|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   fondpolica
22.12.2009 9:09:00   
dps1
plačujem kd življenje fondpolico, pa se mi počasi vse skupaj neumno zdi, ker se mi zdi da na koncu tako ne bomo vidli tega denarja.


je katera to prekinila in koliko je dobila vrnjeno?


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: fondpolica
22.12.2009 9:11:35   
MLADAMAMICA
prekinila po desetih letih in dobila bistveno manj, kot plačala user posted image

(odgovor članu dps1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: fondpolica
22.12.2009 9:12:57   
zmajaz
Majslabše, kar lahko narediš, je, da greš take zadeve prekinjat, ko je kriza in so točke skladov nizke.

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: fondpolica
22.12.2009 9:18:21   
MLADAMAMICA

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Majslabše, kar lahko narediš, je, da greš take zadeve prekinjat, ko je kriza in so točke skladov nizke.

se strinjam z zmajaz... počakaj, da se stanje stabilizira/poboljša, če le lahko

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: fondpolica
23.12.2009 8:36:11   
dps1
ali plačujem, ali pa prekinem ker bo itak še slabše pa na koncu tako ali tako ne bomo nič dobili ??!?? user posted image plačujem 3 leta. ne verjamem več nič.

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: fondpolica
23.12.2009 8:43:24   
zmajaz
Zakaj bo še slabše? Kdo ti je to rekel, da ne boste dobili nič? Boš sklenila raje kako varčevanje drugje? Ker kolikor sem jaz preučevala te zadeve, je KD nekak najboljši - večina drugih ima dosti bolj "pasje" pogoje, sploh če dolgoročne zadeve želiš prekiniti prej - sploh kaki Triglav recimo. Jaz imam pri KD-ju poleg fondpolice še ena 3 varčevanja.

Vidim na niti slučajno ne razumeš principa delovanja skladov, delnic ipd. Kriza je v resnici pri mesečnih vplačilih samo dobrodošla zadeva, ker takrat v resnici kupuješ poceni točke skladov (za isti denar dobiš več točk) in ko začnejo enkrat skladi iti gor, začne vrednost hitro naraščati. Ne vem zakaj misliš, da na koncu ne boste nič dobili. No - če boš šla prekinit v času krize in to po komaj treh letih, potem boš pa res na veliki izgubi, ker v prvih letih gre precejšen del za stroške, pozneje pa več ne. Sicer se odločiš sama. Jaz imam fondpolico zdaj cca. 2 leti za ta večjo pa mi na kraj pameti ne pride take zadeve prekinjati tako hitro. Mi je pa rekla agentka nekaj časa nazaj, da imam zaradi krize v letu in pol toliko točk, kot bi jih imela sicer v 3 letih. Če bi že na vsak način rada prekinila, potem počakaj vsaj do konca krize, da bodo šli skladi gor, sicer ne boš dobila ven skoraj nič. Odločitev je pa seveda tvoja - če si pripravljena dobesedno vreči stran, kar si do zdaj dala not, potem pa prekini.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 23.12.2009 8:46:23 >

(odgovor članu dps1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: fondpolica
2.1.2010 10:23:50   
karamela
Tudi jaz imam fondpolico. Po 3 letih sem zahtevala sanje. Je skoraj 70% manj od vloženega. Ven se sedaj ne splača vzet, da izgubim 70%. user posted image

Jaz gledam dolgoročno, torej imam še 10 ali več let namen varčevati. Če varčuješ v skladih  imaš možnost zamenjave skladov. Torej  mogoče raje premisli, da iz skada v v katerega varčuješ preideš v drug ta trenutek donosnejši.

Jaz imam 2x letno možno brezplačno menjati skad v katerega varčujem.

tOREJ moje mnenje, ne splača se ti prekiniti  in vzeti denarja.

(odgovor članu dps1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: fondpolica
2.1.2010 12:53:15   
Sanija13
Nikoli se nisem kaj posebej poglabljala v te fondpolice, sklade...se  mi zdi če že imaš kak euro "viška", nekako bolj zaupam raznim varčevalnim računom na banki, kot tem skladom. Ne vem, ali narobe razmišljam????
Ali imate kakšno varčevanje za pokojnino? jaz bi ga sklenila, a ne vem s čim, saj si glede na mojo plačo ne morem privoščiti....pa tako poudarjajo, kako pomembno je da začnemo varčevati za pokojnino, A SI ČIM????

