|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   finance
30.1.2006 9:57:23   
Spark
Mene zanima, koliko v povprečju zaslužite vi in vaš partner. In kako te dohodke porabite (ali zapravljate za nepotrebne stvari oz. znate upravljati z denarjem)?
Mi2 zasluživa približno 280.000. Smo 3 članska družina .Naši vsakomesečni stroški so:
- vrtec 40.000
- najina šola 35.000
- stanovanjski stroški+ telefon + 2x gsm + internt ~ 40.000
- avto- benz in reg., + žetoni za avtobus ~ 30.000
- trgovina ~80.000
- zdr. zavarovanja + stan. zavarov. 13.000
Ostalo kar nam pa ostane pa sploh ne vem kje zapravimo. Drugače, pa ne kadimo, na kofetke hodimo minimalno. Oblačila kupujem samo za tamala. Mi2 si že dolgo nisva nič privoščila.
Vem, da nekateri preživijo še z manj- seveda malo drugačen življenski slog. Rada bi spremenila naše potrošniške navade pa ne vem kje in kako.
Tako da dajte mi povedat, kako je to pri vas.
P. s.- kar se tiče stanovanja, živiva pri njegovih starših, jaz si želim na svoje pa nevem če nama bo sploh kdaj uspelo.

Hvala vam za odgovore, pa lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: finance
30.1.2006 10:03:00   
Anonimen
mi2 zapraviva 250.000 vsak mesec, pa če si kaj privoščiva ali pa nič.. enostavno gre.. kam??

40.000 hrana
50-60.000 položnice
20.000 bencin
....

ostalo se zapravi sproti.. še sama ne vema za kaj.. kofetki sicer so, ampak naprimer 2x na teden..

(odgovor članu Spark)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: finance
30.1.2006 10:56:45   
mammy26
mi smo 5-članska družina;

najemnina + položnice 120.000 do 130.000 sit (tu so vključeni tudi mobiteli, varčevanje, zavarovanja)
hrana 80 - 90 tisoč
bencin 30 tisoč
dodatno pa še razne dejavnosti: 15 tisoč
krediti: 90 tisoč
kar pa ostane pa kej za sproti....

Pa ne živimo v luksuzu, ne kofetkamo zunaj, ne kadimo, ne pijemo alkohola...  a denar gre na 1,2,3 pa ga že ni več.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: finance
30.1.2006 11:01:08   
*goldfish*
zavarovanje=30.000
računi (2x GSM, ADSL, ISDN, elektrika, rtv, komunala)=40.000
2 avta=30.000
kredit=70.000

Ostalo pa za hrano in pa lumparije.
Potrošiva pa do zadnjega stotina ali pa še večuser posted image  Je pa res, da sva še pol leta nazaj imela 300.000 na mesec več prihodkov, pa se še ne moreva navaditi na ta primankljajuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: finance
30.1.2006 13:16:05   
petraz
Živimo v hiši od staršev partnerja, kjer hvala bogu ne rabimo plačevati najemnine. Za položnice zapravim 55.000 sit, kredit 40.000 sit, za hrano 60.000 sit in za plenice, robčke, kremice itd. 15.000 sit. Da pa o ostalih stroških sploh ne govorim... Žal, danes ni nič več poceni... Služb pa vedno manj... Žalostno.....user posted image user posted image user posted image  Komaj čakam, da si najdem službo... upam, da še to leto...

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: finance
30.1.2006 15:22:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mana_t

Potrošiva pa do zadnjega stotina ali pa še večuser posted image  Je pa res, da sva še pol leta nazaj imela 300.000 na mesec več prihodkov, pa se še ne moreva navaditi na ta primankljajuser posted image


Meni bi tudi bilo težko, če bi se mi družinski proračun zmanjšal za 300.000 SIT.user posted image

Upam, da se to pri nas ne bo zgodilo, ker potem bo joj.


Drugače pa zapravimo na mesec nekje 400 000 SIT (hrano + obleke + varstvo otroka + bencin + ... + kredit + stroški stanovanja + ...)

(odgovor članu *goldfish*)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: finance
30.1.2006 15:34:56   
lutka
Midva skupaj zasluživa cca. 480.000 sit.  Smo pet članska družina in imamo kar velike stroškeuser posted image

- položnice 120.000 sit

- kredit 100.000 sit

- bencin 40.000 sit

- plenice 13.000 sit

- hrana 35.000 sit

- tukaj so pa še potem stroški obutve in oblačil, ki pa niso vsak mesec. Poleg tega še zidava, tako da si ne moreva nič prišparat. Ko se bomo preselili nam do lažje. Upam da kmalu user posted image

lp

_____________________________

Kdor hoče najde pot. Kdor noče najde izgovor

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: finance
31.1.2006 1:40:51   
Anonimen
Jaz zaslužim 120000 (porodniška + otroški dokladi). Na mesec dam 40000 za stanovanje (pa živim s starši), 20000 za položnice (RTV, Mobitel, Vzajemna, pa še en trajnik), 20000 banki za eno neumnost ki jo ne bom NIKOLI VEČ naredila; kar mi ostane dam za malega za hrano in oblačila. Pa zdaj bo treba še copate in čevlje kupit (me je že zdaj groza). Meni ostane za kako kavico ali dve + do zdaj obvezno Moj malček (to je pa za mojo dušo privezat).

Lep pozdrav!!!

(odgovor članu lutka)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: finance
3.2.2006 4:21:57   
Anonimen
Zapravimo vse, kar imamo. Pa je čisto nepomembno, koliko imamo, ker nikoli ne ostane niti tolar. Pa če bi imeli samo 100 jurjev ali pa če bi imeli milijon. Mislim celo, da jaz tudi pri milijonu na mesec ne bi šparala, kajti sem mnenja, da je treba uživati na tem svetu, saj na onega tam čez ne bomo nič odnesli s sabo. Da pa celo življenje delam in dajem v štumf, potem mi pa cegu na glavo pade in me pobere - kaj pa sem imela od življenja? Nič. Edino, kar je, je to, da imata moja otroka rentno varčevanje in da sta zavarovana, če se meni kaj zgodi. To je pa vse.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?