|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   gliste pri otrocih
25.10.2007 11:50:16   
Anonimen
Živjo, zanima me, če ste kje že to imeli in kako veš, da so to gliste....mi jih imamo očitno, mi je zjutraj mali rekel, da je bil bel črviček v vc-ju, prosim če mi kaj napišete in kako se to pozdravi, hvala in lep pozdravček.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: gliste pri otrocih
25.10.2007 11:54:54   
Njuškalo
Moj jih je imel, pa so bile user posted image  še prav trdovratne.Mislim, da se jih je znebil na morju, kjer se je kopal v slani vodi.Sklepam, ker tisti sirup, ki ga je pil, ni kaj preveč pomagal.Ga je moral piti dvakrat zaporedomauser posted image Najbolje, da greš k zdravniku, domače zdravilo pa je veliko česna..samo kateri otrok bo jedel to?user posted image

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: gliste pri otrocih
25.10.2007 12:00:47   
Petraa
hm,naš je imel okrog danke kožo rdeče barve in potem neke takšne pikice,ki je iz njih kri šla,ampak res ful malo kri,skoraj ni opazno .nekaj časa je imel tako pa sploh nisem opazila,šele enkrat ko sem pobliže pogledala in videla na robčku malce kri sem klicala P in smo mogli dati blato.je bilo negativno,ampak je rekla da sem mogoče vzela tist del blata,ki jih ni bilo notri,tako da smo vseeno dobili sirup.
Sam ritka je še vedno enaka user posted image   Nisem pa v blatu nič opazila

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: gliste pri otrocih
25.10.2007 12:04:37   
Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: Petraa

Sam ritka je še vedno enaka user posted image   Nisem pa v blatu nič opazila




Ja, tako je bilo pri nas..nobene spremembe...sirup je jemal enkrat, pa nič..potem je dal skozi to že drugič, samo, da je sirup jemal dvakrat-enega za drugim..pa še na morje smo šli in ne vem..ali je morska voda sproti pobijala te zajedalce, ki so ven prilezli..ne vem..v glavnem šele takrat smo se jih znebili.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: gliste pri otrocih
25.10.2007 12:06:22   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: Petraa

hm,naš je imel okrog danke kožo rdeče barve in potem neke takšne pikice,ki je iz njih kri šla,ampak res ful malo kri,skoraj ni opazno .nekaj časa je imel tako pa sploh nisem opazila,šele enkrat ko sem pobliže pogledala in videla na robčku malce kri sem klicala P in smo mogli dati blato.je bilo negativno,ampak je rekla da sem mogoče vzela tist del blata,ki jih ni bilo notri,tako da smo vseeno dobili sirup.
Sam ritka je še vedno enaka user posted image   Nisem pa v blatu nič opazila



Ja luka ima tut to-sicer že par tednov gledam blato, pa ni vidt glist(čeprav je prijatelj od Lukca jih imela-in sta skupi k rit pa srajca), tako da tut jst mal sumim na gliste, pa še včasih pravi-sploh ponoč da buši boli..pa kaj pa jst vem...smo dali blato na pregled kakšne 3 mesece nazaj pa je blo negativno-pa je imel iste simptome..bom še 1x dala pregledat pa bomo vidluser posted image

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: gliste pri otrocih
25.10.2007 12:34:01   
Petraa
Mah,jaz bom danes speti omenila P.
ker je rekla,da so to vsi znaki parazitov.
A se kaj občasno praska po ritki.ker jaz našega gledam,pa se hoče popraskat občasno.
ja,meni je rekla,da so paraziti bolj dejavni ponoči,da kao takrat gredo ven al dajajo jajčeca ven,mah ne vem že kaj mi je rekla točno,tko da bom tiho,da se mi ne boste še smejaleuser posted image da kaj blebetam

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: gliste pri otrocih
25.10.2007 15:45:49   
zoom zoom
Tudi jaz sem slišala, da naj bi ven hodili ponoči. Točno pa nevem. Upam, da se jih čim prej znebite.