LP

(odgovor članu karamela)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: fondpolica
2.1.2010 13:26:06   
cmokec
Se podpišem pod vsako besedo od Zmajaz.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Sanija13)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: fondpolica
3.1.2010 21:24:49   
dps1
no potem pa sem spet pri razmišljanju, če zdaj dobim cca samo 30% vsega vloženega denarja, kam bo šel ves denar po 10 - 20 letih??? ga sploh bo kaj, če ga že zdaj ni pri  teh par letih, če tako  gledamo??!!??

me pa jezi, ko je treba sklenit zavarovanje gnjavijo tako dolgo, da skleneš, pol pa ni žive duše več, da bi ti malo obrazložila, kako in kaj naprej. glavno da dobijo eno žrtev več. to me jezi. pa itak se nimam kaj razburjati, saj sem se sama podala v to.



(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: fondpolica
3.1.2010 21:42:47   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: dps1
no potem pa sem spet pri razmišljanju, če zdaj dobim cca samo 30% vsega vloženega denarja, kam bo šel ves denar po 10 - 20 letih??? ga sploh bo kaj, če ga že zdaj ni pri  teh par letih, če tako  gledamo??!!??

To je zaradi tega, ker se prva 3 leta pokrije večina stroškov še za naprej.

IZVIRNO SPOROČILO: dps1
me pa jezi, ko je treba sklenit zavarovanje gnjavijo tako dolgo, da skleneš, pol pa ni žive duše več, da bi ti malo obrazložila, kako in kaj naprej. glavno da dobijo eno žrtev več. to me jezi. pa itak se nimam kaj razburjati, saj sem se sama podala v to.

Pol maš pa čudno agentko - moja me najmanj 1x letno pokliče, da me vpraša, če me še kaj zanima in da mi obrazloži, kako zadeve trenutno stojijo.

(odgovor članu dps1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: fondpolica
19.1.2010 17:05:30   
koruzica
IZVIRNO SPOROČILO: cmokec

Se podpišem pod vsako besedo od Zmajaz.


IN jest se tud podpišem...Par dni nazaj sem dobil izračun, stanje VEP na Fondpolici...Vplačanega cca 3300 € v 6 letih, stanje 1600 €... VENDAR PA!!...so tudi fondi zgrmeli navzdol za 50-60 in več %...

Jest osebno bi najraje vidu, da je vsaj še kako leto ' kriza ' kar se naložbe tiče...Čisto preprost razlog; gledam dolgoročno, točke kupujem poceni (paprika se kupuje jeseni ko je najcenejša), in ko bo kolo svetovnega gospodarstva tam kjer je blo, bo zadeva ne 3300 ampak podvojena...Samo mirno kri, vsi finančni strokovnjaki pripporočajo nakup v takem odbobju, poznavalci izkoriščajo krizo za nakup, tako tudi posameznik, če je le dobro poučen o delovanju gospodarstva in vsem kar je z njim povezano...

Smo pa ljudje naštimani narobe, to sem že velikokrat poudaril, se smejemo ko raste, ko pa pade, pa je oh in sploh...Zapomnite si: če niste točk sklada prodali, niste nič izgubili, ne izgubite potrpljnenja, ker zarazi potrpljenja se izgublja. Nepremišljena prodaja, ko gre kao vse h hudiču...Takrat je treba zagrabit...

LP D.


p.s. še to: niti na misel mi ne pride da bi prodal, pred potekom 10 let; 5 % stroškov zaradi predčasne prekinitve( odkupa) + 6,5 % davka na zavarovalne posle, ker je bila pogodba krajša od 10 let, vse to se obračunava od VEP, vrednosti trenutnega premoženja na ZAV. POLICI. Pa še en hakelc je: v primeru če bi prekinili varčevanje pred potekom 10. let, pa da je razlika med vplačanimi zneski in stanjem premoženja +, torej da je vrednost večja kot smo vplačali, nam sleduje še Kapitalski dobiček...in se državna blagajna spet polni...

