|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   gastroskopija
23.7.2008 21:47:31   
šnucika
1.9. sem naročena na gastroskopijo zaradi suma na rano na dvanajsterniku.

Zanima me,če ima katera izkušnjo...kako poteka,koliko časa traja,občutki...?user posted image

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!



Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: gastroskopija
23.7.2008 21:52:22   
baguSka
Zanima me,če ima katera izkušnjo...kako poteka,koliko časa traja,občutki...?


iz prve roke ne..

poznam pa vec primerov..

mene bi mogli tja pelat samo pod prisilo..

kaj pa vem - v prisilnem jopicu mogoce!?

pa se takrat bi jih pokozlala vse po vsti...



obcutki?

vsi po vrsti so rekli - NIKOLI VEC!

pa nocem te strasit.. sori..

ampak si glih vprasala.. user posted image

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: gastroskopija
23.7.2008 21:52:51   
ROŽICI
Jaz sem bla enkrat..več pa ne grem.
ni prijetno..


_____________________________

življenje je eno samo.zato uživajte...

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: gastroskopija
23.7.2008 21:53:08   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: ROŽICI

Jaz sem bla enkrat..več pa ne grem.
ni prijetno..



no vids... user posted image

(odgovor članu ROŽICI)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: gastroskopija
23.7.2008 21:56:07   
šnucika
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

IZVIRNO SPOROČILO: ROŽICI

Jaz sem bla enkrat..več pa ne grem.
ni prijetno..



no vids... user posted image



vse to že vemuser posted image
poznam pa tudi ljudi,ki so rekli,da če bi vedeli,kako jim bo pomagalo,bi šli že prej...

sam nobenega nimam "pri roki" za vprašat o konkretnem postopku...

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: gastroskopija
23.7.2008 22:11:31   
ROŽICI
jaz sam dala to skoz na koncu mi pa nč niso ugotovili. moji prijateljici so želodec ranili in je kri bruhala in je ostala par dni v bolnici.

veliko sreče ti želim, pa oglasi se in povej potem svojo izkušnjouser posted image


_____________________________

življenje je eno samo.zato uživajte...

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: gastroskopija
23.7.2008 22:16:49   
baguSka
sam nobenega nimam "pri roki" za vprašat o konkretnem postopku...


postopek te zanima?

meni so npr moji razlozili, da prides tja pac na tesce.. nic hrane in tekocine.. se ulezes na bok.. odpres usta, kamor ti vstavijo cev (ne cevko) in ti jo potiskajo po grlu do zelodca.. jezik moras imet cimbolj rahel in sproscen.. in ko je to namesceno, grejo se ze eno cevko v to cev, ki je vstavljena, le da ima tokrat ta druga na koncu kamera, skozi katero gledajo zelodec.. vse skupi naj bi trajalo cca 5 minut, je pa zeeelooo odvisno od primera do primera oz kolikor pac pacient sodeluje.. mislim da se tudi ne ukvarjajo dosti s tabo, ce ne sodelujes.. to je pac pogoj, ker drugace je ta poseg neuspesen.. so pa ciiiiist vsi do zdej rekli, da teh 5 minut za njih ni blo le 5 minut, ampak sigurno vsaj ena ura..

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: gastroskopija
23.7.2008 22:20:07   
SILVA
Jaz sem bila dvakrat.Moraš biti tešča, potem ti v usta našpricajo lokalni anestetik, da ti grlo malo omrtviči, ko ta vstavljajo cevko se ti dviguje ampak jo tako hitro vstavijo, da ne moreš bruhat, na vsake toliko se ti še malo dvigne, je neprijetno ampak se da preživeti.Ni tako hudo.Traja pa tam 10 min, se ne spomnim več.

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: gastroskopija
23.7.2008 22:25:17   
baguSka
potem ti v usta našpricajo lokalni anestetik, da ti grlo malo omrtviči


aja? vids.. tega pa men ni noben omenil...

(odgovor članu SILVA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: gastroskopija
23.7.2008 22:38:51   
pikalonca
Ja res je tako, da moraš pridet na tešče, potem ti pošpricajo grlo z anastetikom, da ti omilijo "bruhalni refleks". In potem ti gre s cevko do želodca in dvanajsternika, kjer pogledajo s kamero vzrok tvojim težavam. Meni so še odščipnili delček tkiva za ugotavljanje celikalije. Meni osebno poseg ni bil tako grozen, res pa da ni ravno prijetno. Mi je bila kolonoskopija res velikooo hujša.
Brez skrbi, nič hujšega ne bo, le bistvo je da si sproščena in čimmbolj umirjeno dihaš.

