|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ah pa ta hrana:(
11.6.2006 10:53:13   
Maxica
Potolažite me malo, prosim. Včeraj nas je namreč sodelavka povabila na kosilo za 50.letnico in v gostilni so dali pač na mizo plošče za 4 ljudi. Gor je bilo vse polno stvari, med drugim tudi pohano meso in ene klobasice, pa tudi kao ena pečenka. Vzela sem slednjo in ko sem jo jedla (zgledala je kot da bi bila na žaru pečena), se mi je zdel ful čuden okus.user posted image  Potem sem začela spraševati, kaj je to za eno meso in smo tuhtale, ali bi bilo konjsko ali divjačina, al kaj za eno čudo, potem smo pa vprašale natakarico, ki je rekla, da je to kao pljučna pečenka, goveje meso. Sodelavke so potem ugotovile, da bi to znalo biti kao en biftek. Ja, super no.user posted image  Meni se sicer ni zdelo surovo meso, nič krvavo, ampak vseeno me je prijela panika. Toksoplazmoze nisem še imela, in me je zdaj res zaskrbelo. Je možno, da bi se s tem mesom, v gostilni, lahko okužila? Kaj mi je storiti? Presneto ja, pa tako se pazim, pol me pa tako udari po glavi.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ah pa ta hrana:(
11.6.2006 23:51:49   
lelaval
Marsikatera v nosečnosti je surov biftek, pa je potem z otrokom vse vredu. Toksoplazmo lahko dobiš, ker hodijo tuje mačke po vašem dvorišču (pa morda niti ne veš) tako, da se morda obremenjuješ po nepotrebnem. Pred porodom pa zagotovo delajo še en preizkus, če še nisi prebolela toksoplazme. 

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ah pa ta hrana:(
12.6.2006 19:18:35   
Anonimen
Joj Maxica, zdej ga pa sviraš! user posted image user posted image Ma, če ni bilo krvavo pomeni, da je bilo dovolj pečeno! Pa če je bilo to v gostilni, kjer so meso 100% kupili od preverjenega prodajalca ta pa od rejca....je šlo verjetno skozi cel postopek, kot se spodobi, pa tudi reja sama je bila verjetno taka, da ni bilo nobene mačke blizu user posted image user posted image . Ali pa druga varianta, mogoče meso ni bilo sveže, ampak je bilo že zamrznjeno..Ja, potem te pa sploh nima kaj skrbeti! (Saj veš, da se z globokim zamrznjenjem tako kot  s termično obdelavo to bakterijo uniči!)....Ja....veš, mogoče je pa kuharju ta pljučna pečenka padla na tla, pa je prišla mimo mačka in je zrezek mimogrede malo "mljaski" polizala, kuhar je potem to pobral in spekel...Jah..pa smo spet tam..Kakorkoli obrneš, nima te kaj skrbeti!

A si jedla mogoče tudi piščanca? Kaj pa če ptičjo gripo stakneš?!user posted image user posted image user posted image


< Sporočilo je popravil caffee -- 12.6.2006 19:20:34 >

(odgovor članu lelaval)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ah pa ta hrana:(
12.6.2006 19:35:36   
emaa
Kolikor vem lahko od termično neobdelanega mesa dobiš salmonelo (isto od surovih jajc), toksoplazmozo pa ne dobiš, če mačko samo pobožaš. Problematični so mačji iztrebki, torej čiščenje mačjega Wc-ja, daleč najbolj problematična za tokso pa je zelenjava. Ta izvira z vrta, kjer je verjetno kdaj kak maček in njegov iztrebek bil. Večja verjetnost tokse je od slabo oprane zelenjave kot pa od samega mačjega wc-ja, kjer večina uporablja zdravo pamet. Zato dobro operite vso zelenjavo, da nevede česa takega ne dobite.
Kot si pa sama rekla, meso ni bilo surovo, torej salmonele ne boš dobila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ah pa ta hrana:(
12.6.2006 20:17:47   
altati
Maxica, ne ga svirat!
Ne paniciraj za brezveze.....user posted image

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ah pa ta hrana:(
13.6.2006 14:02:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: emamair

Kolikor vem lahko od termično neobdelanega mesa dobiš salmonelo...




Da te dopolnim: ne samo salmonelo, tudi toksoplazmozo! (zato se med nosečnostjo odsvetuje "surovo" meso ala pršut,biftek,...). Če smo še malo bolj natančni; lahko stakneš tudi trakuljo! Jap. Čisto res. In ne samo to - od perutninskega mesa tudi ptičjo gripo...

(odgovor članu emaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ah pa ta hrana:(
13.6.2006 19:20:28   
jagoda80
Halo?!? Pa dajte mir. Kolikokrat v življenju ste pa že imele salmonelo, toksoplazmo pa ptičjo gripo?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ah pa ta hrana:(
14.6.2006 9:31:06   
Maxica
user posted image user posted image user posted image Uf, ste hude, upam, da imate prav.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu jagoda80)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ah pa ta hrana:(
14.6.2006 20:42:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: jagoda80

Halo?!? Pa dajte mir. Kolikokrat v življenju ste pa že imele salmonelo, toksoplazmo pa ptičjo gripo?


Vse je enkrat prvič user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jagoda80)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?