< Sporočilo je popravil koruzica -- 19.1.2010 17:15:56 >

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: fondpolica
20.1.2010 8:49:47   
dps1
no, ste dali svoja mnenja. super. sem poslala, da vidim, kolk bi to zneslo. če bo znesek za izplačilo minimalen, bo pač ostalo tako kot je. ne gre se mi za tiste eur, ki jih vplačujem, pa da jih ne bi zmogla enostavno ne vidim prihodnosti v teh skladih. toliko firm gre vsak dan v 3 krasne, in se mi zdi kar utopija, da bi to laufalo 10, 15, 20 let ali pa še več in da bi imeli takrat kaj od tega. to me bolj živcira.

(odgovor članu koruzica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: fondpolica
21.1.2010 10:14:57   
4A
koruzica ima popolnoma prav. Čeprav določena podjetja propadajo, so naložbe skladov načeloma dovolj razpršene po posameznem sektorju ali državi, odvisno od izbranega sklada, ki pa ga tudi lahko enkrat letno brezplačno zamenjaš, da propad enega podjetja ne vpliva na poslovanje celotnega sklada. V času krize so pač točke cenejše in za enak vložek dobiš več točk. Nikakor pa ne delaj odkupa pred desetimi leti. Tudi preko neta si lahko na finančni točki naročiš zastopnika, če ni več tistega, ki ti je zavarovalno polico sklenil in poklicali te bodo v roku nekaj dni, ti vse razložili in počutila se boš bolje.
lp,
Alenka

(odgovor članu dps1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: fondpolica
7.11.2010 0:59:00   
delavec
Pozdravljeni!

Pred kratkim sem poslal vso dokumentacijo, s katero po treh letih prekinjam z življenjskim zavarovanjem fondpolica.
Spoštovani zavarovalni agenti. Zamislite se malo nad moralnostjo svojega načina služenja kruha in se umaknite s tovrstnih spletnih strani, kamor se prijavljate pod raznimi uporabniškimi imeni in prepričujete ljudi naj nadaljujejo s plačevanjem premije za življenjsko zavarovanje.

Če verjamete v to kar govorite si vsaj pustite dopovedat, da se življenjsko zavarovanje ne izplača. Že pred finančno krizo, ko so se obljubljali tudi do 11% letni donosi se je v primerjavi z depoziti komaj izplačalo, danes v času po krizi pa si priznajte, da se ti balončki več nikoli ne bodo napihnili niti blizu te ravni in pojdite raje delat kaj drugega.

V treh letih sem vplačal 2700 EUR, sedaj pa bom ven dobil nekaj več kot 1100, čeprav je bil donos kljub krizi takšen, da bi moral dobiti več kot 3.000 EUR.

Gospodje in gospe "zaslužkarji", ko navajate, da so zneski na računih fondopolice nizki zaradi krize debelo lažete, saj prav dobro veste, da to ni res. Kriza je povzročila strm padec vrednosti enote premoženja, kar je trajalo nekaj mesecev. Po tem se je začela rast. Če so se zavarovanci odločili za varčevanje v letu 2007, bi morali v povprečnem skladu danes imeti več kot so vplačali (že preračunano), saj so kupovali točke mesečno v času nizkih cen. Predlagam vsem, ki se tolažite in verjamete, da bo po desetih letih ali več bolje, predlagam da najprej zmanjšate premijo na minimum (25€) in plačujete tako dolgo, da se vam iztečeta 2 (za obdobje do 10 let) ali 3 leta (za obdobje po 10 letih). Če prekinete prej, ne dobite nič! Potem zavarovanje prekinite, pozabite na izgubljeno in predstavite denar kam drugam (najvarneje depozit). Če boste čakali do 10 let in več

Pa še nekaj gospodje agenti:
Dobro veste, da NOBENA stranka, včlanjena po letu 2007, katerih ni malo saj ste imeli takrat akcije, nima ta trenutek več, kot je vložila. Pa ne zaradi krize, pač pa zato da lahko vi in vaši nadrejeni lagodno živijo in si prilaščajo desetine milijonov evrov. Pa da ne bo pomote, delež donosa na trgu je pri vaši pogači zanemarljiv, glavnina je kar neposredno iz prispevkov varčevalcev.
In kako si upate govoriti o davku na dobiček, če pa dobička ni nikjer! KTe manipulacije so pa barabinske.