_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: gastroskopija
24.7.2008 0:44:41   
Majuska
Ne traja dolgo, žal pa ni preveč prijetnoo. Upam da imaš uro takoj zjutraj, ker moraš biti tešča oz. zadnji obrok je večerja. Postopek traja nekaj minut, ležiš ko ti z anestetikom v obliki spraya pošpricajo požiralnik, da ne čutiš preveč sonde. Za nekatere je to hudo neprijetno, vsaj meni je bilo, ker določenih refleksov ne moreš zadržati. Je pa na srečo hitro mimo, pa vsaj pravo diagnozo slišiš. Jaz sem imela težave z želodcem.

Upam da boš čim bolj zlahka dala skozi to izkušnjo user posted image

(odgovor članu pikalonca)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: gastroskopija
24.7.2008 8:27:51   
šnucika
Hvala za odgovore.
Bom preživela,če sem že vse...
Res pa me skrbi tisto o ranjenju želodca...to sem že slišala,da se lahko zgodi.user posted image

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu Majuska)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: gastroskopija
24.7.2008 8:52:16   
Anonimen
no evo, tukaj pa jz lahko tebi pomagamuser posted image . Jz sem tudi že šla na gastroskopijo, slišala vse mogoče grozne zgodbe, pripravljena sem bila na najhujše...nazadnje pa kar verjeti nisem mogla, ker sploh ni bilo tako grozno, le skrajno neprijetno.

Mogoče je razlika v tehniki, ker jz sem šla v Diagnostični Center na Bled in glede opravljene gastroskopije nimam nobenih pripomb.

Postopek poteka kakih 15-20 minut. Usta ti nasprejajo z neko grenko zadevo - da gre cevčica lažje dol po požiralniku. Na koncu cevčice je lučka in kamera. Ko ti cevko vtaknejo v usta jo moraš najprej pogoltnit, potem pa nič več ne smeš goltat, ker bi ti šlo na bruhanje. Dihati moraš obvezno skozi nos in sprostiti požiralne mišice. Razen ekstremnega riganja in rahlega žgečkanja v požiralniku in želodcu ne čutiš nič, niti odščipa vzorca tkiva, po katerem pa želodec malenkost zakarvavi (nekateri to napačno zamenjujejo, da so jih "ranili"). Zraven mene je stala sestra z posodico v katero je tekla slina in me z nežnim glasom pomirjala, da sem bila sproščena.
Edino kar je bilo neprijetno je bil tisti okus po gumi oz. po tistem spreju ki se me je držal 2 dni..Kot bi se plastike najedla user posted image

V glavnem; ni tak bavbav...

Mene bi bilo bolj strah pregleda pljuč, ko ti gredo s cevko skozi nos v pljuča...To je šele grozljivo!

(odgovor članu šnucika)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: gastroskopija
24.7.2008 8:59:21   
šnucika
Hvala, caffee!user posted image

Zelo podobno endoskopiji nosa...to sem že dvakrat imela.Prvič je bilo groza,drugi doktor pa je to naredil fenomenalno.Tako,da grem sedaj še stokrat,če je treba...ampak samo k njemu.

Poročam,ko opravim.


_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: gastroskopija
24.7.2008 9:15:45   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

iz prve roke ne..

mene bi mogli tja pelat samo pod prisilo..

kaj pa vem - v prisilnem jopicu mogoce!?


Oja, ti zagotavljam, če bi imela zdravstvene probleme bi šla čisto prostovoljno.
Meni je pregled sploh ni bil tako zelo grozljiv, kot so me strašili, res pa, da ni prijetno. Šnucika dobro opravi!


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: gastroskopija
24.7.2008 10:09:19   
snake
jaz sem jo imela sem že pisala o tem in ni nič, lahko bi jo naredila še 1000krat, kolonoskopija je tista ki me je malo zvila, kar boleče ampak človek veliko potrpi

_____________________________

življenje je lepo

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: gastroskopija
24.7.2008 11:48:03   
šnucika
IZVIRNO SPOROČILO: snake

jaz sem jo imela sem že pisala o tem in ni nič, lahko bi jo naredila še 1000krat, kolonoskopija je tista ki me je malo zvila, kar boleče ampak človek veliko potrpi


Moja mami je bila na kolonoskopiji,gastro jo še čaka...pa je rekla,da se da preživet...so se ji sestre smejale,da sedaj bo gastro z levo roko opravila.

