.3.2006 13:22:27   
Anonimen
uf dober je minka tale tvoj. tolk moja popije mleka pri 19. mescih :)

(odgovor članu Minka Pobalinka)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: A je to normalno?
5.3.2006 13:27:39   
soncek&luna
to je normalno... moj user posted image  se zdaj vcasih poje samo 50ml.. ponavadi poje 150ml na obrok, redkokdaj vec...

_____________________________

Mami, pika moja!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: A je to normalno?
5.3.2006 13:59:08   
Naty_ka
Jaz sem v začetku skoraj dobila živčni zlom, ker nikoli nisem vedela koliko naj moj otrok poje. Do 2,5 sva se delno dojila, tako da sem bila še bolj zmedena, ker nisem vedela koliko je dobil pri meni in koliko naj dam dodatka. Žal se na tisto da bo "nehal jesti ko bo sit" nisem mogla zanesti, ker je jedel dokler je pač teklo.
Zdravnik mi je pri odhodu iz bolnišnice dejal, da naj dobi 8 obrokov 50-70 ml, v 24 urah.
Je pa resda je od otroka do otroka zelo različno. Moj user posted image  je tudi včasih pojedel vse, včasih samo pol, ... odvisno od tega koliko spi.
Napisala sem ti tabelo, po kateri sem se jaz orientirala. Meni je zelo pomagala. Tu so navedene količine za 5 obrokov, če jih ima tvoj user posted image  več, potem pač toliko zmanjšaj en obrok.
Pa veliko sreče.

2. teden starosti (5 obrokov po 110 ml) = 550 ml
3.-4. teden   ( 5 krat po 145 ml) = 725 ml
5.-8. teden (5 krat po 180 ml) = 900 ml
3.-4. mesec (5 krat po 215 ml) = 1075 ml

_____________________________

VČERAJ JE ZGODOVINA. JUTRI JE SKRIVNOST. DANES JE DAR!


NAJBOLJŠE NE PRIHAJA SAMO. PRIHAJA V DRUŽBI VSEGA (Tagore)




Moški so najpametnejši med seksom, ker so takrat priključeni direktno na izvor
inteligence.

(odgovor članu soncek&luna)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: A je to normalno?
5.3.2006 15:16:48   
Anonimen
Dojenček naj bi pojedel od 150 - 180 ml na kilogram telesne teže. Se pravi če ima 5kg naj bi čez dan pojedel 750ml mleka, ki ga potem porazdeliš na več obrokov. Tako so meni povedali pediatri v bolnici.

Lep pozdrav.

(odgovor članu Naty_ka)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: A je to normalno?
5.3.2006 15:49:13   
Anonimen
Jaaa, normlano, super je.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: A je to normalno?
5.3.2006 21:02:58   
Peli
Meni je patronažna rekla da mora pojesti min.150ml na kg telesne teže na dan.
Midva imava v povprečju 6 obrokov na dan, poje pa od 45-80ml na obrok; tako da poje vsega skupaj okrog 380 ml na dan(stara sva 17 dni, imava 2130g).
Je pa moj user posted image  včasih prav nenasiten, včasih pa že po treh požirkih zaspi.
V glavnem če se user posted image  redi in če je dostkrat pokakan pomeni da poje dovolj.
LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: A je to normalno?
6.3.2006 12:22:22   
Tricia
Popije kolikor rabi. Normalno da se ponoči zbuja in hoče jesti, kateri pa se ne, razen nekaj izjem, ki že takoj po rojstvu spijo celo noč? Moja je bila tud taka vse do cca 5 meseca, od takrat ji zadostuje čaj ko se ponoči zbudi.

In še to. Pozabi na tiste tabele kolk bi moral user posted image  popiti na dan. Če se boš orientirala po njih in vidla da tvoj niti približno ne popije toliko se boš samo sekirala brez veze. Jaz priznam da sem se, a sem potem ugotovila da res brez veze ker otrok že sam ve koliko potrebuje. Noben otrok ne bo nalašč hiral. Moja je več jokala, če sem jo silila pit, kot pa če sem se prilagodila njenim željam in jo hranila ko je ona hotela in ji vzela flašo, ko je ona imela dovolj. Ko se je hranila samo z mlekom, ni NIKOLI popila na dan toliko kot naj bi morala (150ml na vsak kg). A ji zato kaj manjka????? NE!!! Res da je zdaj pri skor 10 mesecih bolj med ta suhcenimi, a je še vedno v povprečju in vedno je bila. In kar je napomembnejše - je zdrava in zadovoljna...Nikoli mi niso zatežili v posvetovalnici.

(odgovor članu Marina_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...
16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?