Tolažba, da nam na začetku pogoltnete za zavarovanje največ, potem pa manj, razumem kot norčevanje iz vaših strank. Tudi, če bo po 30 letih denarja toliko kot ste ga vložili ob predpostavki, da ne bo še ene krize user posted image , kakšna bo takrat kupna moč ob povprečni 5% inflaciji letno (pa ne govorit prosim o uradni inflaciji, ampak cenah življenjskih potrebščin, ki vemo kako se dražijo). Za 30.000 EUR boste takrat dobili dober sesalec oz. kvečjemu starejši avto srednjega razreda.

Glavnico znamo tudi mi stranke zelo dobro varčevati - v nogavici, kar ima to prednost, da ves čas vem, da jo imam, pri vas pa človek nikoli ne ve kako dolgo bo še.

Preberite si komentar in preračun:

http://vzajemci.com/forum/showthread.php?157-KD-FONDPOLICA-v-kateri-sklad&p=3927&posted=1#post3927

Sedaj mi je lažje.

Lep pozdrav,
delavec








(odgovor članu 4A)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: fondpolica
7.11.2010 22:00:40   
mighi
Da ne bo kdo skočil-nisem zastopnik :)

Sem pa vlagatelj, doma imamo 2xFP za naju z ženo na 25 let in 2x za otroke po 18 let. Nama kot dodatek k pokojnini in za otroke kot štipendija oz. pomoč pri študiju.

Po 1.obvestilu o stanju točk na računu, sva bila tudi mi2 z ženo ZELO razočarana. Vložek v 3-h letih 1800, stanje okrog 1100. Je pa res, da si zavarovalnica v prvih treh letih vzame provizijo za celotno zavarovalno dobo. V mojem primeru mislim da je to cca 7% (provizija+stroški+riziko za smrt-minimalna premija)...po 4.letu ni bilo tako porazno stanje na računu.

Ne priporočam prekinitve ali znižanja premije po 3-letih, saj s tem zavarovalnica samo dobi (pobrala je že celotno provizijo)...če bi hoteli povišati premijo pa začnejo komplicirat in preračunavat kako bi si dvignili pobrano provizijo.

Da zaključim, zavarovalnice so kurbe, od prve do zadnje, ampak s prekinitvijo že podpisane pogodbe jim gremo samo na roko. Ne bi se pa še enkrat odločil za sklenitev, če bi mi jasno opredelili stroške, ki si jih obračunajo pri tem (en agrent je govoril pri premiji 50€, da gre za 1€ stroškov, mamu mu j*).

P.S. stara tema o FP: http://www.ringaraja.net/forum/m_1579040/printable.htm

(odgovor članu delavec)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: fondpolica
20.12.2010 1:03:21   
delavec
mighi

Brez veze. Če si začel varčevati pred 2002 ne rečem, da se ti ne pozna na računu, ker si poceni kupoval in so bila prva tri leta dokaj poceni odbitki. Če pa ste začeli varčevati po letu 2005 pa je vse skupaj zagotovo brez veze. Nima smisla vlagat, nasprotno. Pogodbo čim prej prekiniti, pobrati kar je še ostalo in čim prej pozabit izgubljeno. Z vsako vplačano premijo se vam odbija določen delež in to je zagotovljeno, donosi pa niso zagotovljeni. S tem ko vas prepričujejo, da bo bolje, zavajajo, saj lahko le tako preživijo in iščejo nove kandidate za začaran krog.

Varčujte namensko na banki za obdobje, ki vam ustreza. Tam so obresti jasne in določene s pogodbo. Tako boste tudi denar porabili, ko ga boste potrebovali in boste lahko ves čas spremljali višanje življenjskih stroškov. Ta vlaganja v življenjska zavarovanja so velika napaka, kar bo masa ljudi prvič občutila po letu 2016, ko se bodo zaključevale prve desetletke varčevanja po letu 2006.