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: gliste pri otrocih
26.10.2007 8:35:11   
biba77
ja, gliste ponoci ob izhodu iz ritke polozijo jajceca.

preprost test pokaze, ce so gliste (seveda, ce otrok ponoci ne aka v plenicko):
zvecer mu ritke pred spanjem ne namazete, zjutraj pa mu, preden ga obrisete/umijete s selotejpom vzamete odtis ("depilacija" sistem - upam, da razumete, kaj mislim). ce so gliste pustile licinke, se te zelo lepo vidijo pod mikroskopom (kot bucna semena so).

test je nebolec, selotejp pa lahko v vsakem laboratoriju zelo hitro pregledajo.

tako smo mi pri nasem baucu preverili.
za vzorec blata je namrec znano, da ni nujno, da je tocno v tistem delu kak odrasel parazit.

lp,
b77


_____________________________

Kjer so bibe, bauci in miške doma...

http://biba77.moj-album.com/


(odgovor članu zoom zoom)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: gliste pri otrocih
26.10.2007 8:57:39   
Anonimen
http://www.zdravniski-nasveti.net/?nStran=teme&tema=zc&pog=4





Zajedavci in umazanija

Ljubljana, 31.08.2007



Navkljub vedno boljši osveščenosti in strmenju za čim višjim higienskih standardom so okužbe otrok z najrazličnejšimi zajedavci še vedno pogoste.

Večina zajedavcev živi v zemlji, kamor tudi odlagajo svoja jajčeca. Le-ta bo otrok kaj hitro vnesel v telo z umazanimi rokami, s katerimi je šaril po zemlji ali po pesku v peskovniku. Kljub opozorilom vas, staršev, naj si vendarle umijejo roke, se kaj lahko zgodi, da spregledate, da si vaš mali nadobudnež ni umil rok, ali pa jih je umil površno. Sicer pa lahko do okužbe pride tudi zaradi premalo umite ali neustrezno pripravljene hrane.

Gliste
Podančice so gliste, ki najpogosteje povzročajo parazitske črevesne bolezni. V telo jih otrok prinese z rokami, lahko pa tudi preko posteljnine in različnih predmetov. V dveh do štirih tednih se iz jajčec razvijejo gliste, ki ponoči ležejo jajčeca okoli gostiteljevega zadnjika. To je tudi vzrok, zakaj otroka ritka najbolj srbi ponoči. Ker noči otrok ne prespi mirno, je razdražljiv in utrujen. Lahko izgubi tudi apetit ter s tem začne izgubljati telesno težo. Če sumite, da ima otrok gliste, je potrebno, da obiščete zdravnika, ki bo predpisal ustrezno zdravljenje. Istočasno pa bo potrebno zdravljenje za vse družinske člane, saj se podančice zlahka prenašajo iz enega človeka na drugega. Zelo pomembna je ustrezna osebna higiena.
Askarija je vrsta gliste, ki se prenaša z umazanimi rokami in premalo ali neustrezno oprano hrano. Okužba s to vrsto glist se pogosteje pojavlja v higiensko slabih življenjskih razmerah. Ta okužba je največkrat klinično tiha. Lahko pa se zgodi, da bo otrok tožil, da mu je slabo, da občuti bolečino v trebuhu. Občasno se zgodi, da prične izgubljati telesno težo in je razdražljiv. Tudi pri okužbi z askarijo je potreben obisk pri zdravniku in zdravljenje z ustreznimi zdravili ter preventivni higienski ukrepi.
Gliste toxocara živijo v prebavilih mačk in psov. Z iztrebki pridejo jajčeca v zemljo, ki jih lahko otrok nato posredno zaužije preko umazanih rok. V otrokovem črevesju se izležejo ličinke. Te prevrtajo črevesno steno in po krvnem obtoku pridejo v pljuča in ostale organe. Pojavijo se bolezenski znaki, kot so vročina, povečane bezgavke, izpuščaji. Lahko pa se pojavijo tudi znaki, ki kažejo na vpletenost drugih organov, kot so kašelj, bolečina v trebuhu, bolečina v ušesu itd. Običajno ta glista ni nevarna. Previdni pa moramo biti, da ličinka ne pride v oči, saj lahko v skrajnem primeru povzroči slepoto. Če imate doma hišne ljubljenčke, jim morate redno odstranjevati gliste, otroka pa opozarjati, da si bo po vsakem dotiku živali, umil roke.


(odgovor članu biba77)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj je ustvarjanje odlično za otrokov ra...
Ustvarjanje z otrokom ni le odličen način kakovostnega preživljanja časa, ampak dokazano pozitivno vpliva na otrokov raz...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?