|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   gospodinjska pomočnica
5.5.2011 13:54:56   
jabi babi
ojla sli ste tako prijazni in mi razložite kako to zgleda če te domači zaposlijo kot družinsko pomočnico??kakšni so pogoji???hvala vam za odgovore in lep sončen pozdravček
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: gospodinjska pomočnica
25.5.2011 15:18:55   
Šnofla
Sem ravno iz Zavoda in mi je zadevo obrazložila takole:

Edini, ki me ne more zaposliti je moj partner.

Najprej je potrebno, da delodajalec odda na zavod izpolnjen obrazec PD-1 oz. prijavo prostega delovnega mesta oz. vrste dela. Po cca petih dneh od oddaje obrazca (nekaj časa pač mora bit delovno mesto objavljeno) se lahko sklene Pogodba o zaposlitvi. Ko imaš to urejeno izpolniš še obrazec M-1 (Prijava podatkov o pokojninskem in invalidskem terzdravstvenem zavarovanju, zavarovanju za starševsko varstvo, zavarovanje za primer brezposelnosti in o sklenitvi delovnega razmerja) in ga odneseš na Zavod za zdravstveno zavarovanje. To je to bolj kot ne, potem rabiš samo še z vso solato do ene računovodkinje, da izračuna in odvede prispevke (ali pa če znaš izračunaš sama).

PD-1, M-1 in Pogodbo o zaposlitvi lahko kupiš v papirnici.

Pa na socialni me je opozorila, da ko bom prinesla papirje za porodniško, moram s sabo prinest kopijo M-1.

(odgovor članu jabi babi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: gospodinjska pomočnica
10.6.2011 17:26:55   
somic
tisti ki te zaposli kot gospodinjsko pomočnico mora imeti registrirano kakšno firmo, ali kako?

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu Šnofla)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: gospodinjska pomočnica
10.6.2011 17:27:45   
somic
IZVIRNO SPOROČILO: somic

tisti ki te zaposli kot gospodinjsko pomočnico mora imeti registrirano kakšno firmo, ali kako?


kakšni so stroški tukaj vse skupaj? na mesec?

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: gospodinjska pomočnica
10.6.2011 21:24:55   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: somic

tisti ki te zaposli kot gospodinjsko pomočnico mora imeti registrirano kakšno firmo, ali kako?

Ne - v tem primeru je lahko to tudi fizična oseba. Minimalna plača je 748,10 eur, prispevki od nje pa 285,74 eur mesečno skupaj (prispevki delavca+delodajlca skupaj).

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu somic)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: gospodinjska pomočnica
8.7.2011 14:20:35   
Suziiika
Zdravo,

spet js, ampak sem zgubila link do teme kjer sem že povpraševala o tej zaposlitvi, tak da bom kr tule prosla za pomoč. No mi že mamo našo bejbiko z nami, tud zaposlila sem se že par dni pred porodniško, zdej pa so prišli na vrsto otroški, pa ne vem kak js izpolnem tiste rubrike o plači glede na to da sem bla uradno zaposlena samo par dni?

_____________________________

Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: gospodinjska pomočnica
8.7.2011 21:58:05   
poli*
Suziiika- jaz sem tudi bila zaposlena samo par dni pred porodniško, pa potem nisem nič napisala v tisto rubriko oz. niti delavka na socialni ni vedela kaj bi naredila, tko da se plače ni pisalo.... ker jo dejansko tudi ni bilo.

(odgovor članu Suziiika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: gospodinjska pomočnica
9.7.2011 9:31:05   
Suziiika
poli* - aha pol kr tak pustim? Ja sej najbolj logično je, sej dejansko res nimam kej napisat not, dobro pol. Pa jim je prav da kr tak pustiš? Ne rabiš nič pod opombe zakaj? Al bojo sami poiskal to? Drugače pa hvala.

_____________________________

Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: gospodinjska pomočnica
10.7.2011 19:54:29   
poli*
Jaz ponavadi nesem osebno, tako da kar tam vprašam, če me kaj zanima. Na tvojem mestu (če boš pošiljala), bi se pozanimala preko telefona.... saj veš, da ti ne bodo potem pošiljali obvestil o dopolnitvi vloge, pa še sami ne bodo vedeli kaj hočejo imeti. Vglavnem, jaz nisem pisala nobenega dohodka, ker ga tudi dejansko ni bilo... prispevke sem za tistih par dni plačala, tako da nisem "nikogar" nič oškodovala.

(odgovor članu Suziiika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: gospodinjska pomočnica
10.7.2011 22:22:44   
loleta
kako pa je potem med porodniško? kdo plačuje vse prispevke? in po končani porodniški? si pa spet brezposeln al kako se splača? tudi sama se nagibam k tej možnosti, zato me zanima

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: gospodinjska pomočnica
11.7.2011 10:42:28   
Suziiika
Ja sej bom js tud kr osebno šla dol, pa mi bo tak pomagala kej izpolnt če ne bo prav.. Od dragega bom pa tud kr nesla dohodninsko odločbo pa bomo tam za ziher da ne bom rabla nove vloge hodit iskat :)
Loleta prispevke plačaš samo za tistih par dni dokler ne nastopiš porodniške, potem si v porodniški in gre vse to preko socialne. Ko pa končaš porodniško si pa brezposeln ja.. Meni se zdi da se splača.. ne dobiš zdej 200 eurov več, neke malega več pa je in danes v teh razmerah se vsak evro pozna, sej veš kak je.. Pa še država je sama naredla to lukno in kolkr oni nas obirajo za to da v svoj žep dajejo, zakajne bi mi da bi dau oroku?  Moje mnenje..