Lep pozdrav,
delavec

(odgovor članu mighi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: fondpolica
20.12.2010 13:26:59   
sazi
Varčujte namensko na banki za obdobje, ki vam ustreza. Tam so obresti jasne in določene s pogodbo. Tako boste tudi denar porabili, ko ga boste potrebovali in boste lahko ves čas spremljali višanje življenjskih stroškov. Ta vlaganja v življenjska zavarovanja so velika napaka, kar bo masa ljudi prvič občutila po letu 2016, ko se bodo zaključevale prve desetletke varčevanja po letu 2006.


Itak je najbolje, če imaš lahko denar kje razpršen. Glede ega, da je vlaganje v življenjska zavarovanja čista neumnost; res je, da dobiš manj, kot če samo vlagaš v sklade ali kaj podobnega. Amapk dejstvo pa je, da si tudi življenjsko zavarovan. SIcer ne za neko bajno vsoto, ampak meni ob dejstvu, da imam precej visok kredit, nekaj pomeni tudi to, da imam zavarovanje.

(odgovor članu delavec)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: fondpolica
21.12.2010 21:28:34   
*bubi*
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Amapk dejstvo pa je, da si tudi življenjsko zavarovan. SIcer ne za neko bajno vsoto, ampak meni ob dejstvu, da imam precej visok kredit, nekaj pomeni tudi to, da imam zavarovanje.


Jaz vidim poanto FP v življenjskem zavarovanju.

In mi je jasno, da tistih nekaj € mesečno, ki jih še plačujem za dodatno nezgodno zavarovanje, sploh nikjer ne štejejo in se ne bodo povrnili.

Se mi zdi, da se nekateri ne zavedajo, koliko od skupnega zneska dajo za nezgodno zavarovanje, ki pa ne gre v točke VEP.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: fondpolica
22.12.2010 14:13:02   
mighi
delavec : ne se tako zaganjat, če si ti razočaran in si vse skupaj prekinil ne prepričuj še ostalih, da je to edina možna varianta...vplačevali bomo še tistih 10-20 let in lahko da bo takrat tak denar res vseden samo za kakšno pivo...če ne, pa še boljše.

*bubi?* zdi se mi da malo mešaš pojme:
- življensko zavarovanje - OK
- dodatno nezgodno pa ni vključeno avtomatsko v FP, lahko si ga sicer dodaš zraven, ampak večine ne boli ta znesek, ki si ga zavarovalnica vzame ampak drugi stroški, o katerih na začetku s strani agenta nismo bili obveščeni in si jih obračunajo v prvih treh letih zavarovanja za celo dobo (stroški pridobivanja zavarovanj, vodenja ipd.)

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: fondpolica
22.12.2010 14:31:51   
zmajaz
Ma jaz pa še vedno zaupam KD-ju, ker navkljub krizi je vse, kar imam pri njih in kar sem preverjala, zanekrat v plusu. Npr. sklenila sem polico za varčevanje VIP premium po 50 eur mesečno in sem morala vplačati premijo za celotno prvo leto - torej 600 eur, od tega so mi takoj trgali celotne stroške - 30% - ki jih bom na koncu celo dobila nazaj, če bo polica do konca (je na 15 let), za ostalih 420 eur pa so se kupile točke in na teh samo 420 eur imam v 1 letu zdaj že 120 eur plusa. To je samo 1 primer, imam pa pri njih še več polic, med drugim tudi fondopolico in fondpolico maks garant plus.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 22.12.2010 14:32:28 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu mighi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: fondpolica
4.1.2011 18:37:52   
Maleal
To je eno veliko nategovanje naroda,plačevala sem 5 in pol let,najprej po 30 eur,potem 35 in sedaj pošljem vlogo za odkup police in mi končno po enem mesecu pošljejo  koliko bi dobila,vložila sem nekje 2000 eur in zdaj dobim 1000 eur,prasci oderuški in pol kličem nazaj kak je to možno in mi začne ona razlagat zaradi recesije,haloooooooo,pa raje to poberem,kot pa se čez 10 let še bolj tolčem po glavi in mi še več vstran vzamejo-banda.

