|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   fiziološka - preventivno vsak dan?
28.9.2007 22:59:57   
miska2004
Pozdravljene,
ali vašim user posted image  preventivno dajete fiziološko vsak dan? ali po potrebi?
Jaz sem mu do zdaj čistila nosek z vato, namočeno v fiziološko takrat, ko so bili smrkeljčki vidni. Če jih ni bilo, pač nisem. Zdaj pa smo prehlajeni in se sprašujem, če je mogoče dobro dajat preventivno vsak dan kakšno kapljo. Kaj pravite?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: fiziološka - preventivno vsak dan?
28.9.2007 23:07:10   
mami_miki
Jaz vsak dan vatko namočim v fiziološko in ščistim nosek, ni prehaljen, ampak se mu vseeno mucka nardi...Dajaj zdaj, če je prehlajen, vsak dan, če pa ni, pa po moje ni potrebno...Mi pa je rekla zdravnica v porodnišnici, da je fajn dat tudi tu pa tam, kadar ni prehlajen:je rekla: "to je nekaj najbolšega, kaj lahko storite za otročka"

LP

(odgovor članu miska2004)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: fiziološka - preventivno vsak dan?
28.9.2007 23:13:31   
eya
Ja, jaz sem mu lani od jeseni pa vse do spomladi čistila nosek s fiziološko vsak dan, no, pa k sreči nismo imeli nobenih večjih problemov.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: fiziološka - preventivno vsak dan?
28.9.2007 23:28:19   
Splet.Ka
Ja, tudi mi to (še vedno) počnemo vsak dan.

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: fiziološka - preventivno vsak dan?
29.9.2007 0:00:55   
Marogica
Sploh nisem čistila nosa s fiziološko, ne pri prvem, ne pri drugem.  Sploh pa preventivno ne..Ne vem, zakaj biuser posted image . Drugače pa sem  ob prehladu uporabljala pumpico.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: fiziološka - preventivno vsak dan?
29.9.2007 0:10:39   
Splet.Ka
Jaz ji v nosek zjutraj in zvečer nakapljam fiziološko. "Bibe" se tako zmehčajo in grejo lažje ven.

Hkrati fiziološka raztopina dodatno vlaži sluznico in preprečuje, da bi na primer zaradi presuhega zraka otrok postal smrkav.

Ob prehladu pa fiziološka raztopina redči smrkelj, ki gre zato lažje ven in je nosek hitreje prehoden. Sicer pa tudi blaži oteklino sluznice.

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: fiziološka - preventivno vsak dan?
29.9.2007 10:23:23   
Freycha
ste sigurne, da s pretirano uporabo fiziološke ne škodite sluznici? user posted image

jaz ji čistim nosek samo takrat, ko jo slišim, da piska med dojenjem ali ko vidim kako muco

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: fiziološka - preventivno vsak dan?
29.9.2007 10:32:33   
Petraa
fiziološka tekočina  ima enako sestavo kot telesne tekočine in ne obremenjuje dodatno organizma.In ne škoduje.je pripoorčljivo da se nosek vsak dan malo vlaži

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: fiziološka - preventivno vsak dan?
29.9.2007 13:49:53   
Iša Biša
nikoli je nisem uporabljala preventivno, vedno le po potrebi.
Moji dve nista ravno ljubiteljici fiziološke, tako da se mi zdi to le odvečno mučenje...

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: fiziološka - preventivno vsak dan?
29.9.2007 14:53:37   
ally1
Jaz jo uporabljam samo ko je prehlajen, to da bi jo pa preventivno uporabljala, pa še pomislila nisemuser posted image . Če je prehlajen mu pomaga, samo sedaj ko je večji protestira kot sam user posted image , imava kar velike boje user posted image  da dobi vsaj eno kapljico v sako nosnico. Ampak nama pa vedno rata user posted image  user posted image  user posted image .

