|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   govorno hiperaktiven otrok
27.5.2014 11:29:18   
SU
doma imamo enega takega korenjaka (no, tudi ati je enak, a jaz se ubadam z vzgojo otročka... pr atiju/možu je že kar jeuser posted image )user posted image user posted image ...
našega korenjaka ne moremo in ne moremo umiriti... na dan je tiho... hja.... ne vem, če je kaj tiho... mogoče enih 5 SEKUND!
kar govori in govori in govori... user posted image saj sem vesela, da se rad pogovarja, da vse opisuje, pripoveduje, razlaga, vse pove... super!! AMPAK pride tudi do situacij, ko bi moral malce kontrolirat to svoje govorjenje... in njemu to zelo težko uspeva...
da ne govorim, da na vsakih govorilnih urah, v šoli, poslušam eno in isto: Vaš otrok pa toooooliiikoooo govori! Ga ne moremo ustaviti! Pa tkooo je glasen!!
Joj, joj... kr ne vem kaj bi... pa ga opozarjam... in na koncu smo vsi glasni, ker, ko govorim, mali občasno pojača glas, da bi ja njega slišali... :P
Ima še katera/kateri takega angelčka doma... glasnega, veliko govorečega? user posted image
Moram pa še dodati, da smo kot familija že na splošno vsi glasni... tko, da je prijavila kolegica, da se počuti pri nas, ko pridejo na obisk, kot pri eni velki italijanski/grški familiji... tko fajn, glasno, pestro...
Tko, da ne vem... po mojem sem zlooo preoptimistična, ko mislim, da ga bom malce "umirila"... user posted image user posted image user posted image
Upam, da se bo z leti naučil, kako to kontrolirat...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: govorno hiperaktiven otrok
27.5.2014 11:45:06   
Balerina
Pri nas imamo dva bolj govoreča in eno ki je manj intenzivna pri tem. Ne vem jaz sem že od majhnega poskušala da morata počakati če nekdo drug govori in da naj data tudi sestrici besedo. Seveda se ne data ampak z možem ustrajava in ju ignorirava če skačeta v besedo. Ko se zaključi en pogovor pa vprašam kaj si želel povedat.
Ampak se trudiva da se tudi midva drživa tega in ne skačeva v besedo. je pa res da včasih je skoraj treba rook dvignit da prides do beside.

(odgovor članu SU)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: govorno hiperaktiven otrok
27.5.2014 11:47:49   
ronja
Pri nas imamo pravilo, da se ne skače v besedo. Če nekdo že govori, sme povedat do konca in drugi morajo počakat. To je najtežji del pri naših puncah (mali še ne govori toliko;). To moti predvsem lubija, ker sem sama navajena tega iz primarne familije, vendar se mi to ne zdi prav (zato pa tega ne delam več).
Drugo pravilo je pa zaradi mene: da se ne govori preveč na glas, ker jaz pač dobro slišim in mi gre tisto dretje en čez drugega na živce.

Poizkusi najt aktivnost, ki ga bo popolnoma prevzela, da bo skoncentriran samo na to, kar dela in ne bo imel časa govorit. To pomaga pri moji starejši reglji:). Se je precej umirila. Nama pa živce kravžlja s svojim branjem. Ja, vem, morala bi bit samo srečna in ja, imam slabo vest in ja, sem vesela, da ji gre in da rada bere jadijadija... ampak... vseeno - ji dostikrat teživa, če lahko prosim bere potihouser posted image . Ker midva sva vse tiste knjige že prebrala... in se nama ne da nonstop poslušat:D.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu SU)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: govorno hiperaktiven otrok
27.5.2014 11:48:53   
ronja
Seveda se ne data ampak z možem ustrajava in ju ignorirava če skačeta v besedo. Ko se zaključi en pogovor pa vprašam kaj si želel povedat.
Ampak se trudiva da se tudi midva drživa tega in ne skačeva v besedo. je pa res da včasih je skoraj treba rook dvignit da prides do beside.