_____________________________

Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

(odgovor članu loleta)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: gospodinjska pomočnica
11.7.2011 13:34:22   
poli*
Kot je že suzika napisala, te nekdo zaposli par dni pred nastopom porodniške (recimo mama), plačaš prispevke za par dni in potem ti lepo teče porodniška- delovna doba- zavarovanje maš tudi plačano. Dobivaš 257€ na mesec (tolk je blo 2 leti nazaj), namesto 190€. Po porodniški se prijaviš na zavodu kot brezposelna oseba (če si nisi že zagotovila službe) in lahko še 3 mesece koristiš nadomestilo, ki znaša okrog 340€. Zame je bila to daleeeeč najboljša varjanta in če bi še enkrat bila v taki situaciji, bi se odločila isto.

(odgovor članu Suziiika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: gospodinjska pomočnica
12.7.2011 12:51:39   
biba_leze*
IZVIRNO SPOROČILO: poli*

Kot je že suzika napisala, te nekdo zaposli par dni pred nastopom porodniške (recimo mama), plačaš prispevke za par dni in potem ti lepo teče porodniška- delovna doba- zavarovanje maš tudi plačano. Dobivaš 257€ na mesec (tolk je blo 2 leti nazaj), namesto 190€. Po porodniški se prijaviš na zavodu kot brezposelna oseba (če si nisi že zagotovila službe) in lahko še 3 mesece koristiš nadomestilo, ki znaša okrog 340€. Zame je bila to daleeeeč najboljša varjanta in če bi še enkrat bila v taki situaciji, bi se odločila isto.


Trenutno pa znaša nekaj centov manj kot 250 evr "porodniške" ter okoli 200 evr neto nadomestila iz zavoda.

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: gospodinjska pomočnica
12.7.2011 21:30:05   
katjamihelic
Zanimiva tema, tudi jaz razmišljam o tem. Sem v 37 tednu nosečnosti in bi že morala nastopiti s porodniško a ker mi ne pripada nič drugega kot starševski dodatek (nisem zaposlena) lahko to urejam šele po rojstvu otroka, kajti potreben je rojstni list. Sedaj pa me nekaj zanima - ali je že prepozno da bi poštimala papirje za gospodinjsko pomočnico in ali me sploh pripada, pa tudi me zanima ali ima tisti ki te prijavi potem s teboj kakšne stroške. Meni res ni čisto jasno kako to funkcionira. Je pa seveda bolj dobrodošla varianta kot pa 190 evrov starševskega dodatka. Se oproščam, ker sem kar uletela v temo. Hvala vsaki, ki mi bo odgovorila. LP

(odgovor članu biba_leze*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: gospodinjska pomočnica
13.7.2011 6:49:09   
katjamihelic
Aja, pa še to - a mora biti tisti, ki te zaposli zaposlen ali je lahko npr. v penziji? In zakaj ne partner?

(odgovor članu katjamihelic)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: gospodinjska pomočnica
13.7.2011 13:19:59   
katjamihelic
Zanimiva tema, tudi jaz razmišljam o tem. Sem v 37 tednu nosečnosti in bi že morala nastopiti s porodniško a ker mi ne pripada nič drugega kot starševski dodatek (nisem zaposlena) lahko to urejam šele po rojstvu otroka, kajti potreben je rojstni list. Sedaj pa me nekaj zanima - ali je že prepozno da bi poštimala papirje za gospodinjsko pomočnico in ali me sploh pripada, pa tudi me zanima ali ima tisti ki te prijavi potem s teboj kakšne stroške. Meni res ni čisto jasno kako to funkcionira. Je pa seveda bolj dobrodošla varianta kot pa 190 evrov starševskega dodatka. Se oproščam, ker sem kar uletela v temo. Hvala vsaki, ki mi bo odgovorila. LP

(odgovor članu jabi babi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: gospodinjska pomočnica
13.7.2011 15:07:02   
biba_leze*
Tudi nekdo, ki je v penziji te lahko zaposli. Meni je gospa na CSD predlagala, da me lahko zaposli tudi babi kot negovalko ostarele osebe. V tem primeru in v primeru gosp. pomočnice ti ni treba it delat zdravniškega. Za partnerja pa ne bi vedela, pomoje da te lahko, zakaj pa ne? 

(odgovor članu katjamihelic)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: gospodinjska pomočnica
13.7.2011 16:15:40   
katjamihelic
Meni ni jasno zakaj bi nekdo šel v to varianto, če itak un ki te zaposli plačuje prispevke. Verjetno nimam dobro razčiščenih pojmov kako to funkcionira. 