_____________________________

http://soncekmatic.moj-album.com/

(odgovor članu Iša Biša)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: fiziološka - preventivno vsak dan?
29.9.2007 21:11:12   
kaya2007
pogledam kakšno je stanje v nosku in če kaj vidim nalijem fiziološko ter spucam kar s tisto pumpo na usta. Ponavadi skoraj vsak dan.

(odgovor članu ally1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: fiziološka - preventivno vsak dan?
29.9.2007 21:17:17   
Ronči
Mi ji špricamo aqua maris vsak dan, saj ima že od rojstva vsak dan zelene šmrčke in jih moram vsak dan čistit. Pa ni prehlajena user posted image  

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: fiziološka - preventivno vsak dan?
29.9.2007 22:10:33   
atanja
Fiziološko nakaplam vsak dan, tudi zaradi tega da se mu nosnico osvežim. Če pa sam vidim da mal začne smrkat mu pa kar ornk špricam notri....

tudi P mi je tako svetovala...

(odgovor članu Ronči)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: fiziološka - preventivno vsak dan?
29.9.2007 22:14:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

ste sigurne, da s pretirano uporabo fiziološke ne škodite sluznici? user posted image

jaz ji čistim nosek samo takrat, ko jo slišim, da piska med dojenjem ali ko vidim kako muco


Fiziološka tekočina je natrijev klorid, v bistvu gre za slano vodo in ne škoduje sluznici. Meni je zdravnica, kot astmatiku in alergiku, svetovala dnevno vlaženje sluznice s FR.

(odgovor članu Freycha)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: fiziološka - preventivno vsak dan?
29.9.2007 22:25:15   
sazi
vsak večer mu fiziološko z brizgo v nosek našpricam - mi je tako svetovala P
škode res ne delaš nobene (če to delaš, ko otrok sedi - če bi otrok ležal, je že druga zgodba - je ena znanka naredila tako škodo otroku, ker so se infekcije iz nosne votline prenašale na ušesa, ker je vse teklo nazaj)
in če lepo delaš vsak dan, je otrok navajen in ne protestira (oz. vsaj boji niso tako hudi)
naš je navajen na večerni ritual, ki vključuje tudi fiziološko v nos
ko sem za nekaj tednov, do enega prehlada s tem nehala, je bila cela katastrofa - ni pustil, da mu naredim karkoli okoli noska - zdaj je spet vse v redu in vztrajam na dnevnem vbrizgavanju - mali pa se ne pritožuje (preveč)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: fiziološka - preventivno vsak dan?
30.9.2007 18:35:17   
morje10
Tudi nam je zdravnica na ORL svetovala dnevno uporabo fiziološke tekočine kot preventivo in to enkrat ali dvakrat na dan. Dala nam je tudi navodilo za pripravo fiziološke doma in jo od takrat vedno sama pripravim. 

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: fiziološka - preventivno vsak dan?
30.9.2007 19:09:41   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: hothien

Meni je zdravnica, kot astmatiku in alergiku, svetovala dnevno vlaženje sluznice s FR.


Ja, ti si astmatik in alergik. To mi je še nekako jasno. Zakaj pa bi zdravemu človeku oz. tudi otroku preventivno fiziološko v nos šprical, mi pa ni jasno. Naj se otrok čimprej navadi na NORMALNE pogoje, v katerih bo v bodočnosti živel.  Pa naj gre za hrano, spanje ali pa kaj desetega...