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: fondpolica
4.1.2011 18:48:29   
olimia
jaz mislim, da je najslabše takšne zadeve prekinjat, ko je kriza. predvsem pa so te police vezane na 10,15 ali več let. in šele po določenih letih ti zavarovalnica ali sklad nič ne vzame oz. dobiš nazaj vsaj toliko kot si vložil. pred tem pa ti vzamejo določen odstotek, kar ti že v naprej povedo, preden se odločiš za vlaganje. ne vem - zaenkrat nimam težav z njimi, bom pa videla čez par let, ko poteče obdobje, za kolikor imam sklenjeno polico; trenutno sem še v plusu

(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: fondpolica
10.1.2011 1:27:21   
delavec
mighi:

Zaganjaš se ti, ko se pretvarjaš, kot da si proti zavarovalnicam in nas želiš prepričati, da je pogodbo prekinit in denar vzet pa narobe.

Res ni edina možnost izstopiti, je pa definitivno najboljša, saj se obljube zavarovalnih agentov pred finančno krizo skrivajo v takrat zelo veliki rasti (tudi do 10% in več). Zato sem tudi vstopil. Ampak tega več ni, donosi bodo, če boste vlagali neposredno v sklade, ampak več ali manj v višini depozitov.

Produkt naložbenega življenjskega zavarovanja ala Fondpolica je pa oslarija. Enega pravega argumenta ne najdem niti na tem forumu niti nikjer drugje (razen oderuških vplačevanj zaradi zavarovalne vsote, če ste želeli umetno ustvariti kritje za kredite).

Govori se samo pavšalno, nihče pa ne omeni kako ti jo je lahko agent zagodel, če ti je dal visoko zavarovalno vsoto, ker ste npr. želeli dobiti kredit z vinkulacijo zavarovalne police. Še zlasti, če ste agentu to omenili - zagotovo mu je srce zaigralo.

Še komentar na Olimja: Kriza nima nobene zveze s tem. Jo pa vsi po vrsti od politike do agentov priročno uporabljajo za raznovrstne izgovore. Prej nasprotno, če je kriza, potrebuješ denar in raje zdaj prekini polico denar dvigni in porabi. Potem, ko bomo iz krize izšli in ga bomo imeli dovolj, najbrž ne bo prišel tako prav.

In še vprašanje. Zakaj za božjo voljo se tako trudijo nas stranke zadržat v življenjskem zavarovanju, če pa je vse tako v naš prid in zavarovalnice tako ne bodo imele skoraj nič od nas v vseh teh letih razen na začetku zavarovanja.
Poskusite prekinit zavarovanje. Vsaj poskusite in boste videli. Prav smešno se vam bo zdelo, če boste lahko odmislili finančni nateg, kako se bodo trudili z razlagami o visokih davkih, o krizi, o ugodnih gibanjih na trgu, s prijaznostjo, z nesramnostjo, kako dobro kaže pa ravno vašemu portfelju :) ...ni da ni, samo da ne bi izstopili.

Lep pozdrav vsem, pa brez zamere.

P.S.: Včasih kanček zdrave kmečke pameti in razmisleka o tem, da mi nekdo drug govori, da to kar vidim na lastne oči ni to kar vidim, ne škodi.




(odgovor članu mighi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: fondpolica
10.1.2011 18:27:27   
sazi

P.S.: Včasih kanček zdrave kmečke pameti in razmisleka o tem, da mi nekdo drug govori, da to kar vidim na lastne oči ni to kar vidim, ne škodi.


Se strinjam s tem - ampak samo s tem. Več je brez veze pisat, ker je itak vse bob ob steno. Me veseli, da si zadevo prekinil in se zdaj fajn počutiš, ker si naredil najpametnejšo potezo ever. Ostali bomo ostali bedaki...

(odgovor članu delavec)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




kam rodit
binabina

kam bi odšla rodit

LJUBLJANA (67%)

MARIBOR (33%)


Število vseh glasov: 177

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!