Enako.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
27.5.2014 11:53:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
27.5.2014 11:54:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu SU)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: govorno hiperaktiven otrok
27.5.2014 11:58:16   
RIJA*
če ni zelo moteč v šoli, se mi to sploh ne zdi nekaj problematično in tudi mi smo podobni enim italijanom....ka češ...vsaj dosadno ni nikoli user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: govorno hiperaktiven otrok
27.5.2014 13:25:18   
SU
Hja... pr nas, če bi samo čakali, da eden dokonča govor, bi SKOZ govoril sam sin... user posted image user posted image user posted image
Ker mu ne zmanjka in ne zmanjka in on hoče do konca povedat in pika... haha...
v glavnem, mu poskušava dopovedat, da pogovor ni monolog ampak mora tudi sogovorec kakšno reči, da je to "pogovor" in ne recitiranje...
Se mi pa vse bolj dozdeva, da ga zlo umirila ne bom... da se bom, kot je rekla metulj... se bom navadila user posted image ... res pa je, da vsi 4je radi govorimo in ko sina ni, hčerka non-stop govori, ker končno pride čist sam ona do besede... ponavad jo mali vedno prekinja in jo ne posluša... in potem izkoristi situacijo. user posted image
saj problem je v tem, da JE v šoli moteč... in to poslušam na vsakih govorilnih in po vsakih govorilnih imamo pogovore in ga poskušamo naštimat...
ga pa rešuje, da, KLJUB nenehnemu čebljanju, večinoma vse naredi in ima lepe ocene, bogat besedni zaklad, veliko pove, če kaj razpravljajo... ... ... to ga rešuje, da ga učiteljica še "prenaša" na tak način...
po mojem bom samo komaj čakala, da gre na fakulteto... takrat pa bo menda ja tiho, če se mu bo šlo za nek poklic, neko znanje... al ne?! user posted image

< Sporočilo je popravil SU -- 27.5.2014 13:27:18 >

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: govorno hiperaktiven otrok
27.5.2014 13:48:33   
ronja
Ker mu ne zmanjka in ne zmanjka in on hoče do konca povedat in pika... haha...

Samo to pa zna bit moteče... Mislim - težko bo imel prijatelje, ker takih gobcev ipak ne tolerira družba prav rada... Probaj mu razložit, da imajo tudi drugi kaj za povedat in da je fajn, če kdaj tudi posluša. Jaz sem bila navajena skakanja v besedo iz svoje družine, ap sem se tega lepo odvadila celo "na stara leta". Kliknilo mi je enkrat, ko je lubi rekel. "saj vem, da že veš, kaj hočem povedat, samo jaz bi vseeno rad povedal do konca." Ker v primarni družini je bila kultura govora kar se tega tiče porazna, vsi smo skakali en čez drugega in to gre lubiju še zdaj najbolj na živce pri mojih starših, ker sta res težka s tem.

res pa je, da vsi 4je radi govorimo in ko sina ni, hčerka non-stop govori, ker končno pride čist sam ona do besede... ponavad jo mali vedno prekinja in jo ne posluša... in potem izkoristi situacijo.

Tamala je tudi začela regljat, kadr ni bilo tavelike zraven, ampak to dokler še ni veliko govorila, potem"Počakaj, da sestrica pove." In potem nič več razpravljanja z njim, samo njo gledaš, njega ignoriraš, če hoče karkoli in se skloniš k njej: "povej, lubica, kaj si rekla, nisem slišala". Sicer jo bo povozil in ti o njej ne boš veliko vedela, če boš samo takrat kaj zvedela, ko njega ne bo zraven. Mislim, da se splača, midva sva našo ragljo precej umirila:). In tamala se je potem precej razgovorila:).

Pa veš, kaj se splača: da mu pokažeš, da se da uživat v tišini. Enostavno daš "nalogo": da zdaj bose pa samo poslušali šelestenje listja, recimo. Da se MORA skoncentrirat na nek zvok, ki prihaja OD ZUNAJ, ne iz njegovih ust. In da zna malo umirit misli, to prav pride, ne glede na to, kako brihten je in ne glede na besedni zaklad.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu SU)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: govorno hiperaktiven otrok
27.5.2014 14:27:51   
Balerina
ja tudi to da se zna uživat v tišini. Našadva, ta velkadva, se gresta sedaj tiho mašo. Samo ne da je je konec ko prvi začne, ker malemu itak ni nič jasno zakaj smo vsi tiho, ampak da tisti zmaga ki je najdlje tiho. Je no.2 kar težko biti toliko časa tiho, starejša je res tekmovalna in potem mu je kar teško biti dlje časa tiho kot njen. Ampak mu je zabavno

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?