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: fiziološka - preventivno vsak dan?
30.9.2007 20:25:21   
Brbs
Točno tako. Te preventivne zadeve - zakaj filate otroke z nekimi dodatki, če ni nujno potrebno? Naj se organizem razvije sam in nas se nauči tudi sam branit. Naj se zdravila uporabljajo le takrat, ko so potrebna.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: fiziološka - preventivno vsak dan?
30.9.2007 22:19:32   
Sisy
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

ste sigurne, da s pretirano uporabo fiziološke ne škodite sluznici? user posted image



tudi mi smo zarad zamašenega noska na veliko vlival fiziološko v Sarin nosek pa se ta kar ni in ni odmašil,vsako noč je težko dihala...Potem mi je pa neka medicinska sestra rekla da lahko pretiravanje z fiziološko (beri: vsak dan) povzroči vneto sluznico kar povzroči da zateče in baje to ful ni dobr ...Zato smo zdej fiziološko mal opustil,stanje pa se izboljšuje in ponoči lepo dihamo user posted image

Tako da-se strinjam s Freycho user posted image

_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: fiziološka - preventivno vsak dan?
1.10.2007 12:06:10   
Nika v službi
Dokler se otrok še ne zna dobro sam usekniti in sčistiti noska, je (od pediatrov!) priporočljivo enkrat dnevno (praviloma zvečer) vnašanje fiziološke tekočine (nekaj kapljic, ne nalivanje).

Mi to delamo že 2 leti, vsak dan, do sedaj je bila mogoče 3x prehlajena, vnetij ušes in sploh drugih bolezni grla, nosa, ušes (hvala Bogu) ne poznamo.

Ko se bo pa sama znala dobro usekniti, bomo fiziološko uporabljali zgolj po potrebi.

Mimogrede, tudi sama si občasno navlažim sluznico nosu z razpršilom - zakaj ne bi otroku?


(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: fiziološka - preventivno vsak dan?
1.10.2007 19:39:44   
Rozica25
A je tista fiziološka raztopina od Nivee ok? Sem vidla, da se jo da kupit v Baby centru.

lp

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: fiziološka - preventivno vsak dan?
1.10.2007 19:42:03   
Petraa
sisy oprosti ,ampak mislim da si čisto mimo usekala s to izjavouser posted image

(odgovor članu Rozica25)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: fiziološka - preventivno vsak dan?
1.10.2007 19:45:24   
morje10
Kot sem že napisala, nam je dnevno uporabo priporočila zdravnica na ORL. Dobili smo tudi brošuro, kjer piše takole:
ZAKAJ spiranje nosu?
Samo čist nos omogoča normalno delovanje nosne sluznice, ki obsega:
1. vzdrževanje primerne vlažnosti in ogrevanje vdihanega zraka,
2. pravilno izločanje sluzi iz nosu,
3. optimalno dober voh.
NAMEN spiranja nosu?
1. mirno spanje otroka vso noč,
2. zmanjšanje vnetij ušes in obnosnih votlin,
3. izboljšanje stanja in popolna odprava obolenj v spodnjih dihalih,
4. odprava neprijetnega vonja iz nosu.
KOLIKOKRAT?
Kadar je otrok zdrav spiramo nos 1-2-krat na dan, če je prehlajen pa večkrat.
Naš mali je bil le enkrat malo prehlajen, malo zamašen nosek. Od takrat to prakticiramo in je bilo vse OK. Fiziološko uporabim kar zjutraj pri umivanju in je mali že povsem navajen.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: fiziološka - preventivno vsak dan?
1.10.2007 21:11:22   
Žabika
Mi spiramo nosek vsak dan. Ko pa je bila Hana prehlajena sem ji ga spirala večkrat dnevno in tudi ponoči (bila je stara 1,5 meseca).
Jaz ji v nosek pred kopanjem nalijem fiziološko, potem se skopamo in če v nosku ostane še kakšen smrkeljček, ga potegnem ven z Narhinelom. Med samim postopkom vlivanja fiziološke in čiščenja noska je pa Hana čist pridna. Se je vdala v usodo.user posted image

(odgovor članu morje10)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: fiziološka - preventivno vsak dan?
2.10.2007 10:41:19   
Lantea
Kako pa dajete fiziološko otroku v nosek. Ko leži ali sedi?

(odgovor članu Žabika)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...
16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...




Partner pri porodu
smž

Ali bo/je vaš partner bil poleg vašega poroda?

DA (86%)

NE (14%)


Število vseh glasov: 188

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!