Hvala vsem za info!user posted image

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu snake)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: gastroskopija
24.7.2008 14:15:17   
šnucika
Danes sem dobila nov datum preiskave...tako,da bom to opravila že 31.7.
Pa še pri poznanem kirurgu(družinski kolega),tako,da upam,da bo neprijetna preiskava čim bolj znosna.

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: gastroskopija
24.7.2008 14:49:13   
lenika
Bila sem na gastroskopiji in kolonospopiji in moram reči, da prva je sicer neprijetna, slednja pa tudi precej boleča in bi jo lahko primerjala s porodnimi bočeinami. No pri slednji je tudi precej odvisno od tega kakšno črevesje imaš.

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: gastroskopija
24.7.2008 18:44:17   
citrončica
IZVIRNO SPOROČILO: Majuska

Ne traja dolgo, žal pa ni preveč prijetnoo. Upam da imaš uro takoj zjutraj, ker moraš biti tešča oz. zadnji obrok je večerja. Postopek traja nekaj minut, ležiš ko ti z anestetikom v obliki spraya pošpricajo požiralnik, da ne čutiš preveč sonde. Za nekatere je to hudo neprijetno, vsaj meni je bilo, ker določenih refleksov ne moreš zadržati. Je pa na srečo hitro mimo, pa vsaj pravo diagnozo slišiš. Jaz sem imela težave z želodcem.

Upam da boš čim bolj zlahka dala skozi to izkušnjo user posted image



ja, nekaj takega, jaz sem bila 2x, preživelauser posted image ,le refluksa mi ne morejo odpraviti, tako da meni je "šlauf" in sondo hkrati ven vlekel, da je še celo pot videl do grla, pa ni tako grozno, itak se navadiš takoj, ko imaš šlauf noter,potem pa gre...drži se!!pa seveda dobro opravi!

(odgovor članu Majuska)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: gastroskopija
24.7.2008 19:37:46   
jernejav
Jaz sem bila na gastroskopiji in moram povedati da je neprijetno, ampak če poslušaš kaj ti sestra govori, si veliko olajšaš. Ko ti reče da vdihni, moraš vdihniti, sem astmatik in sestra mi je povedala da to so najslabši pacienti za požiranje, potem pa je bila zelo presenečena, ker sva opravili v trenutku, šlavf je šel not brez problemov....Je pa res, da ne smeš paničariti, ker potem ga ne spraviš dol, lepo se zrelaksiraj in poslušaj kaj ti govori, pa ne bo problema user posted image

(odgovor članu citrončica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: gastroskopija
1.8.2008 14:28:28   
šnucika
 
Včeraj sem imela gastroskopijo,ki se je končala kar O.K.,če odštejem tri poskuse požiranja,ker je sonda šla nekam po svoje .
Želodec imam poln žolča,vse skupaj je vneto in eno zabrazgotinjeno rano na požiralniku.Skratka dieta,zdravila in čimmanj živciranja (mišon imposibl),odvzeli so mi tkivo za biopsijo,rezultate dobim 25.8.Potem pa še UZ žolčnika...
Se mi je pa zrak,ki ga vpihujejo med preiskavo "zataknil" v želodcu,se nisem in nisem migla zrigat do konca.Nekaj časa sem še čakala v bolnici,potem sem pa rekla,da grem kar domov.Med vožnjo domov mi je zrak "zlezel" navzdol po črevesju in imela sem take bolečine na desni strani celega telesa,da nisem mogla niti stati.NIsem mogla ne rigat ne prdet...bedno za ****. 
Potem sem cel dan ležala v nekem čudnem položaju,da sem zvečer končno pošteno rignila.
Potem sem ugotovila še,da me boli grlo in požiralnik in da itak ne moram nič jesti.  
Danes je boljše,malo še boli želodec in grlo.
Pa tako pogumno sem šla na to gastroskopijo,se potrudila požreti sondo...pet minut in je bilo konec...potem pa cel dan tako sranje....

Skratka,sam poseg je minil dokaj hitro,sicer neprijetno,rahlo boleče....dogajanje potem pa no comment.


_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu jernejav)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?