(odgovor članu jabi babi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: gospodinjska pomočnica
13.7.2011 19:19:11   
poli*
Partner te ne more zaposliti kot gosp. pomočnico. Predvidevam da zato, ker ti živiš z njim in si v svojem domu običajna gospodinja- ne moreš biti še zaposlena v svojem gospodinjstvu. Jaz si to tako razlagam.
Nisem pa vedela, da se je "porodniška" celo nekaj zmanjšala.

Katjamihelic- prispevke plača(š) samo za tistih par dni pred porodniško, ko te zaposli, potem med porodniško to plačuje socialna oz. država. Jaz sem se zaposlila 6 dni pred porodniško in sem dala vsega skupi okrog 40€.

(odgovor članu katjamihelic)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: gospodinjska pomočnica
18.7.2011 14:09:37   
katjamihelic
Pozdravljene. Danes sem oddala vlogo prijava prostega delovnega mesta (PD) na Uradu za delo. Minimalna doba oglasa je 5 dni. Če prav razumem grem potem, ko teh 5 dni mine s podpisano pogodbo in M1 obrazcem na ZZZS. Zanima me s katerim dnem bom zavarovana? Katere papirje pa potrebujejo na CSD da zadevo do konca speljem? Rada bi čimprej uredila zadevo, ker so mi dnevi šteti. Še teh 5 dni, ki treba počakat zaradi zavoda ne vem, če bom preživela v enem kosu. Sem prepozno zvedla, da obstaja ta možnost gospodinjske pomočnice, sedaj pa letim. Moja porodniška bi uradno začela že 8.11. Zdej sem pa čist živčna te zadnje dneve. Če se katera kej spozna jo prosim da mi odgovori. Hvala. Lep dan vsem skupaj user posted image

(odgovor članu jabi babi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: gospodinjska pomočnica
18.7.2011 14:50:36   
tjasaoasis
Zavarovana boš s tistim dnem, ki ga boš določila sama z delodajalcem. Torej če si podpisala pogodbo o delu z začetkom dela npr. 23.7.2011 potem bo to datum začetka zavarovanja. Sicer pa mislim, da teh 5 dni, ki so namenjeni pošiljanju vlog s strani interesentov ni tok relevantnih. Mislim, da lahko ti stvar tudi prej urediš, važno je da ima delodajalec t.i. šifro oglasa, ki jo mora obvezno vpisati na M1 in te z njo prijavi v zavarovanje. Pokliči na Zavod za zaposlovanje in vprašaj glede teh 5 dni za vsak slučaj. Jaz delam v kadrovski in sem za takšne oglase vedno dala opcijo, da "samo izpolnjujem zakonske zahteve" in takoj ko sem dobila potrjen oglas (in šifro) tudi prijavila delavce v zavarovanje. Nisem niti čakala, da se izteče 5 dni, saj je pri takem oglasu dosti jasno, da je delavec že prej izbran.

Na CSD moraš potem posredovati vlogo za porodniško, s strani delodajalca pa samo izpolnjeno prilogo s-1, na kateri pa delodajalec ne bo vpisal prihodkov, ampak samo potrdil da si pri njem v delovnem razmerju, kar je pa pogoj, da ti pripada porodniška in nadomestilo. Pa verjetno si mislila, da se ti porodniška začne s 11.8. :)





(odgovor članu katjamihelic)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: gospodinjska pomočnica
18.7.2011 15:26:41   
katjamihelic
Oh, hvala za tako izčrpen odgovor. Ne, porodniška meni že naj bi tekla (od 8.11), sam ker me ni na socialni nič drugega pripadalo kot starševski dodatek (za katerega potrebujem rojstni list) bi naj to pričelo z datumom rojstva otroka. Sedaj sem pa zvedela za varianto gospodinjeke pomočnice (prepozno!!) in to urejam, ker bi bil dohodek le nekoliko večji. Vlogo za porodniško dobim verjetno na CSD. Kaj pa priloga S1 - a je to v tej vlogi?

(odgovor članu tjasaoasis)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: gospodinjska pomočnica
18.7.2011 16:15:33   
katjamihelic
oh, kok sem smotana, cifre sem narobe napisala. Od 8.7. mi naj bi tekla porodniška. Ajaj se mi že blede ...

(odgovor članu katjamihelic)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: gospodinjska pomočnica
18.7.2011 16:45:59   
tjasaoasis
S-1 je zraven vloge za porodniško oz. je kot priloga. Če boš šla osebno na CSD po vloge ti bodo tam vse dobro obrazložili, lahko si jih pa tudi snameš z neta. 

(odgovor članu katjamihelic)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: gospodinjska pomočnica
20.7.2011 10:02:37   
katjamihelic
Men ni več nič jasno - uredila potrebne papirje da sem gospodinjska pomočnica, danes bila na CSD in oddala vlogo za porodniško, pa mi reče naj se pozanimam koloko bom plačevala prispevkov. A ne plačuje to socialna? Kdo mi lahko da te podatke? Mene je tašča prijavila kot gospodinjsko pomočnico, a bo zdej ona dobivala položnice z vrtoglavimi zneski? 

(odgovor članu jabi babi)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?